Sayfalar

Müşterinizi Takip Ettiğiniz Bloglarda Arayın | Blog Pazarlama

Blog yazarlığından para kazanmanızı/çok para kazanmanızı istiyorum. İleri blog pazarlama tekniklerinin 3.sü olan bu yöntemi paylaşmadan önce altını çizmek istediğim birkaç konu var.

 1. Tıpkı diğer makalelerimde olduğu gibi şuan tamamen özgün hazırlanmış bir içeriği okuyorsunuz.
 2. Bahsedeceğim yöntem bazı blogcular tarafından kullanılıyor olsa da genellikle bu yöntemi paylaşmak istemiyorlar. Benim için fayda sağlayan hiçbir teknik sır değildir ve tüm okurlarımla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Siz de kazanın, hepimiz kazanalım.
 3. İleri blog pazarlama yöntemleri olarak paylaştığım tüm makaleleri okuyup, uygulayarak bloğunuzdan gelir elde edebilir; mevcut gelirinizi iki katına hatta üç katına çıkarabilirsiniz.

Potansiyel Müşterilere Giden Yol Haritası

Keyifle takip ettiğiniz bloglar olmalı. Yoksa bile yeni bloglar keşfetmeye başlasanız iyi olur. Özellikle kendi konseptinize yakın; benzer konularda yayın yapan blogları ayrıca takip etmeyi ihmal etmeyin. Bu durum hem zihin pratiği yapmanızı sağlayacak hem de potansiyel müşterilere giden yol haritasına dönüşecektir.

Mesela şuan hizliadam.com’da makale okuyorsunuz. Bu bloğu biraz incelerseniz sağında solunda sponsorlu linkler, bannerlar ve tanıtım makaleleri görebilirsiniz. Yazıyı okuduğunuz tarihe göre farklılık göstereceği için temsili bir örnekle devam edelim. Şuan bloğumun sağ köşesinde x bir araba kiralama şirketine ait banner reklam olduğunu varsayalım. Hop! Elde var biiiir. Hemen bu banner’a tıklayıp ilgili siteye giderek “iletişim” sayfasına yönelebilirsiniz. Bunu neden yapıyoruz? Çünkü: bir firma benim bloğumda reklam yayınlıyorsa muhtemelen başka bloglarda da reklam yayınlıyor demektir. Belki de şuan bile reklam vermek için kaliteli blog araştırması yapıyor olabilirler. İş ortaklarından biri neden siz olmayasınız?

Şimdi hemen bloğumdaki reklam verenlere ulaşın ve kendi bloğunuzda reklam vermek isteyip istemeyeceklerini sorun. Onlara güzel birer teklif hazırlayın. Bunu nasıl yapacağınızı anlatacağım ama öncesinde bu yöntem hakkında ön yargılarınız varsa kurtulmanızı istiyorum.

 • Müşterim, benim tapulu iş ortağım değildir.
 • Benim müşterime teklif gönderdiğiniz için size kesinlikle kızamam. Buna hakkım yok. Kimsenin hakkı yok!
 • Blog pazarlama çalışmalarınızda bu yöntemi uygulamanız kesinlikle etiktir.

Sponsorluk Talebi/Teklifi Nasıl Yapılır?

Takip ettiğiniz blogda x bir reklam gördünüz (banner, text link veya tanıtım yazısı). İlgili reklama tıklayarak reklam veren siteyi ziyaret ettiniz. İletişim sayfasına girerek, iletişim formu üzerinden veya paylaşılan bir mail adresi varsa bu maili kullanarak aşağıdaki gibi bir teklif gönderebilirsiniz.

Merhaba;

Sitenizin reklamını, www.hizliadam.com’da gördüm ve ilgimi çekti. Ben de tıpkı HızlıAdam gibi profesyonel olarak blog yazarlığı yapıyorum. xxx.com sitemi incelediğinizde benle de çalışmak isteyeceğinizi düşündüm. Sizin için 90×90 – 250×250 ebatlarında banner yayını yapabilirim. Bununla birlikte text link veya tanıtım makalesi için de birlikte çalışabiliriz. sahip olduğum site xx sayıda günlük ziyaretçisi olan, x alanda özgün yayınlar yapan, xx derecelere ulaşmış bir blogdur. Böyle bir blogdan backlink almak isterseniz talep edeceğim ücret sadece 100 TL’dir.

