skip to Main Content

Gmail İle Toplu Mail Atmak Çok Kolay

Adreslerin gizliliğini koruyarak toplu mail atın.

Kişi listenize toplu mail atmak için çeşitli programlar kullanıyor olabilirsiniz. Peki cep telefonu veya farklı bir bilgisayardan toplu mail atmak isterseniz?

Size her pcden rahatlıkla ulaşabileceğiniz mail programı lazım sanırım. Toplu mail ile ilgili birçok sitede alternatifler gördüm. Fakat beni tatmin edecek bir yöntem bulamadım. Ben de gittim google amcaya sordum. Google’ın velinimetleri saymakla bitmez. Dolayısıyla toplu mail atmak için de yine google amcadan yardım alabiliriz. Buyrun.

Görsel yardıma ihtiyaç duymayanlar için 3 adımda hızla açıklıyorum.
1-Gmail posta kutumuzda “Rehber seçeneği ile kişi listesi oluşturduktan sonra, tüm kişileri seçili hale getirerek “mail ikonuna tıklıyoruz”
2-Açılan pencerede “Kime” satırındaki tüm kişileri seçili hale getirip(Ctrl+A)kesiyoruz(Ctrl+X).
3-Sonrasında  Bcc seçeneğine tıklıyoruz. Açılan Bcc satırına adresleri yapıştırıyoruz (Ctrl+V) 

Hepsi bukadar. Artık mail adreslerinin gizliliğini koruyarak toplu mail atabiliriz. Fakat ben gmail posta kutusu ile okadar haşır neşir değilim derseniz aşağıdaki görsel ve açıklamalarla konuyu detaylı anlattım.

Bir google hesabımız var veya oluşturuyoruz. Mail kutumuzu açtığımızda karşımıza çıkan ilk pencere “1. Görsel”deki gibi olacaktır. Hemen sağ üst köşede işaretli alana “Gmail” tıklayıp, açılan pencereden “Rehber” seçeneğine tıklıyoruz.

Rehber oluşturma

1.Görsel – gmail toplu mail – rehber

Akabinde aşağıdaki “2.görsel” sayfa karşımıza çıkıyor.  Eğer kişi listemizi henüz oluşturmadıysak. Bu ekrandaki işaretli alanlardan teker teker veya toplu olarak “içe aktar” seçeneği ile eposta/mail adreslerimizi rehbere ekliyoruz.

gmail kişileri içe aktar

2.görsel – gmail ile toplu mail – eposta

 

Rehberimizi oluşturduktan sonra, aşağıdaki görselden “3.görsel” yardım alarak, sırasıyla 1-Tümünü işaretle ve 2-Mail ikonuna tıklıyoruz.

tümünü seç

3.görsel gmail ile toplu mail – eposta

Son adım olarak mail içeriğini oluşturacağımız pencere karşımıza çıkıyor. En önemli kısmı burası. Burada yapacağımız küçük bir dokunuş ile toplu mail atıp aynı zamanda maili alan kişilerin adreslerini gizli tutabileceğiz. Bu şekilde mail alan abonelerimiz de adreslerini güvende hisedecektir. Buraya kadar yapılan işlemle tüm adreslerin KİME: satırına yerleştiğini göreceksiniz. Bu satıra tıklayıp Ctrl+A tuşlayarak tüm adresleri seçili hale getirip Ctrl+X tuşlamasıyla keserek hafızaya kopyalıyoruz. Ardından “Kime” satırının sonunda yer alan “Bcc” seçeneğine tıklayıp açılan satıra Ctrl+V tuşlamasıyla tüm adresleri yapıştırmış oluyoruz. (Yani “Kime” satırından kes “BCC” satırına yapıştır)

Artık içerik oluşturarak gönder butonuna tıklayabiliriz.

EK BİLGİ:  Bcc seçeneğini işaretlemek yerine CC seçeneğini işaretlersek mail attığımız tüm kişiler, maili alan diğer kişilerin adreslerini görecektir.

 HizliAdam.com (Rekabet Hız İster)

32 Yorum
  1. Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim. Konu ile ilgili yeni yazacağım faydalı sayfaların mail adresinize gelmesini isterseniz sadece e-posta adresinizi yazarak abone olabilirsiniz. Abonelerin mail adresleri data firmalarıyla paylaşılmaz, gizli tutulur ve haftada en fazla 1 kez bildirim gönderilir. Bilgilerinize sunar yine beklerim.

 1. merhabalar gercekten elinize saglık cok aydınlatıcı .Peki mail adresimizi göstermek istesek ne yapacagız yani reklam acısında bide en fazla kaç mail atabiliyoruz mesela 2000 gibi

  1. Merhaba ,
   peki toplu olarak her bir kişinin ismini soyleyecek şekilde mail atmayı nasıl yapabiliriz.

   demek istediğimi örneklendirirsem;

   Merhaba, Mustafa Dalğa
   ….

   Merhaba ,ali turgut
   ….

   Merhaba hızlıadam
   …..

   gibi hepsinin ismini teker teker yazdırma

 2. Teşekkür ederim Serkan bey. Mail adresimiz alıcılarda görünüyor zaten. Maili alan herkesin görünmesini istiyorsanız zaten direk tüm adresleri “Kime” yazan kısma girebilirsiniz. Sorunuz çok basit. Sanırım ben tam olarak neyi sorduğunuzu anlayamadım:) Kaç kişiye gönderebiliyorsunuz kısmına gelince onu hiç araştırmadım doğrusu.

