skip to Main Content

✔️ İnternetten Ucuz Otobüs Bileti veya Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Seyahat sektöründe artan talep, yeni firmaların sektöre girmesiyle birlikte rekabetin artması, yükselen hizmet kalitesi ve en önemlisi internet kullanımının yayınlaşması ile internetten ucuz otobüs ve uçak bileti satın almak yaygınlaştı. Bizlerde sizler için İnternetten Ucuz Otobüs Bileti veya Uçak Bileti almanın pratik yollarını sizler için derledik.

1-Tüm Uçak ve Otobüs Seferlerini Karşılaştırın!

Dijital çağ ile birlikte Dünya üzerinde internete erişebilen insan sayısı çoğaldı, dolayısıyla bilgisayar ve akıllı cihazların kullanımı da buna bağlı olarak arttı. Hal böyle olunca insanlar otobüs bileti ve uçak bileti satın almak istediklerinde bilet satış noktaları yerine internetten tek tıkla uçak bileti satın alabileceği internet sitelerine yöneldi. Aynı şeyi otobüs seferleri içinde söylemek mümkün, otogara gidip saatlerce bilet aramak yerine yolcu.com/otobus-bileti/ sitesine girerek gideceği güzergahta ki tüm firmaların seferlerini inceleyebilir, boş koltukları görüntüleyip istediğiniz koltuğu seçebilir ve güvenli ödeme sistemiyle otobüs biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

yolcu-ucak-bileti

2-Erken Rezervasyon Yapın

 Otobüs biletlerinde her ne kadar eken rezervasyon yapınca bilet fiyatları değişmese de aynı durum uçak bileti için geçerli değildir. Özellikle tatil ve bayram günleri oldukça yoğunluk yaşanmaktadır. Eğer bu günlerde zor durumda kalmak istemiyorsanız 1 ay önceden uçak biletinizi rezerve edebilir veya satın alabilirsiniz.

yolcu.com/ucak-bileti/ sitesinden uçak biletlerini karşılaştırarak bütçenize en uygun ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Böylelikle tatil ve bayram öncesi seferlerde uçakta yer bulamama sorunundan veya yüksek bilet fiyatlarından kaçınabilirsiniz.

3-Kampanyalardan Yararlanın

Seyahat sektöründe yerel ve ulusal birçok firmanın girmesi ile birlikte rekabet oldukça arttı. Firmalar müşteri çekebilmek için zaman zaman uçak bileti ve otobüs bileti fiyatlarında indirim yapabiliyor ve promosyon olarak biletler dağıtabiliyor. Bu tür kampanyalardan haberdar olarak uçak veya otobüs biletinizi uygun fiyata getirerek seyahat edebilirsiniz.

4-Alternatif Havalimanı ve Otogarları Kontrol Edin

Gideceğiniz konumda birden çok havalimanı veya otogar varsa, her biri için ücretleri tekrar kontrol edin. Örneğin, İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı yerine İstanbul Havalimanı’na bilet alabilirsin. Bunun aynısını otobüs bileti satın alırken otogarlara da bakabilirsiniz. Bazı ilçelerin otogarları şehir merkezine daha yakın olabiliyor. İlçeye otobüs bileti alarak oradan aktarma ile şehir merkezine gitmek daha ucuz olabiliyor. Eğer böyle bir imkânınız varsa bunu değerlendirmeyi unutmayın.

5-Banka Kartları’nın Kampanyalarını kullanın

Bankalar müşterilerine fırsatlar sunmak için ara ara kampanyalar yaparlar. Bu kimi zaman mil biriktirme kampanyaları kimi zamanda gideceğiniz yere indirimli bilet kampanyaları olabilir. Özellikle uçak bileti ve otobüs bileti kampanyaları radarınızda olsun.

BONUS: Eğer ben bilet almak için bu kadar uğraşamam diyorsanız. Yolcu.com ’un mobil uygulamasını indirerek  hem ucuz uçak bileti hem de ucuz otobüs bileti fiyatlarını karşılaştırarak satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top