skip to Main Content

Network Marketing İle Para Kazanmak Mümkün mü?

Öncelikle NETWORK MARKETING sisteminin, distribütörleri tarafından anlatılan (Kulağa mantıklı gelen) tanımını; sonrasında ise standart ticaretin akla mantığa hoş gelen tanımını inceleyelim. Eğer birileri size network marketing sistemi ile zengin olmayı vaat etmiş ise bu yazıya ayıracağınız 5 dk, yüzlerce dolarınızı kurtarabilir. Yaptığım her eleştirinin altını dolduracak nedenleri de paylaşacağım. OKUYUN

Standart Ticaret Sisteminde: Fabrikadan çıkan ürün, toptancı, bayi ve reklam ajansları tarafından çeşitli aracılar kullanılarak son tüketiciye ulaştırılır. Buna bağlı olarak ürünün üretim maliyetine ek  +pazarlama maliyetleri doğar. Yani 10 liralık ham madde ile üretilen bir ayakkabı için önce reklam ajansına para ödenir. Ürünün birim maliyeti 11 lira olur. Sonra toptancıya 12 liraya satılır. Toptancı, aldığı ürünü 13 lira karşılığında bayiye satar. Perakende bayi de ürünü 15 liraya son kullanıcıya satar.

Network Marketing Sisteminde: 21. Yüzyılın ticaret sistemi olarak nitelendirilen network marketing sisteminde ise: satılan ürünlerin aracılar kullanılmadan, son kullanıcıya ulaşmasını sağlayan bir ticaret anlayışı vardır. Yani fabrikadan çıkan ürünü direk son satıcı alır ve son tüketiciye satar. Ortada toptancı, ajans, bayi gibi aracılar yoktur.

Bu şekilde aracılara  ödenecek ek maliyetlerden sağlanan tasarruf ya ürünün fiyatını aşağı çeker ya da satıcı kişinin kâr marjını yükseltir. Yani ürünün 2 belirgin özelliği vardır:

1. ihtimal: Fiyatı düşük olduğu için çok kolay satarsınız. (Hatta ürün kendi kendini satar yahu 🙂 )
2. ihtimal: Fiyat düşük değildir ama satılan her üründen alınan kâr yüksek olduğu için sürümden kazanmakla uğraşmazsınız. (Bu da incik boncukla uğraştırmıyoruz havasıdır. Eğer yerseniz 🙂 )

PRAMİT SİSTEMİ (SAADET ZİNCİRİ) KONUSU:

Saadet zinciri

Network Marketing Kazanç Sistemi

“Biz saadet zinciri değiliz. Ortada satılan bir ürün var. Pazarlamanın neresi saadet zinciri olsun” şeklinde savunmalar duymuşsunuzdur. Ozaman kazanç tablosunu beraber inceleyelim.

Yukarıdaki tablonun en önünde duran cemaat lideri bay kırmızı, parayı götüren kurnazı simgeler. Cemaatin en ön safında yer alan maviler ise bay kırmızının kazancından en yüksek sadakayı alan kişilerdir. Arkadaki gri renkli üyeler ise mavilere sadaka; kırmızıya da bol para kazandıran sizlersiniz 🙂 (Sisteme ilk adımınızda malesef gri adam olacaksınız)

Kazanç Sistemi Şöyle İşler: Tepedeki adam birkaç tane sağlam alt üye bulur, onlara ürün paketini veya abonelik bedelini satıp yatışa geçer. İlk amaçları, yatırdığı sermayeyi geri kazanmak olan maviler de verdiği parayı kurtarmak için 3-4 adet alt üye bulur ve aynı paketi onlara satar.  Maviler sattığı her üründen sadaka değerinde prim kazanır. Bu arada kırmızı para babası da mavinin sattığı her üründen prim alır. Eğer gri üyeler sermayesini geri kazanıp kara geçmeye başlayacaksa yeni üyeler bulup satış yapar. Bakın mavi de artık alt üyelerden prim kazanmaya başladı. Bu pramit böyle uzar gider. (Hesapta)

BU SİSTEM NEDEN KAZANDIRMAZ:

21. yüzyılın ticareti demişken, 21. yüzyılın müşterilerini de konuşmamız gerekir.  Günümüzde insanlara bilinmeyen bir ürünü satmak çok zordur. Çünkü bilişim sektörü okadar ilerledi ki artık interneti cebimizde taşıyoruz. Ürün alırken TV reklamlarını referans kabul ediyoruz. Müşteri gözünde: eğer ürünün TV’de reklamı varsa firma ciddi bir yatırımcıdır ve ürünü de kalitelidir algısı vardır. Sadece tv değil. Gazete, reklam panoları vs ürünü sık sık bize gösteriyorsa artık o ürünün kaliteli olduğuna inanmaya başlarız. Doğal olarak satın almak için ille de daha öncesinde kullanmış birine sormamıza gerek kalmaz.

Bazen satın almak istediğimiz ürün dünyanın en iyi markası olabilir. Fakat biz yine de  tek taraflı medya etkisinden tatmin olamaz ve internette kullanıcıların yorumlarına bakarız.

Örneğin: Bugün dünyanın en çok araştırılan cep telefonu Iphone’dur. Hakkında bir haber çıksın, bütün teknoloji siteleri konu eder ve yayınlar. Peki insanlar Iphone gibi bir markayı bile memnuniyet sorgusuna tutuyorken sizin network marketing ile pazarladığınız ürüne nasıl güvenecek? (Bunun cevabını birazdan vereceğim)

Tabi her ürünün medya etkisine veya kullanıcı yorumlarına bakma şansımız olmuyor. Bezen sadece bayinin prestiji ürünü almamız için yeterli sebep olabilir. Çünkü ortada bir işletme vardır. Yarın geldiğinizde aynı işletmenin aynı adreste olması da %99,9’luk bir ihtimaldir. Üstelik alacağınız ürünün faturası ve fişini de beraberinde alabilirsiniz. Dahası: dükkanın bir tabelası, kaşesi ve kartviziti vardır. Kısacası bir bayi bile tek başına kimlik sahibidir. Az çok profilini sergiler ve güven verir.

Peki sizin güven veren materyalleriniz nedir? İnsanlara öve öve anlatacağınız firmanız mı? Elinizdeki ürün bilinen bir marka da olabilir. Evet olabilir de sizin güven veren materyalleriniz neler? Siz olsanız bilinen bir ürünü mağazadan almak yerine eline katalogla dolaşan birinden almayı tercih eder misiniz?

Peki Size Kim Güvenir?

saadet zinciriDurun tahmin edeyim: En yakın çevreniz size güvenir. Eski okul arkadaşlarınız, akrabalarınız kısacası eş dost size güvenir. Onlara bir ürün satmak için çok fazla güven materyallerine ihtiyacınız yoktur. İşte tehlike tam da burada başlar. Sizi sisteme abone eden firmanın amacı budur. Eşinize dostunuza satın ister. Çünkü onlar da bilir: sizin tek başınıza bir bayi(dükkan) kadar geniş bir pazarınız olamayacaktır.

Çevrenizde kozmetik ürün markalarının temsilcilerini görürsünüz. Onların uzun süredir bu işi yaptığını da görebilirsiniz. Ama zengin olduklarını göremezsiniz. En iyisi bile cep harçlığından öteye geçecek para kazanamıyor. Sadece başarı hikayelerinde dinlersiniz.  Asla göremezsiniz. Ki bu bahsettiğim firmalar Network Marketing konusunda en çok güvenebileceğiniz firmalardır. Ona rağmen sonuç ortada.

Facebookta 300-400 arkadaşınız olabilir. 2000 beğenisi olan bir sosyal medya sayfanız da olabilir. Buralardan da satarım diye düşünüyorsanız bunu hemen test edin. İnternetten bir ürün bulun ve bedavadan biraz pahalıya satmaya çalışın. Bakalım arkadaşlarınızdan kaç kişi ilgilenecek? Kaç kişi satın alma kararı verecek? Hadi satın aldılar; kaç kişi alt üyeniz olmayı kabul edecek?

Ayrıca, UNUTMAYIN:

Satış, pazarlama bir yetenek işidir. Bilgi ve tecrübe gerektirir. Vasıf gerektirir. Sizce tüm pazarlama uzmanları oturmuş sizin onu sisteme üye yapmanızı mı bekliyor. Zannetmem. Bence hepsinin çok güzel birer işi vardır. Dolayısıyla alt üye bulsanız bile vasıfsız kişilerden oluşacak. E vasıfsız satış danışmanı da bal yapmayan arıdan farklı değildir. Ne oldu peki? Kraliçe arı aç kalır 🙂

Sonuç: 

Tek başınıza, tek tek insanlara dokunarak süreklilik arz eden bir satış kanalı oluşturmanız imkansıza yakındır. Kaynaklarınız çevrenizle sınırlıdır. Dolayısıyla eşinize dostunuza satış yapana kadar kazandığınızı zanneder; harcadığınız sermayeyi dahi geri kazanamadan enerjinizin ve müşteri potansiyelinizin bittiğini fark edersiniz.

Alt üyelere güvenmeyin. Çünkü onlarda sizle aynı kaderi yaşayacak ve sizi dolaylı olarak sütten kesmiş olacaktır.

İşte bu yüzden BU SİSTEM KAZANDIRMAZ.

İnternet Sitesi Açsam Olmaz mı?

Neden olmasın. Peki bir internet sitesi günlük belirli bir ziyaretçi elde etmek için hangi çalışmalara ihtiyaç duyar biliyor musunuz? Google’da üst sıralara çıkmanın en az 1 yılınızı alacağını biliyor musunuz? SEO çalışmaları ve teknik detaylar için profesyonel destek almak zorunda olduğunuzu biliyor musunuz? (Ziyaretçi kazanım süresini kısaltabilmek için)

Peki sitenizi sürekli güncel tutmak zorunda olduğunuzu biliyor musunuz? Gerçekten para kazandırabilecek bir web sitesinin nekadara mâl olacağını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız araştırmanızı rica ediyorum. Oralara girersem hiç çıkamayız 🙂 Yine de bir ipucu vereyim. “Arkadaşımla gerçek bir e-ticaret sitesi açmak istediğimizde ortalama 8000 TL bütçeye ihtiyaç duymuştuk” Daha bunun kimlik kazandırma, dijital dünyada yer edinme çalışmaları var.

Netice olarak demek istediğim şu: Eğer bir pazar oluşturacak ve devamlılık arz eden satışlar yapacaksanız aracılara ihtiyacınız olacak. Dolayısıyla ek giderleriniz olacak ve fazla enerji harcayacaksınız. Çok fazla enerjiye ihtiyacınız olacak.

Yaparım Ne Olmuş? Para Kazanmak Kolay mı? Diyenler Okumaya Devam…

Sizi Sisteme Dahil Etmek İsteyen Kişinin Vaatlerini Hatırlayın:

 • Kolay yoldan para kazanmak
 • kendi işinin patronu olmak,
 • hiçbir aracıya para ödemek zorunda kalmadan yüksek kârla satış yapmak vs.

Peki halen daha kolay olduğunu düşünüyor musunuz? Patron olduğunuza inanıyor musunuz? Hiçbir aracı kullanmadan, ekstra yatırımlar yapmadan sürekli yeni müşteriler ve alt üyeler bulabileceğinize inanıyor musunuz?

Bu gibi firmalar size şunu da söyleyebilir:

 • Hiçbir yeteneğe ihtiyacınız yok!
 • Pazarlama uzmanı, satış danışmanı veya bu konuda tecrübeli olmanıza da gerek yok.

Peki bu maddeler ne kadar mantıklı? Hadi siz kendinizi ifade etme yeteneğinize güvenerek bu işe girdiniz. Alt üye bulmak bu kadar zorken, SATIŞ YETENEĞİ OLAN alt üye bulma ihtimalinize ne kadar güveniyorsunuz? Yeteneksiz adamların bal yapmayan arıya benzediğini söylemiştik. Peki bu durumda halen daha;

 • Hiçbir yeteneğe ihtiyaç olmadığına inanıyor musunuz?
 • Satış, pazarlama konusunda tecrübesiz kadronun özverili olabileceğine inanıyor musunuz?

Konuya sadece kendinizi değerlendirerek bakmayın. Bu sistemde kazanmak için alt üyelere muhakkak ihtiyacınız var.

UYANIN ve PARANIZI KURTARMAK İÇİN ARKADAŞLARINIZI SİSTEME DAHİL ETMEYE ÇALIŞMAYIN:

Dikkat edin. Bu süreç hep bir randevu ile başlar. Daha öncesinde hiç arayıp sormadığınız bir arkadaşınızı aramanıza bile sebep olabilir. Muhtemelen sizi de bir arkadaşınız böyle tavlamıştır:

-Seninle konuşmam gereken bir konu var. Proje var ve telefonda anlatamam. Kafan karışır. Şurda buluşalım.

Buluşursunuz ve arkadaşınız anlatmaya başlar. Sistem böyle işliyor. Şöyle piramit var vs. İlk etapta mantıklı gelse bile referans istersiniz.

-Bu işten gerçekten para kazanan var mı? diye sorarsınız.

Cevaplar hep aynıdır:

-Bir süre sonra çok ciddi kazanmaya başlıyorsun. Bak bizim takım lideri Ahmet’in şuanda 10 tane alt üyesi var. Adam king resmen. Bak sana bir fotoğrafını göstereyim. (Ahmet kesin tatilde kokteyl yudumlarken ya da lüks bir araba ile fotoğraf çekilmiştir. Bugün hepimizin bi ön kamera açmasına bakar 🙂 arabanın bizim olduğu yada kokteylin meyve suyundan ibaret olmadığı muammadır )

Arkadaşlarınız size Ahmet’in para kazandığını inanarak anlatır. Çünkü o da inanmıştır. Üye olup para ödediği için de artık kendi kendini inandırma psikolojisine girmiştir.

İknanın Psikolojisini yazan Prf. Robert B.Cialdini bu konuya kitabında yer vermiştir. Zaten pazarlama uzmanları tarafından da bilinen bir konudur:

Bir müşteri aldığı ürünün parasını ödedikten sonra artık o ürünün en doğru ürün olduğuna inanmaya başlar. Kendi kendine savunma geliştirir ve kazıklanmış olma ihtimalini yok sayar. Hatta ürün ile ilgili kendisine olumsuz bir özelliğini gösterdiğinizde sanki firma sahibiymiş gibi ürünü size methetmeye başlar. Savunur. Çünkü ona para ödemiştir. Aksini düşünürse kendisine “enayi” demiş olacaktır.

PEKİ BEN BUNLARI NEREDEN BİLİYORUM. DAHA ÖNCESİNDE NETWORK MARKETING İŞİ YAPTIM MI?

Size kendimden çok kısa bahsederek bu yazıyı dikkate alıp almama konusunda fikir vermiş olayım.

3 farklı Network Marketing projesiyle yakından ilgilendim. Konuyla ilgili 100’lerce kaynakta araştırma yaptım. Alt üye kazanımı için yapılan toplantılara katıldım. Dönen dolapları not aldım ve eskiden ilgilendiğim bir blogda yayınladım. 122 adet Network Marketing mağdurunun yarasına tuz basmış oldum. (122 gelen yorum sayısı)

HAKKIMDA sayfasını okumanızı rica ediyorum. Maksadım ego şişirmek değil. Eğer bir konuda fikir veriyorsam hangi vasıfla size bunları aktardığımı bilmek en doğal hakkınız.

YİNE DE NETWORK MARKETİNG SİSTEMİNİ DENEMEK İSTİYORSANIZ SİZE TAVSİYEM

Arkadaş ve Akrabalarınızı Sisteme Dahil Etmeden Önce Düşünün:

 • Normalde aramadığınız (eski, liseden arkadaşınız vs) kişileri, “senle bir şey paylaşmam lazım” diyerek aramayın. Çünkü içinden “İşin düşünce arıyorsun” diyecektir.
 • Eşinize dostunuza üyelik satmadan önce yeni müşterilere nasıl ulaşabileceğiniz konusunda çalışmalar yapın. Bakalım ulaşabilecek misiniz?
 • Bir web sitesi veya blog açın. Sosyal medya sayfası da olur. Bakalım ürünlerinize ilgi olacak mı?
 • Ekşi sözlük, şikayetvar gibi samimi paylaşımların yapıldığı web sitelerinde mağdurların ne yazdığını okuyun,
 • Arama motorlarına, Network Mağdurları veya Network Aldatmacası yazıp karşıt görüşleri okuyup objektif olma konusunda iç muhasebenizi yapın.

Keza böyle bir mesleğin birçok kişinin karakterinde bozulmalara neden olduğu da tarafımca gözlemlenmiştir.

Son olarak, Gerçek kariyer ve gerçek kazanç yöntemlerini araştırmak; gerçek pazarlama yöntemlerinden haberdar olmak için HızlıADAM’ı takip edin.

“Unutmayın:, emeksiz yemek olmaz. Bedava peynir sadece fare kapanında olur”


 

Bünyamin Kapıcıoğlu | HizliAdam.com (Rekabet Hız İster)

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

440 Yorum
 1. Benim gördüümde bu sistmein para kazandırmadığı. Ayrıca bu sisteme dahil olan kişilerin arkadaş çevresinin ksa süre içinde dağıldğını da düşünüyorum. Sürekli olarak arkadaşına birşeyler satmaya çalışmak kadar itici bir durum yok. Kısa sürede yalnızları oynar çevresine satış yapmaya çalışan gri insan.

    1. Cidden çok güzel açıklamışsınız. Çok açıklayıcı ve net. Anlatmak istediğiniz sözü, dolandırmadan anlatmışsınız.
     Tespitleriniz de çok yerinde. Özellikle işi anlatanların sözleri, hepsi noktasına virgülüne, o yazılanları söyleyip insanları tavlıyor.

     Artık yazılarınızın takipçisiyim. 🙂

     1. Sayın hızlı adam bende bir NM ye daha yeni kayıt oldum ve daha vaz geçme sürem 4 gün var senden ricam bana Local Fırsat hakkında bilgilerini varsa paylaşman yoksa biraz bakıp söylemeni istiyorum Çünkü bu benim dediğim şey tam network sistemi değil birşey satmıyoruz gene üyelik sisemi var fakat biraz farklı lütfen bana dönüş yap iyi bloglar ….

    2. Sizinle aynı fikirde degılım bu işi beceremeyenler basaırılı olanlara dil uzatıyor bu işe girmiş başaramamış olma acısını böyle kendini tatmin ediyor her işte oldugu gıbı bu iştede egıtım şart üslup önemli ve ben kazanıyorum hemde evden cıkmadan hem insanlara şifalar dağıtıyor dua alıyor hemde sevdıgım insanlara ve onların sevdiklerine para kazandırıyorken kendimde cok güzel kazanıyorum ooooohhhh sefam olsun beden gücüyle değil beyin gücüyle kazanma şeklini seviyorum secıyorum isteyen beden gücüyle calışsın her gün 6 da kalksın butun gun calışsın azar işitsın evine aksam 8.9 yorgun ölü gibi gelsin bende cayımı kahvemi icerken evimde kıilımanın karsında paramı kazanayım ben bunu secıyorum o kadar işte bazılarında bu durumu cekemeyıp burada boş boş konuşsun ahkam kessin 😄👍 network sistemi Kazandırmıyor dıye bir begenıye alcam diye beklesınler🤔kazançları ne ne kadar olacaksa🤔🤣🤣🤣👍

     1. Şu üsluba, şu ifade biçimine bakar mısınız? Bir de eğitimden dem vurması yok mu? Oooufff size nasıl cevap vereyim ben. Seviye yerlerde 😂😂😂😂

     2. Para kazandırmak için öğrenmek değil, para kazanmak için öğreniyoruz ve bu bizim farkımız. Network Marketing bunu sağlamaktadır. Bu iş sabır,emek ve doğru insanlarla çalışmayı gerektirir. Sen hızlı adam sabırlı değilsin isminden belli o yüzden yapamadığın işe dil uzatma ki insanlar önlerine gelen fırsatları kaçırmasınlar.

     3. Ben bir pazarlama uzmanıyım. Lafla değil yani, mesleğim bu benim 🙂 Firmalar bana bunun için para veriyorlar. Sahada, ofiste ve dijitalde pazarlama çalışmalarım var. Son birkaç yıldır içerik pazarlama uzmanı olarak görev yapıyorum. Şimdi ben beceremedim, iki lafı bir araya getiremeyen senin gibiler beceriyor öyle mi? Be cahil, mevzu becerip becerememek değil, sistem sorunlu diyoruz, anlamıyorsunuz ki…

   1. 2 dk okuduk diye beğeni yapın diye tavsiye de bulunuyorsunuz, MECBUR MUYUZ begenmeye.
    Bakin sizde NM yapıyorsunuz kendiniz için nasıl olacak? Hakikaten zirvalamissiniz kusura bakmayın ama, herkes bir iş yapar ve basarilida olur başarısız da bu normal..bir semtte iki emlakçı düşünün ve birtanesi işinin gerekliliklerini dürüstçe yerine getiriyor iyi paralar kazanıyor, digeride dürüst değil bir açıyor dükkanı bir açmıyor ve doğru dürüst kazanamıyorsa bu emlak sektörünün suçu mu? Sizce
    Bendee haybeden yazılmış bilgisizce bir değerlendirme olarak görüyorum bunu, nm tavsiye ticaretidirya hani siz etrafınızda ki kişilere hiç mi memnun kaldığınız bir ürün mekan mağaza veya hizmetin önerisini anlayamiyormusun dostane şekilde..nm bu tavsiye işinin ticaret kısmı degilmi peki? biliyorsunuz ya bu işleri sözüm ona evet bu bir ticaret gerekenleri yapmazsanız eğer başarılı olamazsiniz her işte olduğu gibi..yazılacak çok açıklama varda sıkıntı var nette zor yazılıyor…siz gidin bildiğiniz zannettiginiz bu sektoru bilen kislierden tekrardan dinleyiniz..
    Bu sektör dogru firmalar zaten siz yalanlasanizda büyüyecek yalanlamasanizda sonuçta bu tüm dünyanın kabul gormus bir iş modeli neden sizin anlattıklarında takılalım ki, ne başarınız var bu hayatta tanımıyoruz bile 😉 mecbur beğenme şıkkı varda begenmeme şıkkı yok ki? ben beğenmedim mesela, saygılar selametle..

    1. 1- Facebook sayfamı beğenmenizi tavsiye ediyor olmam “mecbursunuz” anlamına gelmez! Elbette mecbur değilsiniz.
     2- Inbound pazarlama deseniz anlarım ama facebook beğen aksiyonuna “siz de NM yapıyorsunuz” dediniz ya 🙂 Hem çok güldüm, hem de klavyenizden dökülen cehaletinize acıdım.

     1. Biraz daha uzun bir paylaşım yapsana çok güldüm yazdıklarını okurken hatta mümkünse ara ara paylaş böyle şeyler ki bizim de moralimiz yerine gelsin 😂Sana teşekkür ederim yani direk dünyanın en akıllı en büyük firmaların en zenginlerin vs. Kabul gördüğü birşeyi beyin haznendeki. Bütün kelimeleri kullanarak kötülemeye çalışmışsın helal olsun sana bravooo istediğin buydu sanırım o zaman sana👏👏 sayemde bir kaç kelime daha öğrendin hadi yine iyisin😎😉😂

  1. İyi hoş yazmışsınız da sizde anlattığınız şekilde para kazanıyorsunuz yoksa bu kadar yazıyı boşuna yazdığınızı düşünmüyorum ayrıca son yazdığını cümle -bedava peynir fare Kapanın da olur – bu işi anlatanlar kullanıyor…

   1. Son yazdığım cümleyi Networkerların da kullanıyor olması neyi ifade eder? Yanlış bir cümle olduğunu mu?

    Ayrıca ben network marketing işi yapmıyorum. Yazıyı okuduğunuzdan emin değilim.

    İyi bloglar

    1. network marketıng ısıne sızın ve sızın gıbılerın boyle bakmasının sebebı network sektorunun turkıyeye geldıgınde ev hanımlarının ve lıse cocuklarının elınde olmasıydı(Avon sayesınde)Ama gunumuzde yapılmaya calısılan sıstem ev hanımlarının ve cocukların elınden alınıp bu ısı gercek sahıplerının elıne vererek network ısını ek ıs olmaktan cıkarmak.Siz dedınız ya kısa yoldan para kazanmak bu devırde ekmek aslanın mıdesındeyken kımse kısa ve kolay yoldan para kazanaz.Network marketıng sektorunu su sekılde acıklayabılırım
     Turkıyenın en kısa ama en uzun sahılı hangı bolgemız de?.cevap verıyorum ege bolgesınde ege bolgesı kısa ama cok uzun yola sahıp network marketıngte buna benzer dıs gorunuste kısa ama cok uzun bır yol birde size kızıl derelı ata sozu ıle cevap vermek ıstıyorum
     “Unutmayın:, emeksiz yemek olmaz. Bedava peynir sadece fare kapanında olu”
     Günümüzde insanların cogunda olusan hatta hemen hemen hepsınde olan bı algıya deyınmek ıstıyorum.Televızyon dızılerı fılmlerde örnek verıyorum bir bebek ıkı saat ıcınde otuz yasına gelıyo veya bır dızıde ıkı bolum sonra bır ınsan calıstıgı sektorde calıstıgı fırmada en ust sevıyeye cıkıyo.
     Insanlar network ısını bu dızıler ve fılmler sayesınde yanlıs algılıyolar.
     Bilindigi üzere ulkemız dekı ınsanların cogu cıftcılıkle ugrasıyor. Çıftcılıkle ugrasan ınsanlar ekılecek olan bır sebzenın veya meyvenın ekılmeden once togragın kazılacagını ekıldıkten sonra her gubrelenecegını sonra hergun sulanacagını ve bu ıslemlerı yaptıktan sonrada belırlı bır sure o meyvenın veya sebzenın olgunlasacagını daha sonradan toplanacagını bılıyolar ama bu bılgı gunumuzde fılm ve dızılerle degıstırılıyo ınsanlarda bu degısen algı sayaesınde network sektorunde bu algıyla hareket edıyo
     Ben de network marketıng ısını yapıyorum Mega holdıngste calısıyorum.
     EGER BI SEYI TARAFSIZCA VE OBSEKTIF YONUYLE ARASTIRIP PAYLASACAKSANIZ GERCEKTEN OBJEKTIF VE TARAFSIZ OLMANIZ LAZIM

     1. Merhaba Utku bey,

      Görüşlerinize, fikirlerinize saygı duyarım. Daha önceki cevaplarımda sık sık belirttim: Sistemin teoride mantıklı görünmesi yeterli değil işte. İstismara açık bir sektör olduğu için henüz bu işi hakkıyla yapanı göremedim. Çünkü tavsiye üzerine satış yapıp kayda değer gelir elde etmek imkansız gibidir. Sebebi de çok nettir aslında: Yatırım yok, stok yok, riske girmek yok ama gelir beklentisi var??? Ticaretin doğasına aykırı bir durum. İnsanlar aldıkları riske ve verdikleri emeğe göre para kazanır. Networkerlar yılın büyük bir kısmını tatil yaparak geçirdiklerini savundukça “emek” kelimesinden bahsetmek anlamsız kalıyor. Geriye “risk” faktörü kalıyor. 1000-2000 TL yatırım yaparak bir tüccardan daha fazla kazanma hayali ise sadece hayaldir. Network marketing sistemini neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Ben gayet objektif olduğuma inanıyorum. Objektif olmak: kusru örtmek değildir. Gördüğünü yansıtabilmektir. Ben bunu gördüm bunu savunurum. Karşı tarafa da söz hakkı veririm (yorum panelini açık tutarım)

      Ziyaretçilerim hem benim görüşümü okur hem de yorum yapanların. Doğruya yanlışa kendileri karar verir.

     2. Saadet zinciri ney onu öğren ondan sonra yorum yap saadet zincirinde satilan bir urun çakmak bile 10000 tlyr satiliyor ornek veriyorum ama bizim sattigimiz ürünler değerinde kimseye zorla urun satmiyoruz kazanan insanlar benim kuzenim aylik geliri 15 bin lira siz kazanamadiniz diye herkes yapamiyacak değil

     3. İnternet sitenize Web trafiği çekmek için kaleme aldığınız basit bir yazı. Siz asıl bu şekilde insanları kandırıyorsunuz

     4. Siz şahane bir insansınız. Keşke NM ye daha önce girebilseydim ama iyi ki girmemişim çünkü o zamandan aklım ermeyip olumsuz bakabilirdim. Fakat şuan TİCARETT DAHA İYİSİNİN NETWORK MARKETİNG OLDUĞUNU KESİNLİKLE ANLADIM.

