skip to Main Content

Kazaziye Bileklik

Bireyler günlük kıyafet seçimlerinde ya da özel günlerde şık, kendi tarzını yansıtan görünümler tercih eder. Özellikle kıyafetlerde bütünlük, özgünlük yaratan detaylar arasında ise aksesuarlar yer alır. Aksesuar seçimleri kıyafet seçimleri, kişilerin zevklerine bağlı olarak değişmektedir. Erkekler de kadınlar kadar görünümleri, aksesuar seçimlerine dikkat eder. Her daim şık, kendine özen gösteren görünümler sayesinde bireyler hem kendine daha fazla güvenir hem de etrafındaki kişiler tarafından çekici bulunur. Erkekler arasında en sık tercih edilen aksesuarlar arasında kazaziye bileklik ya da kazaziye tesbih tercih edilir. Aynı zamanda bu aksesuarlar ile uyumlu kol düğmeleri, saatler kombinlerde tamamlayıcı görünüm yaratılır. 

Şık ve özel aksesuarlar sayesinde her zaman özgün ve estetik görünüme sahip olmak mümkündür. Erkeklerin en sık tercih ettiği ürünler arasında kazaz püsküllü tesbih ya da kazaziye bileklik bulunur. Bilekliklerde ya da tesbihlerde püskül detaylar görünüme daha bohem ve çekici bir hava katar. Bunun yanı sıra kazaziye bileklik modellerinde doğal taşlar ya da gümüş kullanılır. Böylece hem doğal taşların enerji yükselten enerjisi ve gümüşün tende daha parlak, göz alıcı görünmesi kişilerin daha modern bir görünmesine yardımcı olur. 

Kazaz Bileklik

Kazaziye bileklik modelleri birbirinden farklı olduğu için kişilere daha farklı, havalı bir görünüm kazanmasını sağlar. Kişilerin isteklerine göre gümüş ya da altın iplikler ile özel olarak örülmüş kazaz bileklik modelleri ve tasarımları tercih edilebilir. Kazaz bileklik erkekler tarafından hem günlük olarak hem de özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu nedenle bireyler hem kendilerine hem de sevdikleri kişilere hediye olarak gümüş kazaz tesbih , kazaz püskül ya da kazaz bileklik tasarımları alabilir. Bunun dışında özel taşlar ve gümüş ya da altın ipliklerle örülen kazaz tesbih modelleri hem beğeni toplar hem de kullanan kişiler kendilerini oldukça özel hissettiği için gün içerisinde enerji verir ve motive eder. En sık tercih edilen ürünlerin başında gümüş kazaz tesbih tasarımları gelir. Genellikle gümüş kazaz tesbih modellerine verilen diğer isim Trabzon kazaz tesbih denilir. İşçilik oranı oldukça yüksek olan aksesuarlar arasındadır ve bu aksesuarları seven kişiler tarafından koleksiyon oluşturularak hem günlük hem de özel olarak kullanılabilir. 

Kazaziye Erkek Bileklik

Kazaziye takı ve aksesuar modelleri eski çağlarda 17 yy’a dayalı köklü geçmişi bulunur. Hem Osmanlı döneminde hem de çok eski dönemlerde sıklıkla kullanılan ve önemli isimlere hediye edilen kazaziye erkek bileklik ya da gümüş kazaz tesbih modelleri erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle kazaziye erkek bileklik modelleri üretilirken saf altın ya da saf gümüş iplikler kullanılarak çok ince el işçiliği isteyen takılar tasarlanır. Her bir kazaziye tesbih ya da kazaziye erkek bileklik modelleri birbirinden farklıdır. Ustalar çok ince ve detaylı emekler ile takıları tasarlar. Her tasarımda ustalar kendi imzasını, örgü tarzını, kullanacak kişilerin istedikleri modele göre farklı işlemeler ekler. Bu nedenle kazaziye erkek bileklik modelleri farklı, biricik tasarımlar seven erkekler için ideal aksesuarlar arasında yer alır. Özellikle farklı, özel tasarım, el emeği bileklik modelleri seven kişiler kazaziye erkek bileklik tasarımlarını inceleyerek kendilerine ne uygun olan alternatifi değerlendirebilir. Farklı renk, model ve desenlerde kazaz örnekleri ile yaratıcı, özgün, şık ve biricik takı, kazaz tesbih örnekleri yapılarak bireylerin beğenilerine sunulur. Aynı zamanda kişilerin istedikleri kazaz örgü modelleri ile farklı tasarımlara sahip kazaz kolye, kazaz bileklik ya da kazaziye tesbih modelleri üretilebilir. 

Trabzon Kazaziye Bileklik

Kişiler sevdiklerine ya da kendilerine hediye almak istediğinde çok değerli, anlamlı akseusarlar tercih edebilir. Bunun için en sık tercih edilen ürünler arasında Trabzon kazaziye bileklik modelleri vardır. Hem erkek hem de kadınların kullanabildiği, çok ince işçilik gerektiren ve farklı örgü detaylar bulunduran kazaziye bileklik modelleri ile şık görünümler elde edilir. Özel takılar arasında yer alan kazaziye eski dönemlerden bu yana tercih edilmektedir. Ancak sık rastlamayan kişiler kazaz tesbih nedir ya da kazaz bileklik nedir sorusu ile karşı karşıya kalabilir. Kazaziye bir sanattır ve gümüş, altın iplerle birlikte örülerek takıların ortaya çıkmasını sağlayan özel yetenek ve deneyim gerektiren bir sektördür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top