skip to Main Content

Dijital Pazarlamanın Dinamikleri

Hızla gelişen teknoloji ve değişen dinamikler tüketicilerin bulunduğu mecraların da farklılaşması anlamına geliyor. İçinde bulunulan dijital dünyada markaların kendilerine yer edinebilmeleri için de sürekli yenilenmeleri ve trendleri takip etmeleri gerekiyor. Sempeak pazarlama ajansı bu amaçla kurumsal firmaların, online satış sitelerinin, kobilerin, bireysel girişimcilerin ve sektöründe lider birçok markanın dijital alanda tanıtımı üzerine hizmet veriyor.

Bkz: Pazarlama Nedir?

İnternet Reklamcılığının İncelikleri

Uzun yıllardır alanında tecrübeli bir ekiple çalışan Sem ajansı pazarlama konusunda uyguladığı yöntemlerle markaları başarıya taşıyor. Google AdWords programı ile hedef kitle belirlenerek hitap edilecek bölge seçiliyor ve ürün araması yapan kullanıcıya kolayca ulaşılıyor. Bütçeler ve reklamların gösterim süreleri markalar tarafından belirleniyor, süreç kontrollü ve şeffaf bir şekilde ilerliyor. Bir başka yöntem de sosyal medyanın gücü ile tanıtım yapmaktan geçiyor. Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin gibi ağlarda görsel hafızayı kullanarak kullanıcılarla etkileşime geçip marka bilinirliğinin arttırılmasına çalışılıyor. Doğru yerde, doğru sürede uygulanan performans pazarlama stratejileri ile satış hedefleri gerçekleşiyor.

Arama Motorlarında Üst Sırada Çıkmak İçin Neler Yapılmalı ?

dijital pazarlama

Sempeak, Google’ın Türkiye’deki partner ajansı olması sebebiyle arama motoru çalışmaları konusunda da müşterilerine üst düzeyde destek veriyor. Markaların sahip olduğu web sitelerinin aramalarda üst sıralarda çıkması, reklamlarının hedef kitleye ulaşması, ziyaretçi yoğunluğu SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uyumlu bir altyapı ile mümkün oluyor. Optimizasyon çalışmasıyla geliştirilmiş bir web sitesi ile markalar Google reklam verme ve performans değerlendirme konularında da teknik hizmet alıyor. Kaliteli içerik, anahtar kelimelerin doğru şekilde sitede yer alması ve stratejik kodlamalar sayesinde başarılı ve kalıcı sonuçlar elde ediliyor.

Medyanın Gücü

Markaların görünürlüğünü sağlamak ve trafiklerini arttırmak için gereken medya planı da yine Sem ajansları tarafından hazırlanıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda uygun maliyetlerle optimum geri dönüş alınabilecek uygulamalar faaliyete geçiriliyor. Planlar doğrultusunda aksiyona geçilip hedef kitleye uygun üst seviye reklam alanlarının, video ve metin reklamlarının satın almaları yapılıyor. Tüm ürünler yakından takip ediliyor ve belirlenen sürelerde performans değerlendirme raporları oluşturuluyor. Medyanın yadsınamaz etkisi ile ölçülebilen somut neticeler alınıyor.

Hedeflenen kitle markaların web sitesine yönlendirilirken kullanılan bütçenin ne kadarının gerçekten verimli ve doğru kullanıldığı da analiz edilmesi gereken diğer konular arasında oldukça önemli bir yer tutuyor. Sempeak performans ajansı ile müşterinin davranışlarına göre web sitesinde kalma süresi, beğendiği ürünler ve sepetine eklediği tutar dönüşüm optimizasyonu araçlarıyla ölçümlenerek satışın gerçekleşmesine yönelik yeni aksiyon planları hazırlanıyor. Siz de Sempeak ile dijital pazarlamada markanızı bir adım ileriye taşıyın, rakiplerden geri kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top