skip to Main Content

Meme Büyütme Ameliyatında Bilinmesi Gerekenler

Meme estetiği cerrahisi sırasında neler yaşayacağınızı bilmek, prosedür boyunca kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olacaktır.

Meme estetiğinde ameliyat günü neler yaşayacaksınız?

Ameliyat günü göğüs büyütme estetiğinin yapıldığı hastaneye kabul edilecek ve genellikle aynı gün ya da ertesi sabah taburcu edileceksiniz. Ameliyattan önce birkaç saat prosedür için hazırlanacaksınız. Operasyondan çıktıktan sonra, göğüslerinizin sıkıca sarılmış olduğunu hissedeceksiniz. İlk günden itibaren hareket etmeye başlamış olmalı ve 6 hafta sonra ise egzersiz yapmaya başlamış olmalısınız.  Bu hafta içinde ağır bir şetler kaldırmak ve yorucu egzersizler yapmamaya özen göstermelisiniz.

Meme estetiğinde anestezi uygulaması nasıldır?

Meme estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Genel anestezi; ağrı ve başka hisler hissetmenizi engeller. Kontrollü bir bilinçsizliği yani uyku hali verir. Genel anestezi alanında uzman bir anestezist tarafından kanülün yani küçük ince plastik tüpüm içine konulan ilaç elinizin ya da kolunuzdan enjekte edilerek size verilir. Yaklaşık 30 sn içinde uykuya geçmiş olursunuz.

Meme estetiğinde cerrahi uygulama nasıl yapılır?

gogus-estetiği

Cerrahınız göğüslerinizin en alt kısmında küçük (genel olarak 5-8 cm) bir insizyon yapacak, daha sonra, göğüs implantlarını, cerrah ile ilk görüşmelerinize bağlı olarak, ya kasların üstlerine ya da altında olacak şekilde yerleştirecektir. Ardından kesiler, cerrahınızın tercihine bağlı olarak ya çözünebilir ya da alınması gereken sütürlerle kapatacaktır. Cerrahınızın tercih ettiği dikiş şeklini muayene sırasında öğrenebilirsiniz. Temassız meme estetiği tekniği ile kesi izleri çok daha küçük olabilir. Bu teknikte meme implantı yerleştirildikten sonra doldurulur. Bu sayede enfeksiyon riski de çok daha düşük olur.

Meme büyütme cerrahisinde kullanılan implant çeşitleri nelerdir?

Günümüzde çoğunlukla içi jelle dolu meme implantları tercih edilir. Aynı zamanda meme implantlarının yuvarlak ve damla tipi olmak üzere 2 farklı çeşidi vardır. Hangisinin tercih edileceğini muayene sırasında cerrahınız ile birlikte tercih edebilirsiniz. Vücut tipinizle hangisinin daha uyumlu olduğunu öğrenmek için muayene sırasında 3D tasarım cihazlarından faydalanabilir. Bu sayede ameliyattan önce kendi vücudunuza hangi tip ve hangi boyutta meme implantının uygun olduğunu göreiniz.

Meme büyütme cerrahisi ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatı genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında sürer ve çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Ameliyathanede anestezi yapma, ameliyathanede prosedürün uygulanması ve uyanma süresi, yaklaşık 2 – 3 saat arasında sürebilir.

Prosedürden sonra genellikle aynı gün evinize dönebilirsiniz. Yaklaşık 6 hafta boyunca ağır kaldırmaktan ve yorucu aktivitelerden uzak durmanız gerekecektir.

Meme estetiği hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olmak için Op. Dr. Güncel Öztürk’ten randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top