skip to Main Content

İş İçin Gerekli Android Uygulamaları Bilgisayarda Çalıştırmak

Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) için tam 1 milyondan fazla uygulama mevcut. Bu yüzden, bir zamanlar iş adamı telefonu olarak nitelendirilen Blackberry marka cep telefonları yerini android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara bıraktı. İşkolik biri olarak, android işletim sisteminin işlerimi gerçekten kolaylaştırabilecek uygulamalara sahip olduğunu fark ettiğimde “mağazaya koşarak gitmiştim” desem yeridir.

Çeşitli mail uygulamaları, online not defteri (EverNote), online konferans uygulaması (OoWoo, mikogo), Barkod okuyucu (Barcode Scanner) ve çok daha fazla android uygulamayı telefonuma indirdim ancak bilgisayar başında çalışan biri olarak bir süre sonra problem yaşamaya başladım. Sizce nasıl bir sorun yaşamış olabilirim? Tahmin ettiğiniz gibi: cep telefonumda kullandığım uygulamalarda elde ettiğim veriler (kayıtlı dosyalar, işlem çıktıları, girdiler vs) windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarılamıyordu. Aktarılabilir bilgiler ise çok zaman alıyor veya çeşitli formatlara dönüştürülmesi gerekiyordu.

Biraz araştırınca BlueStacks programı kullanarak windows işletim sistemine sahip bilgisayarımda android uygulamarı açabileceğimi (çalıştırabileceğimi) öğrendim. Teknolojinin gözünü seveyim 🙂

BlueStacks | Android Uygulamaları Bilgisayarda Çalıştırma Programı

BlueStacks kullanarak, oyunlarda dahil tüm android uygulamaları bilgisayarda test edebilir veya aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bir çok uygulama geliştiricisi, bilgisayar ekranında çalışıyor ve android için geliştirdikleri yazılımları BlueStacks ile tıpkı bir cep telefonunda deneyimler gibi test edebiliyor. Ben ise iş için kullandığım uygulamaları bilgisayarımda da kullanabilmek için BlueStacks’ı indirdim. Kardeşim de benim tam tersime, cep telefonunda oynayıp şarj problemi yüzünden doyamadığı oyunlara bilgisayarda devam edebilmek için BlueStacks uygulamasını indirdi.

Bilgisayarda Android

BlueStacks Örnek Ekran Görüntüsü

Program-Uygulama İndirmeden Önce

Biz böyle aklımıza gelen her uygulamayı indiriyoruz ama bilgisayarımın güvenliği benim için çok önemlidir. Eğer siz de bilgisayarınızda, dışarı çıkmaması gereken bilgiler (resim, video, ses, sözleşme, çeşitli değerli evrak, kişisel bilgi vs.) barındırıyorsanız dikkatli olun! Download sitelerinden faydalı uygulamalar indirebildiğiniz gibi tek tıkla bilgisayarınızı virüs doldurabilirsiniz. Bu yüzden kullanıcı dostu web sitelerini tercih etmekte fayda var.

Güvenli Bir Şekilde Program İndirmek İçin Tavsiyem

Yıllardır bilgisayarımda anti-virüs programı kullanmıyorum. Aslında, bilinçli bir kullanıcının güvenlik programlarına çok fazla ihtiyacı kalmıyor. Güvenilir kaynaklardan araştırma yapmak, güvenilir sitelerden program indirmek, güvenilir sitelerden alışveriş yapmak zor değil. Mesela,

Dost İndir’i biliyor olmalısınız. Program arşivi geniş, kullanıcı arayüzü sade ve güvenli bir site. dostindir.com ile ister program indir, ister oyun indir, ister yama adı verilen program eki indir… Gözünüz arkada kalmıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top