skip to Main Content

Duvar Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar kağıtları her yaşam alanına ayrı bir derinlik kattığı gibi dekorasyonda da estetik bir görüntü elde etmenin yollarından biri oluyor. Sadece evlerde değil aynı zamanda ofislerde, marketlerde, hastanelerde ve diğer yaşam alanlarında da kullanılabilen duvar kâğıtları her marka tarafından farklı özelliklerde ve farklı kalitelerde üretilebiliyor. Duvar kâğıdı kullanımımın artmasına bağlı olarak günümüzde duvar kağıdı satışı yapan adreslerin sayısı arttığından dolayı bu ürünleri almak isteyen kişilerin de kaliteli malzemeler alması için geniş bir araştırma yapması gerekiyor.

duvar kağıdı çeşitleri

Kalınlığa Dikkat Edin!

Her duvar kağıdının kendine göre bir kalitesi vardır. Kağıdın kalitesini gösteren en büyük ayrıntıların başında ise kalınlık geliyor. Ülkemizde genellikle en iyi ve en kalın duvar kağıtları olarak vinil duvar kağıtları kullanılıyor. Kağıt esaslı olan duvar kağıtları daha ince olduğu gibi ilerleyen zamanlarda kolaylıkla yırtılma ya da solma yapabiliyor. Bu bakımdan duvar kağıtlarınızda kalınlığa ve kaliteye önem vermeniz gerekiyor.

Neme ve Isıya Dayanıklılık

Duvar kağıtları zaman içerisinde nemden ya da ısıdan etkilenebilecek ürünlerdendir. Nasıl ki bir kağıt zaman içerisinde sudan ya da sıcaktan dolayı şekil değiştirebiliyorsa duvar kağıtları da aynı şekilde nemden ve ısıdan dolayı değişimler yaşayabilir. Duvar kağıdı alırken satıcıdan ısıya ve neme karşı en dayanıklı olan modellerden sunmasını isteyebilirsiniz.

İthal Duvar Kağıtları

Ülkemizde de son zamanlarda ithal duvar kağıtları kadar kaliteli modeller üretilebiliyor. Ancak yurt dışından gelen duvar kağıtlarına bakıldığında gerçekten kaliteli olduğu anlaşılıyor. Kalitesine göre değişen fiyat aralıkları da bütçenizi yormayacak cinsten ise ithal duvar kağıtları tercih edebilirsiniz.

Silinebilir Olması Önemli!

Duvar kağıtları zaman içerisinde tozlanabiliyor ya da ortamdaki is kokusu gibi durumlarda kolaylıkla etkilenebiliyor. Özellikle ev hanımlarını ilgilendiren bu konuda duvar kağıdı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda baş köşede silinebilir olması yer alıyor. Su ve ya deterjanla temas etmesi halinde rengi solan duvar kağıtları kullanışsız ve kısa sürede verdiğiniz parayı çöpe atmanıza neden olacak seçeneklerden biri oluyor.

Boyanabilir Duvar Kağıtları!

Günümüzde yeni yeni adını duyuran duvar kağıdı modelleri arasında yer alan boyanabilir duvar kağıtları aslında bir yama olarak tercih ediliyor. Duvarlarınızda sorun varsa ya da tavan kısmında sorunlu bölgeler bulunuyorsa buralarda boyanabilir seçenekler kullanarak sorunları odanızla aynı renk boyayarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Estetik Modeller ve Kodlar

Duvar kağıdı seçimlerinde kaliteyi etkileyen konulardan biri de duvar kağıdı desenleri oluyor. duvar kağıdı alırken desenlere önem veren biri iseniz mutlak ve mutlaka duvar kağıdı ruloları üzerinde bulunan kodlara dikkat etmeniz gerekiyor. Kodların yakın olmasından dolayı size farklı ancak benzer görünümlü duvar kağıtları gönderilebiliyor. Hemen her renk tonunda duvar kağıdı olduğundan dolayı aradaki ton farkını anlamanızın mümkün olmayacağı durumlarda kodlarına bakmalısınız.

Kaynak: https://www.evdema.com/m/duvar-kagidi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top