    2. Başanlara bakıp örnek almak mantıklı negatifler. başaramıyor bıtakıyo önyargı ne yazıkki bi işe yaramıyo nettwork 21 hafta sonu sminerine katılmanızı tavsiye ederim sistem işliyo ve dürüst hakettiğini alıyosun çamur atmanın bilmeden konuşmanın size faydası olmamış başkalkna da negatifinizi bulaştırmayın

     1. “Başanlara bakıp örnek almak mantıklı negatifler.” > Böyle cümleler kurmayı liderlerinizden mi öğreniyorsunuz bilmiyorum ama Türkçe yorum yapabilirseniz sizi dikkate alabilirim

    3. yorumları okudum yazınızı okudum ve şöyle bir baktım evet haklı olabilirsiniz kendinizce haklı nedenleriniz de olabilir fakat şu soruma cevap istiyorum biz bu dünya’ya sürekli birilerinin hayallerini gerçekleştirmek uğruna mı yaşamaya geldik veya biz her ne yaparsak yapalım hep bir maaşa bağlı kalmak zorunda mıyız? Yani bizim anadan kalma birşeyimiz yok paramız da yok sermaye kuracak ve bu durumu tersine çevirecek bir seçeneği hak etmiyor muyuz? Maaşlı personelim ve elimde 2 diploma var ama aldığım maaş belirli bir yere kadar ve çok da çalışıyorum peki benim hak ettiğim hayat bu mu? Bir fırsat yok mu sermayesiz bizi istediklerimizi gerçekleştirecek?
     İşte Network Marketing’de elinde ürün gücü olan bir firma ile hem kazanıp hem kazandırmak uğruna mükemmel bir fırsat ticaretidir. Ama emek dediğimiz öğrenme ve öğretme insanların seninle birlikte aynı şeyleri düşünerek binlerce kişiye ulaşabilme fırsatıdır. Peki bir de şu yönden sizden bir fikir istiyorum 1 sefer bir paket aldım ürünleri kullanıyorum memnunum ve diyor ki firma istersen para kazanabilirsin istersen servet ama yolu gösteriyor. Peki sen bu yolda ki firmanın istediği sistemi uyguladığın zaman verdiğin bir emek değil mi? Sistem de senin %100 çaban yerine sistemde ki herkesin %1 çabası ile bu kar paylarını dağıtıyorsa o zaman bunun nesi kötü olabilir ki? Ama sanırım baya darbe yemişsiniz ya sponsorunuzdan ya da firmanın kazanç planını anlamamaktan ya da başka bir sebep bilemiyorum. Ama alın teri dediğiniz kavram bir şeyler indir kaldır alnınız terlesin ile olmuyor aklını kullanmakla oluyor. Değerlerinizi kaybetmeden kimseye zarar vermeden faydasını sağladığın doğru şirketi bulmak kaydı ile o işte sonuna kadar gidersen bu dediklerinin tam tersini yazarsın burada emin ol. Network Marketing doğru firma doğru sektör ve doğru sistem ile seni hem dua deryasında hem de dünya hayatında istediğin hayatı yaşatır. Ama sizin gibi düşünmüş olsam inanın bana klasik ticaret de bu işe kredi çekip veya başka türlü bir risk ayırsam ve o riski çıkarmak için yıllarımı vermem lazım ki anca kendimi, kurtarayım ve bu ticaret ile de yakınlarınıza eşinize dostunuza belki de hiçbir işine yaramayacak ama sizin gözünüzde sağlam bir ürün olarak satmaya çalışacağınızı da unutmayalım. Kısaca kimin ne düşündüğü ile değil senin ne istediğin ile alakalı bir iştir network marketing. Yıldız Holding Ülker grubu bünyesinde 1 markasını bu ticari sistem ile satmaya adım attı ise merak etmeyin bu sistem çok yakında genel klasik ticaret mantığına dönecek. O yüzden siz internetten siparişlerinizi verirken o sistemi kuranlar işin maddi kısmında olacak.

     1. Kapitalizmi eleştirirken kapitalizmin zirvesi olmuş firmaları bu kadar körü körüne savunmanız gerçekten hayret verici. Ben bu tip yorumlara defalarca cevap verdim. Bu yüzden aynı şeyleri tekrar etmeyeceğim. Zaten Network Marketing’in tüketici yasalarıyla yasaklanacağına dair gelişmeleri takip ediyorum. Ben kimseye “babanızdan para kalmadıysa maaşlı köle olun” demiyorum. Kendinizi çaresiz hissedip tek çıkış yolu olarak Network Marketingi tercih etmeyin diyorum. Zaten Network Marketing sistemi insanlara vaat verme, hayal kurdurma ve çaresizliklerinden yararlanma üzerine kurulmuş bir sistemdir. Sisteme dahil olup bir miktar para veya emek verenler körü körüne savunucusu oluyorlar. Bunun sebebi de çok açıktır. Eğer dahil oldukları sistemin yanlış bir sistem olduklarını kabul ederlerse “kandılırdıklarını” da kabul etmiş olacaklar ki bu da kendilerini mutsuz edecek. Halbu ki zararın neresinden dönülürse kardır. Gerçeği artık gizleyemez hale geldiğinizde ve kendinizi dahi kandıramadığınız o gün geldiğinde yıllarınızın boşa gittiğini görmek sizi daha çok üzecektir. Umarım gerçeği tez görürsünüz. Sizin için yapabileceğim başka bir şey yok.

    4. Yazınızı okudum. Güzel yazmışsınız. Network Marketing’de hep üsttekilerin kazandığını söylemişsiniz. Böyle bir şey olmadığını biliyorsunuzdur o kadar araştırdıysanız. Pazarlama , satış , Network Marketing parayla ilgili olan şeyler. Finans dünyasında ünlü olan Robert Kiyosaki ve şu anki ABD Cumhurbaşkanı adayı olan Donald Trump bu sistemi destekliyorlar. “Zengin Olmanızı İstiyoruz” diye ortak bir kitapları var. Network Marketing’i finans açısından büyük başarılara ulaşmış insanlar da desteklemektedir. Les Brown , Bill Gates vs. Network Marketing mükemmel bir sistem olmayabilir ama var olan sistemlerden daha iyi olduğu kesin. Network Marketing şirketlerinden bahsedecek olursak hepsi özel şirket. Ve özel şirketler para kazanmak için kurulur. Tabi ki para kazanacaklar. Ama sana da çok iyi bir fırsat veriyorlar. Bu işte olup yalan söyleyen milyonlarca insan var haklısınız. Zorla satış yapmaya çalışan insanlar da var. Ama bu sistemi kötü yapmaz , sadece o kişinin Network Marketing’i anlamadığını gösterir. Bu işe girmek için hiçbir şeye ihtiyacınız yok ama kazanmak için bazı yetenekleri geliştirmeniz gerekir bu doğru. İletişiminizi geliştirmeniz gerekir. Bilgi sahibi olmanız gerekir.
     Sizin kim olduğunuzu bilmiyorum ama milyoner olmadığınıza eminim. Herkesin istediğini söyleme hakkı var ama Network Marketing’i eleştireceğiniz zaman klasik ticaret sistemini kullanıp milyon veya milyar dolarlık sermayesi olan bir şirkete sahip olmanız gerekir. Bir kıyaslama yapardınız. Siz bu internet sitesinden iyi para kazanıyorsunuzdur iyi iş de yapmışsınız tebrik ederim ama klasik ticaret sistemini kullanan şirketlerdeki çalışanları düşünün. Bankacı arkadaşım var. Her gün kredi kartı satıyor ama kendisi ne kazanıyor ? Bankaya giren para kime gidiyor ? En üsttekine değil mi ?
     Network Marketing’i gerçekten anlayanlar iyi iş yaparlar. Ama şunu da söyleyeyim ki Network Marketing’de olup ama onun ne olduğunu bilmeyen çok insan var.
     Müslüman olup da Kuran-ı Kerimi okumayanlar gibi. Ama sözde herkes iyi. Bu durumda kim hatalı insan mı , din mi ?
     O yüzden insanlara göre kimseyi ve hiçbir şeyi yargılamayın.

     1. Güzel yorum. Teşekkür ederim. Öyleyse siz de farkındasınız ki sistem, kağıt üzerinde güzel. Peki ya uygulamada? İstismara bu kadar müsait, denetimi bu kadar zor olan bir işi insanları zengin etme vaatleriyle pazarlarsanız bu kaçınılmaz sondur. Yok, zengin olma vaatleriyle pazarlamazsanız saten pazarlayamamış oluyorsunuz (ilgi görmüyor). Network marketing egzos emisyon değerleri doğaya zarar veren otomobil gibidir. Sahibini mutlu ederken yüzlerce, binlerce insanı zehirler. Evet mühendislik harikası bir otomobil, teoride ve hatta görünürde kusursuz olabilir… Sanırım beni anladınız

    5. Selamlar..umarım doğru yerden yorum yapiyorumdur. .size teşekkür etmek istedim Hızlı Adam..ben yeni yeni nw işine başladım. .ama yazdıklarınıza benzer şeyleri çok düşünüyordum. .Firmaya beni ve çevremi kaziklattirmadan nasıl bu işten para kazanirim diye..büyük bir ürün yelpazesi var..ben sadece kırışıklık cihazını getirttim ve güzellik salonlarında ücretsiz seans yaparak cihazı tanitiyorum isteyene satıyorum isteyene ücretli seans olarak devam ediyorum..usttekiler bana devamli üye yap firmayı anlat faceinde Paylaş diyorlar ama ben yapmıyorum. .yani sizin yukarda yazdıklarınızı uyguluyorum ..ki cihaz cidden kaliteli ve güzel ..sizce bu yaptığımda umut tacirligi mi ?

     1. Sadece üründen kazanabiliyorsanız (alt üye aramak zorunda değilseniz) bence bir sakınca yok. Yine de insan düşünüyor tabi: “Kimlere para kazandırıyorum, kime hizmet ediyorum?”

   2. adam net bir şekilde konuya aydınlık getirmiş. Network sistemi tamamen uydurmacadır. Bu işin ekmeğini sadece bu pazarlamayı yapan ürünü satan kişiler yer diğerleri fasa fiso. Bazı arkadaşlar siz bu yazıyı bosuna yazmamışsınız sizde para kazanıyorsunuz demişler.
    Adam websitesi kurmuş insanları aydınlatmış, öyle düşünen arkadaşlar varsa network sistemi ile websitesini nasıl bir tutuyorsunuz. Websitesinde emeğinin hakkıyla siteyi tasarlıyor google vs reklam veren firmalardan para kazanıyor. Ama bu kesinlikle network sistemi değil sana zorla siteye gir demiyor yada bişeyler satmaya calısmıyor. Yazıyı okumadan yorum yapan arkadaşlar yada okuyupta anlayamayan bilgisayar konusunda ‘0’ düşünceye sahip olanlar siz yorum yapmayın bir zahmet adamıda işinden soğutmayın.
    hizliadam.com tşkler bilgileriniz için network işini araştırmaya girmiştim sizin yazınız yeterince aydınlattı çalışmalarınızın devamını diliyorum..

     1. Mrb benim esimde 2 yada 3 sene oluyo bu ise girmis haberim yoktu ama sonra arabamiz vardi gitti bu ia icin ve asiri derecese borclandi ve bana soyledi ama yetrince aciklama yapmadi ve hala borclu 30 m daha borc var diyo ve ben masil bu kadar borclandigini merak ediyorum ayrica bu borc bitermi bazilari omur boyu borcun bitmedigini soyleuyorlar es olunce karisi yapar karisi olunce cocugu devam ettirir diyorlar acikcasi cok sıkintidayiz ve sonu varmi merak ediyorum

    1. Network marketingi hiç amlamamış bence. Son derece önyargılı bir yazı yazmış. Her network marketing aynı değildir. Örneğin ben 10 yıldır amway ürünlerini kullanıyorum ve hiç ürün satmasım. Amacım insanlar çevredeki marketlere bir ton para verip hem kendi sağlığını hem çevreyi kimyasallarla bozmasını önlemek hemde ekonomi yapmasını saglamak.markette 75 ml sendodin 19 lira. Amwayde 150 ml diş macunu 16 liraki biz 12 ye alıyoruz. Kim çalışırsa o kazanıyor. Ayrıca üsttekilerde kazansın tabiki çünkü işi öğretiyorlar. Ve en önemlisi ben iş olarak çok ciddi düşünmediiimden alt gurubumda 5 arkadaşım benden kat kat fazla para alıyor. Sadece marketlerinş değiştirerek. Ben 2000 civarı alıyorum onlar 8 – 10 bin arası. Şu ön yargılarınızı kırın. Marjetlerden kazık yiyorsunuz ve bunu farkedemiyorsunuz. X marka bulaşık deterjanının litrssine en az 10 lira veriyorsunuz ki kanser yağdırıyor amwYde liresi 2 liraya geliyor. Uyanın bence..

  2. Network Marketing işi pazarlama işinin daha pasifize edilmiş halidir ve bu işten ekmek yiyen milyonlarca insan vardır. Kullandığı elektrik bedeli 10 lirayken buna 60 lira veren bir milletin bu işi anlaması ve algılaması zordur. bu işi kulaktan dolma bilgiyle ben şu firmayı araştırdım böyleydi demesiyle bu sektöre bu yafta yapıştırılmış. Dünyada sadece haftada on saatini ayırarak evinin extra ihtiyaçlarını karşılayabilir.

   1. Ben 60 lira fatura ödüyorsam suçlusu ben değilim
    Eğer bu ülkede ki insanların fikrini düşünce yapısını bu aşşağılayacı ifade ile eleştiriyorsan bu üljede yapmayacaksın bu işi o vakit hem insanlara ahmah de hem insanları üye yap esefle kınıyorum sizi

   2. =) kendi bokunda boğulmak böyle bişey oluyor demek ki 10 tl lık faturayı 60 tl olarak ödeyen bir milletiz biz.. sen bu milletin neresinden bakıyorsun merak ettim.deden ninen nereli ki senin… bu milletin başına ne geliyorsa senin gibiler yüzünden geliyor zaten.. sadet zinciri – mmm turkey vs de vs bi şekilde ponzi yöntemi ile bu ülkeyi belki 2 yıl geriletecek vurgunlar yaptı. bu sistemin zaten vaadleri network ile kazanın kazandırın mantığı ile çalışıyor . onlarca madur insan var .

    mercimek kadar beyninle sen hala bu gibi bir sistemin yani UMUT TACİRLİĞİNİN çok faydalı bişey olduğunu söyleyemeye çalışırken ülkedeki herkesi aşağıladığının farkında bile değilsin. [***sansür***]

  3. Önceleri bende sizin gibi düşünüyordum ama bu sistemden para kazanan insanları gördüm, öyle harçlık falan değil iyi para…yurt dışına gezmeye gidenleri de gördüm. Onlar kazanıyorlar…. Özellikle ev hanımları, bu işleri yapıyor bir umut taşıyorlar, onlara saygı duyuyorum. Bu işi destekliyorum.

   1. kardeşim ben bu işe direk başlamadım 2 3 ay arkadaşım bana sıkmadan ama sürekli bi şekilde anlattı zaten ilk başta işe ısınmıştım parayı dert ediyordum ama fark ettimki 2100 tlye 100 milyon dolarlık bir şirketin karpayı ortagı neden olmak istemiyimki benim neyim eksik başaran insanlar çok ben bu işi şuna benzetiyorum 2 arkadaşvar ve 2 arkadaşta üniversite hayaliyle yanıp tutuşuyor 2 side kazanmak istiyor bu arkadaşlar komilik yaparak bir miktar para kazanıyor ve dersaneye yazılıyor günler geçiyor 1. arkadaş dersanedeki bilgileri evine gidip 1 2 saat tekrarlıyor digeri ise sadece dersaneden ögrendigi bilgilerle sınava hazırlandıgını zannediyor neyse sınav günü geldi ve arkadaşlar sınava girdi 1. kişi evinde dersini tekrar eden kişi istedigi bölümü tuturduu digeri ise tutturamadı tekrar hazırlanıyor şuan sizce burda suçlu kimm kardeşim dersanemi yoksa dersine adamgibi çalışmayann kişimii * bu arada bu benim kafamdan salladıgım bir hikaye deil bu benim hikayem.şimdii size bu fırsatı sunan arkadaşınızza bence teşekkür etmelisinzi kazanırsanız hayanınız kurtulur kaybederseniz 1 telefon parasından olursunuz sizce bu riske degmezmi tekrar soruyorumm değmezmi bence deger.

    1. Dershane ye gidiş amacınız ne idi
     Normal de okulda öğrendiğiniz bilgiler ile sınava girip kazanmanız gerekmezmiydi aslında ders haneye de ihtiyaç yoktu ama sistemdeki boşluk
     Dersaneyi zorunlu kıldı
     Normal olarak aldığınız eğitim ile girdiğiniz sınav doğru olarak ilerle yani edinilen bilginin ölçümü
     Burada suçlu detshane değil suçlu öğrenci de değil suç sistemin bizzat kendisi
     Şimdi sistem kafadan bozuk
     Bu örnek hiç olmadı

  4. Selam ben burada anlatılan network sisteminden farklı bir network yapıyorum..tamamen hakkaniyetli ve merhametli..sizin ekibiniz var ve siz çalışmadan ekibinizdennpara kazanamiyorsunuz..nasil mi?

 2. Bu konuyu çok güzel bir şekilde yorumlamışsın usta çok güzel olmuş eline sağlık.
  Bloglarının devamını dilerim 🙂

  1. Teşekkür ederim. Tamamını okuyabildin mi ? 🙂
   Biraz uzun oldu sanırım. Kısaltmalıyım acaba bilemedim. Aslında bildiklerimin hepsini yazsam network marketing kitabı olur ama blogda özetlemesi çok zor

   1. Yazınızı dikkatle okudum bugün girmeye karar verdiğim bu satış sistemine bakış açımı değiştirdiniz. Sizin olmaz dediklerinizi nasıl olurhale getirebilirim diye düşünmeye ve mümkün olduğunca pratik zekaya sahip zeki ve engin görüşlü insanlarla çalışmam gerektiğini ayrıca paZarlamanın bir sanat gibi naif ve ince bir iş olduğunu şimdi daha iyi anladım ve gördümki bu ülkede her önüne gelen değil hak eden akıllı olan be çok çalışan insanlar bu işten ciddi paralar kazanıyor. 2.5 yıl önce beraber yapalım bu işi diyen fakat benim ilgilenmediğimi görüp hayal kırıklığına uğrattığım yakın bir arkadaşım daha bir hafta önce 1 milyon ₺ ye bir ev alıp aralık 2015 kazancını 108 bin₺ olarak gösterip gözlerimin önüne serince network ün hayallere dokunan gücünün kalbimi nasıl parçaladığını ve ne kadar boş işlerle aslında meşgul olduğumu gördüm. Size şaka gibi geliyor biliyorum ama ayda 108 000₺ inanılması zor bir rakam. Siz tanımıyor olabilşrsiniz umurumda bile değil ama ben bu gerçeğin en yakın şahidiyim. 2.5 yılda nereden nereye gelen bşr örnek benim önümde duruyorken şimdi sizin anlattıklarınıza benden inanmamı beklemeyin lütfen. Ama yazdıklarınızdan çıkarılacak çok dersler var ve haklısınız çoğunda da. Ben yarın bu işe başlayacağım ve iki yıl sonra umuyorumki aynı cirolara erişmiş bir insan olarak size yine yazmış olacağım. Saygılarımla

    1. Seneye La Fonten’i (La Fontaine) okumayı tercih ederim. Kusura bakmayın ama “algı operasyonu” yapmayı da beceremiyorsunuz. Bir hikaye ancak bu kadar ucuz olabilirdi.

     1. Sevgili hızlı adam yazılarını okudum ve yorumlarında bir çoğunu hatta cevaplarını bile okudum .. Osman beyin bahsettiği kişi liderim olur ve sayfanı incelerken onun yazısı ile karşılaşmak çok hoşuma gitti bende yazmak istedim.. maalesef ki network marketing hakkında pek bir fikrin Yok sadece bir kaç yanlış sistemle tanışmış ve canı yanmış biri olmalısın .. aksi takdirde networkün hakkıyla yapıldığında emek verildiğinde ve sabırla ilmek ilmek dokunduğunda seni hayallerine ulastırabilecek bir sistem olduğunu anlamış olmalıydın.. ve tabi ki olayın aslında direk satış odaklı olmadığını bilmeliydin .. ama haklı olduğun bir taraf var ki maalesef bu sektör ülkemizde yanlış ellerde mahvedilmiş korkulacak bir sektör haline getirilmiş. Ama bizler bunu temizlemek adına elimizden geleni yapıyoruz en azından kendi nw sistemimizle 32 yıldır var olan ve cirosu birgün bile düşmemiş hep yükselerek devam etmiş ve Türkiyede de ciddi şekilde kazanan bir çok kişiyi bünyesinde barındıran bu sistemimizle adil ve şeffaf kariyer planımızla hatta Bruce Willis karolina kurkova gibi dünyaca ünlü veyahut Türkiyede de bir çok bilinen ünlü star iş ortaklarımızla bu şekilde hakkını vererek çalışıyoruz. Eminim Alman menşeli LR HEALTH AND BEAUTY şirketini araştırıp incelersen ne demek istediğime fazlası ile hakim olursun. İnstgram hesabımızda incelemek istersen @lrdunyasitr .. Sağlıcakla..

     2. Bir türlü ikna edemediğim çocukluk arkadaşım LR ile uğraşmaktan vazgeçeli çok kısa bir zaman oldu. Üstelik kendisi bir dijital medya uzmanı ve pazarlama konularına hakim. Çevresi de oldukça geniş. Ben kazanamayacağını söylemiştim o kendisi deneyim edinmek istedi. Sonuç beni şaşırtmadı. Liderinizle size kolay gelsin

     3. Siz yanlış projeleri incelemişsiniz. Network marketing ciddi çalışma gerektiren bir iş modelidir. Arkadaşınız muhtemelen ben bir web sitesi kurarım insanlar akın akın gelir diye hayal etti ve isler umduğu gibi gitmedi. Bu iş öğretme, anlatma, kendini geliştirme işidir. Yattığın hatta oturduğun yerden para kazanamazsın. Herkes bir dükkan açabilir ama herkes ticaretinde para kazanamayabilir hatta iflas edebilir ancak network marketingde iflas etmezsiniz. Dolarlar eurolar paketler havada uçuşmaz. Yasal bir firmaya hiç urun almadan yada 10 liralık urun alarak başlayabilirsiniz. Önce yazdığınız yazıyı siz okuyun. Doğrudan satış devletin desteklediği özellikle kadın girişimcilerin önünü acan bir sektördür. Bırakın gündüz kusagi kadın programı izleyip zaman harcayacagina pazar parasını çıkaracak kadar kazansin. Kendini geliştirsin sosyallessin. Sanki 10 saat 30 yıl çalışılan işlerde zengin mi oluyoruz. Emekli maaşıyla geçinemeyen emekliler oluyoruz. Oysa doğrudan satışta çok daha özgür çok daha fazla kazanma şansımız var. Mesela satış kabiliyetiniz vardır ama ilkokul mezunu olduğunuz için is bulamıyorsunuzdur yada çocuklarınızı bakıcıya bırakıp çalışamıyorsunuzdur. Bu şartlarda yapabileceğiniz en iyi istir. Sizin gibi ön yargılı olan insanlar ne anlatırsa anlatsın doğru tektir oda gerçektir. Yazmış olmak için yazılmış bir yazı. Titan sistemleri ponzileri yazın ve uyarın ancak tüm sistem üzerinden yazmanız yanlis

     4. Tamam. Sizin düşüncenizi de yayınlamış oldum. Okuyucu gelir, bir benim yazdıklarıma bakar bir de sizin yazdıklarınıza bakar. Sonra kararını verir 😉

    2. Osman emirzeoğlus öncelikle arkadaşını tebrik ediyorum en yakını olarak sana gelerek bu iş alanının varlığını sana gösterdiği için. Sana da teşekkür ediyorum ön yargılarını kırıp bu işe girmeye karar verdiğin için.

     Hızlı Adam dünyanın var olmasının asıl nedenini ben her zaman zıtlıklara bağlıyorum.
     Bununla birlikte sektöre ister inanın ister inanmayın ve ben ki bu sektörü 2002 yılından beri takip ediyorum. Bu zamana kadar toplamda 8000 tl kaybetmiş bir girişimci oldum.

     Lakin bu kaybettiğim para bana her zaman birşeyler öğretti. NETWORK MARKETİNG ekibine kazandırdığın zaman kazanacağın bir sektördür.
     Eğer bencillik yapar ve önceliği kendine verirsen sektörde benim gibi kaybedenler çoğalacaktır.

     Sende haklısın çünki ülkemizde bilinçsiz ve bu işi vur kaç mantığı ile yapan insanların sayısı azımsanmayacak kadar çoğunlukta.

     Bu sektör ile ilgili söyleyebileceğim en önemli unsur da SPONSOR – SPONSOR – SPONSOR.
     Sponsorun işini iyi biliyor ve dürüstçe bir şekilde bu işi yapıyorsa tavsiyem o sponsorla çalış.

     Bu sektörde yanlış anlaşılan bir konuda şudur ki. Bu iş alanıyla bir arkadaşınız veya dostunuz yanınıza gelse hemen ona dolandırıcı gözüyle bakılıyor. Eğer o insan dolandırıcı olsaydı inan senin arkadaşın veya dostun olmazdı.

     Sektörü lütfen bir uzmandan dinle ve ön yargılarını kır çünkü bu iş alanı her açıdan kendini yetiştirmeye ve geliştirmeye zorluyor insanı.

     Saygılarımla.

    3. Network te başarısız olanlar hangi firmaya gitseler başarısız olacaklarrrrr…hepsini karalayacaklardir..1 sirkete güven 2 ürününe güven. 3sponsoruna güven. .öğren öğret öğretmeyi öğret bak o zaman kazaniliyor mu…..

     1. bu kadar net ve temiz anlatılır bu cümlenin içine bir de 3 sss kuralını koyarsak sebat Sabır Süreklilik.İşte o zaman başarı gelir.

   2. hızlı adam sizin yazdıklarınızdan uzun yıllar bu işi yapmıssınız ve ayrılmıssınız veya zorla çıkarıldınız network sisteminden sizde bilgi vermek amaçlı karalama kampanyasına girmissiniz. şu anda bu işi yapan kişiler veya yeni katılan lar klasik ticaretin sıkıntıların dan dolayı direk satış yaparak para kazan maya çalışıyorlar diyeceksiniz ki en üstteki daha çok kazanıyor kılasik ticarette de öyle değilmi herzaman en üstteki kazanıyor. onun için kılasik ticarette nasıl çok çalışmadan yükselmek imkansız sa network marketingde de aynı. siz bir lokantaya gittiniz ve o lokantanın yemekleri garsonlarının hoş karşılaması sizin ilgilnize çekti ordan ayrıldınız sonra arkadaşlarınızı ve dostlarınızı tavsiyede mutluka bulunursunuz network marketinte aynı eş ve dost la yürüyen bir sistem.kılasik ticarette de 5 alıp 25 satan çok firma var adalet arıyorsan hepsini sorgulaman lazım saygılar

    1. @admin sülo;
     O kısımları tartışalı çok oldu. Yukarıdaki yorumları okumanızı tavsiye ederim. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım artık.

     1. Bu hafta sonu bir tanıdık vasıtası ile gittik aynen hızlı adamın anlattıkları gibi sonra salona geçtilk ürün bir saat fiyatı 8500tl. Buyrun bunu şu ortamda kim verir ve iki alt mavi adamı nasıl bulur mavi adamlar. 4 gri adam bulur bu griler 8 siyah adam bulur vs. Vs. Bunlar tamamen aldatmaca internetten satılan asrı saadet vaat eden parasını kaptıranın fellik fellik alt üye arayan. Benim eğitim aldığım yer için diyorum kanımca ikna olmadım

   3. hocam eline sağlık . güzel bir paylaşım olmuş. yaptığım network sistemlerinde para kazanamayan hatta dolandırılan bir zad olarak blogunuzu okudum. yani ben 5 yıldır para kazanıyorum . sıkıntı yaşamadım. para ağacım var diyebilen bir arkadaş varsa bana yazsın bende göreyim.herhalde en kötüleri beni buldu sanırım =))

    hızlı adam ellerine sağlık tekrardan

 3. 49 yaşındayım 28-32 yaşlarım arasında sermayesi olmayan ve ticaret yapıp para kazanmak isteyen bir insan olarak bu sektörde bulundum tencere tava ile başladım amway ile devam ettim sadece sosyalleşmemi sağladı ama verdiklerimi ve aldıklarımı karşılaştırdığımda zamanımı başka alanda değerlendirmeyi arzu ederdim.
  Yazdıklarınızın tamamına katılıyor ve altına imzamı atıyorum.
  Sizin bu yazınızı okuyan zaten bilinçli bir insandır. Dolayısıyla ne gerekiyorsa anlamıştır.
  Yazınız uzun değil bence kıvamında teşekürler.