Değerlendirmenize istinaden haberleşmek dileğiyle, iyi yayınlar…

Yukarıdaki hazır script, fikir sahibi olmanız veya esinlenmeniz için hazırladığım basit bir örnektir. Benzer şekilde kendinizi ifade ederek potansiyel müşterilere ulaşabilir ve iş alabilirsiniz. Bu arada, şuan kanıtlanmış bir yöntemi okudunuz. Aşağıda x bir müşterim ile aramda geçen yazışmanın ekran görüntülerini paylaşıyorum. Tam olarak bu yöntemi kullanarak kendilerinden 6 aylık banner ve 1 adet tanıtım makalesi aldım.

Teklifim ve Teklife Gelen İlk Yanıt
bloğa sponsor bulmak

Bir takım yazışma ve pazarlık aşamasından sonra;

Sonuç
backlink almak

Artık bloğunuzdan daha fazla para kazanmak için 3 yöntem daha biliyorsunuz. Devamı için HızlıAdam’ı takip edin. Önceki 2 makaleyi okumak isterseniz aşağıda paylaşıyorum.

ileri blog pazarlama

 1. Blog Sitenizi Rakiplerinize Pazarlayarak Daha Çok Kazanın
 2. İstenmeyen Yorumları Paraya Çevirin

İleri blog pazarlama teknikleri paylaşmaya devam edeceğim. HızlıAdam‘ı takip edin.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , , , , , ,

11 Yorum = Müşterinizi Takip Ettiğiniz Bloglarda Arayın | Blog Pazarlama

 1. Emre Kadamaroğlu 6 Aralık 2015 at 11:11 #

  Güzeeeel, çok güzelllll 🙂

  • Hızlı Adam 6 Aralık 2015 at 12:52 #

   Teşekkür ederim. Daha güzel yazılarda yorumlaşmak dileğiyle

 2. Moda_Blog 6 Aralık 2015 at 11:23 #

  Bence de gayet mantıklı.

  • Hızlı Adam 6 Aralık 2015 at 12:52 #

   Teşekkür ederim. Peki etik olmayan bir durum var mı sizce? Bu kısım biraz tartışmaya sebep olabilir belki. Düşüncelerinizi merak ediyorum

 3. Murat 6 Aralık 2015 at 11:34 #

  Bunlar blog yazarları için gerçekten bulunmaz makaleler. Çok teşekkür ederim 🙂

  • Hızlı Adam 6 Aralık 2015 at 12:53 #

   Teşekkür ederim Murat bey. Peki bu yöntemde etik olmayan bir durum var mı sizce? Bu soruya vereceğiniz cevabı da merak ediyorum/ediyoruz.

   • Murat 6 Aralık 2015 at 13:45 #

    Dediğiniz gibi bu yöntem hem reklamveren firmalar için iyi bir fırsat sağlayacaktır, hem de blog yazarları bu yöntemi kullanarak para kazanabilirler. İki tarafta kazanacaksa etik olmayan bir durum yoktur diye düşünüyorum.

 4. Emre 7 Aralık 2015 at 08:37 #

  Bunlar cok basit yontemler. Ama verdiginiz ornekler ne kadar etkili oldugunu gosteriyor. Kaybedilecek bir sey de yok ustelik.
  Blogum yeterli yayin ve takipci sayisina ulastiginda bu yontemlerin hepsini deneyecegim. Tesekkurler

  • Hızlı Adam 7 Aralık 2015 at 11:54 #

   Yorum için teşekkür ederim. Blog pazarlama adına yeni makaleler paylaşacağım. Bol kazançlar.

 5. Evdeyazar 27 Ocak 2016 at 18:58 #

  Bu yöntemi hiç düşünmemiştim, demek ki uzmanına danışmak lazımmış. En kısa zamanda deneyeceğim, teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum.