skip to Main Content

E Ticaret İle Geleceğe Hitap Edin

Alış veriş yapmak herkesin tutkusu olduğu bu çağda kişisel ihtiyaçlarımızı, hediye vs ürünleri almak için birçok mağaza gezeriz ve bize uygun olan ürünleri alıp ihtiyaçlarımızı karşılarız. Artık çağımızda mağaza mağaza gezmek yerine internet üzerinden alış veriş yapanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.
Alışverişlerimizde bize kolaylık sağlayan e-ticaret sitesi hızlı ve güvenilir alıveriş yapma imkânı tanır.

E ticaret nedir?

Günlük yaşantımızda mağazalar nasıl çalışıyor ise aynı işlerin elektronik ortamda hizmet verdiği bir platformdur. Ürünlerini satmak isteyenler ise e ticaret yazılımı ile ürünlerini çok büyük kitlelere tanıtır ve satışlarını gerçekleştirir.

E ticarete başlamak için neler yapılmalıdır?

E ticaret hizmetini başlamak için ilk yapmanız gerekenler:

  • Satmak istediğiniz ürünleri temin edebilmek veya ihtiyaç halinde çabuk bulabilmek için bu ürünlerin rahat bir şekilde temin edebileceğiniz yerleri tespit etmek.
  • Kurmuş olduğunuz sistemde bir müşteri temsilciniz olması gerekir.
  • Yapacağınız ürünlerin satışı için uygun fiyatta ve e ticaret paketleri almanız gerekir.

Genel olarak bunlar ilk başta önemlidir.

Satmış olduğunuz ürünleri alıcılara kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırabilmeniz için lojiktik bir destek almanız sizin güvenli ve hızlı satış yapmanıza imkan sağlar. Bu hem müşterilerinizi memnun eder hem de sizin daha güvenli bir site olduğunuzu işaret eder. Bu da iyi bir imaj reklamıdır.

E ticaret güvenilir mi?

İlk başta internetten alışveriş yapmak ile dışarıdan herhangi bir mağaza arasında alışveriş yapmak arasında hiçbir fark olmadığı gibi bazı durumlarda internette alışveriş sizin zaman ve para konusunda kazançlı olmanızı sağlıyor. İnternet yoluyla alışveriş yapmak isteyenlerin kesinlikle güvenilir siteler üzerinden alışveriş yapmaları gerekir. dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

Alışveriş yapmak istediğiniz site SSL Sertifikası var ise sizin kredi kartı bilgileriniz güvendedir. Yani hiçbir şekilde bu sertifikaya sahip site sizin kredi kartı bilgilerinizi göremez. Bilgileriniz özel bir şifreleme sayesinde bankanıza iletilir ve tüm işlemleriniz güvenli bir şekilde yapılır.

E ticaret siteleri sizden kredi kartı şifresi isteyemez.

Satın aldığınız bir ürün size ulaştığı zaman ürünü kargo görevlisinin yanında açıp istediğiniz ürün değilse kargo görevlisi ile bir tutanak yazıp ürünü teslim edebilirsiniz.

e-ticaret

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top