 4. Çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Günümüzde bu safsatalara hala inananlar var. Son zamanlarda Mega Holding adıyla çıkan ürün yerine internet sitesi satan bir enayi avcılığı türedi. Çok düşük maliyetteki internet sitesini çok fahiş fiyatlara satıyorlar.

  1. Bizzat makalenin çıkış konusu olan firmayı yazmışsınız üstadım 🙂 Ben isim vermedim çünkü bu sadece Mega Holding için değil. Bu sistemi uygulayan tüm firmalara yazıldı. Ama Bu yorumu gördüğüme çok sevindim. Çünkü kuzenim bizzat bu firma üzerinden soru sorduğu için yazdım makaleyi 🙂

 5. Amway firması açısından baktığımızda burda anlatılanlar genel olarak sizin önyargılarınız..KAZANÇ SİSTEMİDE HİÇ ANLATTIĞINIZ GİBİ DEĞİL.İŞE İLK GİREN KİŞİ OLDUĞU YERDE SAYABİLİRKEN DAHA SONRADAN İŞE DAHİL OLAN KİŞİLER ÇOK DAHA FAZLASINI KAZANABİLİYOR. İŞE İLK GİREN KİŞİ HİÇ PARA KAZANMAYABİLİRDE AYRICA. SİZ KAZANÇ SİSTEMİNİ İYİ İRDELEYEMEMİŞSİNİZ SANIRIM : )
  BENCE EN BÜYÜK PYRAMİD SİSTEM ŞUANDAKİ KLASİK TİCARET VE EMEKLİLİK SİSTEMİNDEDİR. İNSANLARIMIZ AYNI ZAMANDA BÜTÜN DÜNYA BANKALAR SİSTEMİ TARAFINDAN SÖMÜRÜLÜYOR. GERÇEK OLAN BUDUR.

  1. Bu görüşe de saygı duyuyorum. Tartışmaya açık bir konu. Peki bize Amway firmasının farkından bahsedebilir misiniz? Neden diğer Network Marketing sistemlerinden farklı ve avantajlı?

   Ayrıca zengin olma vaatleri vermiyor mu distribütörleriniz?
   Ek iş olarak yapılabileceğinden bahsedilmiyor mu? (yarı zamanlı bir emekle nekadar gelir sağlanabilir ki)
   Alt üyeler nasıl kendi pazarını oluşturacak? Aracılar olmadan, ek yatırımlar olmadan daha geniş kitleye nasıl ulaşacak?
   Alt üyelerin mevcut kaynakları (çevresi) bittiğinde yeni insanlara nasıl ulaşacak?

   Sormam gerekip sormadığım diğer sorular da varsa cevaplarını paylaşmanızı rica ederim.

   1. Bir müşteri aldığı ürünün parasını ödedikten sonra artık o ürünün en doğru ürün olduğuna inanmaya başlar. Kendi kendine savunma geliştirir ve kazıklanmış olma ihtimalini yok sayar. Hatta ürün ile ilgili kendisine olumsuz bir özelliğini gösterdiğinizde sanki firma sahibiymiş gibi ürünü size methetmeye başlar. Savunur. Çünkü ona para ödemiştir. Aksini düşünürse kendisine “enayi” demiş olacaktır.

   2. Hızlı adama özel bu yazı. Siz saadet zinciriyle ciddi network marketinglerin arasındaki farkı çok iyi öğrenmelisiniz. Bende amway sistemindeyim ve beni kaydeden kişiden çok kazanıyorum. Kim çalışırsa o kazanır. Sizin önyargılarınız ve betwork marketingi saadet zinciri gibi göstermeniz bir çok kişinin bu yolla kazanacagı parayı engeller. Kardeşim sen markete yerinden 50 kuruşa çıkan bir kirazı marketten 8 liraya alırsın. Kaç kişinin kazandığını düşünün. Tam bir piramit. Yazıyı çok komik ve bilgisizce buldum. Size bir önerim var iyi bir sponsör bulun amway sayfanızı açtırın ki ücretsiz bunlar işin içine girin iyice öğrenince sizde yazdığınızı komik bulur silersiniz.

    1. Ben de size bir tavsiye vereyim mi? Kendinizi ifade etmeyi öğrenmelisiniz. Kendi yazdıklarıma güler miyim bilmiyorum ama sizin yorumunuz gerçekten komikmiş.

   3. Suana kadar hangi firmalarda calistin bilmiyorum ama bu sektörle ilgili cok fazla hatalı bilgi almışsım hicbir network marketing sirketi vaatlerde bulunmaz yalan yalnis beyanlarda bulunmaz bulunamaz bu ciddi bir suctur ayrıca bu sektörden kolay para kazanıldığını nerden cikardın.En zor para network marketing sektöründe kazanılıyor.Çalıştığının hakkını alıyorsun ne azını ne fazlasını.O dalga gectigin buyuk liderler gecelerini gunduzune katip essek gibi calistilar kimse bu sektörden kolay para kaldirmadi oyle bisey yok.Amerikanin kasasina en fazla para networkerların komisyonlarindan alinan vergilerden giriyor.dunyadaki aktif olarak calisan 60 milyon networker salak bi siz akillisiniz en tepedeki en cok kazaniyo diye birsey yok ben cok calistigim zaman uplinelarimdan daha cok para kazaniyorum en tepedeki degil en cok calisan para kazaniyor insanlari yalan yalnis bilgiler vermeyin

    1. Kaçıncı kez aynı yorum acaba. Network marketing hakkında yorumlar yazmak yerine masal kitabı yazsanız inanın başarılı olur. Şöyle bir cümleyi okuduktan sonra sizi karşıma alıp da ciddi ciddi istatistiksel cevaplar veremem: “Amerikanin kasasina en fazla para networkerların komisyonlarindan alinan vergilerden giriyor.”

     Amerika’nın kasası…. en çok para… vergilerden…

     hahaha 😀 😀 Allah iyiliğinizi versin.

  2. sonunda konuyla ilgilii biligili bir kişiden bir yorum okudum. sadece bunun için teşeşkkür etmek istiyorum.

  3. Süleyman bey size katılıyorum. bende network işindeyim ve benden önce işe giren çok kişi var yerinde duruyor ve ben onlardan çok öndeyim. hatta buna örnek verecek çok kişi ve arkadaşlarım var. Emek vermeden para kazanmak yok doğru söz. network işinde hangi firma olursa olsun ben girdim para gelir diye bekleyen bazı kişiler var, koşturmayan emek vermeyen kişiler kazanamaz. ve yeni işe girip koşturan uğraşan eskileri geçer…

 6. Diğer firmaları çok incelemedim fakat Amway firması dünya çapında birleşmiş milletlerden çevre konusunda Altın madalya almış 2. firma. Ürünleri son derece kaliteli ve tatmin kaliteli. normal klasik ticaret de bile hayatınız boyunca büyük bir efor sarfediyorsunuz ve hiç bir zaman genel olarak kendinize sevdiklerinize ailenize ayıracak zaman bulamıyorsunuz. ve tatil amaçlı gidebileceğiniz yerler ekonominize göre kısıtlı. Bu iş aslında yapabilen kişi açısından mükemmel bir fırsat niteliği taşıyor. tabiki herkes başarılı olamayacak heryerde olduğu gibi. Kazanç fırsatını izlemek isteyen kişiler kendileri sistemi araştırabilirler linkten :
  İŞ FIRSATI sunumunu akademi.proteam-tr.org/isfirsati.asp adresinde izleyebilirsiniz. Sunumu izleyebilmek için Tavsiye eden ASG kısmına 2050181 yazınız. Görüşmek üzere …Şifre : proteam Saygı ve sevgilerimle SÜLEYMAN ÇINAR facebook ekleyiniz : suleymancinar@suleymancinar.com.tr

 7. Emeğine, kalemine sağlık kuzen Güzel bir makale olmuş.
  malesefki bu firmaların ağına düşenler, oralardan edindikleri eğitim , okuttukları kitaplar ve sağladıkları sosyal çevreye sarılarak paralarının buna değdiğini(boşa gitmediğini) düşünüyorlar. yada düşünmek zorunda kalıyorlar.
  Halbuki google’da ”kişisel gelişim” adı altında arama yapıldığında daha fazla kaynağa ulaşılacağını, ticari(mecburi) kurdukları iletişim yerine, Gerçek sosyal çevrenin daha samimi ve (kişisel gelişim açısından) katkı adinilebilir olduğunu gözden kaçırıyorlar.
  Çok daha önemlisi firmanın onlara vaad ettiklerini değil, kendilerinin kişisel olarak edindiklerini(sosyal çevre v.b) öne sürerek avunmaya çalışmaları durumun vehametine örnek olarak gösterilebilir.
  saygılar..

 8. Yine harika bir yazı olmuş. Bu konuda oldukça açıklaycı ve aydınlatıcı bir makale gerçekten. Baştan sona iki kez okudum. Kaleminize sağlık…

 9. Merhabalar öncelikler bu yazı için teşekkürler. Bazı kötü niyetli insanlar, insanları çook para kazanmak için kullanılan piramit sistemini Network Marketingi karalayacak şekilde kullandılar yıllarca lakin 21. yüz yılın ticaret sistemi olduğunu engelleyemeyecekler. Şu an bir e-ticaret sitesine üye olduktan sonra bile arkadaşını ekle 10 TL indirimi kazan denilmekte. Bu da bir nevi tavsiye etmek ve para kazanmak yani NM.
  NM hemen para kazanma sistemi değildir. Düzenli çalışma gerektirir ve düzenli para kazanmaya 24-36 ay arası başlanır. Bugün üye ol yarın zenginsin diye bir şey network marketing değildir kandırmacadır.
  Ben de yerli bir NM şirketine üyeyim. Öncelikle ürünlerini kullanıyorum ve memnun kaldığım ürünleri başkalarına anlatıyorum. Zaten normalde de beğendiğimiz şeyleri, mekanları çevremize anlatıyoruz. Kariyerim arttıkça da kendi ürünlerimi daha ucuza alıyorum ve ek gelir kazanıyorum. Güzel kurulmuş bir sistemi olduğu içinde evimde ürün yığınları oluşmuyor. En çok çalışan kişiler en fazla parayı kazanıyorlar sisteme bugün giren ile ilk gün girenin bir farkı yok. Çalışmayan kişinin altında 7000 kişi de olsa para kazanamıyor.
  Network Marketing sistemine değil de fırsatçı kişilere kötü demek doğru olacaktır. İnsanları kötü niyetli kişiler için uyardığınız için teşekkürler. Güzel çalışmalar.

  1. Işte yorum diye buna derim:) Size katılıyorum. Sistemde mantığa ters tek durum alt üyelerden ömür boyu kazanıyor olmak. Üye yapınca 10 lira vermek ile üyenin her alışverişi için prim vermek farklı bir aksiyondur. Oradaki kırılıma dikkat etmek gerekir.

   Satış için duyguyu yakalamak gerekir. Bu duygu kişinin ürün ile aradında gelişmesi gereken veya ürünün dolaylı olarak yaşatacağı duygudur. Fakat alt üye yapma çalışmaları bu tekniği insanların gelecek kaygısı ve ekonomik özgürlük duygusunu kullanarak gelişiyor. Problemde burada başlıyor.

   Bence üye kazandırana bir defaya mahsus prim verilse ve alt üyesinden gelir elde etme yerine takım hedefi verilip sonuçları değerlendirilse sistem daha güzel işler.

   Artı sistemi ayaklar altına almamak için üye kazanım çalışmaları durdurulmalı. Sadece sistem tanıtılmalı ve üye olmak isteyenler kendisi başvurmalı. Artı herkesi de üye yapmamalı. Bu konuda seçici davranılırsa gerçek takımlar ve gerçek kazançlar ortaya çıkar. Kimsenin de sırtından para kazanılmamış olur. Grup lideri grubunu iyi takip eder ve motive ederse diğer üyelere göre % üzerinden açıklanabilir bir şekilde birazdaha fazla prim almalıdır. O da extra sorumluluklarının karşılığı olarak.

   Fakat benim bu anlattıklarım etik ticaret kurallarıdır. Henüz Network’cülerin uyguladığını görmedim.

   Yorum için teşekkür ederim

   1. öncelikle yazıya ayırmuş olduğunuz vakit nedeniyle makalenize saygı duyuyorum. fakat ezberlenmiş bilgilerle dolu olmasından ziyade, yeni birşeyler öğrenebilmeyi yeğlerdim. olsun 🙂 tabiki etik ticaret kurallarını bildiğiniz içinde saygı duyuyorum ancak yazıyı yazmanıza sebep olan şirketin sistemini çok yalnış insanlardan dinlediniz ve araştırmadığınızı gösterıyor. Bilgilendirmeden geçemiyeceğim 🙂 öncelkle söz konusu olan şirket piramiti ters çevirdiğinizde sistemini anlayabileceğiniz bir şirkettir. bugün bakıldığında okullardada piramit sistemi vardır. Okulmüdürü- öğretmenler-eşit dağılmış sınıflardaki öğrenciler. bu örnek çoğaltılır. piramit dedğiniz seyi etik olan binlerce özel, kamu kuruluşuna benzetebilirim. burada bakış açısı konusuna değinmek istiyorum. baktığımz şekilde görürüz. bahsi geçen şirketin ürününden faydalanan ve bu işi ticarete döken arkadaşımız yeni başlayan seviyesindedr ve kimse ona al bunu sat demez. duygusal zeka eğitimnden tutun, web tasarım eğitimi (aşırı ayrıntılı olmamakla birlikte) verilir. bir takım kişisel gelişim vdeoları izlemek kitapları okumak durumundadır. bu süreçte kendisinden satış istenmez, beklenmez. bu yüzden takım arkadaşı olacak arkadaşımızı seçerek kendni gelştrebilen arkadaşlar seçilir. seçici davranılır. ve bu öğretilir. bu yüzden gerçek takımlar ve gerçek kazançlar var. arkadaşımıza dolar gözüyle bakılsaydı bu zamanı kaybettirmezdi üstleri. nitekim o gün sizin adınıza çalışacak biri varsa altınızda birgünde olsa dinlenmek istersiniz, rahatlamak istersiniz haksız mıyım? ama burda amaç para değil kendini geliştirmiş bir takım arkadaşıdır. ki bu paradan daha değerlidir. bu konuda eric worre vdeo ve kitaplarını öneririm. yeni başlayan arkadışımız Türkiye şartlarında okuma alışkanlığı olmayan biridir çoğu zaman birçoğumuzun olduğu gibi. ve kendindeki gelişimi farkettiğinde kitap okuma alışkanlığı edinir. işte NM nin ilk faydası. Networker’ların yeni başlayan arkadaşımıza ilk söyledği ‘öğren,öğret,öğretmeyi öğret ve emekli ol’ dur. çünkü işi özetleyen cümle budur. kendi ekibini kurduğunda bir üst seviyeye atlar ( ekibin sayısı bellidr) ekibinden birini kendi bulunduğu seviyeye yükselttiğinde kendisi bir üst seviyeye atlar. bu böyle lider, top lider, mega lider kariyerine kadar gider. arkadaşımız mega lider olduğunda şirket ekibinin aylık kazancı şu rakama ulaştıgında mega liderimizin aylık karının yüzdesin yarısından aza düşürür ki yattgı yerden para kazanmasın diye. Altındakıler çalışsın okazansın dyorsunuz ya 🙂 seviye atladığınızda satıştan aldıgınız kar artmaz siz lider ben yeni başlayansam gelecek olan satıştan aynı parayı kazanırız. mega liderseniz benden az kazanırsınız. (yeni başlayandan). ki seviyeniz arttıkça sorumluluğunuz artar daha çok insandan sorumlusunuzdur. kamplar, yemekler, seminerler, eğitimler düzenlemek zorundasınızdır sürekli olarak öğretmelisiniz yol göstermelisinizdir. oluşturduğunuz takım ikinci ailenizdir. ki bu lider gurubunu iyi takip ve motive etmesne ramen yüzde üzerinden diğer arkadaşlarından para almaz örneğinizdeki gibi. şirket seviyenize göre ödüllendirir sizleri zaman zaman. geçen yıl aileleriyle hacca gonderildi arkadaşlarımız ucretsiz. daha da ayrıntı bimek isterseniz mecidiyeköyde bahsi geçen şirketin Türkiye şubesine beklerim, ziyadesiyle etik olmasının bir kanıtı da budur ki illegal süregelen bir sistem olsa yıllardır Türkiye de ayakta kalamaz, kapatılırdı. Cevahirin hemen çaprazında büyük bir iş merkezidir. Umarım birdahaki makalenizde öğrenebileceğim yeni bilgiler bulabilrim, yinede teşekkürler

    1. Merhaba Gizem Hanım,

     Bu makaleden hiç birşey öğrenemediğinizi belirtmişsiniz. Dolayısıyla size kendimi borçlu hissettim ve bu “genel kültür” bilgisini paylaşmak istedim:

     Pramit sisteminde kazanan ve kazananın altında kazananlar yer alır. Dolayısıyla bir nevi kazanç tablosunun mantığını ifade eder. (ki birçok Network Marketing sisteminde bu tablonun adı kazanç tablosudur) Okullardaki “Hiyerarşik Yapı” ise sorumluluk sahiplerini ve sorumluya bağlı diğer sorumluluları; son olarak da kurumun bir parçası olan öğrencileri ifade eder. Öğrencinin geliri müdürden fazla da olabilir. Yani kazanca dayalı veya “birbirinin sırtından kazanmaya” dayalı bir tablo değildir. Aynı şekilde iş yerleri için hazırlanan “Hiyerarşik Yapı”da sorumluluk ifade eden bir tablodur. Bazı durumlarda ise departmanları ve departmanların bağlı olduğu bir üst departmanı ifade eder. (Kazancı ifade etmez)

     Yani: Network Marketing Pramit Yapı ile hiyerarşik yapı aynı anlam ifade etmez. Kıyaslanması bile gerçek iş dünyasından ve bilgiye dayalı eleştiriden uzak bir tutumdur.

     Umarım faydası olur. İyi bloglar dilerim.

     1. Suan bir websitesi aracalığıyla internet ortamında düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz tebrik ederim bilinçli bir internet kulllanıcısısınız ancak makalenizi okurken çok güldüm:))) siz network marketing hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz:)) ezberlenmiş yanlış bilinen bilgileri hiç bilgisi olmayan insanlara satıyorsunuz, yazıktır. sadece siz mi akıllısınız network yapan binlerce insan var, onlar arastırmadılar mı ? onlar okumadılar mı? hepsi de mi bilinçsiz yapıyor? kardeşim network marketing mükemmel bir ticaret modelidir. sana burda bilgi vermek istesemde alamazsın alıcıların kapalı, alıcıların açık olsa hiç durmaz bir tane ürün alır sektöre başlardın. işini düzgün yap , objektif ol, doğru bilgiler paylaş insanlara lütfen.

     2. @hakan ve @serkan

      Network Marketing işi senin gibi üç kağıtcı, ciğeri para etmez adamlarla dolu oldukça ben insanları bu sektörden uzaklaştırmaya devam edeceğim. Neden hakaret ettiğimi hemen açıklayayım. 88.255.91.119 bu numara senin bilgisayarına ait IP numarası – ne tesadüf ki bir sonraki @serkan isimli mualefet ziyaretçinin de IP numarası 88.255.91.119 şeklinde.

      İşte arkadaşlar tipik bir Network Marketing piranhasının saldırısı bu şekilde oluyor. Bu işi yapan insanlar genellikle kazandığı paranın 10 katını söylerler. Yani 100 lira kazanır 1000 lira hatta 10.000 lira kazandıklarını söylerler. İnternette mağdurların yorumlarına laf yetiştirip “size kötü firma denk gelmiş” diyerek günah çıkartırlar ve böyle makalelere muhalefet olup bir kişiye 10 farklı isimle yorum yaptırırlar. Güya “algı yönetimi” yapacaklar. İnanın bu yazının altına yapılan muhalefet yorumların yarısı aynı kişilerce tekrar eden farklı rumuzlu yorumlardır. Çok kirli bir sektör çooook

 10. Merhaba,

  Ben de yeni NM sistemine girdim. Henüz 1 ay oldu, her türlü yazıyı okuyorum. olumlu ve olumsuz. Fakat bir şeyi merak ediyorum. Bakkaldan marketten veya herhangi bir yerden alışveriş yaparken, aldığınız ürün için de kar olduğunu, kar olmaz ise o ürünün veya hizmetin satışının yapılmayacağını kabul ediyorsunuz da, NM işini yapan kişilerin neden kar etmesini kabul EDEMİYORSUNUZ ? ve şöyle demişsiniz… 1 kere alınsında sonra alınmasa gibi bir yorum var. “üyenin her alışverişi için prim vermek farklı bir aksiyondur. ”
  Siz sanki bir kez alış veriş yaptığınız yerden bir sonraki alışverişinizde maliyetine mi alıyorsunuz ?

  Başka bir konu; herkes her işte başarılı olamaz. Başarısız marangoz, bakkal, doktor, asker…. kim olursa olsun… bilgi beceri eksikliği ve tecrübesizlik hayatın her alanında, ve herkesin başına gelebilecek bir durum.

  Sonuçta bu işte de bazıları kazanç elde edebilmiştir. Başarısız olanlar gerekli çabayı göstermeyip bırakan kişiler olmuşlardır. Bu iş her iş olabilir. NM sadece farklı bir iş koludur. Hayatın her alanında olduğu gibi bu tarz satışı her tercih eden başarılı olacak diye bir kural yoktur. İnsanların bunu bilerek ve riskleri göze alarak başladığı her iş gibi, bu işin de yapılması ve yapılmaması gereken özellikleri vardır.

 11. Harika ve çok iyi bilgilendirme yazısı olmuş.Kaleminize sağlık.
  Sevgili Arkadaşlar kimse benim tavuğum yumurtlamaz demez.Bu sektör acımasızdır ve İSTEMEDEN de olsa çevrenize zarar verirsiniz.Tabiki network yakın çevre ile yapıldığından en başta yakınlarınıza zarar verirsiniz.Turkıyeye yeni gelen dünyada 60+ ülkede rüştünü ispatlamış devlete vergisi ödeyen,kota ceza,stok olmaksızın bütün dunyada çalışma imkanı veren VE EN ÖNEMLİSİ BU SEKTÖRÜ DOMİNE ETMEYE GELEN,bugune kadarki mutsuz insanlar çöplüğü ortadan kaldırmak gibi bir vizyonu olan,SEKTÖR DEVİ OLMAYI HEDEFLEYEN VE BU YUZDEN KASASINA GİREN HER 100 USD NIN 60 INI BİZLERE VEREN,sektörün yeni nesil devini tanımak isterseniz iletişime geçiniz.Ve tabikide herkesle değil işin gereklerini yapabiilece arkadaşlara hitap ediyorum eğer şartlarda anlaşabilirsek , önce kendinizi sonrasında beni ikna ederseniz sizi bu işle tanıştırabilirim.
  Unutmayın Fırsat Başında Yakalanırsa Fırsattır ,Seçimleriniz Hayatınızın Akışını Belirler..
  m.ethemoglu@gmail.com

  1. Teşekkür ederim Murat bey.

   Fakat sizin sunumunuz da çok ucu açık ve tıpkı diğer Network marketing distribütörlerinin sunumuna (vaatlerine) benziyor. Sektör devi olmayı amaç edinen bir firma neden ismini gizler? Dandik iş ilanlarındaki “sektöründe öncü firma” tanımını hatırlatıyor. Kazancın %60’ını bizlerle paylaşan derken? sizler? Kaç kişiyle?

   Güven vermeyen bir sunum okuduğumu belirtmek isterim. İyi çalışmalar

 12. ve tabikide şunu es geçemeyiz türkiyede ne kadar önyargılı bakılsada şuan ağ pazarlama sektörü 100 yılın mesleği olarak geçer ve dunyada en çok DOLAR MİLYONERİ çıkartan sektördür.Sadece iyi araştırmak gereklidir.Artık avrupa belirili üniversitelerde DERS OLARAKTA anlatılan çağın meslek gruplarındandır.

 13. FGXpress Türkiye Ekiplerini Kuruyor
  Dünyanın En Çok Kazandıran Sistemlerinden Biri Olan Network Marketing te Sizde Yerinizi Profesyonel Bir Ekipte Alın.
  Bilmeyenler için FGXpress Powerstrip bantlarını satmakta ve satış oranlarını yükseltmek için de Network Marketing sistemini kullanmakta. Peki Nedir Network Marketing? Network Marketing kelime anlamında network(ağ) marketing(pazarlama) anlamlarına gelmektedir. Network Marketingte üretici firma kendine distributorler bulur ve ürünlerinin daha geniş bir kitleye yayılmasını sağlar. Çağımızda gelişmekte olan bu sistemi pek çok insanı para derdinden kurtararak milyonlarca insana ekmek kapısı olmuştur. Peki sistem nasıl işliyor? Dediğim gibi firmanın distributorleri var ve bu distributorler de kendilerine yeni distributorler buluyolar sağ ve sol kol şeklinde böylece sistem gittikçe dallanarak büyüyor. Siz bir üyenin alt ğyesi oluyorsunuz ve sizde sisteme kayıt ettirdiğiniz herkesi kendi alt üyeniz yapıyorsunuz. Eminim şuan aklınızda ben niye başkasının alt üyesi olarak ona para kazandırayım diye düşünüyorsunuz ama siz birinin alt üyesi olduğunuzda o kişinin de başka birinin alt üyesi olduğunu unutmayın ve buda network marketing sisteminde çok önemli olan bir noktaya getiriyor bizi. TAKIM. Network marketingte takım seçimi gerçekten önemli bir faktördür. Düşünün bu işe yeni başlıyorsunuz belli bir miktar para yatıracaksınız ve güvenmediğiniz sizinle ilgilenmeyen bir takımın parçası olmak ister misiniz? Aklınızdaki cevap hayır olsaki bu metni okumaya devam ediyorsunuz. Network Marketing sistemini açıkladığımıza göre gelelim markamıza FGXpress. FGXpress başta da belirttiğim gibi POWERSTRIPS bantlarının üretici firması. Yani Sisteme dahil olduğunuzda satışını yapacağınız ürün POWERSTRIPS. Powerstrips bantları ağrı kesici özelliğe sahip deri üzerine yapıştırılarak kullanılan bir bant. İçindeki çeşitli mineral ve maddeler sayesinde kas ağrı ve zedelenme tedavisinde kullanılmakta. Ürün gayet başarılı olsa ki yabancı ülkelerde FGXpress firması tavan yapmış durumda ve yakın bir zaman diliminde FGXpress firması Türkiye’ yi de işe dahil etmek için kolları sıvadı. Sizde ikna kabiliyetim yüksek nasıl para kazanırım bu ikna yeteneğimi nerde kullanırım diyorsanız sizleri FGXpress’ i Türkiye’ ye getirmiş olan takımımıza bekleriz. Bizlere katılmak ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.
  İletişim:
  Mail:ynsnmr @ hotmail.com
  Facebook: [ Link Kaldırıldı – Admin ]
  GSM: 5349378781

  1. Bu yorum tahmin ediyorum ki makaleyi okumadan yazılmış. O yüzden daha fazla yorum yapmak istemiyorum 🙂 Herşeye rağmen bu arkadaşın alt üyesi olmak isterseniz iletişim bilgilerini kaldırmadım (url yönlendirmesi hariç)

   Bol kazançlar 🙂

   1. Merhabalar Hızlı adam

    Yazdığınız makale işin olumsuz yanları olduğu belli. Yani işin gerçek tarafı peki ben de bir sunum izletmek istiyorum. Hatta fikrinizi merak ediyorum. Belki duymamış ta olabilirsiniz. www. incirsunum .com

    Bu işin içinde de network var ama bu diğer firmalardan daha farklı bence.

  1. geçen ay incirsunumun videosunu izledim etkilendim bayilik almak isteyeyim derken biraz araştırayım dedim fiyat olarak görsellik olarak görsellik olarak hep aynı tip şablonla hazırlanmış bir site sadece kendi logonu koyabiliyorsun sitede şablon çeşidi yok fiyatları hepsiburada com ile kıyasladığımda kimisi biraz ucuz kimisi aynı kimisi yüksekti ve en kötüsü her ay 100 tl ve üzeri satış yapamıyorsam 20-30 tl hosting kirası vermek zorundayım kazananları görünce iyice soğudum en yüksek ciro yapan 8 bin küsür olmuş ve burdan bir çok site açılıp kapanmış işin bu kısmı varken networküyle uğraşmaya hiç sıcak bakmadım…reishi mantarı networkündeyim şuan şansımı denemek için girdim 20 ye yakın ret cevabı alınca motivasyonum düştü 6 aya kadar ilerleme yapamaz isem bırakıcam bu işleri..

