skip to Main Content

Ev Almak İsteyenlere Dünyada Eşi Benzeri Olmayan Bir Ev Önerim Var!

İnistanbul Topkapı

Öyle bir evlilik hayal edin ki, cicim aylarınız hiç bitmesin. Bu mümkün mü? Şimdi size bahsedeceğim proje bunun mümkün olduğunu kanıtlar nitelikte. Eğer doğru bir yaşam alanı seçerseniz neden olmasın? “Hangi evi alsam, nereden ev alsam, nasıl bir yaşam alanı seçmeliyim?” şeklindeki soru işaretlerinden sizi kurtarıyorum. Ben ilk duyduğumda inanamadım ve ışık hızıyla satış ofisini ziyaret ettim.

Projenin adı İnistanbul Gala; gayrimenkul sektörünün iki güçlü firması İş GYO ve Nef tarafından hayata geçiriliyor. Şimdi bir ev hayal edin. Normalde 60-80 metrekare ama onlarca odası var. “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim.

Evinizde olmasını istediğiniz fakat bir eve sığdırması mümkün olmayan sosyal alanlar düşünün. Playstation salonu, halı saha, basketbol sahası, karaoke odası, toplantı odası, içinde piyano ve davul seti bile olan müzik odası ve bunun gibi toplam 24 farklı odaya sahip bir ev. İşte Nef ve İş GYO’nun bir arada geliştirdiği İnistanbul Gala projesi Foldhome  denen sosyal alan üniteleri ile size bu imkanı sağlıyor.

Dikkat edin, alışılageldik sosyal tesislerden söz etmiyorum. Bu bahsettiğim odalar, kişisel kullanıma müsait ve sadece kullanmak isterseniz ücret ödüyorsunuz. Kullanmadığınız odaları evinize dahil etmiyor ve ücretini de ödemiyorsunuz. Kısacası “Kullan-öde” sistemi. Çok mantıklı değil mi?

Örneğin: eşim ve ben tenis oynamayı bilmesek de eski oturduğumuz sitenin sosyal tesisinde bulunan eski tenis kortları için aidat ödüyorduk. İnistanbul Gala evlerinde ise durum çok farklı. Öncelikle ben evime eğlence odasını ve masa tenisini ekletmeyi düşünüyorum.

foldhome

İnistanbul Gala size 25 kişiye kadar davetli kabul edebileceğiniz özel kapalı sinema salonunu bile sunuyor. Üstelik her bir oda dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından hazırlanmış. Zannediyorum ki, eşim de özel stüdyo ve fitness odasını da evimize dahil etmek isteyecektir. Ben bu odaların kullanım kartını alıp sadece bu odalara ücret ödeyeceğim.

Foldhome müzik odası

Müzik Odası

Foldhome kişisel gelişim odası

Kişisel Gelişim Stüdyosu

Siz de kendi ihtiyaçlarınıza göre foldhome ünitelerindeki dilediğiniz odayı kullanabilirsiniz.

İnistanbul, Foldhome Dışındaki Sosyal Alanlarıyla da Bir Hayli Cezbedici

foldhome kişisel avlu

“Huzur” kelimesini duyduğumuz anda hepimizin zihninde yeşil bir doğa tablosu canlanıyor olmalı. Doğa, huzurlu ve sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. İnistanbul projesinde bu detay atlanmamış ve binaların çatılarına kurulan yeşil alanlar ev yaşantınıza adeta yenilik katıyor. Tabii ki doğal alanlar bununla sınırlı değil:

 • Doğal gölge sağlayan yapısıyla yaz günlerinin sıcağından sizi koruyacak ve enerjinizi yenileyecek dinlenme alanı bulunuyor
 • Havuz ve aktivite alanını çevreleyen Yeşil Meydan yaşamanın keyfine serbest bir alan sunuyor
 • Evlere ait avlu alanları ve mahremiyetinizi korurken hem de ortak alanlara kolayca erişim sağlıyor
 • Doğal tepe, yükseltilmiş yapısı ve botanik düzenlemesiyle hem doğal bir yürüme yolu hem de boş vakitlerin değerlendirilebileceği bir alan sunuyor

İnistanbul Gala projesinde dış sosyal alanlar huzurun yanında eğlence olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Yüzme havuzu ve eğlence adasında her yaştan aile bireyini keyifli saatler bekliyor. Üstelik tüm ortak alanları birbirine bağlayan özel yürüyüş yolu var!

Eşsiz Lokasyon:

İnistanbul Gala, bölge olarak da İstanbul’un köklü yerleşim noktalarından biri olan Topkapı’da hayat buluyor. Bence en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, sosyallik üzerine kurulu mükemmel bir proje. E-5 ve TEM’e yakın olduğu gibi büyük alışveriş merkezlerine de ulaşımı gayet basit.

Yaklaşık 35.000’e  yakın işletme ve 350.000’e  yakın çalışanıyla tam bir üretim merkezi olan ve günde 1.3 milyon insanın giriş yaptığı Topkapı Bölgesi, İstanbul’un gözde yerleşim merkezlerinden Zeytinburnu, Bahçelievler ve Bakırköy semtlerine yakınlığıyla öne çıkıyor.

Evliliğimizin en güzel gelişmesi, sosyal bir ev almak olacak sanırım. “Hem evli hem de sosyal olmak.” Kulağa çok hoş geliyor. Detaylı bilgi için İnistanbul Gala web sayfasını incelemelisiniz.

7 Yorum
 1. Ev konusunda her şeyin bir arada olmasını isteyenler için büyük bir fırsat gibi gözüktüğünü söyleyebilirim. Çalışan biriyseniz sosyal aktiviteler ile aileniz aranızda çoğu zaman seçim yapmak zorunda kalırsınız. Spor yapmaya gidersiniz fakat geride sizle vakit geçirmek isteyen çocuğunuzu ve eşinizi bırakırsınız. Bu proje birazda bunların önüne geçmiş gibi duruyor. Tabi her şey çok hoş ama fiyatlarını da incelemek lazım deyip internet sitesini ziyaret ettim.320.000 TL tutarında bir konut için örnek ödeme planı hazırlamışlar, henüz iş hayatında olmadığım için fiyatlar konusunda pek fazla yorum yapmak istemiyorum ama bu meblağları karşılayabilecek olanların oturup düşünmesi taraftarıyım.

  Yazı içinde teşekkürler Bünyamin Bey.

  1. Güzel noktaya değindin Timur. Spor yapmak istiyorum ama işten arda kalan zamanı evimde oğlumla oynayarak geçirmek varken hiç spor salonuna gidesim gelmiyor. Fiyatlar da böyle bir yaşam alanı ve lokasyon için gerçekten çok makul bir rakam.

 2. Yaşadığın yer ile ruh halin aranda bir bağ var demişler. Bu ifadeye daha fazla inanasım geldi. Bir ev değil resmen bir hayat sunuyorlar size. Bir yaşam ortamı için daha başka ne istenebilir bilmiyorum.

  Ayrıca, yaşam alanı içerisinde sunulanları iyi görmek gerekiyor. Eğlence, spor, yeşillik, sosyal faaliyetler ve daha birçok şey. Bazılarına hayal gibi gelebilir ama böyle hayallere sahip olmak da her insan için iyidir.

 3. bayıldım bu projeye. fiyatlar ve ödeme seçenekleri hakkında kimden bilgi alabilirim? yakın zamanda düğünümüz var ve yeni ev almayı düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top