 3. Selam herkese,
  Güzel bir yazı olmuş ama bu yöntem ile doğrudan spam olarak algılanırsınız. Bunun yerine Toplu Mail gönderme sistemleri, Dijital pazarlama platformaları yer almakta. Hem daha kolay bir yöntem ile hemde çok daha başarılı şekilde bu işi yapabilirsiniz.
  Ücretsiz sürümler ve uygun fiyatlı paketler var. Birçoğunu da denemiştik ve şuan GraphicMaili kullanıyoruz ve gönderim ardından maillerin ne olduğunu da görebiliyorum. http://www.graphicmail.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 4. Merhaba

  Acaba bu yöntem gönderdiğimiz maillerin gmail tarafından spam olarak algılanmasına ve bloklanmasına engel olacak mı?

  1. Merhaba İrfan bey,
   Ben bu yöntemi kullanarak abonelerime bildirimler gönderiyorum. Deneme amaçlı birkaç tane kendime ait farklı mail adresimi de listeye ekledim. Gönderdiğim mailler doğrudan 1.Öncelikli mail olarak düşüyor. Şuana kadar hiç spam muamelesi görmedim. (Haftada 1 ya da 2 kez toplu mail atıyorum)

   1. Çok teşekkür ederim hemen deneyeceğim, öbür türlü program falan bakıyordum ama gerek kalmayacak sanırım.

    1. Rica ederim. Geliştirmeye yönelik daha iyi bir taktik bulursanız veya bu sistemle ilgili problem yaşarsanız burada yorum olarak paylaşın lütfen. Tekrar görüşmek dileğiyle

 5. Toplu mail hakkında iyi bir alternatif gmail. Daha profesyonel mail uygulaması için dilerseniz yardımcı olabilirim.
  Toplu mail,
  Bulk mail
  Filtreli mail seçeneği,
  Abone listesine zamanlanmış mail gönderimi
  liste kontrolü, kişi rehberi

  vb konularda iletişim kurmak için [Link Silindi]

  1. Toplu mail konusunda yardımcı olma talebinize istinaden teşekkür ederiz. Lakin link paylaşımına izin veremiyorum. Talep olması doğrultusunda ziyaretçi ile aranızda köprü kurabilirim. İyi çalışmalar

 6. Teşekkürler çok işime yaradı gerçekten 4k mail göndereceğim bunun için 4 tane ayrı gmail hesabımın olması gerekiyor sanırım değil mi. Günlük 1k izin veriyor diye hatırlıyorum

  1. Ben teşekkür ederim. Henüz 1K’yı aşmadığım için bu sorunun cevabını bilmiyorum. Nasipse kısa sürede öğrenmiş olacağım:) Benim info@hizliadam.com uzantılı ücretli mail servis aboneliğim de var ama kurumsal imaj çizeceğim diye kaliteli hizmeti kenara itemiyorum. gmail gibisi yok

  1. Merhaba, Bildiğim kadarıyla gönderiliyor. En azından basit kodların form vs eklendiğini gördüm. Ben ekledim oldu 🙂 Fakat ne kadar kodlamaya müsait bir paneli var bilmiyorum. Teknik bilgisi olan ziyaretçi varsa sesimizi duyup bize çözüm üretsin lütfen 🙂 İyi bloglar

 7. Bir sorum olacak bu yöntem ile toplu mail göndermenin belli bir kotası var mıdır? ben en az 500-600 kişiye göndereceğim de…

  1. Merhaba İdris bey,

   Tek seferde 250 adet mail adresi ekleyebiliyorsunuz ve günlük 1000 Kişiye gönderebiliyorsunuz diye biliyorum. Gmail ile toplu mail atmak geçici bir çözümdür. Datanız büyüdükçe ücretli uygulamalara CRM vs ihtiyacınız olacaktır

 8. Merhaba
  Bcc kullanılarak mail atıldıktan sonra mailler gönderilmiş ögelerde görünmüyor. Bu konuda bir bilginiz var mı? Kayıp mailler var çünkü. Tesekkurler.

 9. Merhaba
  Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Baktım baktım valla rehber diye bi kısım göremedim:) Gmail uygulamasında da google’dan açtığımda da yok. Nerde çıkıyor bu

  1. Gmail arayüzünü güncelledi ama ben bu yazıyı güncelleyemedim henüz 🙂 Sanırım o yüzden doğru yönlendirmemiş oluyorum. Fırsat bulunca görselleri vs güncelleyeceğim

 10. saolun vidyo linki de koyar mısınız 3 sorum olacak.

  1.Tek seferde aynı anda 5.000 kişiye mail atıyorum, ve bunu günlük 8-10 sefer yapıyorum işe yarar mı?
  2.kişi mail adreslerini tek tek kaydedemem, toplu kayıt var mıdır?
  3.Zaten hep bcc kullanıyorum. İlave olarak; sadece o gönderiye mahsus bir X müşteri adresini çıkarmak istiyorum, onu nasıl hızlıca yaparım? ve bu maile özgü adam çıkarma olayını her mailde farklı kişileri çıkarmak kaydıyla yapmak istiyorum, buna elverişli midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top