 14. Network marketing ile hiç alakası ve bilgisi olmayan birisinin yazdığı bir yazı olmuş.Network marketin dünya çapında en çok kazandıran sektördür.Yüzbinlerce kazanan bulabilirsiniz.Yazılanların tamamı yanlış hiç 1 tane tutarl tarafı yok.yanlız karıştırılan olay network marketing yapıyoruz diyen saadet zincirleri var onlar ayrı.

  1. Merhaba Murat bey,

   Bu blogdaki yazıların tamamı uygulamada geçerliliği olan ve ziyaretçiye maksimum fayda sağlamayı amaç edinen içeriklerdir. Network marketingi teoride tanımlamanın Türkiye’de hiçbir faydası olmayacağını düşünüyorum. Ülkemiz için kabul görmüş ve sağlıklı yürütülen bir uygulama değil çünkü. Dolayısıyla insanların umut bağlayıp peşinden koşmasını istemediğim bir işten bahsettim. Size işinizde başarılar dilerim.

   İyi bloglar

   1. hızlı adam çevrene iyi bak. bu sektörde kazanan işini doğru yapan birçok arkadaşım var. bende başlangıçta sizin gibi önyargılıydım ama sonradan sektöre başladığımda gördüm ki insanlara değer veriliyor, sıfır bencillik var daha bir çok artısını gördüm. her işte oldugu gıbı iyi yapanda kotu yapanda var. tavsiyem işinizi doğru yapın şunu net görebiliyorum siz bişey bilmiyorsunuz. tecrübenizde yok. gidin biraz network dersi alında insanları doğru yönlendirin. makaleniz bana çok basit ve amatör geldi.

    1. @hakan ve @serkan

     Network Marketing işi senin gibi üç kağıtcı, ciğeri para etmez adamlarla dolu oldukça ben insanları bu sektörden uzaklaştırmaya devam edeceğim. Neden hakaret ettiğimi hemen açıklayayım. 88.255.91.119 bu numara senin bilgisayarına ait IP numarası – ne tesadüf ki bir sonraki @hakan isimli muhalefet ziyaretçinin de IP numarası 88.255.91.119 şeklinde.

     İşte arkadaşlar tipik bir Network Marketing piranhasının saldırısı bu şekilde oluyor. Bu işi yapan insanlar genellikle kazandığı paranın 10 katını söylerler. Yani 100 lira kazanır 1000 lira hatta 10.000 lira kazandıklarını söylerler. İnternette mağdurların yorumlarına laf yetiştirip “size kötü firma denk gelmiş” diyerek günah çıkartırlar ve böyle makalelere muhalefet olup bir kişiye 10 farklı isimle yorum yaptırırlar. Güya “algı yönetimi” yapacaklar. İnanın bu yazının altına yapılan muhalefet yorumların yarısı aynı kişilerce tekrar eden farklı rumuzlu yorumlardır. Çok kirli bir sektör çooook

  2. LR HEALT AND BEAUTY SİSTEMİNİ ARAŞTIMANIZI İSTİYORUM. NETWORK SİSTEMİNDE EN ÇOK KAZANDIRAN SİSTEM.ALMAN SİSTEMİ TÜRKİYEDE HENÜZ 2 SENEDİR VAR VE ŞİMDİ BAŞLAYANLAR ÇOK DDAHA HIZLI YÜKSELİYOR. ARAŞTIRIN LÜTFEN.

 15. Çok yanlış ve içi boş bilgilerle dolu bir makale. Yazan dostumuzun emeğine saygımız var ancak eşimle henüz 25’ine gelmemiş bir çiftken birkaç tane ev almmıza ve dünyayı gezmemize yetecek parayı bize kazandıran sektör hakkında bilmeniz gereken çok şey var.

  1. Firma önemlidir; her firma en iyisi biziz der, ama rakamlar ne der?
  2. Takım önemlidir; firmaların içindeki eğitim organizasyonları firmayı gölgede bırakabilir.
  3. Sizi bu işe başlatan kişi önemlidir; ne kadar yol alabileceğiniz bazen o kişinin vizyonu ile sınırlı olabiliyor.
  4. Siz önemlisiniz; firmanın veya sizi başlatan kişinin vizyonu ile sınırlı kalmamak için sizin vizyonunuz çok önemli! Zaten bu yüzden çok kötü firmalarda bile vizyon sahibi 3-5 kişinin patlama yapıp birkaç yılda milyoner olduğunu görebiliyoruz.

  Ancak şunu unutmayalım; bu işi kötü yapan/hiç yapamayan insanlar yüzünden koskoca bir sektör çöpe atılamaz. Kim derdi ki evlenince 8 ay avrupa tatili yapacaksın? Klasik işlerde yapılbiliyorsa da biz bilmiyoruz!
  Saygılar

  1. Merhaba Jale Hanım,

   25’ine gelmemiş bir çift ve birkaç tane ev derken bana ne kadar doğru bir makale yazdığımı göstermiş oldunuz. (Yuvarlak konuşsanız dahi)

   İşte Arkadaşlar Standart Bir Network Marketing Saldırısı Daha:

   -Kolay yoldan para kazanmayı vaat ediyor,
   -Kısa sürede zengin olmayı vaat ediyor,
   -Yılın 3/2’sini tatil yaparak çalışmayı vaat ediyor.

   Fare kapanındaki bedava peynir bile daha samimi geliyor bana. Beni çok güldürüyorsunuz. Bu makaleye neden yorum attığınızı da iyi biliyorum. Merak etmeyin yakında bu takiplerinizin sebeplerini de kaleme alacağım. HızlıAdam’ı takip edin.

   1. hızlı adam birsey sorucam benım enıstem ve bir kac mahalle arkadası bu ıse girdiler kısı basıda 2000 tl gibi ucuk bir para aldılar ve umutlarıda var enıstemi her konuda cevaplamaya calıstıgımda cevabını anında veriyor yani adamları oyle bir egıtımle bogmaya calısıyorlarki oyle boyle değil sizin dediklerinize katılıyorum tamamen pramit sistemine dayalı ve yaptıkları iste soyluyorum urun murun gec direk web sitesi satıcaklarmıs 3 yıllık 6000 tl ye satıcakmısın bilmem sıteyı hıc ellemıceksın sırket yapıyor cart curt alah askına buna kım ınanır sen kendı cevrende kıme 2000 tl ye sıte satıcaksın bu uye olan arkadaslara bırsey sorucam sizden boyle ucuk fiyatlar alan varmı ?

    benım bu isten anladıgım sudurkı eskıden berı olan elınde cantayla birseyler satmaya calısan ınsanlar vardı

    sımdı adına avon tansiyon aleti masaj cihazi vs. bu sekilde bir satıs anlayısının olduguna ınanıyorum yanı tamam o is mi degilmi yapılırmı yapışmazmı yapan yapıyor Kar ediyor edemıyor ama herkezın yapabileceği bir isin oldugunu dusunmuyorum ben 2000 tl gibi bir paramla acıkcası rezil olmak istemiyorum he siz sey diyebilirsiniz ticaret risk isi tamam ticarette banzen bakıyorum arkadasların yorumlarına sızınde oge alıyorsun satıyorsun ucuza gelıyor ya ne alıyor bunlar ne satıyor bu dedıgım sistem gibi birseymı zayıflama hapı veriyorlar sana satmı diyorlar nedir cozemedımki sordugumdada adam kızıyor bana dalga gectigmi dusunuyor e yazık 2000 tl az paramı bu devirde allah askına kısı bası 2000 tl uye alıcam 2000 tl ben arkadasa 10 tl ver desem vermez sırketemı 2000 tl vericek 🙂

    1. Size katılıyorum Burhan bey.

     MEGA HOLDİNG adında bir network marketing şirketi var. Sanırım enişteniz bu firmanın üyesi. Kendi web siteleri profesyonel değilken nasıl oluyor da başkalarına web sitesi satma teşebbüsünde bulunuyorlar hiç aklım almıyor. Yaptıkları işlere bakıyorsunuz, benim diyen bir web tasarımcı referans diye göstermekten utanır. Gerçekten kolay para kazanma hevesiyle insanımız bir an kör oluyor.

     Ne diyeyim ki… İnşallah enişteniz tez vazgeçer bu sevdadan.

 16. bana fizik kimya matematiği bu şekilde anlat atomu parçalamazsam adam değilim. 🙂 Gerçekten müthiş oldukça detaylı ve güzel bir anlatım olmuş. kurtardığın mağdurlara + 1 yap çünkü iki gün önce bir arkadaşım mücevher satmaya çalışıyordu bana sistemide anlatmıştı zaten kafama yatmadı bu yazıyı okuduktan sonra artık böyle dolaplara gelmeyiz eyvallah abim.

  1. Merhaba,

   Karşı görüşlerin yorumlarını da okumanızı tavsiye ederim. Network Marketingciler bu yazımı hiç sevmedi. Haklı nedenleri olabilir. Dolayısıyla iki tarafında açıklamalarını okumak gerekir.

   Her iki taraftan baktıktan sonra sağlıklı karar verebileceğinizi düşünüyorum. İyi bloglar…

 17. O halde benim ve eşimin facebook profillerimizi biraz inceleyin. Eklemeden de bakabilirsiniz, sayfamız herkese açıktır.
  Değil sizin, 7 sülalenizin bile maaşlı çalışarak ulaşamayacağı hayat standarlarını insanlara sunan bir sektörü böyle gözü kapalı eleştirmenizin bir sebebi varsa o da sizin becerememiş olmanız. Bu nedenledir ki başaranları da baltalamaya çalışıyorsunuz.

  Bence bu kadar aciz ön yargılar beslemeyelim. Ne insanlara, ne şirketlere, ne de sektörlere.

  Birileri bu işi çok kötü yapıp adını çıkarttı diye sektörün suçu yok.
  Tacizci doktorlar var diye tüm tıp sektörünü kötülemeye benziyor bu makale…

  1. Jale hanım. En iyi sunumunuz bu mu?

   “Evim var, zenginim, az çalışıp çok kazanıyorum”

   Söylemleriniz ile tutumlarınız o kadar çelişkili ki tahmin ediyorum kimse yorumlarınızı dikkate almıyordur. Bakın sizin gibi Network Marketing sistemini savunan Süleyman beyin yorumları ne kadar aydınlatıcı ve seviyeli. O yüzden Süleyman beyin iddialarıyla ilgileniyor ve araştırıyorum. Fakat sizin facebook profilinizle ilgilenemeyeceğim. Yine de merak edenler için profil adresinizi paylaşabilirsiniz.

 18. Tutarsız olan şey; sizin sektörü bu denli kötüleyip sonra “araştırıyorum” demeniz. Keşke önceden iyice araştırıp sonra böyle boyunuzdan büyük makaleler yazsaydınız.

  Beni çelişkili buluyorsunuz, ben de profilime bakın diyorum. Ama küçük çocuklar gibi ‘hayııır bakmıycam bana ne’ havalarına giriyorsunuz.
  Attığınız iddiaya cevaben bakabilirsiniz dedim sadece. Ve profilimi de burada yayınlamadım, sadece siz görüyorsunuz mail adresimi. Amacım herkes görsün olsaydı zaten yayınlanacak birçok platform var, amatör networkçüler gibi buraya neden ihtiyaç duyayım?

  Sonuç; bu karalmacı ve kötüleyici tavırlarınızla hayat boyu ancak birilerini eleştirirsiniz. Asla eleştirilecek kapasitede işler yapamazsınız.
  Yapanlara çamur atmak kolay, yiyorsa buyrun sizi görelim sahnede!

  1. Jale hanım,

   Yorumunuz aşırı seviyesiz olmasına rağmen onayladım. Çünkü profesyonel olmayı vizyon edinmiş ve araştıran insanların networkerları tanımasına yardımcı oluyorsunuz. Bahsettiğiniz mal varlığına sahip biri olarak profesyonel biri olmalısınız doğru mu? Biz üslubunuzda o profesyonelliği göremiyoruz diye soruyorum.

   Mail adresinizle facebook profiliniz görüntülenemiyor. “Böyle biri yok” diyor facebook. Aslında ben de facebook ile aynı düşünüyorum. Böyle biri muhtemelen yok. Yazıyı yazamadan önce de araştırmalar yaptığımı hatta NW toplantılarına katıldığımı; dahası NW projeleri pazarlama süreçleri ile ilgilendiğimi makalede belirttim. Makaleyi okuduğunuzu hiç sanmıyorum. Acaba kaç sitede daha böyle günah çıkarttığınızı merak ediyorum.

   Bu arada ben, sizler kadar sonradan görme bir tutum sergilemediğim için mi mal varlığım, hayat standartlarım ve kariyerim hakkında küçümseyici konuştunuz anlayamadım.

   Sizi yeterince tanımış olduk. Bir sonraki seviyesi düşük yorumunuzu onaylamayacağımı belirtmek isterim. Bu blogda yorumların onaylanabilmesi için düzgün bir üslupla yazılmış olması gerekmektedir. Mesafeyi kaldırmadan yorum yazarsanız her zaman onaylarım.

  2. Jale hanım öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum neden derseniz ben network işiyle ugraşmıyorum ama mantıklı buluyorum neden hızlı adamın paylaşmış oldugu makalenin sonuna baktıgımda “Unutmayın:, emeksiz yemek olmaz. Bedava peynir sadece fare kapanında olur” bu hızlı adamının metninin sonunda paylaşmış olduğu bir durum bedava peynir sadece fare kapanındadır evet doğru ama ben bu farenin birgün bu peyniri kaptığına şahit oldum ama o fare bu peyniri kapabilmek için mücadele ettiğine şahit oldum yani işin özü eğer bir insan bir işi başarmak istiyorsa ilk önce inanmalı bu gerek NM işi olsun gerek başka bi iş ilk önce inanmalı ki sonra başarıya görebilsin. Öncelikle insanlarımıza şunu sormak istiyorum neden PORSHE yada ferrarinin reklamlarını göremiyoruz Bu adamlar tonla para kaldırıyorlar neden bi reklamı esirgemiş olabilirler ikincisi ben bu işide avonu tercih ederim diyenlerde var onlara soruyorum bana avonun bi tane üretimini a’dan z’ye anlatsın bende avon yapıcam ama anlatamaz DEMEM O Kİ BİR KİŞİNİN BİLGİSİ OLMADAN TECRÜBESİ OLMADAN DOĞRUYU GÖRMEDEN NE ALİM OLUR NEDE CAHİL SAYGILARIMLA ….

 19. Merhaba,
  Yazilarinizi cok begendigimi soylemekten mutluluk duyarim.Ben Kosova da yasiyorum ve Kosova turklerinden biriyim. Fen bolumu lise son ogrencisiyim.Ben de blog acmayi istiyorum ama hangi konu da acacagimdan kararsizdim.Simdi kararimi kesinlestirdim gibiyim. Yalniz size bir sorum olacakti.Eger blog acarsam para kazanabilirmiyim? Ben blogumu Turcke dilinde yazicam.Kosova da yasadigim icin bu bir dezavantaj olabilir mi? cunku burada resmi dil Arnavutca.Ve eger para kazanabulirsem nasil kazanabilirim.Cevabinizi lutfen e-mail adresime gonderin. Kosova’dan sevgilerimlee..

 20. Hızlı adam bu işlerde nm kariyer yapmış ama yaptığına pişman olmuş biri olarak anlattıklarınıza tamamen katılıyorum.
  Neden pişman oldum: 1-para kaybettim 2-insan kaybettim 3-insanların paralarını kaybetmelerini sağladım.
  syg.

 21. Kardeş emeğine sağlık çok güzel anlatmışsın olayı. Dediğin gibi bir arkadaşım bu işe girmeye çalıştı ben vazgeçirmeye çalıştım bazıları girmiş olacakki direk beni aradılar gel görüşelim diye. Çok araştırma yapmadım bu konuda ama senin yazını okuyunca yüzde 99 aynı düşündüğümüz belli arkadaşımı vazgeçirme konusunda daha ısrarlı olacağım bu vakitten sonra teşekkür ederim ..

  1. Merhaba İbrahim bey,

   Bu blogda amacım:

   -İş hayatında yeni olanların sağlıklı kariyer adımları atmasını sağlamak,
   -Satış ve pazarlama sektöründe olanların daha yaratıcı ve daha etkin sunumlar yapabilmesi sağlamak,
   -Kurumsal ve bireysel iletişimde daha etkin olmalarını sağlamak
   -Feyz alınası öyküler ile inançları beslemek,
   -ve iş dünyasından tecrübelerimi aktarmak.

   Kısacası amacım fayda sağlamak. NM düşmanı ya da bir siyasi düşüncenin fanatiği değilim. Network Marketing sistemini sağlıksız bulduğum için paylaştım. Düşüncelerime önem verdiğiniz için teşekkür ederim

 22. Şu meseleyi bir anlasanız. Network Marketing işi kesinlikle sağlıksız değildir. Çok özel bir iştir nasıl anlatayım . Pilotluk gibidir adeta bilmiyorsanız sonunuz elbette hüsrandır ama iyi öğrendiyseniz gökyüzünde harikalar yaratır herkesin hayranlıkla sizi izleyip alkışlamasını izlersiniz. ELBETTE HERKES PİLOT OLAMAZ :))))) Ama asla sistem kötü değildir. Hakkıyla yapılamama % desi az olabilir . Japonlar zeka gerisi o zaman wellnes .ve Network %90 larda.

 23. ee aktifliği kariyerine göre değişen her ay pv’leri silinen insanları dolandırma amaçlı olan saçma sapan firmalarla iş yaparsanız olacagı bu.Demekki doğru firmayı bulamamışsınız ki network sitemini sacma sapan titan saadet zinciriyle karıştırıyorsunuz.Bu da sizin yanlış tecrubeler edindiğinizin göstergesi 🙂

 24. Sayın admin, insanlara yardımcı olmak ve onlara kendi yaşadığınız kötü iş tecrübelerinizden dolayı aynı şeye kendilerinin de maruz kalmasını engellemek adına yol gösterme niyetiyle uzun bir yazı yazmanız belki iyi niyetli olabilir. Yazınızda özetle nm sistemi sağlıksız diyorsunuz. Yani tüm nm firmları için negatif bir genelleme yapmış oluyorsunuz. Tüm nm firmalarını araştırmadığınız çok açık. Eğer incir A:Ş yi bilseydiniz tüm bu fikirlerinizin yerle bir olduğunu görürdünüz. http://www.incirsunum.com daki videoyu sonuna kadar izlerseniz incir ailesine katılacağınıza eminim.

  1. Merhaba Selim bey,

   Daha öncesinde İncirsunum’u da incelemiştim. Pek fark göremedim. Farkı görebilmek içinse sisteme dahil olma niyetinde değilim. Teklifiniz için teşekkür ederim.

   Bu arada sonuna kadar izlememi istediğiniz sunum 62 Dakika. İnsanlara 62 dk boyunca bir sunum izletebileceğinize inanmanızı Network Marketing sistemine inanıyor olmanızla bağdaştırıyorum.

   İyi bloglar.

   1. Bünyamin bey, network marketing ile ilgilenen biri 62 dakika bile olsa doğru bir davet yapıldığında o videoyu izleyecektir. Çünkü ben öyle yaptım ve bir arkadaşımın tavsiyesiyle hepsini izleyip kayıt oldum.

    Ayrıca herkesin bildiği markaların bazı ürünleri en ucuz incir’ dedir. Bence sitemde beğendiğiniz bir ürün varsa güvenle alabilirsiniz. İncir çok farklı bir iş modeli. O yüzden insanlara abartılı fiyatlarla ürün satmaya çalışan network firmaları ile hiç alakası yoktur.

   2. Bir şey daha var. Biri size nm ile bir şeyler satmaya geldiğinde yapacağınız şey çok basit. Öncelikle kendinize şunları soracaksınız, birincisi; benim bu ürüne ihtiyacım var mı? İkincisi; bu ürün piyasadaki benzerlerine kıyasla uygun fiyatlı mı? Cevaplarınız evetse o firma doğru firmadır.

 25. Hızlı Adam çok hızlısınız, otobanda 250 km hızla giden araba kesik kesik olan yol çizgisini düz bir çizgi gibi etrafınıda flu görmeye başlar, okadar hızlısınız ki önünüzü ve etrafınızı olduğundan farklı görüyorsunuz. Dağın arkasını oraya giden bilir, dünyanın en zengin adamları bu sistemi tavsiye ediyorsa, uzmanlar bu sistemi işaret ediyorsa ve araştırmalar network marketingin gücünü savunuyorsa düşünmek lazım,
  1- Network kolay para kazanma yolu değildir, emek ister çok çalışmak ister. Network te çok çalışıp kısa zamanda hedefe ulaşmak vardır, İstanbul dan Erzurum a ister uçakla gidersin ister bisikletle, bu senin tercihin.

  2- En baştaki en çok parayı kazanır. Tabiki en baştaki en çok parayı kazanacak. Bu hayatın her bölümünde böyledir. Bana bir ürün söyleyin ondan kazanılan paranın ilk baştaki ile ensondakinin geliri ve sosyal imkanları aynı olsun. Samsungu düşünün anabayi, bölge toptancısı, ara toptancısı, il toptancısı ve köydeki bayisi… Diyelimki türkcell kullanıyorsunuz. Niye kullanıyorsunuz, siz türkcell bayisinden kontür aldınız siz bu bayi kazandırdınız oda toptancısını kazandırdı oda bölge toptancısını oda ana toptancısını oda patronunu kazandırdı. Bakın saadet zinicirine..
  Bir genel müdür, müdür, ustabaşı, şef ve çalışanın çalışma şartları ve gelirleri aynı mıdır?
  3- Alttakiler çalışsın sen kazan mantığı, network tarihinde çalışmadan kazanan yoktur. Tavsiyem bu işi yapan kişilerle röportaj yapın.

  3- Klasik pazarlamada başarısız olan az kazanan ve çok kazanan yok mu?

  Herkes her işi yapamaz, yapmaz. Öyle olsaydı herkes ya doktor olurdu ya avukat olurdu yada işci olurdu yada yada… Yada kedi yapamadığı işi mırrav dermiş

  1. Selam ganoteam

   Geleneksel pazarlamada pramite benzeyen yapı “Sorumluluk ve sermaye” ile ilişkilidir. Yani bir üründen en yüksek geliri tabi ki üretici veya yatırımcı kazanıcak. Toptancı, bayiye göre daha yüksek yatırım yapan kişidir. Daha fazla stok bulundurur. Daha çok risk alır ve dolayısıyla bayide çalışandan daha fazla kazanması normaldir. Veya 10 kişiden sorumlu bir mağaza müdürünün en alt kademe satış danışmanından daha fazla maaş+prim alması normaldir. Çünkü sorumluluk karşılığında para alır ve raporlama yapmak zorundadır.

   Network Marketing pramitlerinde alt üye edindiğinde sermaye yatırmadan, üretmeden, stok bulundurmadan ve alt üyen için hesap vermek zorunda kalmadan para kazanırsın. Sırtından kazanırsın. Neden? Sisteme sen dahil ettin. Çok yaratıcı(!)

   Hiyerarşik iş tablosu ile NM pramit sistemini kıyaslamak bilinçsizce veya aldatmaya yönelik bir yaklaşımdır. Sizin için üzülmekten ve makale yazmaktan başka bir şey yapamıyorum. Umarım faydam dokunmuştur.

   İyi bloglar

  2. Bu Gano Excelciler Kendilerini Şirket Sahibi Sanıyor.Maşallah Gano Excel Disbiratörleri 2 seminere gidince doktor oluyorlar. ölüyü diriltiyor adamlar 🙂

 26. Bu konuda önereceğim en yararlı kaynak Ticari Cemaatler kitabı.
  Network marketing neler götürüyor hayatımızdan, çok güzel özetlemiş.

 27. Network marketingde hiçbir şey yapmazsan başarılı olamazsın çalışmak zorundasın oturarak başarıya sadece tavuk ulaşır. Network marketing zengin olma işi değildir.Zengin olanlar var mı var lafım yok. Network marketingin mantığı bir firmanın ürünlerini insanlarla beraber ağ kurarak satmasıdır.Sürekli ürün satacaksan tek başına, ağ kurmaya çalışmış olmazsın o zaman şirket marketing odaklıdır.

 28. ben 34 yaşındayım.bir çok sektörde calıştım işyeri actım insanlar yanımda çalıştı klasik ticarette inişlerim oldu cıkışlarım oldu ama çıkışlarım çok zor oldu krediler cekmek zorunda kaldım işlerim ters gitti kiramı vermek için borclandım stok yapmak için borclandım gece gündüz demeden çoçuklarımın bile cogu zaman yüzünü görmeden calıştım ALLAHA ŞÜKÜR elime yüzüme bulaştırmadan düze cıktım ama rutin böyle devam edecek cünkü giderler aşırı derecede çok bir türk kahvesine neden 10 tl veriyoruz sorusuna cevaen sayıyor satıcı kira elektirik dogalgaz su reklam türlü türlü vergiler tüketim maliyeti calışanlar sigortalar ve sayamadıgı bir sürü ince hesaplar.dürüst calışan insanların hergün ne yapsamda ayakta durabilsem diye düşünmekten eminimki sac telinin biri beyazlıyordur.insanlar bu dünyaya sadece calışıp yemek için gelmemiştir hastasına işini ırakıp gidemeyen misafiri olupta ona zaman ayıramayan cocuguyla eşiyle rutin işler yüzünden mutlu olamayan milyonlarca insan var. Network Marketing şirketleri tabikide hemen zengin edecek değil ama bu mümkün değil manasına gelmiyor iyi bir eğitim iyi bir satış ağı organizasyonu oluşturmaik için çokkkk çalışmak gerekiyor hemen ek hasat gelsin yok.cünkü hayat hiçte oyle değil türkiyede insanların algısını değiştirmek cok zaman alabiliyor çünkü dizilerde öyle görmuyorlar hemen sonuca ulaşmak istiyor insanlar.biz ciftci ailelerden geliyoruz biz olmasakta babalarımız dedelerimiz anlatıyor ürün ekilir sonra sulanır sonra capalanır sonra sabırla tekrarlanır bunlar on dan sonra meyvesi alınır ama kimileri öyle istemediği için farkılı yorumluyor hemen ekeyim hemen meyvemi versin diyor.tabiki avucunu yalıyor sonra velhasıl hiç bir şey kolay degil.ben network yapıyorum normal işlerimide aksatmıyorum şimdilik ek iş olarak yapıyorum ama eminimki network ta daha başarılı olacam.bu arada insanların neler yapabileceklerini tahmin edemessiniz insanlar kendi potansiyellerini denesin kesinlikle ya başarılı olacak yada en kötü tecrübe sahibi olacak cüzi bir miktara.çünkü hayat cok kısa ve zaman telafisi olmayan tek sermayemiz.ben bundan eminim zaman içinde herkez bunu diyecek neden ben aldıgım ürünü bedavaya tafsiye edeyim böyle bir ticareti sistemi varken ve bundan parada kazanıp kazandırabiliceksem neden dışındayım. saygılarımla…

 29. Arkadaslar bu sektorde ortalama 4 yildir varim.Daha once 2 yili askin bir firmanin distributoruydum daha sonra 2 yil sonunda elime birsey gecmedi totalde 1000 lira anca kazana bilmistim.Daha sonra suan calistigim firmada calisan bir arkadasimdan teklif aldim ve gecyim ilk haftamda 800 tl 15. Gun 1500 tl tam 30. Gun yani bir ayin sonunda hesabimda tam olarak 4.404 tl para kazandim 2 aylik eforumun sonucunda ortalama 10 binlira civsrina ulasti bunu kanitlaya bilirim sadece ciddi olan kisiler arasinlar no=0536 885 66 46

  1. Yazımın başına network marketing sektöriyle alıp veremediğiniz nedir demekle başlıyorum…Siz kimsiniz konumunuz nedir durumunuz ne ? Ordan burdan sallamasyon ve oldukça amatörce düşüncelerinizle kendi çapınızda bu dev sektörü karalayabileceğinizi mi düşünüyorsunuz ? PİRAMİT SİSTEM BİR PATRONUN EMRİNDE SAATLERCE ÇALIŞIP EMEĞİNİZİN YALNIZCA %30 KISMINI KAZANABİLECEĞİNİZ İŞ ÇEŞİTLERİNDEN BAŞKASI OLAMAZ:.PATRON KAZANIR SİZ KÖPEK GİBİ ÇALIŞIRSINIZ..ELİNİZE AZ BİR PARA TUTUŞTURUR SONRA SİZİ KÖLE GİBİ KULLANMAYA DEVAM EDER..MODERN KÖLE Mİ OLMAK İSTİYORSUNUZ YOKSA KENDİ İŞİNİZİN PATRONU MU YOKSA HALKIN VERGİLERİ İLE KARNINI DOYURAN,ÜRETİMLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN SÖZÜM ONA DEVLETE SIRTINI DAYAMIŞ MEMUR MU OLMAK İSTERSİNİZ ? GELİR EŞİTSİZLİĞİ KONUSUNA HİÇ DEĞİNMİYORUM BİLE SADECE TOP OYNAYARAK YA DA AVM LERDE İMZA GÜNLERİ DÜZENLEYEREK CEBİNE BİNLERCE DOLARI DOLDURANLARA NİYE HİÇ DEĞİNMİYORSUN ? SENİN GİBİ BİRİNİN SAMİMİYETİNE GÜVENMİYORUM ÇÜNKÜ SENDE SÖMÜRÜ DÜZENİN ÇARKLARINDAN BİR TANESİSİN.

