skip to Main Content

Konut Projeleri Yatırım Analizleri

Konut projeleri belli başlı inşaat şirketlerin belli olanaklar doğrultusunda yapmış olduğu evlerden oluşur. bu projeler başlamış olduğu günden bu yana sürekli olarak gelişmektedir. Göçebe şeklinde devam eden hayatın sonlanmasından sonra, yaşam alanı olan konutlar ile alakalı sürekli yeni ve farklı fikirler ortaya çıkmış ve yaşanabilir mekanların yaratılması amaçlanmıştır. Bu yaşam alanlarının kişilerin hayatındaki önemi oldukça önemli bir yere sahiptir. Tüm insanlar yaşadığı evlerden, çalıştığı iş yerlerinde yararlanarak yaşamlarını sürdürür. Konut projeleri sanayinin, iş imkanlarının sağlanmasının, ekonominin düzenlenmesi açısından etkin ve önemli bir unsurdur.

konut projeleri

Yapılacak olan inşaat projeleri gereken şekilde yapılmadığında yangın, sel baskını, yer kayması, deprem gibi gerçekler ile kötü veya iyi olduğu ortaya çıkar. Konut projesi yapmaya karar vermiş ve buna imza atmış olan firmanın yapı sağlığını, estetiğini, kalitesini ve birçok unsurunu ele alarak projeler geliştirmesi ve bu şekilde başlaması gerekir. Ayriyeten proje süresinde finans analizin en doğru şekilde yapılması, stratejik planlamanın yapılması, iş güvenliğine dikkat edilmesi, risk unsurlarına dikkat edilmesi ve organizasyonun iyi şekilde kurulması gerekir. konut projesi konusunda önemli olan noktalar arasında çağdaşlık, kalite, sağlık, güzellik, rasyonellik, işlevsellik, sağlamlık, yasalara uygunluk yer alır.

Markalı Olan Konutlara Merhaba Deyin

Markalı olan konutların ortaya çıkması ülkemizin ekonomisin büyümesi ile paralel bir şekilde gelişme gösteren gayrimenkul sektörünün 2000’li senelerde kazanmış olduğu ivme ile gerçekleşmiştir. Mortgage sisteminin kişilere konut alımını kolay bir hale getirmesi ve ekonomik anlamda iyi duruma gelen insanların nitelikli bir konut beklentisinin yükselmesi ile markalı olan evlere talepler artmıştır. Şehir içinde yer alamsına rağmen insanlara daha fazla yeşillik sunan, kapalı otoparkı olan, tenis kortu olan, SPA’sı olan, hamamı olan, havuzu olan, spor salonu olan markalı konut projelerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Konut Yatırımcıları ve Geliştiricileri Derneği toparlamış olduğu veriler neticesinde son yıllarda yapılan evlerin % 5’inin markalı olan konut projelerinde oluştuğudur. Markalı olan İstanbul konut projeleri ve Ankara konut projeleri özellikle bu bölgelerde yoğundur. Ama piyasada halen markası olmayan, halen kurumsallaşmamış, organizayonel ve finansal derinliği bilinmeyen, geçmişi bilinmeyen firmalarda bulunmaktadır. Bundan dolayı da konut projeleri seçiminde bu detayların gözden kaçırılmaması kurumsallaşmış olan firmalar ile çalışılması gerekir.

İş ve Ev Bir arada

İstanbul konut projeleri ve Ankara konut projeleri çeşitleri ile iş yeriniz eviniz, eviniz iş yeriniz olabilir. Firmaların yapmış olduğu projelerde evlerin yanı sıra home Office olanakları da bulunmaktadır. Büyük şehir hayatında koşuşturmayı en az indirmek ve akşamları evinize kısa sürede gitmenizi sağlamak için inşaat firmaları İstanbul ve Ankara konut projeleri konusunda daha hassas projeler ortaya çıkartıyor. Proje kapsamında genelde 24 saat güvenlik, kapalı ve açık otopark, koşu ve yürüyüş parkurları, teras bahçeleri, kademeli olan yansıma havuzları, alışveriş merkezleri, çocuklar için oyun alanları, fitness salonları, lobi hizmetleri, toplantı salonları, kafeterya ve yüzme havuzu bulunuyor. Bu olanaklar sayesinde iş yerinizde stres ve sıkıntıya düştüğünüzde rahatlamanız oldukça kolay bir hal alacaktır. Gün içi yürüyüşleriniz, işe gitmeden sabah sporunuzu, iş toplantılarınızı rahatlıkla yapma imkanınız oluyor.  İstanbul konut projeleri insanların içinde var olan ev duygusunu korurken üst düzey teknolojik yapısı tüm imkanlara birden ulaşmasına imkan tanımaktadır. İstanbul ve Ankara konut projeleri tasarlayan firmalar home Office sahibi olacaklara sekretarya desteği veriyor. Ayriyeten firmaların çalışanlarının motivasyonu en üst düzeyde tutmak için hobi organizasyonları düzenliyor.

6 Yorum
  1. merhaba steve pavlına ve o tarz yabancı siteleri takip ediyorum kendi internet sitelerinden aylık 20000 dolar kazandıklarından falan bahsediyorlar.böyle bir kazanç sadece Amerikada mı mümkün? yoksa Türkıyede var bizim haberimiz yok mu?TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top