skip to Main Content

✔️ Bolu Tatilinde Neler Yapılabilir?

Türkiye; dört tarafı denizlerle çevrili bir ülke! Hem kış hem de yaz turizmi adına çok sayıda seçenek sunan Türkiye’nin dünyanın her yerinden gelen yabancı turistlere kucak açtığını söyleyebiliriz. İnsanlar; güzel bir tatil yapabilmek adına bilhassa Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde arayışlara giriyorlar. Ancak, her insanın bütçesi bu tür yerlerde tatil yapmak adına yeterli olmayabilir. Ayrıca, ülkemizde farklı yerlerde daha ucuz ve kaliteli bir şekilde tatil yapma şansı da vardır.

Siz de alternatif bir yer arayışında iseniz tercihiniz kesinlikle Bolu olmalı! Gelin, hem Bolu’da yapabileceklerinize hem de Bolu otelleri seçeneklerine bir göz atalım!

Bolu’da Mutlaka Yapılması Gereken Aktiviteler Nelerdir?

Batı Karadeniz sınırları içerisinde yer alan Bolu; ulaşım açısından herhangi bir sorun vaat etmez. Hatta, yeni yapılan yollar sayesinde Türkiye’nin ulaşımı en kolay şehirlerinden birisi haline gelmiştir. Siz de bilhassa karayolunu kullanarak İstanbul, Ankara veya diğer şehirlerden son derece sorunsuz bir şekilde Bolu’ya ulaşabilirsiniz. Eşsiz doğası, birbirinden lezzetli yemekleri ve daha birçok özelliği ile dikkat çeken Bolu’ya geldiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.

Biraz da Bolu’da yapmanız gerekenlerden bahsedelim! İlk durağınız Bolu Müzesi olmalı! Söz konusu müzeyi detaylı bir şekilde gezip incelediğiniz takdirde Bolu tarihi hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, genel kültür seviyenizi de geliştirebilirsiniz. Arkeoloji Salonu, Sikke Bölümü ve daha birçok kısmıyla ziyaretçilerini bekleyen Bolu Müzesi’ne giriş ücretlidir. Ardından, Sünnet Gölü Tabiat Parkı’na gitmelisiniz. Buranın manzarasına görür görmez hayran kalacaksınız. Bu eşsiz tabiat parkında sevdiklerinizle beraber piknik yapmak vereceğiniz en doğru kararlardan birisi olacak.

Bolu Ziyaretçilerine Neler Vaat Eder?

Bolu; değerlendirmesini bilenler için harika bir şehirdir. Kamp yapmaya bayılan insanların sayısı bir hayli fazladır. Bolu’da kamp yapmanıza imkan veren çok sayıda yer mevcuttur. Aladağ Göksu Tabiat Parkı; bunlardan birisi! Çadır kiralayarak kamp yapma serüveninize en kısa sürede başlayabilirsiniz. Ancak, Bolu; bilhassa kış mevsiminde oldukça soğuktur. Bu yüzden, kalın ve termal giysiler olmadan yola çıkmamalısınız.

Tabaklar Hamamı ve Akkaya Travertenleri; Bolu’nun mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor. Fakat, bu deneyimleriniz için para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Üzülmenize gerek yok! Bolu’da ücretsiz olarak gerçekleştirebileceğiniz farklı aktiviteler de mevcut! Örneğin, Yıldırım Bayezid Camii’nin ihtişamını yakından görebilirsiniz. Ayrıca, Seben Kaya Evleri’ni de gezebilirsiniz.

Bolu’da Hangi Otellerde Kalınmalı?

Bolu; yalnızca bir iki günde gezip bitirebileceğiniz bir şehir değil! Daha çok yeri gezip görebilmek adına otelde kalmanız gerekiyor. Bolu otelleri; insanların bütçelerine ve ihtiyaçlarına hitap ediyor. Gelin, en iyi Bolu otelleri listesine bir göz atalım!

  • Gazelle Resort & SPA
  • Abant Aden Boutique Hotel & SPA
  • Hampton by Hilton Bolu
  • Abant Lotus Hotel
  • Villa Neva Hotel
  • Abant Villa Otel
  • Soylu Otel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top