   1. Bu gibi yorumları normalde onaylamam. Hakaret içeriyor ve çirkefce yazılmış. Sizli başlayıp senli benli devam etmesi de ayrı bir fiyasko. Yorumun kalitesinden düşüncelerinizin kalitesi de sergilendiği için insanlara sizi tanımaları konusunda iyi ipucu oluyorsunuz. Sırf bu yüzden onaylıyorum. Ziyaretçiler beni de okuyor; sizi de. Karar kendilerinin.

 30. Bişey dikkatimi çekti. Sen bukadar dolu dolu açıklamalar yapmışsın. Neden kazandırmazı açıklamışsın. neden niçinleri teeek tek belirtmişsin ve gerçekten çok mantıklı buldum. Fakat yazına yorum yapan bazı arkadaşlar ben bukadar cahilce yazı görmedim gibi şeyler yazmışlar. Onlara soruyorum. sizin tek yapabildiğiniz bilgelik bumudur? nekadar cahilsin, körsün, bilgisizsin gibi hakaretler yerine sizde neden kazandırır sorusuna cevap vermeyi denesenize. gerçekten network marketing ile sadece cahillerin uğraştığına inanmaya başladım. Yorumlarınız sayesinde yani. kusr.bakmayın ama öyle.

 31. mrb hızlı adam ben yaklasık 14 aydır MEGA HOLDİNGS gibi lanet bi firmada çalıstım. reseachear karıyer sevıyesıne geldım 100 lerce kısılık ekıbım olustu ama para kazanan kımse yoktu herkes tek kol uzerınden gidiyordu. cünki 5 para etmez web siteleri vardı. wix.com gibi dev bi firmada daha kalıtelısını 50 tl ye alabilıyorken 2100 tl gıbı bı para verıp sadece sıstem uzerınden para kazandırmaktı. mega sacma sapan kumbara(çek hesap) hesabı yapmıs yani yenı gıren bır adam her denlıgının yaklasık 100 de 25 i kumbara denen sacma bi şeyde bekletılıor. yenı gıren adam 28 denlık olusması lazım kı o parayı kullanabılsın . her 28 denlıkte anca kullanabılıyo.kendı kafalarına gore yok sırket zarar edıyor dıye alacagımız paralardan kesıntı uyguladılar. herkes dengelı olarak ılerlerse bıle sırketın karı 100 de 50 nin üzerınde kımse kazanmazken sırket nasıl zarar edıyor onu anlamadım bıle. yani size soyleyecegım olay hızlı adam o kadar yazmıs inanın bana az bile yazmıs MEGA HOLDİNGS gibi dolandırıcı bir şirketten uzak durun…hepsi yalan dolan ilkokul mezunu çobanlara bile web site satısı yapıyorlar.18 19 yasındakı cocuklara 3 lü hesaplar aldırıyıolar.inanın bana nenesine web sitesi satısı yapanı gördum… hakkım haram zıkkım olsun MEGA HOLDİNG’E

  1. Merhaba mega mağduru:

   Tecrübenizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.

   Zararın neresinden dönerseniz kardır. Sizin adınıza sevindim. Hayırlı işleriniz olsun…

  2. walla enıstem ve 1 kac arkadasım bu ıse girdiler kısı basıda 2000 tl verdiler dedigin gibi ama adamların beynini yıkıyorlar arkadas oyle boyle degil hanı burada nw yı savunanlar var ya onların beynını resmen yıkamıslar hanı adam gidiyor bombayla dinamitke kendini patlatıyor ya nasıl yapıyorlar bunları diye sasırıyoruz can bu ya can tatlıdır deriz iste bu yuzden beyın yıkanınca sırketın sahıpler ortakları neden cıkıpta burdan yorum yapamıyorlar cunku bu ısın yalakasıda coktur belkide buraya 1 2 sey yazıp primde yapabilirim dusuncesı olanlar keslınlıkle vardır ” ahmet bak sırketı karalıyorlardı adamlara agzının paynı verdım vs.” gecen 4 5 ay once bu ısmı nw yi duydum bir tanıdık girmi 2000 tl sini vermis kaptırmıs soyluyorum nw cok diyor ya cokta kardesım bu ıs oyle cok basit olarak gorunmuyor dediginiz gibi oyle herkeze ogretiyorlar yazık onlarda 2000 tl verip ogrenmeye calısıyorlar bu ıs icin bir platform sunmaları lazım oyle herkezı almamaları lazım kısı en azından 4 yıllık uni bitirmeli pazarlama teknıklerını sonuan kadar kullanmalaı diksiyonuda iyi olması vs.. vs.. vs.. oyle tamirci caycı insaatcıya bu ısı ogretsen ne olacak ne yapabilecek haksızmıyım.

 32. Ben 10 yıldır bu tarz bir firma dayım.hobi olarak başladım.o dönemde kps sınavlarına hazırlanıyordum.4 sene kadar boş zamanlarımi değerlendirdim.kps sonuç vermedi devlet te hiç bir bağlantım yoktu.hakkim olan kadrolara giremedim.bu tarz firmalarda ne yaparsan ne kadar yaparsan onu kazanırsın.kazandimda.ben başladığım işi sabırla devam ettirdim.ozel sektör şartları bana uymadi Calimsa saatleri eve geliş saatleri gibi. Ama şimdi 3 ay yazın ailemin yanındayım istediğim zaman çalışırım kaçta yattım kaçta kalktım kaçta çıktım çalıştım hiç biri önemli değil. Ne yaparsam karşılığını alıyorum.17 yıllık evliyim.tek maaşla gecinmek zor. Benimde destegimle evimizde var arabamiz da.hayat standartlarımda şükür edebilecegim boyutta.hastayim yatıyorum evde tlf la idare ediyorum parami kazanıyorum

 33. Merhaba Bünyamin Bey, Yazını dikkatlice okudum. çevremde beni de arayarak, şahsi olarak bu nm le alaklı soru soranlar oluyor bir kaç kez toplantılarına girdim. ve yarın kapsamlı bir toplantılarına gireceğim- 11/02/2015’te ben 2007den beri firmarehberi ile faliyete başlayan, ancak bu rehber olayını geliştirerek Firma Arama Motoru oluşturdum. firma sanal mağaza, şuandaki kırmızı patron yerine türkiyede ve 8 diğer belirlediğim ülkelerde sanal pazar oluşturarak faydalı bir reklam tanıtım ve ürün satışları ile ilgili bir portal oluşturdum. şuan test aşamasında 15/02/2015 te yayında olacaktır. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. yarınki toplantıda izninizle dökümanınızı ve yorumları kopyalayıp kullanmak istiyorum. amacım. herkes faydalı bir birey olarak elde hizmet vereceği bir metaryelerle halka kobilere büyük firmalara teknoloji ve bilişim ile alakalı bunu kullanmaları adına biliçlendirerek katkıda bulunmak. hizmet bedeli olarak. web sitesi,reklam çalışmaları,ürün satış komisyonlarında harcanacak maliyetleri kar marjını çok düşük tutarak. ilereki aşamalarda hedef parayı kazanmaktır. kazanılacak tutar bir havuz ile firmama kayıt olan. azimli ve çalışarak hizmet verecek kişilere eşit şekilde dağıtılacaktır. bu yazımda sorum şudur bünyamin bey. proje ile alakalı, detay ve iş akışı planı yapmam lazım. bu konuda katkınız olursa sevinirim. sizlerle çalışmak daha profosyonel olacaktır. ( yarınki toplantıda hedefim oradaki kişileri bilinçlendirerek benim bünyeme katmak olacak. kendi projemi ha diye patlatmak sunmak yerine nasıl bir yol izlemem gerektiğini düşünmekteyim. anlayışınız için teşekkürler. mail atarsanız görüşmek isteterim

  Saygılarımla.

  1. Merhaba Aytekin bey,

   Bu makaleyi istediğiniz gibi kaynak gösterebilir, çoğaltabilir ve işinize yarayacak alanlarda kullanabilirsiniz. Kendi projenizle ilgili size yardımcı olabilmem için sürece dahil olup derinlemesine bir analiz yapmam gerekir ki buna malesef zamanım yok. Yine de bazı noktalarda öneri almak isterseniz iletişim panelinden bana ulaşabilirsiniz. Naçizane fikirlerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım.

   İyi bloglar

 34. Bence çok real yaklaşım ve bu gibi sistemler insanları sömürmekten daha ileri gitmemiştir benim görüşüm bu yönde ağzınıza ve ellerinize sağlık hızlı adam

   1. Hızlı adam ben yarin NM incir hhalkasına üye olmayi düşünüyordum fakat bu yazdiklarinizi okuduktan sonra Vazgeçtim. Ben hic bir arkadaşımagel seni uüye yapayım demem ve diyemem. Bal yapmayan arı olacaktım. Gayet güzel aciklamissiniz.o kadar ballandırabballandıra anlattılarki gel de inanma. 1000 tTL önemli bir para değilmmaaşın üçte biri kadar ama garibanin parasınıneden iiçine katiyorum ki? Bana şunu desinler: NM değil. İncirin sistemi çokmuazzam onun gibi sistem kkurşunlar1000 tTL ile giriş yapayım sattigim urun üzerinden komisyon alayim. Kimseyi alta üste almaya gerek olmasın Ben senin uürününü satayim kkomisyonunualayim. Arkadaşne yyapacağımızı ne yaptığımızıbilelim. Daha cçoksatan daha çok kazansın. Arkadaşlar uzak durun akilli aadamın işi değil. Sistem sonunda tıkanıralttakiler vverdiği parayla yerine oturacak. Kimsenin bedduasini almayin

 35. Herkese Merhabalar
  öncelikle herkesin görüşüne saygım sonsuz ben de network işi ile ilgileniyorum fakat insanlar çok ön yargılı Türkiye de 200 den fazla Network şirketi var…. önemli olan doğru network şirketini bulabilmek.
  Bu gün 8 saatimi ayırıyorum aldığım para asgari ücret yaptığın işe göre de değişir tabi ama insanlara değer verilmiyor 60 yaşında emekli olacağız belkide emekliliği göremeyebiliriz Allah bilir…
  Küçüklükten beri oğlum ne olacaksın doktor,asker,öğretmen,avukat hep bilinç altımıza bunu yerleştirdiler hiç demediler oğlum sağlıklı yaşa araştırmacı ol fabrikatör ol Devlete sırtını daya yeter dediler hep…. aksini söyleyen varsa yazsın.
  aslında geleceğin işini işaa ediyoruz…
  önce bir örnekle başlamak istiyorum yaşadığım şehirden örnek vereceğim burada en iyi firma A firması yaklaşık 1000 kişi çalışıyor 1 kişi 8 saat çalıştığına göre 8.000 saat çalışma saati olan bir iş yerinden bahsediyorum işte bu adam günde 8000 saat iş ürettiği için milyon dolarlar kazanıyor… peki işçi ?
  biz böyle bir sistem kuracağız ama kimseyi yıpratmadan bunun için network işindeyiz ama doğru network çok önemlidir… insanları bir şey alması için işe girmesi için zorlamıyoruz sadece marketlerini değiştirsinler yeterlidir….
  1990 yıllarda turkcell projesini bir çok iş adamına sunuyorlar bunların içinde rahmetli sakıp Sabancıda var gidiyorlar işi sunduklarında dediği ilk şey benim memleketimde ev telefonu yok bırakın cep telefonunu diyor… ve sakıp sabancının pişmanlık duydugu ön yargısına yenildiği tek şey…. peki şimdi…? 8 yaşındaki çocukta telefon var..
  Bu gün geleçeği göremeyebilirsiniz inanmayabilirsiniz ama bu bir gerçek Türkiye de Network okulları açıldı neden…?? sizce neden network şirketleri çoğaldı..??? ama günümüzün sektörü ne tabikide WELLNESS SAĞLIKLI YAŞAM NETWORK MARKETİNG SEKTÖRÜ
  NEDEN SAĞLIK bu kadar önemli yediklerimize içtiklerimize bakalım yeterli….
  15-20 yıl önce 1 portakaldan alınan C vitamini bu gün 1 kilo portakaldan alamıyoruz….
  peki kimler besin takviyesi kullanıyor…?? bilinçli kesim, kültürlü kesim…
  bu gün sağlığına yatırım yapmayanlar yarın kazandıkları paraları sağlığına yatıracaklar…
  daha önce sabahları bir çok magazin,eğlence programları vardı şimdi yerlerini sağlık programları aldı neden ???
  Bu yazıyı okuyanlar network’ü bir kenara atarak okusunlar ön yargılarını bir kenara atarak okusunlar lütfen….
  ARABAN VARSA BİR 0 KOY EVİN VARSA BİR 0 KOY İŞİN VARSA BİR 0 KOY AİLEN VARSA BİR 0 KOY AMA SAĞLIĞIN VARSA SIFIRLARIN ÖNÜNE 1 KOY Kİ 0 LAR DEĞER KAZANSIN.
  HERKESE KOLAY GELSİN…

  1. Aynen katılıyorum. İnsanlar bir şeyi yapamadıklarında hemen iftira ve çamur atıyorlar. Ayrıca benim şuan adım gibi bildiğim ve güvendiğim firma var. Ayrıca bünyamin beye sesleniyorum; lütfen yazdığınız konular tek bir düşünceye dayalı olmasın. İnsanlara birşey öğretmeye çalışıyorsunuz. Sizden ricam lütfen tek taraflı yazı olmasın. rica ediyorum

 36. Yazi sahaneydi tebrik ederim. Birkac ay once bende bulastim bu ise . LR firmasi ile. Bos vaktimi degelendirmek istedim birde hayatta pismek. birileri tarafindan geri cevrilmek ve dayanikli olmak icin ideal is diye dusundum. Kisa bir sure yaptim hizli baslangic odulune de ulastim ( kol saati)Ama saat elime ulasmadi neymis stoklarinda daha yokmus. neyse Bir kere kazandiginiz paranin hic bereketi yok diyebilirim. Evet cevre tukeniyor ve cevre disinda sizi taniyan ve seven insanlarin disinda birilerine bir urun satmak cok zor. Alici ihtiyac duydugu seylere sadece para harcama egiliminde . Birilerinin tavsiyesiyle o an icin ihtiyac duymuyorsa almak istemiyor. Ve insanlar size eyvah bana bisiy satacakmi yine acaba diye bakiyor, Iste bu bakis cidden cok kotu 🙂 Bana gore degildi. Suan neden bu ise birkac ayimi ayirdim diye dusunuyorum hatta urperiyorum bunlari dusunurken. Kesinlikle yazdiginiz herseye tek tek katiliyorum. Zaten blogunuzda yazdiginiz tum yazilari cok begenerek okuyorum .:) sevgiler

  1. network mağdurlarının veya bu iş titan diyen arkadaşların veya bu işten bişey kazanmadım param gitti diyen arkadaşların tekbir ortak noktası var hızlı adam zaten mekalesinde belirtiyor satış ve pazarlama konusunda hiç tecrübesi olmayan satış sahasında hiç bulunmayan insanların eşini dostunu bu işe dahil ederekten bu işten kazaç sağlayamazsınız sibel hanımın dediği gibi eşin dostun potansiyel alıcı kabul edildigi bi sistemi çalıştıramazsınız internet sahasında hiç tücrübesi olmayan bi kişiye mega şöyle kazandırıyor böyle kazandırıyor diye dahil ettiginizde sonu hicran olur ben niye mega yapmıyorum? bu sistemin içindeyim sitem var blogum var amatörce 100 tl yi geçmeyecek bi kurulumu neden 2000 tl yapayım

   tabiki network firmaları bazı insanlara fırsatlar sunuyor kredi çekilmeden teminat vermeden mükellef olmadan
   kendinize ek bi gelir elde edebilirsiniz. konu bence bu kadar basit (ya sermayeniz vardır veyada sermaye sizsinizdir)

  2. Siz insanlara pazarlamacı gibi yaklaşırsanız tabiki acaba yine mi bize bir şey satmaya çalışacak diye düşünürler. Neden insanların ihtiyacı olan şeyleri satmaya çalışmıyorsunuz. Network lüzumsuz şeyleri satmak değildir.

  1. Diğerlerinden farklı olduğuna inanmıyorum. Sunum videosunu izledim. Beni tatmin etmedi. İş modelini makale ile karşılaştırıp doğru kararı vermeniz dileğiyle. İyi bloglar

 37. Mrh kolay gelsin bende incir üyesiyim yalnız ne çevremden kimseyi sisteme davet ettim nede herhangi bir forum blog vb sitelerde üye etmeye çalıştım sosyal medyada sağda solda sitemde satılan ürünleri satmaya çalıştım örneğin Yanımda sabahlara kadar nöbet tutan arkadaşım traş mak arıza yapınca hepsiburada yerine n11 yerine benim siteme giriş yaptı Siparişini geçti ki ilk satışım oydu oda kendiliğinden oldu ve gayet hızlı bi şekilde k.ıraga 4 günde geldi (İstanbul – Şırnak – Uludere – oradan bağlı Bulunduğumuz Birliğe ) demem o ki incir kullanacak arkadaşlar kimseye para verdirmenize gerek yok bence ben öyle yapıyorum kimsenin ahını almaya gerek yok sistem çöker batar bişe olur yüzünüz kızarmasın kimseye karşı kendi reklamını yap sat bu kadar benim için Tşkr ederim şimdiden…

 38. Merhabalar,
  Yorumlarinizi tek tek okudum ve bende sizinle kendi tecrubemi paylasmak gereksiminde bulunuyorum. 2004 yilinda AMWAY uyesiydim ve 1 yilli askin bu is icin efor sarfettim fakat kendime inancim olmadigindan dolayi komple iliskimi kestim gectigimiz aylarda beni AMWAY e davet eden cok sevdigim buyugumu gordum ve kazanclari yasam standartlari inanilmaz birsekilde degisime ugradigini kendi gozlerimle gordum fakat keske devam etseydim demedim cunki ben sistem icerisinde benimseyemedigim nokta urunleri kullanip ve baskalarinada kullandirmakti dolayisiyla urunlerin kullanilmasi icin ikna etmem gerektigidi yani NETWORK MARKETING.
  Dolayisiyla ben bu isi sadece network olarak yapilip yapilamayacagini arastirmaktaydim ve belirli zaman sonra yaklasik 4 aydir sadece NETWORK ile ilgileniyorum tecrubesiz degilim ama cokda tecrubelide degilim bir iste profosyonel olmak istiyorsaniz bilimsel olarak 7 yil sektor icinde olmaniz gereklidir.ASLA SOYLENELERE DEGIL, GORDUKLERINIZE INANIN. Sizlere gelipde pembe vaatlerde bulunan es, dost, akraba vb kisilere asla kanmayin para kazanmak hangi yuzyilda olursa olsun Emek ve Zaman harcamadan asla gerceklesemez… Hayatta En Buyuk Basarisizlik Hic Denememektir…

  Saygilarimla,

  1. Network marketing sistemi benimsemediğiniz ürünleri çevrenizdekilere satmak değildir. Onun adı kakalamak olur. Network firmanızı doğru seçerseniz hem maddi kazanç elde edersiniz hem de etrafınızda üründen memnuniyetlerini dile getirenler sayesinde manevi haz yaşarsınız.

 39. Merhaba arkadaş

  Gerek network marketing gerek bunun emsali olan tüm işler bilgi çağını yaşadığımız bu dünyanın iktisati olarak insanların duygu ve davranışlarına hitap eden planlardandır.
  unutmayınki başarı kazanç kariyer servet uzun soluklu bilgili kararlı istikrarlı çok çalışmanın ürünüdür.

  Bir yerde iktisadi olay varsa bu durum sistematikse bir uzmana danışmadan karar vermeyin.

  Konuyu açan Hızlı adama teşekkür ederim
  allah razı olsun

 40. anlattıklarının aynısı ama gerçekten aynısı başıma geldi millete bilgi verdiğin ve aydınlattığın için teşekkürler kardeşim her hebi

 41. “… Durun tahmin edeyim: En yakın çevreniz size güvenir. Eski okul arkadaşlarınız, akrabalarınız kısacası eş dost size güvenir. Onlara bir ürün satmak için çok fazla güven materyallerine ihtiyacınız yoktur. İşte tehlike tam da burada başlar. Sizi sisteme abone eden firmanın amacı budur. Eşinize dostunuza satın ister. Çünkü onlar da bilir: sizin tek başınıza bir bayi(dükkan) kadar geniş bir pazarınız olamayacaktır. …”

  Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim, zahmet verici bir araştırma ve yazı olmuş.

  Şimdi tehlikenin başladığı yer olarak işaret ettiğiniz “tavsiye pazarlamasını” neden tehlikeli olarak gördüğünüzü anlamıyorum. Benim dostum, arkadaşım “klasik ticaret sisteminin” reklamlarla kandırılan bir tüketicisi iken benim ona bu sistemin dinamiğini anlatıp, onun algısını ürün kalitesi ve içeriğine çevirerek, yüksek kaliteli ürün kullanmasına yardımcı olmamın nesi tehlikeli?

  Asıl tehlikeli olan sizin ballandıra ballandıra anlattığınız klasik ticaret sistemidir.

  Asıl tehlikeli olan ürünlere tamamıyla ticari olarak yaklaşan nihai satış noktalarıdır ( eczane, aktar, market, avm vs. )

  Asıl tehlikeli olan, yerli üretimde ürünün içerik analizinin yapılmadan rafta tüketiciye satılmasıdır.

  Asıl tehlikeli olan, ürün kalitesini, içeriğini, bilimselliğini bir köşeye bırakarak, bizi sadece reklamlarla kandıran, reklam ambalajı ile ürünlerin satışını yapan bu sistemdir.

  Asıl tehlikeli olan bir reklamdan korkunç rakamlar kazanan, o reklamda söylediklerinin yalan olduğu ortada olan ünlülerdir.

  Asıl tehlikeli olan bu sistemde gücünün farkında olmayan tüketicilerdir.

  Evet, yıllardır süregelen tüketici alışkanlıklarına karşı kürek çeker bir pozisyondadır Networker. Tüketiciyi bu sistemden kurtarıp, yüksek kaliteli ürünle, bire bir danışmanlıkla yürüyen Network Marketing sistemin ile tanıştırmak oldukça zordur. Fakat yaptığınız ticaret hali hazırda dönen ticaret sisteminden çok daha etik olduğu için yakınlarınızdan başlayarak bu iyilik hareketini yaymak en güzel hedeftir.

  1. Ali bey, o bahsettiğiniz arkadaşlarınızın Network Marketing’ in ne olduğunu bilmedikleri çok açık. Siz de bu yanlış kişiler sebebiyle network marketing hakkında doğru olmayan kanaatlere varmışsınız.

 42. Çok teşekkür ederim gerçekten çok faydalı bilgiler bende bu işlere gitmeyi düşünüyordum ama iyi ki birde burayı okumuşum iyi bloglar

 43. Yanlis konusuyorsun boyle bir saat zinciri olsan bu kadar sure ayakda duramazdi verilerimiz odeniyor makbuzlarimiz faturalarimiz var ben mega holgings disbrtoruyum senin 2 sende kazancik 1000 liraysa bu senin amatorlugundur ben 2 ayda 1500 lira kazandim ve bu aylar kazancim dahada artiyor bir isi yapamayinca millete çamur atmayi birakin ve işinize bakin network sizin gibi itirafcilarin isi değildir bu isi herkes yapamaz hele sen bu kafayla 3 senede 1000lirw kazanman normal

  1. Yorum yazma üslubunuz ve tarzınızla nasıl bir KAFAYA sahip olduğunuzu bizlere gösterdiğiniz için yeniden teşekkür ederiz. Bu gibi yorumları özellikle silmiyorum ki bu işlerle uğraşan insanları tanımamıza, analiz edebilmemize imkan sağlıyorlar. Size bol kazançlar mustafa bey

 44. okuduğum en güzel yazılardan birisi. tam bir kandırmaca yöntemidir network zırvası
  bu işi yapan ev kadınlarının evlerini b…k götürüyor. şahidiz.
  teşekkürler hızlı adam.

 45. merhaba bu ve buna benzer teklifi daha önce bana defalarca sunuldu dinledim hep sonunda hep gülerek kalktım masadan beni çağıranlar hep bana ürün almamı benimde çok para kazanmamı istediklerimi söylediler bende o insanlara madem beni çok seviyorsunuz para kazanmamı istiyorsunuz o zaman ürünü siz alın param yok nasıl olsa çok kazanacakmışım kazanınca 2 katını öderim size dediğimde susup kaldılar 🙂 sana katılıyorum hızlı adam bu devirde kimse kimsenin para kazanmasını istemezzz akıllı insan bu işlerle uğraşmazz. Limon satar bundan iyi…

 46. Ben bu arkadasin dedigine katilmiyorum. Bu isten ayda 18 bin tl kazanan arkadasim var. Bence arkadasin calistigi network sirketi iyi degildi. Benim tanidigim sirket saglam ve kari da oldukca guzel. Bir arkadadim 38 alt uyeye ulasti ve en son 1700 tl kazandi kotu mu. Bence iyi arastirin ve korkmayin.

 47. Şu NM sistemini bana 5-6 arkadaşım davet etmişti zamanında…Bende 19 yaşında ticaretin tam göbeğinde ithalat yapan Çin’e gidip gelen bir esnafım diyim.. Bu kazanma yönetimini ilk duyduğumda o kadar saçma geldiki arkadaşıma dedim ki o zaman biz enayiyiz akşama kadar bi taraflarımızı yırtıp para kazanıyoruz öyle zengin olunsaydı herkes sizin işi yapardı dediğim gibi bozuldu tabi.. He bu arada şunuda söyliyim bu paranın helal-haram konusunuda araştırın derim ben…Şimdi o arkadaşlar ne yapıyor diyeceksiniz onlar ev aldı araba aldı yat aldı ben ise asgari ücretle birinin yanında çalışıyorum desem inanır mısınız 😀 TABİKİ HAYIR DİMİ evet zengin olmak için verdikleri parayı bile zor amorti ettiler..Şimdi NM yi savunanlar sakın demesinler işi bilmezse yapamaz diye,hadi 1i bilmiyordu 5 taneside mi işi bilmiyordu ? Övünmek gibi olmasın ama ben şimdi haftasonları arabayla gezerken onlar hala metroyla geziyorlar sözde onlar zengin olacaktı…(Aradan 2 sene geçti önceki konuda belirtmeyi unuttum burada belirtiyorum)Teşekkürler.. Hızlı adam senin eşin benzerin yedek parçan yok helal sıkılmadan okuyorum yazılarını abi 🙂

  1. Merhaba Ali bey,

   Bundan sonra 5-6 gün arayla yeni yazılar yayınlayacağım (2015 yılında bu şekilde olacak)
   Amacım okuyucuları sıkmadan dergi tadında belirli aralıklarla kısa süreli çay tadında makaleler yazmak. Yazılanları da okutabilmek 😉 O yüzden günde 1-2 makale girmiyorum. Sürekli mail atıp insanları da sıkmak istemiyorum. Konuya olan ilgi alakanıza teşekkür ederim.

   iyi bloglar

 48. hızlı adama katılıyorumm bugun banada aynısı solediler yok para kazanacaksın yok araba alacaksın ev alacaksın yok vaadler sundular düşündüşündüm sora aksam bi seminer olcanı solediler bi gideyim deddim sacma sapan kişileri gösterdiler yok 50.000 $ kazanıyomusda 3.500 sigortası yatıyomusda allahdan su hızlı adamın yorumlarını okudum kardeşim allah razı olsun bu işe bulaşmadan engelledin sana ne kadar teşekkür etsem azdır … saygılar bundan sora agır takipcinim…

  1. Bir kişinin daha bir miktar zamanını ve parasını kurtardığım için çok mutluyum. Geri bildirim için teşekkür ederim Tayfun bey. Hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum

 49. bide sole anlatayım bnm param yok ögrenciyim dedim ee nası olcak diye sorudum sole dediler bizim anlasmalı telefon bayilerimiz var (avea,türkcell,vadofone) ordan sana taksitle telefon veriyoruz onu sen bizim aracı firmamıza satıyosun paranın kalan kısmıda ing bankadan cektiriyoruz kredi ile dediler tabi insan ister istemez inanıyo..

