skip to Main Content

JivoChat: E-ticaret’iniz için canlı destek sistemi

Günümüzde web sitelerinin ziyaretçilerini müşteriye çevirmesi ve müşteri memnuniyetini sağlaması için bir çok araç var. Oldukça etkili olan, ancak Türkiye’de henüz farkında olunmayan canlı destek sistemleri ise artık bir standart haline geliyor. JivoChat isimli canlı destek uygulaması ile, birçok özelliği, rakiplerine göre çok daha cüzi bir miktara –ve hatta kısıtlı bir ücretsiz sürümü de var- Türkçe dilinde alabiliyorsunuz. Son zamanlarda Türkiye’de yaptıkları çalışmalarla bizim de dikkatimizi çektiler ve biz de incelemek istedik.

canlı destek jivochat

JivoChat’i rakibi olduğu canlı destek yazılımlarından ayıran birçok özellik var. Öncelikle mobil uygulamasının olması ve bilgisayar başında değilken bile müşterilerinize yardımcı olabilmeniz çok önemli. JivoChat’in Android, iOS, Mac, Windows ve hatta internet tarayıcıda bile çalışan bir uygulaması var. Ayrıca JivoChat’in son özelliği olan İş Telefonları ile, telefon numarası satın alıp uygulama üzerinden dilediğiniz numarayı dakika başına 5 kuruş gibi ücretlerle arayabiliyorsunuz. Yine bu özellik sayesinde, sitenizden telefonla da destek verebiliyorsunuz. Facebook sayfanızı, Telegram botunuzu ve Viber kanalınızı bağlayarak, oralardan gelen mesajlara da JivoChat’in uygulamasından cevap verebiliyorsunuz.

Yönetici panelinden tasarımı dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz, hatta gösterilecek metinleri ve sabit yazıları bile! Akıllı tetikleyiciler gibi, dönüşümü artırmaya yönelik özellikleri de dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin, kullanıcı sepete bir şey ekledi, satın almaya gitti, ancak daha satın almadan sayfadan çıkış yapmak için imleci sağ üst köşeye taşıyor diyelim ki, burada otomatik mesaj gösterebiliyorsunuz. “Merhaba, satın almaktan vazgeçmenize ne sebep oldu? Yardımcı olabiliriz!” şeklinde bir mesajla ne kadar satış kurtarabileceğinizi düşünsenize! Ayrıca siz çevrimiçi olmadığınızda, sohbet penceresi çevrimdışı iletişim formuna dönüşüyor ve gelecek mesajlar e-postanıza geliyor. Yani sitenize iletişim sekmesi eklemenize artık gerek yok! JivoChat size bu iletişim formunu zaten sunuyor.

e-ticaret sitesi için canlı destek paneli

JivoChat’e kaydolduktan sonra 14 günlük bir deneme sürümü alıyorsunuz, bu denemeden sonra beğenirseniz lisansı satın alabilir ya da dilerseniz ücretsiz de devam edebilirsiniz. Ücretsiz sürümde çoğu özellik bulunmuyor. Sitelerinde sundukları karşılaştırmaya bakabilirsiniz. Kaydolurken aldığınız kodu sitenizin koduna belirttikleri gibi ekliyorsunuz, uygulamalarını indirip giriş yapıyorsunuz ve tamamen hazırsınız! Artık sitenizde o an kimlerin olduğunu canlı görebilir, ziyaretçi bilgisine detaylı bir şekilde ulaşabilir ve ziyaretçilerinizle iletişime geçebilirsiniz.

JivoChat birçok rakibine göre daha fazla özelliği daha ucuza sunmasıyla nam salmış bir canlı destek sistemi. WordPress, OpenCart, PrestaShop, Magento, T-Soft gibi en ünlü e-ticaret sistemlerine de kolayca bağlanabiliyor. Aylık ücreti senelik alımlarda 35TL oluyor. Üstelik ücretsiz kullanabileceğiniz bir sürümü de var. Detaylı fiyatlandırma bilgisi ve karşılaştırmayı şu linkten görebilirsiniz.

 

JivoChat Canlı Destek Sistemi’nin Ana Özellikleri

Facebook Sayfanızı, Viber ve Telegram hesaplarınızı bağlayın

JivoChat, Facebook Sayfası, Viber ve Telegram ile çalışmak üzere inşa edilen tek bir uygulamadır – yakında daha fazla kanal geliyor! Sitenizi terk ettikten sonra bile müşterilerle iletişim halinde kalın.

 

E-posta kanalları

Artık istekleri JivoChat uygulamasına almak için bir e-posta adresini adlandırabilirsiniz. info@sirketiniz.com’u bağlayabileceğinizi, her bir e-postayı Jivo uygulamasına alacağınızı ve bunları uygulamadan cevaplayabileceğinizi müjdeliyoruz. Bu, çok fazla e-posta aldığınız durumlarda yardımcı olabilir.

 

Ziyaretçi İzleme ve Tetikleyiciler

Sitenizi gerçek zamanlı olarak ziyaret eden tüm müşterilerinizin bir listesini görün. Elle onlarla sohbet etmeye başlayın veya ayarladığınız koşullarla tetiklenen otomatik mesajları kullanarak kendinize zaman ayırın!

 

Ziyaretçiler için anlık çağrılar

Sitenizi mobil veya masaüstünde ziyaret eden ziyaretçiler, tek bir tıklamayla sizden bir çağrı isteyebilirler! 360 derece canlı destek, müşteri mutluluğunu en üst düzeye çıkaracak ve fırsatları kaçırmamanıza yardımcı olacaktır.

 

Otomatik Çevirmen

Yabancılarla kendi dilinizde sitenizde konuşun, JivoChat iletileri akıcı bir şekilde her iki yönde de çevirecektir.

 

Hızlı İfadeler ve Hazır Yanıtlar

Daha önce JivoChat’te gönderdiğiniz her mesaj saklanır, böylece daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Ayrıca önceden yazılı mesajlar oluşturabilir ve bunları kısayol tuşlarını kullanarak gönderebilirsiniz.

 

İşaretçi

Ziyaretçileriniz için web sitenizdeki belirli öğeleri vurgulayın ve tam aradıklarının nerede olduğunu gösteren bir bağlantı paylaşın.

 

Sitenizi yavaşlatmıyor

JivoChat komut dosyaları zaman uyumsuz olarak yüklenir, bu nedenle sitenizin yükleme süresi hiçbir durumda etkilenmeyecektir.

JivoChat online müşteri hizmetlerini oldukça kolaylaştıran bir araç. Satışları artırma, dönüşüm sağlama, müşteri memnuniyetini koruma her online iş sahibinin problemi ve şimdi JivoChat canlı destek sistemi ile ziyaretçilerinizle canlı sohbet ederek bu sorunları aşabilirsiniz. Sitelerinden 7/24 destek sunuyorlar. Denemesi bedava, 14 günlük deneme süresinin ardından satın almazsanız daha az özellikleri olan ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz. En azından bir göz atın derim. Şu adresten kaydolabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top