Sayfalar

Dijital Çağın Mesleği – Nasıl Influencer Olunur? Kitap İncelemesi

Sosyal medyada etki sahibi olan influencerlar (diğer bir ifade ile fenomenler) hem sosyal medya hesabı ile kazanç elde etmek isteyen kişilerin hem de içerikle pazarlama yapmak isteyen marka ve ajansların merceği altında.

Bu derece göz önünde olan influencer marketing, reklam sektöründe ayrı ve rakebetçi bir pazarın da oluşmasını sağladı.

Bu konuda hizmet veren pek çok  influencer marketing ajansı açılırken, pr ajansları da  sosyal medya alanında  faaliyet göstermek için dijital kadrolar oluşturdu.

2011 yılında Hürriyet bünyesinde bağımsız blog ve web sitesi yayıncılarını bir araya getiren reklam platformu Boomads de süreç içerisinde influencer marketing alanında markalara kreatif proje üretme ve süreç yönetme hizmeti vererek pek çok başarıya imza attı. Boomads’in yönetici kadrosunda yer alan Ahmet Erten ve Hilal Meriç Bor, influencer olmak isteyenlere bir yol haritası çizmek, merak edilen soruları yanıtlamak ve influencer marketing yapmak isteyen markalara ise bu alanda yapılması ve yapılmaması gerekenleri aktarmak üzere ‘’Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’ kitabını yazdı.

Hürriyet Kitap etiketi ile yayınlanan kitapta Ahmet Erten ve Hilal Meriç Bor’un görüşleri dışında  Danla Bilic, Rüya Büyüktetik, Gamze Biran, Çizenbayan, Bianca Somer, Bizevdeyokuz, Hassas Anne gibi 30’u aşkın influencer’ın ilham veren tüyoları yer alıyor.  “Dijital Çağın Mesleği, Nasıl Influencer Olunur?’’ kitabında başta aşağıdaki sorular olmak üzere A’dan Z’ye influencer marketing’e dair tüm  merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

  • Bu işi yapmaya nasıl karar verdiler?
  • Bu işten ne zaman kazanç elde etmeye başladılar?
  • Nasıl influencer olunur?
  • Bu alanda yeni var olmaya başlayan isimlere neler tavsiye ediyorlar ?
  • Markaların, influencer marketing çalışmalarında yaptığı hatalar neler?

Kitaba aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

https://www.dr.com.tr/Kitap/Dijital-Cagin-Meslegi-Nasil-Influencer-Olunur/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Iletisim/urunno=0001796557001


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