  -bi de iphone 6 örnek gösterdiler örnegin: maliyeti 160 lira dediler buraya gelinceye kadar 2000 küsür oluyo dediler tmm dogrudur belkide ama madem iphone 6 ile örnek gösteriyosun da neden iphone 6 satmıyosun demi ama ?

  bi web sitesi 750$ olabilir mi? yani 2400 lira insanları aldatıyolar

  ben bu SAHTEKARLARA GÜVENMİYORUM SİZDE KANMAYINN..

  #hızlıADAM hızır gibi yetişti kafamdaki bütün soruları snn sayende cevaplandırdım helal kardeşim ..

 50. bu ticaret modeli zor ama titan mitan gibi dolandırıcı bi sistem değil bence.eğitimini aldığınız takdirde gayette başarılı olunabilir.hiçbir sistem veya meslek networkün vadettiklerini vaat edemiyo.bende sisteme dahil olmayı düşünüyorum ama şirket seçiminde kararsızım??

 51. Merhaba;
  Yazınızı baştan sona okudum ve müthiş doğru tespitler yaptığınızı gördüm. Bu yoldan dolandırılan ve binlerce TürkLirasını kaptıran 3 arkadaşımda aynı şekilde bana bu dolandırıldıkları fiyatlardan saçma sapan ürünleri satmaya çalıştı. Hatta bir tanesini kıramadığım için bir akşam iş çıkışı verdiği randevuya katıldım, gittiğim ofis içerisindeki insan modellerini görünce gülmemek için kendimi zor tuttum diyebilirim :)) bütün herkesin ellerinde lüks araba ve villa resimleri vardı. Konuya dönersek beni sözde konferans odasına aldılar çaylar kahveler ikramlar falan devamında amerikalı yaşlı ve tonton bir amcanın resmini ve yaşadığı zengin hayatı gösterir bir sürü resim ve yazılar ile tanıtmaya başladılar, evet işte bu bizim iş verenimiz dediler, ancak adamın yaşadığından öldüğünden hiç birinin haberi yok, tanıştınızmı peki dedim hepsi bir birine baktı ve bir kaç saniye sessizlik çöktü :)) kötü bir şeymi söyledim acaba dedim insan patronunu tanımazmı ? tanımasa bile arada sırada görür her halde :)) dimi ? peki o bu lülk hayatı yaşarken siz bu köhne ofiste ne yapıyorsunuz dedim ve ortam tahmin ettiğiniz üzere bozuldu ve dağıldık.Sevgili yazar sözüm o ki seninde dediğin gibi ortamda gördüğüm tüm gençler ve arkadaşımda dahil yediklerin kazığın acısıyla olacak ki başka kazık atacakları insanları bulmaya çalışıyorlar , ne yazık ki buldukları insanların hepside kendi arkadaşları ve akrabaları. Sevgili yazarın anlatmaya çalıştığı gibi kazık yememeniz dileğiyle sevgiyle kalın

 52. Hızlı adam verdiğin bilgiler öncelikle TAKDİR edilecek cinsten. Sonuçta kar amaciyla yazmamissin ve tamamen amacin insanlari aydinlatmak , ayrica icerigi de olabildigi kadar sade anlatmani da cok begendim.

  Hızlı adamın yorumlarına tepki gösterenlere de saygi duyuyorum ancak kuyruklarına basildigi icin heralde biraz kaba usluple tepki vermisler. Yok sen kazanamadin da ondan yok bizim urunler normal fiyatlarda.. zaten bircok network urunu normal fiyatlarda, ve bircok kiside cok kazandigini saniyor.. harcanan zaman ve kaybedilen prestiji hesaplamadan…

  Aynen Hızlıadamın dedigi gibi , ne kadar bu isi ballandirmaya calisan amator insan var hepsi karsisinda sanki bir keriz varmis gibi anlatirlar mercedesle gezdigini , yok hesaba yatan paralari gosterir yok 40 gunde bu hale geldim der hep su anda siyasilerin yaptigi gibi ozur dileyerek soylemek zorundayim HIYAR yerine koyarlar insani cunku kendileri ESEK oldugu icin herkesin yutacagini umit ederler…bu arada bende 15 yilimi ozel sirketlerin Pazarlama Satis mudurlugu yaparak harcadim.

  oncelikle bu sisteme girerken tepedeki maymunlara sirf senden once bu sisteme girdi diye para kazandirmak heleki seni ESEK olarak gorup geldigi icin insani rahatsiz ediyor.

  Ayrica bu heriflerin Yabanci urunleri satip bizim Cahil ama gururlu, ESEK ama parali insanin cebindeki paraya goz dikmis olmasi da rahatsizlik verirken, Sirf 2-3 kurus kazanacak diye gozunu hirs burumus insanlarin da bunu super sistem diye anlatmasi ayri bir sinir edici durum. Hos bizim ulkemizde insanlarin artik Para veya makarna ugruna hirsiza onay verdigi, yolsuzlugun arttigini kabul ederek oy verdigini dusunursek bu tur sistemlerin ( ENAYI AVLAMA) bu ulkede kolayca tutmasina da sasirmamak gerekir.

  benim icin calisma prensiplerimde Once SAYGI, PRESTIJ ve INSANLIK geliyor sonra para kazanmak geliyor.. hadi netrowkculer, baska kapiya..

 53. tamamen insanların beyinlerini yıkamaya yönelik çalışmalar ve gerçekten satış pazarlama ve insan ilişkileri, bilinç alı, vücut dili hepsini kullanıyorlar : ) bir arkadaşımın daveti üzerine gittim ve gerçekten çok profesyonel insanların beyinlerini yıkıyorlar. bu tarz toplantılara giderek konuşmacıların izlenmesini ve ne gibi teknikler kullanıldığını görülmesini isterim ama kesinlikle herhangi bir network marketing olayına girilmez.

  1. Blogdaki herkesin yazisini okudum herkesin ellerine kalemine saglik olumlu konusanada okumsuz konusanada network isini herkes yapmiycak arakdaslar yaparlarsa kim bize cay kahve yapacak kim bize yemek yapacak kim bizi elestiri yapacak degilmi olmaz hesap ortada kotap ortada hesabina kitabina uyan girsin yapsin uymayan yapmasin bukadar basit alan memnun kazanan memnun

 54. öncelikle yazı yazarken çirkinleşmeyin.. ikinci olarak isim vermeyin. siz kazanamıyosunuz diye millete b..k atmanın alemi yok. ayrıca kedi erişemediği ete mındar der diyorum.. ben ve çevremdekiler bu işten ekmek yiyoruz. saygısızlık çerçevesinde blok açmayın. siz kabul etseniz de etmeseniz de bu sektör var ve varolmaya devam edecek. 100 küsür ülke kabul etmiş siz etmeseniz ne olur.. ve kendi başarısızlıklarınızı insanlara atfetmeyin.. bisürürü başarılı adam var o işte er meydanı 🙂 kısasa kısas.. bakalım bu sivri zekanız bahsettiğiniz aracısız pazarlamada bi işe yarıyor mu ? ayrıca bu işin içeriğini incelemiş olsaydınız sistem analizlerini biliyor olurdunuz.. e mailim var ille de dönüş bekliyorum.. bisürü emniyet müdürü doktor avukat hakim her meslek ekmek yiyo bu sektörlerden. zorla saldırı yapıp kapattırmayın bence buloğu.. ayıp ya ayıp

  1. Tuğba hanım siz önce düşünce özgürlüğünün ne anlam ifade ettiğini bir araştırın derim. Daha ticaret sizin için çok erken. Üslubunuzdan ve içi boş tehditlerinizden az çok profilinizi görür gibiyim. Bu bloğu yasal yolla hiç kimse kapatamaz. Yasa dışı yöntemlerle ise dünyanın en büyük web siteleri dahi risk altındadır zaten. Benim kimseden korkum yok. Ben bir dijital medya uzmanıyım ve bu blog olmaz başka blog olur; yine arama motorlarında ilk sıraya adımı yazdırır, yine ayda en az 1000 kişiyi bu işten vazgeçirebilirim. Network Marketing teoride uygun görünen fakat uygulamada başarısız olmuş bir sektördür. Sebeplerini yeniden yazmama gerek yok. Koca makale var yukarıda. Zorunuza gidiyor ama tekrar okumanızı tavsiye ederim. Bu arada yeni yazılarımı bekleyin. Yıllardır Network yapmış bir kişiden itiraflar yayınlayacağım 😉 Polis, avukat, asker, hakim vb tüm arkadaşlarınıza selamımla birlikte yazımı da gönderin okusunlar. Zorla kaşınıp afişe ettirmeyin kendinizi bence.

     1. Hayatta en berbat şey gerçekten bilgi sahibi olmadığı birşey hakkında kendisinin birçok şey bildiğini zannedip millete akıl vermesi bunun için blog yazması boşa kürek çekmesidir.
      Dediğiniz sistem ile dolandıran birsürü firmada vardır.Dünya ekonomisene ve birçok kişiye para kazandıran sağlam şirketler de vardır.Burada ince nokta doğru şirketi bulmaktadır.
      Sizin LR health beauty şirketinin pazarlama ve kazanç planını araştırmasını yapmaya davet ediyorum.Zira öyle sanıldığı gibi 4 tane üye bul onlar satışa geçsin sen yatışa geç olayı kesinlikle yoktur.

     2. Size başarılar Ali bey. Bir sonraki yorumunuzda hakaret etmiş olsanız da bu yorumunuzu yayınlıyorum. Aynı ithamı da size iade ediyorum.

 55. bu sistem bu kadar eleştirildiğine göre güzel bir sistem.meyve veren ağaç taşlanır misali.bide bu sistemi karalayan arkadaşlara sorum alternatif bir iş teklifiniz varmı acaba??

  1. @blackwolf

   Bu da güya sistemi bilmeyip etik bulan, tanıştığına memnun olan kişi rolü. Hani bizler de çok safız ya; bu yorumun doğruluğuna inandık: “çok eleştiriliyor, demek ki iyi bişey bu. Hadi network yapalıııım. Hep beraber haydiii” (Ya arkadaşım, sizi parayla sipariş etsem ziyaret etmezsiniz bu siteyi. Nereden geliyorsunuz. Sizin için yazılmadı bu makale. Siz devam edin bildiğiniz yoldan yürümeye. Ben bu işle yeni tanışacak insanlara fayda sağlamak için yazdım. Hiçbir kazancım da yok. Burası senin sahnen değil. Burada salak rolü yapma)

  2. blackwolf=tugba olmasın sakın 😀
   ya bırakın kardeşim şu saçma salak işleri bi gözünüzü açın etrafınıza bakın. At gözlüğünü takmış 3-5 tl kazancam diye bi ton zamanınızı harcıyorsunuz.

  3. Limon sat
   Simit sat
   Çorap sat
   Bunlarla başlayan her pazarlamacı başarılı olmuştur
   Örnk: sakıp sabancı erman toroğlu (kabzımal)
   Hatta imc kooparatifleri bile örnek gösterebiliriz
   Küçük üreticilerin büyük başarısı

 56. blackwolf tuğba değil dostum merak etme.he hızlı adam derin ekonomi bilginle aydınlat bizi hadi.tamam network aldatmaca diyelim neyi öneriyosun bakalım??

  1. Öncelikle sorduğunuz sorunun tek bir cevabı olmadığını ve aslında böyle bir soru şekli olmaması gerektiğini belirterek başlamak isterim. Herkese aynı işi, aynı sektörü, aynı çalışma şeklini önermemi beklemiyorsunuz değil mi? Sizler, herkesi network zincirine dahil edecek kadar basit düşünüyor olabilirsiniz ama profesyonel iş dünyası bunu kaldırmaz. Kaldırabilse profesyonel olmaz. İnsanlar, yeteneklerine göre, uzmanlık alanları veya ilgili oldukları işlerle ilgilenerek para kazanmalıdır. Kabul, eğitim müfredatımız her bireyin kendi kişisel yeteneklerine göre yetişmesine olanak sağlamıyor fakat buna rağmen tasarım yönü güçlü olduğu için mimar olan, kara kalemi güçlü olduğu için güzel sanatlar okuyan, elektroniğe ilgi duyduduğu için elektrik-elektronik bölümü okuyan binlerce insan var. Olması gereken budur. Yine kabul: herkesin ileri seviye eğitim alma (okuma) imkanı da olmayabilir. Okuyamayan tüm insanları da tek bir sektöre yönlendirmek doğru olmaz. Siz Networkerlar 7’den 70’e her insana gel çağrısı yapabilirsiniz ama profesyonel iş dünyası bunu kaldırmaz değerli arkadaşım. Benim tavsiyem: sanayide motor ustasının, berber salonunda kuaförlük yapan meslek erbabının vb farklı farklı işlerle meşgul her bireyin işine farklılık ve sevgi katması yönünde olur. Bilinçli farklılık ve sevgi herzaman başarıyı; başarı ise daha çok kazancı peşinden sürükler. He ticaret yapacağım diyorsanız eğer önce sermayenizi gözden geçirin. Nasıl bir ticaret hedefiniz var? ne kadar kazanmayı arzu ediyorsunuz? Yapılacak ticaretin fizibilitesi, ürünün pazar payı vs cevaplanması gereken onlarca soru bir yana dursun öncelikle risk alacağınızı unutmadan atılın ticarete. Network Marketing sistemindeki gibi stok bulundurmadan, riske girmeden ve sermaye bağlamadan ticaret yapıp paranızı hızla katlamak (armut piş ağzıma düş) mümkün değildir. Hayal dünyasında yaşamıyorsanız tabi.

   ÖZETLE: Bireyler, eğitim seviyeleri ne olursa olsun; meslekleri ne olursa olsun her zaman en iyi yapabilecekleri işi tespit edip o işin peşinden gitmelidir (hayat imkan sağladıkça)
   Sorunuz mantığa aykırı olsa da cevaplamaya çalıştım. İyi günler, başarılar…

  1. Kusura bakma blackwolf. Çalışıyorum ve bir ailem var. Yorumu göndereli daha 1 gün olmamış. Bu sabah kontrol ettim ve onayladım + cevabını yazdım. İyi seyirler

 57. Nasıl bir makale yazmışsın inan tamamını okudum. ardından tüm yorumları okudum. şimdi de bu yazıyı yazıyor ve sana teşekkür ediyorum. Saygılarımla

  1. Teşekkür ederim Samet bey. Aldığım geri bildirimlere göre bu makale yüzlerce insan kurtardı (Bence kurtuluş) Bunun huzuruyla sonsuza dek yazabilirim 🙂

   İyi bloglar

 58. herkese selamlar valla hemen emen tüm torumları okudum gibi hzılı adamın yazısınıda çok beğendim burdan saygıalrımı sunarım bende bir network işine gireyyimmi diye düşünüyorum hızlı adamın yazısı beni vaz geçirdi valla çok mantıklı ama kazananlarda varmış biraz kafam karıştı doğrusu bu işler kandırmacamı yoksa hakkaten kazananlar varmı gerçekten saygılarımla

  1. Merhaba Murat bey,

   Vazgeçmiş olmanıza gerçekten çok sevindim. Dikkat edin aslında ben “kazanılmaz” demiyorum. Dürüst insan kazanamaz demek istiyorum. Yok ben dürüst olmak istemiyorum, sadece kazanmak istiyorum derseniz eğer çok bir kazancınız olmayacağını da söylemek istiyorum. O networkerların uydurduğu evler, arabalar, aylık 10.000 TL kazançlar vs TAMAMEN HİKAYEDİR. Tamamen hikaye. Asla inanmayın. Bakın bu yorumun da altına gelip “siz network’ün ne olduğunu bilmiyorsunuz” diyecek bir çok kişi olacak. Takip edin. Bu arkadaşlar da network marketing’i aklamak isteyen ve burada günah çıkartan tiplerdir. Ki onlar da bir süre sonra bırakacaklar bu işi ama şuan bir yatırım yapmışlar, hata yaptıklarını kabul etmek istemezler. Onlara da son sözüm: “zararın neresinden dönerseniz kardır”

   1. teşekkür ederim hızlı adam sağolasın mesajıma cevap verdiğin için çok sağol tabi bilgi almak çok önemli en azından bilgilendiriyorsunuz insanları ne güzel

 59. Merhabalar,

  Ben bu yazıya katılmıyorum arkadaşlar,

  genelde olumsuz bakanlar ya başarısız olanlardır ya da anlamayanlardır.

  ben mali müşavirim, 2 senedir network marketing’in içindeyim. bizzat yaptığım kazandığım ve kazandırdığım gibi,
  yaklaşık 10’a yakın mükellefimde bu sistemi kullanarak para kazanıyor ve bunların içinde bin lira, 2.500 lira ve 5 bin liranın üzerinde kazananlar var. çünkü faturalarını bizzat biz kesiyoruz. bana kimse bu işin ihtimal olduğundan söz edemez. bu konu da bilgi almak isteyenlerle konuşabilirim. Deniz 05327674392 MERSİN.

  1. Mali Müşavirsiniz ve Network Marketing yapıyorsunuz. Çok merak ediyorum, nereden icap etti sizin için? Neden ihtiyaç duydunuz acaba? Ayrıca neyin faturasını kesiyosunuz? Alt üyeler siparişi alıyor firmaya iletiyor. Firma faturasını kesip siparişi yolluyor. Bireyler tek tek muhasebecilerle anlaşıp fatura düzenletmiyor. Yalan söyleyeceksiniz onu da beceremiyorsunuz. Eğer bayinin faturalarıyla ilgileniyorsanız zaten biz bayiler kazanmaz demedik Deniz bey. Bu işten kimse kazanamaz da demedik. Kafadaki bir kaç “sahtekar” kazanır onun altındakiler küçük paralarla oyalanır durur. Siz o sahtekarlara fatura kesiyor olabilirsiniz belki? Bu blogdan size ekmek çıkmaz, yalan yanlış kurgularla telefon numaranızı boşuna paylaşmayın. Az yiyerek kendi reklamınızı yapabileceğiniz bir platform edinin.

 60. insanları kandırmayın network işinde kimse memnun değil bu işden zavvalı insanların kafalarnı karıştırmayın kazak alın satın dışarda daha iyi

 61. Arkadaşlar,networkte bu işi benimseyip ciddi bir şekildede iki üç sene zarfında aylık gelirleri 100bin tl yi geçen gercekten bu yüksek paraları kazanan arkadaşlar var.Hızlı adam sen bu networker isini buradan özenip bezenipde yazarak bu ticareti körlerken bu işe gönül verenler bu isde ciddi calısanlar atı alıp üsküdarı gecti.Senin adın hızlı adam ama hic alakan yok hızla.Keske bunları yazıp burda bu milleti zehirleyecegine adam gibi bu isi yapanları ciddi bir sekilde dinleseydin inan bir an evvel bu ticareti yapardın.Netvorkte en büyük sermaye zamandır.Gec kalma yinede zararın neresinden dönsen kârdır.Asıl o zaman görürsün hızlı adamları

  1. Merhaba Reiss lakaplı ziyaretçi:

   HızlıAdam aslında benim adım değil. Ziyaretçilerime atfettiğim bir mahlastır. Network marketing konusuna gelirsek, atı alıp Üsküdar’ı geçenlerden biri siz misiniz? değilsiniz. Size sadece anlatılmış. Herkese yapıldığı gibi, sizi de cezbetmek için gözünüzü boyamışlar. İnanmak istemişsiniz belli. Networkerların en bilindik tekniklerinden biridir. Varlık içinde yaşadığını sergileme ve kazancını 10 kat fazla söyleme tekniği. Ne güzel söylediniz “zararın neresinden dönerseniz kardır” diye. Bence siz vazgeçin network ve benzeri kolay yoldan para kazanmayı vaat eden işlerden. Ya da gerçekten onurlu olun ve pişman olduğunuz gün gelin burda pişmanlığınızı paylaşın. Ben pişman olacağınızdan adım kadar eminim. Kandırılan milyonlarca insandan sadece 1 tanesisiniz. Saygılar

   1. Selam…Öncelikle NETWORK MARKETING sistemini tam olarak incelemediğinizi düşünüyorum..Bu bir işletme sistemi..Ev hanımlarına…Yarı zamanlı çalışmak isteyenlere..sistem herkese eşit imkanı sunuyor..Düşüncelerinizle insanlar arasında yanlış bir yargıya düşürüp maddi imkanlardan yararlanamamasına sebep olabilirsiniz…Sistemi tekrar incelemenizi öneririm..Bu konuda Tartışmaya açığım..Dilerseniz yüzyüze de görüşebiliriz..selamlar..

 62. Benim ailem de uzun yıllar başta Herbalife olmak üzere birçok Network Marketing firmasıyla ilgilendi. Hiçbirinden beklentimizi karşılayamadık. Ancak bu Network sisteminin kötü olduğunu değil, özellikle ülkemizde yanlış yapıldığını kanıtlar sadece. Şu an ben ve babam birlikte bir Network firmasıyla çalışıyoruz ve ilerlemelerden gayet memnunuz. Bence eğer bu tarz bir firmayla çalışılacaksa firma ve ürünler çok büyük önem taşıyor. Şu an çalıştığımız firmanın ürünleri doktorlar tarafından üretildiği ve ürünlerden bazıları Nobel Tıp Ödülü kazandığı için insanlarla ürün sonuçlarını paylaşırken hem kendimize hem de firmaya olan güvenimiz sonsuz, bu da devamlı yükselmemizi sağlıyor. Network, el ilanıyla ve “mucize ürünler burda!” gibi cümlelerle reklamı yapılamayacak kadar ciddi bir iş sistemi. Ayrıca hiç bir sağlıklı network firmasında emek harcamadan gelir elde edilmez. Doğru bir çalışma planı uygulayan bir Network firmasında siz, sıradan bir işte çalışan kişinin 10 yılda verdiği emeği, hatta belki daha fazlasın, 2-3 yılda vermelisiniz ki hayatınız boyunca şirketten kazanç hakkınız olsun. Network sistemiyle çalışan firmalar durduk yere değil, firmaya insan kazandırdığınız için size para öder. Ben de bizzat Herbalife toplantılarında, hatta işin içinde bulundum. Maalesef bu kadar başarılı ürünler üreten bu firma, Türkiye’deki distribütörlerin çalıma tarzı ve insanları kandırmaları yüzünden çok düşmüş. Bu üzücü tabi ki. Ancak kesinlikle Network sisteminin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Daha fazla araştırma yapıp, Network firmaları sayesinde artık çalışmaya ihtiyaç duymayan insanlarla görüşürseniz zihninizin açılacağı görüşündeyim. Saygılar.

 63. Merhaba, blogu sürekli takip ediyorum. Tüm yorumları okumaya artik sabredemedim. Fikrimi yazmak istedim. Bende NM üyesiyim ve yazının tüm cümlelerine katılıyorum. Fakat Einstein’in gerçeklik-beklentiler=mutluluk denklemi bize gösteriyor ki hayat sadece bu denklemden ibaret.
  Sisteme ilk girdiğimde aynı vaatler bana da yapıldı. Hatta en yakın arkadaşım satıyordu alt üyesi oldum. Çünkü kendim istedim. Çok kazanmıyordu ve ben iyi pazarlamacıydım. Daha sonra alt üyem diğer en yakın arkadaşımız oldu. Kendim eczanedende alsam kozmetik almak zorundayım ve Amwayden memnun kaldım. Tavsiye ettim ısrar etmedim. Herkesle konuşmaya çalışmadım. Çünkü pahalı ürünlerdi.

  Şuan düzenli gelir elde etmem için her ay 10 bin lr satış yapmam gerek ya da bu kadar satışı grupça yapmamız gerek. Hal böyleyken gerçekçi olmak lazım.

  Mecbur tüketmek zorundayız. Bize göre kaliteli gelen bir ürüne de para ödüyoruz. Bu parayı oderken baskalarına tavsiye ediyorum diye kimse bana para ödemiyo ayrıyetten.

  Ben memnun kalınca satıyorum. Elde ettiğim kar marjıyla da kendime ürün alıyorum. Ben bu sistemle uğraşmayı tercih ettim. Başkası etmez. Birincisi sorumluluk isi. Kargoyu alıcıya en kısa zamanda teslim etmek zorundasın bikere. Insanlar kapısına istiyolar.

  Müşteri memnun olunca katalogtan almayı tabi ki tercih ediyor. Benimle cay icerek, sohbet ederek alişverisini yapıyor. Çünkü gerçek mana da konuya hakimim.

  Bilinçsiz insanların sadece bu sektorden değil, avm lerdende çekilmesi lazım. Ukalalık olsun diye demiyorum ama bugun hangimiz tv den anlamıyor ki? Satıcı detaylı bilgi veremeyince çıldırıyoruz.

  Uzun lafın kısası, tüm dünya da yeterince bir şeyler satılıyorken bunu neden serbest piyasa ekonomisinde vakit sıkıntısı çekmeden yapmim ki? Üstelik te kendi kullandığım ürünlerin parasını ciddi anlamda karşılayacak kadar satıyorken?

 64. benim şu anda çalıştığım şirkette en üste kurucu altta genel müdür-şube müdürleri-memurlar ve diğer personel şeklinde bir sıralama mevcut herkes 8 saat çalışıyor ama kurucu 30 000 tl genel müdür 15 000 tl şube müdürleri 5000 tl memur 2000 tl diğer personel 1000 tl alıyor sizce mevcut ticaret sistemi adaletlimi yani bence bi çeşit network 🙂

 65. Tüm yorumları okudum.
  Herkesin haklı nedenleri var.
  Bence bu işi bilenler yapsın.
  Bilmeyenlerde hiç giripte hayal kırıklıgına ugramasın. Sektörüde kötü duruma düşürmesin.

  Bu işten verim almak isteyen varsa gerçekten emek verip 3-5 sene ciddi ciddi koşturması lazım.

  Yoksa kimse kimseye bedava para vermez .

  Bende NM içindeyim hatta bu yazıyıda Network ün yararları hakkında kendime okunası güzel bilgiler ararken bu sayfa çıktı karşıma 🙂

  Ben Mega Holdings bünyesindeyim. Web sitesi yıllık bin lira ( gerçekten web sitesi yapmayı bilmeyenler için ideal fiyat kendin yap kendin kur sistemi ve sürekli sana destek saglayan güzel insanlar var ama profesyonel insanlar için çok pahalı çünkü bende biliyorumki 150 tl ye çok güzel siteler yapabilirler. Aranızdan bazılarının wix ve simple gibi sitelerin 250 -300 Tl ye hazır siteler sattıgını söylediginide duyar gibiyim 🙂 Amacınız zaten web siteyse tabikide oralara gidin )

  Bu buz dagının görünen kısmıdır. Gerçek kısmında ise Network tarafı vardır. Bu sisteme dahil olan mutlaka kazanır. Miktarı senin çalışmana ve emeğine bağlıdır.

  Bu arada reklama girmesin diye web sitemi yazmıyorum ama siz görüyosunuzdur sanırım web sayfama da bakarsanız ben bunu açalı 2-3 ay oldu. Firmaları ücretsiz ekliyorum. Özel olarak tam sayfa reklam isteyenlerden ise 50 tl gibi cüzi ücretler talep ediyorum. Bu kısmı yazmamın nedenide maksat web sitesini alıyosunuzda kullanmıyosunuz dememeniz içindi 🙂

  Gerçekten ben herkesin yorumunu tek tek okudum. Network hakkında olumsuz yazanlarada hak verdim. Gerçektede öyle ülkemizde insanlar birbirlerini kandırıp sadece işe almak için alıyorlar. Beraber kazanalım diye degil.

  Sizden sadece bir ricam olucak. Kimi herbelife kimi avon kimi mega kimi kazandıran altın v.s v.s yapıyor. önemli olan ne yaptıgınız degil nasıl yaptıgınızdır. Firmanız size göre en iyi firma olabilir. Ama başkasına göre sizin firmanız dolandırıcı gibi gelebilir.

  50 -100 Lira kazanacagım diye temiz insanların günahına girmeyin. Bu işi yapacak insanları bulup onlarla yola çıkın.

  Selametle Kalın 🙂
  Tüm yorum yapan arkadaşlarıda seviyorum 🙂
  Kalp kırmak kabe yıkmak gibidir.

