skip to Main Content

Dijital Pazarlamacılar İçin İş İlanları

Pazarlama, çağımızda geleneksel pazarlama yöntemleri ve dijital pazarlama olarak başlıca iki kola ayrılan bir kavram/sektör haline gelmiş bulunuyor. Her iki başlık altında hizmet veren kişiler pazarlamanın genel kaidelerine uyum gösteriyorlar ama dijital pazarlama alanında çalışanlar tüketici davranışlarına farklı ve benzersiz yaklaşım teknikleri de uygulamak zorunda kalabiliyorlar. Peki, dijital pazarlama nedir?

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama kavramı aslında üzerinde uzun uzun düşünmeyi gerektirmeyen bir kavram. Bir pazarlama yöntemi olan dijital pazarlama; internet, sosyal medya ve mobil platformlar başta olmak üzere dijital kanalları kullanan bir yöntemdir.

digital marketing

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama ilkelerinin çoğunu koruyan ama dijital kanalları kullanan ve genellikle farklı bir pazarlama anlayışı çerçevesinde projeler hazırlayan bir pazarlama yöntemi olarak gösterilebilir.

Temelde geleneksel pazarlama yönteminin temel prensiplerini koruyan ve uygulayan dijital pazarlama; üretim ve hizmet temelli pazarlama anlayışından ziyade müşteri deneyimini artırmayı ve dijital kanalları kullanarak interaktif markalar oluşturmayı hedefliyor.

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital pazarlama uzmanı olarak nitelendirilen kişilerin görevleri online pazarlama süreçlerini planlamak, marka bilinirliğini, marka sadakatini ve satış miktarlarını artırmaya yönelik projeleri/kampanyaları hazırlamak ve yönetmek olarak açıklanabilir.

Bu görevleri üstlenen dijital pazarlama uzmanları ve yardımcıları, mobil pazarlama, e – mail ile pazarlama, banner reklamları, sosyal medya pazarlaması, WordPress panel kullanımı, web sitesi güncelleme, içerik üretimi, tasarım program ve trendleri , SEO ve SEM,  dönüşüm optimizasyonu, Google AdWords, Google Analytics, Google Data Studio, Google Tag Manager gibi pek çok konuda bilgi sahibi olması gereken, uzmanlaşması gereken kişilerdir.

dijital market

Dijital pazarlama uzmanı, geleneksel pazarlama ilkelerinin yanı sıra SEO, SEM, Sosyal Medya, Google Analytics gibi konulara da hakim olması gereken bir kişidir.

Bu özelliklere sahip olan kişilerin iş bulmalarını ve dijital pazarlama konusunda personel arayan firmaların uygun elemanlara ulaşmalarını sağlayan iş ilanları ise; özellikle iş bulma siteleri olarak bilinen ve internet üzerinde faaliyet gösteren firmalarda yayınlanan iş ilanlarıdır. Dijital pazarlama işinin doğası gereği ilgili iş ilanlarının internetteki platformlarda bulunması da normal bir durum olarak kabul edilebilir.

Dijital Pazarlama İş İlanlarını Yayınlayan İş Başvuru Siteleri

Dijital pazarlama alanında eleman arayan firmaların büyük çoğunluğu İstanbul’da yer alıyor. İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Antalya gibi iller İstanbul’u takip eden iller olarak görünüyorlar.

İş başvuru sitelerinde yapılan filtreleme sonucunda ‘dijital pazarlama’ başlığı altında listelenen pozisyonlar arasında Dijital pazarlama uzmanı, Uzman satış danışmanı, Mağaza sorumlusu, Pazarlama satış yöneticisi, Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı gibi isimlerle anılan pozisyonlar bulunuyor.

dijital pazarlama temelleri

Dijital pazarlama ilkeleri konusundaki bilgileriniz, sektördeki tecrübeniz ve yaratıcılığınız; farklı firmaların farklı pozisyonlarında görev almanızı sağlayan faktörler olabilirler.

Söz konusu işler için gerekli olan en önemli kriter tabi ki dijital pazarlama hakkında yeterli bilgisi olmak ve SEO, SEM, Sosyal Medya, Google Analytics gibi konularda bilgi sahibi olmak şeklinde görünüyor.

İş başvuru siteleri arasında dijital pazarlama başlığı altında 1.200’ün üzerinde ilan yayınlayan ve kişisel bilgilerin korunmasına verdiği önemle tanınan secretcv, dijital pazarlama alanında ya da diğer sektörlerde farklı pozisyonlarda iş arayan kişilerin kullanabilecekleri iş başvuru sitesi olarak gösterilebilir.

Secretcv Dijital Pazarlama İş İlanları

Hizmet verdiği yaklaşık 30 yıllık süre içinde 2 milyon civarında adayın işe yerleştirilmesini sağlayan secretcv, 2011 Eylül ayı verilerine göre çeşitli sektörlerde yer alan çok sayıdaki firmanın 40 bin adayla görüşmesini sağlamış. Veri tabanında 22 milyon adayın CV’si bulunan ve 60 binin üzerinde üye firmaya sahip olan site, iş arayan kişiler ya da eleman arayan firmalar açısından hedefe ulaşmanın en kısa yolu olarak gösterilebilir.

secretcv

Her ay on binlerce adayın eleman arayan firmalara görüşmesini sağlayan ve hizmet verdiği 20 yıl içinde birkaç milyon adayın iş bulmasına yardımcı olan secretcv, iş başvuru siteleri arasında ismi öne çıkan site olmayı başarıyor.

Dijital pazarlama alanında iş arayan yani dijital pazarlamacılar için iş ilanları olarak listelenen ilanları görmek isteyen kişiler https://www.secretcv.com/is-ilanlari/dijital-pazarlama-uzmani-is-ilanlari linkini takip ederek secretcv tarafından yayınlanan binden fazla iş ilanına ulaşabilirler. Bu iş ilanlarına başvurmak isterseniz, sitedeki sayfalarda sağ üst bölümde yer alan ‘CV Oluştur’ linkini kullanarak CV hazırlayabilirsiniz.

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:
  1. Digital danışmanlık ve Sosyal Medya dijital danışman arayan evden veya Kahramanmaraş ta olan firmalardan haber,bekliyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top