  1. Merhaba Yavaş Adam:
   Reklamınızı yapabilirsiniz. Hatta size yardımcı olayım, ben paylaşıyorum web sitenizi:
   http://www.umraniyeotosanayi.com
   Lütfen kusura bakmayın ama bu web sitesi değil 1000 TL; 50 lira bile yapmaz. Bu tip şablona sahip siteler 15 yıl önce vardı. Sunucunun yanıt verme süresi, sayfa yüklenme süresi gibi teknik konuların da tamamında sınıfta kalır. Buradan çıkardığımız sonuç şu:

   NM yapacağım diye ortaya koyulan ürün tamamen sembolik. Saadet zincirinden farkı yok.
   Amacım sitenizle dalga geçmek veya küçümsemek değil lütfen yanlış anlamayın. Lakin böyle bir web sitesine 100 TL dahi istenemez. İstenmemeli…

   Uzun süre bu işi yapmayacağınızı ve birgün vazgeçeceğinizi ümit ediyor (biliyorum) iyi günler diliyorum

 66. Ben orda acikladigim gibi hazır siteler wix simple gibi 250 ile 350 liraya verenlere olduğunu söyledim zaten . Ancak tabikide hazır site ile Profesyonelce yazılan bir site kıyaslanamaz bile .
  Ama web sitesinden anlamayan ve network de yapacağım diyen birisi için ideal olduğundan bahsettim. Şuan benim yaptığım hazır şablonlu bu siteyi profesyonelce yapacak birisi sizden ciddi paralar istiyor ve yaptıktan sonra al ne halin varsa gör diyor ben web sitesini zaten size süper kaliteli diye ovmuyorum ayrıca

  Sadece web sitesi olmayan ve anlamayan birinin web sitesi istediğinde ve yanımda network yapmak istiyor ise çok cazip geldiğini söylüyorum bundan bence hem fikirizdir. Bu arada paylaştığınız makaleler çok güzel ben bilgiyi paylaşanı severim olumlu yada olumsuz
  Ben NM ye para verdim diye olumsuz yönlerini gormicek değilim ama para kazandırdığı gerçeğini unutmamak lazım bu işten ciddi paralar kazanan temiz insanlar tanıyorum ve hiçbiride pişman değil izlenimlerim kadariyla ve yatirdigim parayi cikarayimda milletin günahına gireyim diye düşünceleri yok . En azından benim içinde bulunduğum insanlarda yok . Son bir şey daha bu sektörden her zaman en büyük meblağı bastakiler yer altta kalanlar her zaman daha azla yetinmek zorunda kalıyorlar
  Saygilarimla

  50 liralık sitesi olan birisi ^^
  .

  1. Tekrar merhaba;

   Kendi sitenizi kendiniz beğenmiyorsunuz fakat “anlamayan, yeni başlayan için ideal” ifadesini de arkasına ekliyorsunuz. Kötü bir ürün, çok fazla bilgisi olmayan biri için neden ideal olsun? Daha da önemlisi, kötü olduğu halde neden 1000 TL fiyatı olsun? Ben bir önceki yorumumda belirttim ama tekrar altını çizmek istiyorum:

   “web sitesi, sembolik bir ürün sadece. Asıl olan 1000’er lira alınarak sisteme dahil edilen üyeler ve üyelerin anlamsızca ödediği her 1000 tl üzerinden prim elde ederek saadet zinciri oluşturuluyor olması”

   Dobra cevaplarım sizi üzüyor olabilir, kesinlikle emeğinizi hiçe sayma, hakaret etme düşüncesinde değilim. Fakat NM konusunda hiç şakam yok. Çığlık atasım geliyor. Uyanın artık! Hele ki MEGA HOLDINGS çalışanları tamamen adil olmayan bir kazancın peşinden koşuyorlar: “Kalitesi düşük ürün>Fahiş fiyat”

 67. Merhaba ben incir uyesiyim yorumunuza saygi duymakla beraber tam olarak katilmiyorum çünkü incirde alt uye eklemesende 158000 cesit urunu satan bir kisi olarak komisyon alip ciddi kazanclar elde edilebiliyor herhangi bir markanın diğer eticaret sitesinde satilan bir ürününün satisini kendi sitemizde daha uygyna sattigimizi goren kisiler bizim musterilerimiz oluyor simdi biz alt uye eklemezsek net working yapmis omuyor muyuz ben ogretmenligin dışında kalan vakitlerimde dostlarimin benim sitem aracılığıyla yaptığı alışverişten komisyon aldigimda o dostlarimi dolandirmis mi oluyorum yoksa ticari faaliyet mi yapmis oluyorum makalen guzel ama bence tek taraflı ve eksik olmus ben networkingi savunmaya yazmiyorum sadece bu İnternet aracılığıyla yapılacak kârlı bir is olarak görüyorum bu işi yapana da saygi duyuyorum ama insanlara şunu oneririm hangi firma olursa olsun kim onerirse onersin arastirin sonra kendi kararınızı kendiniz verin

  1. Merhaba Bülent bey;
   Siz bir e-ticaret sitesine sahip olup satış yaptığınızda networkmarketing yapmış olmuyorsunuz. Standart ticaret yapmış oluyorsunuz. Profesyonel e-ticaret yapabilmek gerçekten karlı bir iştir. Peki incirsunum aracılığı ile web sitesine sahip olup e-ticaret yapmak istediğinizde, alt üye yapmadan ne kazanabilirsiniz? öyle işte arkadaşlarınız birkaç ihtiyacını alır. O kadar…

 68. Merhaba hızlı adam, 3 gün önce bizim bölümden bi arkadaş, ki hiç diyaloğumuz yoktu, bana faceden mesaj gönderdi seninle iş hakkında konuşalım diye. Şimdi özetle diye ısrar etmeme rağmen buluşacağımız cafede anlatmayı tercih etti ve anlattı. Tıpkı senin özetlediğin profile uyuyorlardı. Tabi ki site açmak için paraya ihtiyaç duyulur ve bana taksitle telefon almayı teklif ettiler. Başta kafama yattı bu fikir tabi, ama eve gittiğimde sol yanıma bi ağırlık çöktü, gece uyuyamadım hiç. Bu işten vazgeçmeye ve telefonu götürmeye karar verdim, ertesi gün yine buluştuk. Kız benim aklımı çelsin diye kendini ytü iktisat veya işletme doçenti diye tanıtan bi kadını çağırmış (böyle bi tanımlamaya ihtiyaç duydum çünkü okulun internet sitesinde o kadının ismini bulamadım). Hep para kazanmaktan hep kazanç elde etmekten söz etti, neymiş aylık minimum geliri 10 bin TL. Yine de tatmin olmadım ve bu sektörün içine girmek istemediğimi de açıkça ekledim. Hem fiyatı 3.600 olan telefonun taksitlerini nasıl ödeyecektim. Vazgeçtim ve telefon sözleşmesini, güç bela da olsa feshettim. Onun yerine bana yetecek bir parayla emek vererek geçinmeyi tercih ederim. Networker arkadaşlara da işlerinde başarılar dilerim, ama bu sektör masum olsa bile yorum yapan kişiler yüzünden kirletiliyor, bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Saygılar.

 69. bende iş bulamayınca bu network işini araştırırken bir kahve firması ile karşılaştım reişhi mantarı içeren kahveler firma türkiyeye 3ay önce girmiş en alt paket 850tl ye geliyor ikili sistemle ilerliyor ve kafam çok karıştı fiyat çok yüksek geldi bu firma ile bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim[organogold)

  1. Arkadaşlar bakın bir konuda netleşelim. Tek tek firmaları incelemem veya her firma hakkında bilgi sahibi olmam mümkün değil. Bu makaleyi a firmasına veya b firmasına yazmadım. Benim eleştirdiğim konu firmanın ürünleri veya firmanın güvenilirliği değil. Ben kazanç modelini eleştririyorum. Böyle bir ticaret mantığının sağlıklı olmadığını ve network marketing sisteminin istismara müsait, kirli bir sektör olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Eğer bir iş modelinin adını network marketing koyabiliyorsak bana göre o iş yapılmaması gereken işlerden biridir. Firma adı ne olursa olsun. Unutmayın: network marketing şirketlerinin tamamı kendilerinin farklı olduğunu iddia eder fakat hepsi ağ pazarlama sonuçta…

 70. Sevgili hızlı adam

  Tüm yazınızı ve tüm yorumları okudum. Bende network marketing işine kuzenim sayesinde girdim. 25 Haziran da kuzenim vesilesiyle gano Excel firmasına üye oldum. Olduğum günden beri halen iyi mi kötü mü yapıyorum diye araştırma yapıyorum. Hemen hemen internette yer alan iyi veya kötü tüm yazıları okumaya çalışıyorum 15 Temmuz itibari ile ruby direktör (30-40 civarı üye) ve 600-700 tl arası para aldım. Herkes eleştirebilir, yargılayabilir saygım sonsuz. Olayın başka bir yüzünü göstermek için bu yazımı yazıyorum sizin ve herkesin görüşünü hem merak ediyor hemde bekliyorum. Bu işe girerken 1000 tl verdim acaba ne yapıyorum ben diye düşündüm bir süre geçtikten sonra bu işin içinde kimler var dedim kuzenime. Kuzenim beni bu işin içinde olan bir takım kişilerle görüştürdü. Bu kişiler şunlardı; sağlık, eğitim, emniyet, sendikalar ve benzeri kamu kuruluşlarında çalışan müdürler, başkanlar, yardımcılar, doktorlar vs gibi kalburüstü diyeceğimiz insanlardı. Normal şartlarda bu insanlarla tanışmak çok kolay değildir. Kısa süre içinde bu insanlardan biri ile iletişime geçtim içinde bulunduğum zor durumdan bir telefonla işimi halletmiş oldum. Bu güvenceyi diğerleride verdi. Belki bu yaptığım bencillik, çıkar ilişkisi diyebilirsiniz. Benim açımdan bu iş para kazanmaktan ziyade tanıyabileceğim yeni ve güçlü insanlar halini almaya başladı. Ve her geçen gün bu insanların bu sektör içinde ne kadar çok yer aldıklarına şahit olmaya başladım. Tüm yorumlarda bahsedilen para ve mal varlığından başka bir bakış açısı ile konuya girerek görüşlerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim. Iyi günler Bora YENER

  1. Merhaba Bora bey;
   Network marketing işi size iş dünyasında profesyonel çevre edinme imkanı sağlamış olabilir fakat sırf çevre edinmek için network marketing yapılmaz, yapılmamalı. Doktorlar, hukukçular, x müdürler vs hepsi birer insan ve herbiriyle farklı aktiviteler aracılığı ile tanışmak da mümkün. Örneğin ben otomobil hobimi tatmin etmek için sahip olduğum araç markasının sosyal topluluklarıyla bir araya gelip etkinliklere katılıyorum. O etkinliklerde tıpkı senin de bahsettiğin gibi hukukçusundan, memuruna, memurundan işçisine her merciden ve her sektörden insanla tanışma fırsatı yakalıyorum. Bahsettiğiniz avantajı network marketing’in bir artısı olarak değerlendirmeniz doğru değil. (Benim fikrim bu)
   Saygılar…

 71. Hızlı bey. Annem avon oriflame ve tarzı ürünler satmakta internete de satış yapmasını istiyorum blog açıp mı satmalıyım karar veremedim yol göstericim olursanız sevinirim mailinizi bekliyorum

  1. Mehmet kardeşim; açıkcası ben bu tip ürünlerin bireysel olarak pazarlanmasına pek sıcak bakmadığımı bu makalede belirttim ama bahsettiğiniz firmalar network sektörünün en güvenilir firmalarıdır. Yeter ki uçuk hayallerle, vaatlerle bu işe başlamış olmayalım. Bence blog ile birlikte instagram ve facebook sayfaları kullanmak faydalı olabilir. Özellikle sosyal medyaya ağırlık vermek daha yerinde olur diye düşünüyorum (Naçizane)

 72. merhaba ben üniversitede okuyorum ve para kazabilmek için marketing sistemini araştırıyordum sizin yazınıza denk geldim sizce internetten nasıl para kazanabiliriz öyle aşırı şeylerden bahsetmiyorum bilgilendirir misiniz teşekkürler

  1. Merhaba Zehra; İnternetten para kazanmak diye birşey yoktur esasen. İnternet bir iletişim aracıdır ve iş yaparken interneti kullanabilirsiniz. Dikkat ederseniz, internetten para kazanmak ile iş yaparken interneti kullanmak aynı şey değildir. Özetle şunu söylemek istiyorum: satış yaparak para kazanabilirsiniz, yazarlık yaparak para kazanabilirsiniz, yabancı diliniz varsa çevirmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Nerde satış yaparım derseniz, internette, gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi sitelerde yapabilirsiniz. Nerede yazarlık yapabilirim derseniz, kendinize blog açabilirsiniz, forumlara üye olup yazarlık ilanlarıyla ilgilenebilirsiniz…. vs vs şeklinde iş alanları ve yöntemler uzar gider. Sizi tanımadan, vasıflarınızı, ilgi alanlarınızı vs bilmeden internetten şöyle şöyle para kazanırsınız demem mümkün değil. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi bloglar dilerim

 73. Mrb hızlı adam bu makaleyi okumadan önce bu NM işine girmiş bulunuyorum artık söylediklerinin hepside doğru bu işten benim düşünceme göre onbinde 1 kişi iyi iş yapar gibime geliyor oda epey emek vermesi lazım makalenin baştan sona okudum emeğine sağlık bir sorum daha bloger de bi sayfa actım bir şeyler anlatmak için web site bölümüne yazdım site ismini bir bakarmısın sen tevrübeli biri olarak bloguma yazdığım şeyler olumlu bir yöndemi yoksa neler tafsiye ederim kolay gelsin..

 74. Merhaba ben ERSAĞ firmasının ürünlerini satıyorum yeni başladım fakat bu firma farklı birincisi kayıt ücreti yok. ilk üye olduğunuz ay içinde 100 tl lik sipariş veriyorsunuz karşılığı olan ürünleri alıyorsunuz. isterseniz bir daha üç ay sonra verin siparişi. Her ay sipariş zorunluluğu yok. Aidat yok.illa üye yapma zorunluluğu yok. üstelik 100 tl siparişe 1 ürün. 150 tl siparişe o aya özel 3 ürün, bazı durumlarda 5 ürün promosyon olarak bedava. ve o ürünleri de katalog fiyatından satabiliyorsunuz. zaten firma peşin çalışıyor dolayısı ile içeriye borcunuzda olmuyor. temizlik ve kozmetik, gıda takviyeleri olarak geniş bir ürün yelpazesi var, kimyasal değil. üstelik %100 türk malı.. yani kısacası ERSAĞ kazandırıyor. üye yaparsanız daha da çok kazanabilirsiniz… ben ORİFLAME ve FORİVİA da yaptım.. dediklerinizde haklısınız ..fakat ERSAĞ farklı, promosyonları olmasa sizin dediğiniz gibi fazla kazandırmaz hatta kendini zor çevirir.fakat promosyonlar kazandırıyor. mesela temmuz ayı ilk yarısında satışı 40 tl olan iki tane krem promosyonda idi . ben onu sattım ve hiç bir kuruş alış fiyatı ödemeden 80 tl. kazandım.üstelik 5 promosyonum vardı.ikisinden 80 tl.kazandım. sizede tavsiye ederim. http://www.ersag.com sponsor no. 831919

  1. Merhaba Halide hanım;

   Ersağ gerçekten mükemmel kalitede ürünler üretiyor. Keşke bu ürünleri market raflarında da görebilsek. Ürünlere asla sözüm yok ama sistem network marketing olduğu için verdiğiniz emeğin karşılığını asla alamazsınız. Promosyon denk gelecek, bizzat promosyonlu ürünü satacaksınız vs anca öyle 3-5 kuruş kazandıracak. Bakın, kazanmazsınız demiyorum; en başından beri söylediğim gibi. “Harcadığınız emeğe karşılık gelecek ramakları kazanamazsınız”

 75. marketing sisteminden para kazanmak mümkün değil ama zincir sistemiyle para kazanmak mümkün sayfamızı ziyaret edin ve para kazanmak için gerekli ip uçlarını alın 1 yıl içinde 100 bin dolar kazanmak mümkün

 76. sen bu negatif enerjıyle nasıl yaşıyorsun hayret. Hangi tanrıya inanıyorsun bilmiyorum ama insanlara yanlış bilgi vermek haram. ben de yaqnlış marketlere girdim çıktım sadece 3 senedir bu işin içindeyimevet kendi patronumistediğim zaman çalışıyom bodruma yerleştim emekli gibi yaşıyom vs vs…

  1. Yorumunuzun sonundaki “vs vs…” yazılı kısım zaten olayı özetliyor. Bodruma yerleştim, emekli gibi yaşıyorum vs vs… (gerisi bildiğiniz masallar işte)

 77. hızlı arkadaş, benim merak ettiğim birkaç şey var…
  1) sen ne işle uğraşıyorsun?
  2) nasıl google aramalarında en tepede yer alıyorsun? Belli ki bunu elde etmek için epey uğraşmışsın..
  3) amacın ne?
  4) ve madem network marketingi bukadar kötülüyorsun o zaman para kazanmaya çalışan insanlara ne işi yapmalarını tavsiye ediyorsun???

  1. Merhaba,

   Adım hızlı değil, Bünyamin. Eğitim danışmanıyım. Hakkımda bilgi edinmek için bu sayfayı okuyabilirsiniz. İnsanlara tavsiye konusuna gelirsek bu blog baştan sona kadar fayda odaklı hazırlanmıştır. Kariyer planlamasından tutun, iletişim yöntemlerine; mülakat tekniklerinden tutun iş dünyasında okurlarıma fayda sağlamaya çalıştığım yüzlerce makalem var. Sizin çıkar beklentiniz olduğu için insanlarla diyaloglarınız sorgulanabilir ama ben ziyaretçilerimi herhangi birşey satın almaları konusunda ikna etmeye çalışmıyorum. O yüzden samimiyetim fazla sorgulanmıyor. Yine de güvenip güvenmemek size kalmış. Google’da birinci sırada nasıl çıktığımı merak ediyorsanız basit: sağdan soldan fikir çalmıyorum. Google özgün düşüncelere öncelik veriyor. Bilginiz olsun istedim. İyi çalışmalar

 78. google de yukarda olman özgün makalelerinden falan değil, mutlaka seo çalışmaları yapmış ve ya yaptırmış olduğundandır…
  sen insanlara nasıl para kazanacaklarının yollarını gösteremiyorsun sadece network marketingi kötülüyorsun… bu yüzden blogunun insanlara hiç bir faydası yok…
  kötülediğin network marketingte ortaklaşa herkes kazanır, ama senin blogundan sadece sen kazanırsın… zaten amacın da bu.
  bize çıkarcı diyorsun ama asıl çıkarcı sensin…

  1. Seo’nun anlamını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız ben söyleyeyim. Arama motoru optimizasyonu demek. Yani siteyi arama motorları ile uyumlu hale getirmek de denebilir. Tabi ki sitem arama motorları ile uyumlu. Fakat bu demek değil ki google’da birinci sıralara çıkmak için aldatıcı çalışmalar uygulanıyor. Zaten google’ın başarısı ilgili sonuçları listeleme performansında gizli. Özgün makalelerin etkisi de %90 diyebilirim. Bilmiyorsanız araştırın. Bilgisi olmadan fikri olan insanlarla pek tartışmak istemiyorum. Ayrıca ben bu sitede hizmet veriyorum. Karşılığında gelir elde ediyor olmamın da yanlış veya gizlenecek tarafı yok. Neticesinde okuduğunuz makale için sizden para istemiyorum. Hatta diğer blog yazarlarının gelir elde edebilmeleri için sık sık tecrübelerimi paylaşıyorum. Bloğu incelediğinizden emin değilim. Kimseye faydanız yok derken yüzlerce makalede iş dünyasına ilişkin tecrübelerimi paylaştığımı görmemezlikten geliyorsunuz. Bunu da anlamak mümkün. Gerçekten iş dünyasıyla ilgili olsanız, vasıfsız bal arısı gibi en kolay çiçeği aramazdınız. Gelmiş burada günah çıkartıyorsunuz ama bu siteden size ekmek çıkmaz 😉

 79. çok komik ve gülünç duruma düşüyorsun…
  bilgim olmadığını falan nereden çıkardın beni tanımadan etmeden, mesleğimin ne olduğunu bilmeden, iş tecrübemi bilmeden?
  ayrıca her şeyin en doğrusunu ve en iyisini bildiğini zannederek ukalalık edip daha da komik oluyorsun…
  ben senin sitenin ekmeğine kalmadım merak etme… tesadüfen sitene rastladım ve komiğime gittin sadece o kadar 🙂
  vasıfsız arı senin gibi bişey dir, en kolay çiçeği bulamaz zaten, en kolay çiçeği ancak vasıflı arı bulabilir.
  “bilgisi olmadan fikri olan insanlarla pek tartışmak istemiyorum”
  sana bol komedili günler….

  1. Ne kadar bilgili olduğunuzu yazdığınız şu cümleden anlayabiliyorum: “google de yukarda olman özgün makalelerinden falan değil, mutlaka seo çalışmaları yapmış ve ya yaptırmış olduğundandır”

   Yukarıdaki cümle size ait değil mi? Size göre sanırım SEO yapmak arama motorlarını aldatmak anlamına da geliyor.
   Veya ben nasıl üst sıralarda olduğumu bilmiyorum da siz bana doğrusunu mu öğretmek istemiştiniz? Ukalalığımı mazur görün çünkü bilgi ve tecrübesine saygı duyabileceğim bir imaj sergilemediğiniz için sizi komplekse soktum sanırım. Sizi anlıyorum. Hatta çok değil, birazcık imla kurallarına dikkat ederek Türkçe yorum yazmayı başarabilirseniz sizi daha iyi anlayabileceğime de inanıyorum. Görüşmemek üzere…

 80. Network yapmak isteyen arkadaşlar forever living firmasını araştırarak bana ulaşıp sınırları olamadan istediğin zaman istediğin kişilerle çalışıp bir cok kişinin hayatına dokunup hayır duasını almak istermisiniz cevabınız evetse bana ulaşabilirsiniz
  Ramazan Kızıl
  05465843881

    1. Emre bey;

     İrtibat numaramı paylaşmak istemiyorum. Dilerseniz iletişim sayfasını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

     İlginize teşekkür ederim

 81. HIZLI ADAM SİZE GÜVENİYORUM VE İNANIYORUM ÇOK DOĞRU VE GERÇEK ŞEYLER YAZDINIZ NETWORK MEGA HOLDİNG 2200TL ALIP BİZDEN TEKMEYİ KOYACAK BİZE BİZİ POSTALICAKK

 82. Bünyamin Bey aslında network marketing (ağ pazarlama) isim olarak mantıklı ve akılcı gözüküyor. Ama tabi bir de içine girip bakılınca öyle olmadığı anlaşılıyor. Ben de bir dönem yaptım ama beceremedim, bıraktım. Kazananlar var mı ? Aslında var birebir şahit olduğum sayfalarına baktığım banka hesaplarına baktığım yakınımda çok sayıda insan var. Ama ne gariptir sisteme bi türlü ısınamadım. Toplantıya katılan insanların hepsi bi tuhaf. İçlerinde örnek alınabilecek reel hayatta vasıflı kariyer sahibi kimseyi göremiyosunuz. Herkes bi umut için gelmiş ve herkes sadece kendini düşünüyor. Bi misafir davet ediyorum mesela x bankada bi konumu olan arkadaşımı veya bi öğretmeni ya da bi işletmesi olan arkadaşımı beni kırmayıp geliyorlar. Hasan sen karlı bi yatırım var dersen gelirim diyorlar. Sonra bi bakıyolar ordaki insanlara afedersiniz akli dengesi yerinde değilse bile bayilik verilmiş. Ve davet ettiğim insalarla hep aram açıldı ve sonrasında araştırma yaptım hem insan ilişkilerini bozuyor hem kapitalist bi sistem (eski titan ve saadet zincirinin kanunen yasaklanmasından sonra formaliteden ürün yerleştirimiş bi sistem yani asıl amaç ürün değil, dönen cürodur) hem de dini açıdan ticaret kanununa uymayan bir sistem olduğunu farkettim. İnsanların bir kısmı kazanırken diğer kısmı ise hep kaybetmeye mahkum kalıyor… Aslında başta söylediğim gibi ”network marketing” isim olarak mantıklı şöyle yapsalar belirli kişilere belirli aşamalardan sonra bayilik verseler, belirli testlere tabii tutsalar, her önüne gelene bayilik vermeseler, sözde değilde gerçekten fabrikadan çıkış fiyatı olsa (kesinlikle network marketing ürünleri ucuz değildir ucuz diyen yalan söyler), belirli zamanlarda uzman kişiler tarafından eğitimler verilerek bu ticaret yapılsa gayet mantıklı olabilir.

  1. Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bence bu sistem için eğitim, kişisel gelişim veya eleme sistemi ile aday seçimi vs hiç birşey para etmez. Tıpkı sözde bir ürün ortaya koymak gibi sözde uygulamalar, prensipler getirilir ama sistem aynı acımasızlıkla işlemeye devam eder. Saygılar

 83. Allah sizden razi olsun.
  “QUEST NET vesaire gibi piramit ağlarına katılmak ve buraya para yatırmak, kazanç almak olur mu? Piramide girenler mecburen oraya belli bir malzeme yatırmalıdırlar. Herkes kendinden sonra gerekli kadar kişiyi şebekeye getirebilirse, yani kendisinden sonraki “kanatları” kurarsa, ona belli bir para verirler. Böylece, herkes kendinden düşük mertebede duranların yatırımını benimsiyor. Piramidin üst katta olanlar iyi kazanç ederler. Ama ne zamansa piramit dağılır. Bu zaman piramidin alt katlarında olanlar hiç nesiz kalırlar, paraları batıyor. Böylece, binlerce insanın parası hesabına az sayıda kişi büyük miktarda gelir götürür. Bu, dolandırıcılık ve sıradan kanunlarla da birçok ülkede yasaklandı. Bu tür ağlara erişmek, onları teşvik etmek ve başkalarını bu ağlara çağırmak suçtur. Bu ağlardan kazanılan para da haramdır. İslam.az”

 84. Merhabalar,

  Size bu sayfa dışında nasıl ulaşabilirim. Bi kaç soru sormak istiyorum. Lütfen acil cevap bekliyorum. Teşekkürler.

 85. Dünyada 300 milyon kişi network marketing yapıyor.
  300 milyon insanin birbirini kandırma ihtimali var mi ?
  Hollywood sektörü 80 milyar dolar,
  Network marketing 200 milyar dolarlık bir sektördür.
  Saadet zincirinde ise ürün insandir, ve göstermelik ürünler fahiş fiyatlara satilir (çay tabağı 6000 lira gibi)
  Saadet zinciri ve piramit sistem i yapan adam amerika da 85 yıl hapis cezası aldı.
  Milyar dolarlık şirketler ve sahiplerinin işi gücü yok,saadet zinciri ve piramit yapacaklar güldürmeyin insanı.
  Coca cola,erikli su, anadolu sigorta vs. bu şirketlerin hepsi bolge distributorleri atar.
  Sonra il,ilçe dağıtım agi kurarlar.
  Network yapisida budur.
  Network sirketleri
  Ürünün reklamını televizyon sahiplerine vermek yerine distrubutorlerine verir.
  Doğru yerde doğru zamanda ve doğru şirkette koyduğunuz yüksek eforla sıradan insanların sıradışı paralar kazanabildigi bir ticaret modelidir.
  Basarili yi başarısızdan ayıran şey her sektörde olduğu gibi çok çalışmak,pes etmemek,zorluklarla mücadele etmektir.
  Bu sektorde çalışmadan zengin olma hayalleri kuranların başarısız olduğu bir yerdir
  Biz ne yazıkki
  Bilgi sahibi olmadan fikir sahibiyiz.
  Umarım bu bilgiler isiginda herkesi aydinlatabilmisimdir !!

  1. Coca Cola için bir network yapısı var demişsiniz. Network her iş için geçerli olan bir kavramdır. Yani kelime oyunu yapmanıza gerek yok. Coca Cola ile sizin para kazanma yönteminiz aynıymış gibi lanse ederken çok komik duruyorsunuz. Ve şu cümle:

   “Network şirketleri ürünün reklamını televizyon sahiplerine vermek yerine distrubutorlerine verir.”

   Bu cümleden ne anlamamız gerekiyor? Network şirketleri, ürünün reklamına para harcamaz bu parayı distrubutorlerine verir mi demek istediniz? yoksa; Network şirketleri, ürünün reklamına müdahale etmez, reklam yetkisini distrubutorlerine verir mi demek istediniz?

   “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibiyiz” derken daha ne kadar bilgili olmamızı bekliyorsunuz? Hipnotize olmuş bir şekilde peşinizden sürüklendiğimizde mi bilgili olmuş olacağız? İşiniz gücünüz ucuz mahalle ağızlarıyla demogoji yapmak. Asıl bilgisizler Networkerlardır. Hayatta bir baltaya sap olamamış, vasıfları yetersiz kalıp tek çıkış noktası olarak network marketing işini gören acınası bireylersiniz.

  2. Fikir ve bilgi sahibi olduğundan hiç şüphem yok. Böyle dolanmdırıcı sistemlerin, fikir ve bilgi (!) sahibi olan kurnaz adamları vardır, hani şu toplantılar, seminerler düzenleyipte insanları tuzağa düşülen lafazanlar gibi.. İşte öyleleri, kendileri ve sistemleri ile ilgili yazılar olduğunda piyasaya çıkar, mağdurları eleştirir, onlara cahil vs der.. hatta bazıları varki, şikayet sitelerine mağdurmuş gibi ilan verip, 2 gün sonra da, dolandırıcılara teşekkür mesajı yayınlıyorlar.
   Bu sahtekar dolandırıcılar, işsiz yada dar gelirli insanları, bin lira gibi bir sermaye ile kendi işinin patronu olup, kolay yoldan para kazanacağına inandırıp, önce bin liralarını alır, sonra, o dolanmdırılan insan, kendi düştüğü tuzağa çevresindeki insanlarıda düşürmeye çalışır.
   Fikrinizide, bilginizide biliyoruz.
   Hızlı Adam, bu sahtekarlara karşı insanlarımızı bilgilendirmeniz gerçekten mükemmel davranıştır.

 86. Kim ne derse desin, Network Marketing doğru firmayla yapılınca çok iyi bir gelir kaynağıdır. Mesela konuya şöyle bakın. O ürünü başka biri anlatırken değil de bir mağazanın rafında görseydiniz o fiyata alır mıydınız? Eğer cevabınız evetse o şirket iyi bir NM şirketi demektir.

 87. Bütün yazıyı ve yorumları okuduktan sonra network marketing işinin dışardan bakılınca nasıl göründüğünü anladım.bende network işi yapıyorum. türkiye şartlarında hiçte azımsanmayacak bir gelirim var.fakat bunu sizin dediğiniz gibi yatarak kazanmadım bu işle ilgili tüm bedelleri ödedim ve ödemeyede devam ediyorum.network sistemiyle satılan ürün tavsiye ile satıldığı için müşteri memnuniyetini sağlaması gerekir ki tavsiye edilsin.tavsiyenin gücüyle büyüyen bir sistem var ama emin olun klasik ticarette olduğu gibi doğru şeyleri yapmayan veya işin gereğini yapmayan kişiler bu sistemden normal olarak birşey kazanamıyor.bu bana göre sistemin değil kişinin suçu çünkü ürün şirket kazanç planı aynı başarılı olanla başarısız olan arasında tek fark bunu yapan kişi….işi yanlış yapan kişilerde karşısındaki kişiyi bıktırıyorsa bunu sisteme veya şirkete mal etmemek lazım…herkes bu işi yapmak zorunda değil ben tavsiye ederim kişi kararı kendisi verir evet derse birlikte yol almaya devam ederiz bütün mesele bu….

 88. sevgilim beni bu is yuzunden terk etti surekli işiyle ilgilenmesi gerekiyormuş ve bu yuzden cok sıkıntı yaşıyorduk ve gitti. bu iş insanın hayatla baglantısını kopartacak kadar saçma ve kötü oldugu kanatindeyim..

 89. birileri bu sistemden ciddi paralar kazanıyorken sizin ”bu sistemden para kazanamazsınız” deyişiniz ne kadar olumsuz ve beceriksiz bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösteriyor.

  1. Diyelim ki ben çok beceriksiz bir kişiliğe sahibim. O kadar beceriksizim ki satış, pazarlama ve iş dünyası hakkında tamamen özgün yazılar paylaştığım bloğumu hergün binlerce insan ziyaret ediyor. Peki siz benim beceriksiz olduğuma kanaat getirebilmek için hangi vasıflara sahipsiniz? Birileri network marketing sisteminden ciddi paralar kazanıyorsa bu sizin beceriniz mi? Yoksa küstah mısınız? Ukala mısınız? Seviyesiz misiniz? Size bu yorumu yazdıran sebepler nelerdir?

 90. Network Marketing Sisteminde fabrikadan çıkan ürün ilk senin eline gelir. sen kimsin temsilci değilmi? yani aslında sen tedarikçi firmasın. tam aradaki şahıssın. yani müşteri bana 50000 tane mal getir dese hiç tıkanmadan o malı getirecek olan kişisin. Bunun örnekleri zibille sen niye buna takıldın ki. Coca cola bile tedarikçiler ile senin eline ulaşıyo. sen malı getirenle anlaşıyosun adamda sana malı yıkıyo. bu birinciydi. gelelim diğerine..Piramit sistemi demişsin. Bi kere piramit sistemlerinde para döner. yani paran varsa para oyununa katılabilirsin. öle de bi parayani üçbin beşbinden bahsedilir. ama doğrudan satış işleminde buna gerek yoktur ve isteyen alt üyede getirmek zorunda da değildir. sen aradaki karı fazlasıyla aldığın için alt üye bulma zahmetine girmezsin ama bu iş hep böle gitmezdiye düşünenler alt üye kaydeder sistemine. bunun faydası geleceğe yatırımdır. kariyer gibi düşün. Güven olayından bahsetmişsin. Doğrudan satışın mantığı kalkıp tvye reklamvermek değildir zaten veyaradyolara veyafırençays sistemiyle çalışmaz. amaç burda ilk kendin kullanmak sonrasında eşine dostuna ürünü satmaktır. yüzyüzü bakıyosun mal kötü olursaadamı da kaybedersin. bununla yola çıktığın için kötü bi şirketle çalışmazsın. 3ünceye gelellim.. Alt üyelere güvenmeyindemişsiniz.. Zaten ağ pazarlamada alt üye yapıp büyük paralar kazanmayı düşünenler varsa şuan bu sayfayı terketsin. ilk çaba senden gelecek ve kendin gibi ekip arkadaşları bulacaksın işi ona öğreteceksin. belki bu üniversite kali,tesinde olmaz ama pazarlama işi kendini doldurmaktan kafayı değiştirmekten değişime ayak uydurmaktan geçer. yerimde yatayım ürün satayım diye bişe olamaz. website olayına gelelim. neden açayım ki neden benim önüme bedavabi sistem kurulmuş site aç seo iyi olsun para ver lisans satın al bir sürü para.yada gg sahibinden gibi sitelerde neden satayım ki? oralarda yüzde 10ları istiyor sizden. yani doğrudan satışta hiç bunlara gerek yok herşey o kadar açıkki. şu kafanızı bi değiştirin abi. Gidin robert t kiyosakinin kitaplarını okuyun. donald trump kimdir onu okuyun kafanızı doldurun. Geleceğe yatırım yapın en büyük güç bilgidir. bi işte iyi olmakistiyosan o işi çok iyi bilmelisinyada bilenden yardım almalısın. bayseferogullari@gmail.com burdan banaulaşabilirsiniz.

  Saygılarımla.

 91. Bugün Dünyada network sektöründe 100 milyon civarında insan ekmeğini kazanıyor. özellikle 80 lerden sonra dünyaya yayılan bu tür pazarlama sisteminin bu denli ve görsel ve yazılı medyada reklam yapmadan ilerlemiş olmaları burada hızlı adam ve onun gibi düşünenlerin yanlış düşündüklerini ispatlar, sadece Ülkemizde en az 2 milyona yakın bu işten belirli miktarda para kazanan insanların olduğunu gösterir. Ama desenizki kaç kişi adam gibi para kazanıyor tabiki bu yüzde 15 civarındadır yani en az 300 bin insan bu işten ciddi paralar kazanıyor anlamına gelir bence. bu rakam küçümsenmez çünkü network ün ülkemizdeki tarihi 2000 lerin başı sayılır bence yani 15 yıllık doğru dürüst bir mazisi bile yok yani bu iş ülkemizde henüz emekleme evresinde. Klasik ticaret ise insanlık tarihi kadar eskidir yani bu iki ticareti kıyaslamak bile saçmalık olur. Bir de olaya şöyle bakalım her klasik ticaretine adım atan para kazanır mı? yada her klasik ticarette köşe dönülür mü veya zengin olunurmu? Ülkenin ciddi zenginlerine bakın ancak 10 binler kadardır yani burdada oran ancak yüzde 10-20 bandındadır. Her iki ticarettede başarı ancak yüzde 10-20 civarıdır geri kalan neredeyse yüzde 90 ancak karın tokluğuna çalışır. Ben her iki ticaretin sonucu aynıdır. Yani profosyonel olan herkes her iki ticarettede kazanıyor… Ama doğru dürüst çalışmayanlar her iki ticaret modelinde de kazanamıyor. Öyleyse burada network sistemini masaya yatırmanın bir anlamı bence yok, isterseniz klasik ticaret diye bir konu açın ve vergiler, sermaye, işçi, çalışanlar… yüzbinlerce insan ticaret yapmayın der…. Sonuç aynı Gemisini yürütene kaptan denir, sızlanmanın anlamı yok, Network te başarı şansı yüzdeliğiyle Klasik ticaret neredeyse aynıdır. Tek fark network te sermayenin azlığı ve riskin neredeyse yokluğu ama ŞU BİR GERÇEK NETWORK SİSTEMİNİ OTUTTURMAK YANİ YERLEŞTİRMEK İÇİN EN AZ 5 YIL KLASİK TİCARETTE HARCAYACAĞIN ZAMANIN EN AZ BEŞ KATINI KATMAN GEREKİR daha zordur ama bu beş yılın sonunda artık yapmanız gereken tek şey ekibine eğitim vermek ve onların motivasyonlarını canlı tutmaktan ibarettir. Geri kalan zamanında gez dolaş… Yani sermayesi olmayanlara network sermayesi olanlara ise klasik ticaret daha uygundur bence. Tek sorun networkü seçiyorsanız piyasadaki 3-5 tane dürüst çalışandan birini seçin derim.

  1. Enver Bey;
   “hızlı adam ve onun gibi düşünenlerin yanlış düşündüklerini ispatlar,” demişiniz. Hızlı Adam, olayı çok güzel izah etmiş. Boş laflarla, Hızlı Adam’ın yazdıklarını çürütmeniz mümkün değil.
   Bende tesadüfen böyle bir pazarlama(!) olayının toplantısına katıldım. Ağzı laf yapan pazarlamacılar, İnsanları kandırmaya çalışıyorlardı. 990 lira gündeme gelince;
   “Hem sizin işinizi yapacaklar, hemde üstüne üstelip para verecekler, öylemi?” diye sorup, O web sitesinin asla bizlerin olmayacağını, broşür dediklerinin ise, her gün kapımızın önüne bir çok firma tarafından konulduğunu, çöpe atmaktan usandığımızı, 3 kuruşluk kartvizin içinde bu paranın ödenmeyeceğini ve kartvizitin de bir işimize yaramayacağımı bildirdim.
   Bir sözünüze katılıyorum, hani “bu işten para kazananlar %15 civarında” dediniz ya, %15 değil, bu rakam çok daha düşük ama, bu işten para kazananlar var. O da, i,nsanları bu zincirin tuzağına düşüren, çenesi kuvvetli cambazlardır.
   Onların yaptığı pazarlamacılık değil, düpedüz dolandırıcılıktır. İftira attığımı düşünen varsa, savcılığın yerini tarif etmeme gerek yok, gidip dava etsinler, yargı önünde ispat edeyim dolandırıcı olduklarını..
   O katıldığım toplantıda, uyarına rağmen onların tuzağına düşen 2 kişi oldu, sonunda bana hak verdiler ama, 990 liranın üzerine bir bardak soğuk su içtiler, Facebook’ta sineki hale geldiler, bir – 2 kişiyide bunların tuzağına düşürüp, onlarla bozuştular..
   Kim kalkıpta bu siztemi överse, ona şüphe ile bankarım. Zxira bu işten çok az sayıda olsada, para kazanan insanların olduğunu biliyoruz.

   1. İyi akşamlar arkadaşım sen muhtemelen kendi işini kendin yapıyorsun kısaca özetlersek bir çift öküzünvar tarlayı kendin sürüyorsun (yoksa traktör alıp başkasına neden para para kazandırasın) buğdayı ekip kendi unfabrikanda öğütüp (başka un fabrikasına götürüp neden başkası kazansın hemde üste para vererek) kendi fırınında kendin pişirip kendin satıyorsun.

 92. Bence bu network marketing bitti. Affiliate marketing daha cok verimli istediğin kampanyayi veya ürünü satip ona gore bir calisma yapiyorsun.

 93. yeni çıkan bir uygulama ( tamamen ücretsiz ) tıpkı whatsapp gibi fakat ek özellikleride var skype gibi msn gibi hepsinin karışımı düşün videolu konuşabiliyorsun sesli konuşabiliyorsun falan ayrıyetten hem bilgisayarda hem telefonda kullanabiliyorsun uygulama yeni olduğu için kurucu şu sistemi eklemiş network işi,yani senin uygulamayla alakalı yaptığın her şeyden coin kazanmanı sağlıyor.Mesela birini davet ettin coin geliyor yada çevrimiçi kalıyorsun coin geliyor birileriyle konuşuyorsun o uygulamadan coin geliyor videolu konuşuyorsun coin geliyor ve coinleri paypal ile dolara çeviriyorsun 2000 coin 20 $ ilgilenen olrsa daha detaylı bilgi için [Adres Kaldırıldı]

 94. abi normal ticaret küresel sermaye. bakdikkat et herkespara kazanıyor. bi esnaf kazanmıyor 🙂 yani esnafta kazanıyorda bu yıl bağkur olmuş 516 lira bunun üstüne kirayı koy oda olsun 1000 lira. vergi açıcak fatura çıkarıcak muhasebeciye her ay ödeme yapıcak 1 veya 2. sınıf tacir olarak. burda yine kazanan aracılar simsarlar kaybeden yine esnaf. daha dükkan boş yani malzeme bile almamışken böle ticaret olurmu?

 95. o kıırmızı dediğin kurnaz bir zamanlar o griydi admin. en başta yükselmen zordur ama bu yükselemiceğin anlamına gelmez. sen bu sistemi bu şekilde karalarken çok insan tanıyorum bu işten geçimini sağlıyor ve çok kişiye bu işten geçimini sağlaması için yardım ediyo. çıkar o at gözlünü sen modern köle olmaya başkalarını zengin etmeye devam et ben sistemimi kurim. yada senden ufak bir isteğim var sana 5 bin tl vereyim bana 10 ay sonra aylık 44800 tl para kazandıracak bir iş bul. hiç bir sektörü hiç bir şekilde karalamaya hakkın yok. amerikada 10 yılda 10.000.000 milyoner çıkaran bir sektörden bahsediyoruz

  1. Siz, hitap şeklinizle ve yazım yeteneğinizle ne kadar ciddiye alınması gereken birisi olduğunuzu sergilemişsiniz zaten. Yorumu ziyaretçiye bırakırım. Size hayırlı işler

  2. Bu sistemi kuranlar ve tepesinde olanlar, o kadar çok insanı dolandırıyorki, Amerika’da yetişen milyonerler bile sefil sayılır bunların yanında. Adamların işini yapıp, onların adına satış yapacak olanlar, 990 lira ödüyor. Neymiş efendim, broşür veriyorlarmış, vs vs. Yahu o broşürleri her gün kapımızın önüne bedavadan bırakıyorlar, o bırakan dağıtıcılara para veriyor firmalar. Sisteme girenler, o boroşürleride bedavadan bırakacaklar. Vay kurnazlar va r.

   1. Hanım efendiler Beyler size sesleniyorum!. İster kabul edin ister etmeyin Dünya satış üzerine kurulmuştur. İnsanların Doğru olan ile yanlış olanı ayırt etmede ki eleştiriler akıllı insanları etkilemez. Hayatlarında başarıya ulaşamamış insanlar egoları sayesinde savunma mekanizmalarını kullanır saldırıya geçer. Şöyle bir etrafınıza bakın Arabası olanlar gözünüz aydın size biri araba satmış. Evinize girdiğinizde gözünüz aydın birileri size mobilya satmış. Çocuklarını okula gönderenler bakın öğretmen çocuklarınıza bilgisini satıyor. vb satışlar böyle devam eder.. Teknoloji çağında yaşayan İnsanlarımız Biliyormusunuz 4 yıl sonra yapay zeka üretimi çıkacak bir çok insanlar işsiz kalacak. 10 yıl sonra 3 bin meslek yok olacak. Bugün Türkiye’de 4 milyon Üniversite mezunu işsiz meslek sahipleri var. Siz neyin savunmasını yapıyorsunuz. Türkiye’de hiç bir meslek ev hanımları olmak üzere bazı meslek gruplarında çalışanları Kişisel gelişim kitapları okuma alışkanlığı kazandıramaz. İnsanlar bu işler sayesinde Hem kendilerini geliştiriyor hem hayatlarını değiştiriyor… Burada kimse kimseyi kandirmıyor kimse kimsenin sırtından para kazanmıyor. Lütfen kulak dan dolma bilgilerle anlamsız yersiz sözlü saldırılarda bulunmak yerine Size hiç bir külfet getirmeyen bu iş modelini araştırın deneyin. Göreceksiniz belki sizin rızkınız burada sizi bekliyordur belli mi olur.. Türkiye’de Örnek verecek olursak Marketleri veya Başka işleri düşünecek olursak inanın işte bura da birileri birilerinin sırtından para kazanıyor. Nasıl biliyormusunuz. Markette çalışanlar çok çalışıyor patronlarının hayallerine uşaklık ediyor onların hayallerini gerçekleştireceğim derken kendi hayallerini ertelemek zorunda kalıyor Çünkü insanlar belli bir aylıkla çalışıldığı zaman hayallerinin peşinden koşamayacaklarını biliyorlar. Aklın yolu birdir. Bilmiyorsanız bir bilene sorun. Bir işi yapan bilir bilen konuşur… Başarı birilerinin başarılarını uzaktan izlemek değil, yapılması mümkün görünmeyeni yapmaktır.. Bol Başarılar..

    1. Biz burada satış veya pazarlamanın kötü bir davranış olduğundan bahsetmiyoruz. Siz bu kanıya nereden vardınız? İçinde bulunduğunuz blog sitesi pazarlama ve satış teknikleri üzerine kurulmuşken neden satışın veya pazarlamanın yanlış bir meslek olduğundan bahsedelim? Ayrıca market çalışanını eleştirirken network marketing ile çakıştığınızı hatırlatırım. Sizler de pramidin başındaki insanın hayalleri için sömürülüyorsunuz. Aldığınız gazla gelip burada ahkam kesiyorsunuz, hepinizi liderlerinizden bahsediyorsunuz ama siz ne kazanıyorsunuz? Bize cevap vermenize gerek yok. Oturun hesabınızı yapın, kendinizi kandırın veya uykudan uyanın, tercih sizin!

     1. Mega ile network yapılmaz fakat network adam gibi olursa megadan daha iyisi yoktur… 2013 girişliyim il zamanlar ek hesap üzerine yatan para kayıt girince bozuluyordu ve o parayı cekebiliyordun şimdi olan konu illa 588 $ olması gerekiyor bir çok insanın hesabında milyarlarca dolar var en azından bende 3 hesap var ve toplam 1300 dolar var hesaplarımda tabi bunlar cekilmiyor veya farklı bir hesaba aktarıp birleştirilmiyor. Ürün konusunda wix bil megadan daha geniş bir alt yapıya döndü birçok müşterime wordpress joomla dle gibi alt yapılarda site kuramadım ve sorun yaşadım ftp yok sınırsız dosya diyorlar ben 1mb lık rar dosyası bile ekleyemedim birçok kez şirkete mail attım birçok konuda işlerine geldikleri gibi dönüş yaptılar sitenin fiyatı 150tl easy builder yerine adobe muse kullanacaksınız az çok aynı özelliklerde en azından sitenize dosya yükleme imkanınız olur. Eğitimler konusunda enes bey ve diğer liderlerin birçoğu gerçekten çok iyi eğitimleri veriyorlar enes bey in arada ağlama numaraları da var yani 🙂 çok çalışmak gekiyor gerçekten hemde çook. Çevre ile beli bir süre sonra sorunlar oluyor özelikle ilk yakın akrabayı aldınız ve işi yapmadı bu daha kötü olabiliyor.

 96. Yazıyı ben de okudum. Satış Temsilcisi olarak çalışan personel ile toptancı tarzı çalışan kişi kitlesi ayrı tutulması gereken bir unsur. Net Work sistemini toptancı tarzında görürseniz şaşırmayın ama kazanmak isteyenler için ideal bir iş. Çünkü hesap verecek bir üst düzey yönetici olarak kimse yok ben bu işin içinde takipçisi olarak yer aldım. Para verip girmedim hiç bir arkadaşıma da önermedim her insan sarışın mavi gözlü değildir. Ancak merak ettim doğrusu diye giren kişiler oldu yapan da oldu yapamadım diyende herkes satıcı değildir. Doğru ürün bulunduğu zaman çatır çatır satarsın az biraz da çirkeflik varsa okey bu her işte var unutmayın adamlar kurumsal sim kart satıyor herkes cep telefonu kullanıyor şimdi şirket öyle derse kimse almaz doğru ürün için konuşmak isterim. Avon adamlar satıyor her ürünü marka olarak piyasaya gireriz batarız diye düşünse batardı zaten herkes doktor olsa bile ilaç tedavisi görüp iyileşme sağlayacak diye bir şey yok ben size şunu demek istiyorum inanç özgürlüğü var inanan insanlar için çok rahat satar fikrine saygı duyuyorum ama sen kendini bu şekilde satın o kadar kişi inandığını düşündün yapan insanlar sana sadece beceremedin bok attın der susar git simit sat aynı net Work işi marka yok ama ihtiyaç duyulan bir ürün.

  1. Yazıyı okudunuz mu? İnsanları neden nasıl yönlendirdiğim kısmını değil; size vermek istediğim mesajı düşünün. Bu yazıdan sonra Network marketing yapmak veya yapmamak sizin tercihinizdir. Paşa gönlünüz bilir. Şakşakçılığa da gerek yok.

   1. Merhaba hızlı adam bu konu hakkında size bazı sorularım vardı kafam çok karısık eger bir facebook twitter vs sosyal medya hesabınız varsa e mail adresime gönderseniz sizinle iletişime geçsem mümkün?? Cevabınızı bekliyorum efendim saygılarımla

 97. Merhaba hızlı adam öncelikle yazdıklarınız ilgi çekici ve bir o kadarda açıklayıcı olmuş yazınız için teşeklür ederim bu güne kadar bir çok nwm şirketi ile çalıştım avonundan tutun wodafone mega holdings ki en dandik bir şirket amvay oxvo gibi şirjetlerle çalıştım dieceksinizki sonuç ne sıfır hani bazı arkadaşlar diyor ya çalışmayana ekmek yok emn olun kendiş paraladığım zaman daha çok oldu aldığım paradan çok cebimden çıkan daha fazla oldu ne zengin oldum nede bahsettiklerigibi bir hayatım evet sosyalleştiriyo insanı ama ama sosyallik karın doyurmuyo işiden oldum eşimden boşandım ne uğruna nwm de bir yerlere varabilmek için çok çabaladım çok çalıştım emin olun kendi mesleğimde bu kadar yorulmamıştım en azından eşime ve çocuğuma zaman ayırabiliyodum kendi mesleğimde nwm de yok öyle birşey tamamen düzmece zengin oluyum derken elimdekilerden oldum eşimi ve çocuğumu kaybettim birde son zamanlarda nwm tarzı başka bir sistem türedi duydunuzmu bilmiyorum franchizing diye bir sistem kobilere mobil ticaret satışı üye okacaksın 1190 tlye mobil ticaret sitesi alacajsın bunları kobilere pazarlayacaksın koiler senin sattığın m.ticaret sitesinden satış yaparsa komisyon alcaksın ya arkadaş ben bu kazığa oturdum birkere inanmayın böyle şeylere mesleğinizi apın bırakın boş hayalleri

 98. Ben söylenenlere %30 katılıyorum. Network Marketing ciddiye alınam bir iş olarak yapılırsa elbette ki para kazandırabilir. Ben 10 ay önce başladım ve 600 kişilik bir ekiple hızla büyümeye devam ediyorum. Sizinkiai genelleme olmuş:)

 99. Merhaba, nerwork marketing konusunda benimde bir düşüncem var. İşin sadece yüzeysel kısımlarını bilen ve işe %1 lik bilgisi ile anlatan kişiler bir çok kişiyi dediğiniz gibi kandırıyor. Fakat sizde bilirsiniz ki her sektörde istismarcılar vardır. Bugün islamı işit e bakarak yorumlarsak halimiz ne olurdu. İnternetten para kazanma vaatleriyle internet gibi gelişmiş bir dünyanın kötülendiğine çok kez şahit oldum. Ve blog yazarak kazanç elde eden biriyim.

  Siz düşüncenizi yazmışsınız saygı duyuyorum. Kazanan yok dediğinizde haksızsınız k.bakmayın. Eğitimsiz ve rasgele çalışırsanız elbette kazanamaz. Kolay para kazanacaksınız diyenler network marketing sektörünü kötü tanıtanlar. Bu demek değil ki network marketing para kazandırmıyor. Siz ne kadar kendinizi geliştirirseniz network marketing de o kadar para kazandırır. Dediğiniz gibi bedava peynir anca fare kapanında olur. Çalışırsanız inanın kazanabilirsiniz.

  Şirket seçiminizi doğru yapın. 1 tl lik malı 100 tlye satan firmalardan uzak durun.
  Şirketinizi seçerken Liderlerini araştırın ve şirketin en az 5 yıllık bir geçmişine bakın. Şirketi kuranların durumuna bakın ona göre karar verin.
  HızlıAdam sizin görüşlerinizde değerli ama genelleme olarak değil istismarcı bir kısım için geçerli.

 100. Ben şu an Lr healt beauty firmasında network olarak iş ortaklığı yapıyorum. Ürünler Dermotolojik arkadaşlarıma yüzde 40 indirimli hakkını sağlıyorum bunun neresi kötü ? Bence gayet iyi bir firmadayım. Bu işte firmanız önemli. Ben ödeme takip etmem birinin siparişini direk ona geçerim kapıda parasını öder. Ayık primim her ayın 10 unda hesabıma yatar. Araba alan var. Otelde ücretsiz konaklamaları , Yurtdışı seyehat leri. Kandırma ca düzemece olamaz , çünkü araç alan arkadaşı bizzat tanıyorum. Hemde hem afillisinden bir porche oldu. Darısı başımıza… Ek gelirin ne si kötü yada nasıl par kazanmadınız networ twn anlamadım. kazanan kazıyor be kardeşimm….

  1. En afillisinden Porche aldı öyle mi? :)) Karşıt görüşlerle tartışmaya kapalı değilim ve birçok yoruma cevap veriyorum. Fakat size cevap vermekle vakit dahi kaybetmeyeceğim. Bol kazançlar

 101. Bu yazıyı yazan arkadaşım eline sağlık baya bi araştırmişin yazmışım bu yazdıkların sadece ve sadece işi yapamayanlar kendini geliştirmeye n
  bu gün dahil olup bir sonraki ay para kazanma hevesli insanlara karşı yazmış olduğun bir yazı tamamen yazdıklarına gülmek ten başka bi care bulamıyorum 5 senedir network yapıyorum para kazanamadim ama önce işi öğrenip yapmaya basladiktansonra para kazanmaya başladım sizin uzun uzun yazmış olduğunuz yazıya bir örnek vermek isterim
  20 kişi çalıştıran bir işletme her birine askeri ücret ve ssk oduyor geri kalanını hep cukka eee adalet nerde bi açıklama beklerim

 102. Network marketing üzerinden elbet satış yaparsan para kazanırsın… Üstünde kişi yok diyenler tamamen sacmalar yanlız yapılmaz her zaman seni yönlendiren kişiler olacaktır olmalıda ve her şirkette üstte kişiler vardır. NM de olay ürün satmak kendini geliştirmek hep daha fazla müşteri ve zaman kaldıracı size şunu net bir şekilde söyleyebilirim bugün gübre satarakta kazanırsın hemde daha iyi olur kokusundan ve ismini duyunca bile birçok kişinin iy dediği şey sayesinde iyi meyve alırsın nm de alt kişileri veya senin sisteme dahil etttiğin kişilerin sorumluluğuda vardır nm yerine git limon sat hem daha çok faydalı hemde daha iyi… Hangi firma olursa olsun bir araştırma yapın insanlar yüksek kariyerlere geliyor ve bırakıyor çünkü orda çok birşey olmayacağını anlıyor daha doğrusu orda bazılarının karnı doyuyor bazıları doymuyor daha çok beddua ve hak yemeye devam ediyor… Türkiye nm sektöründe parayı yiyen 3-4 kişi peki madur olan sayısını ne ben söyleyebilirim ne siz tahmin edebilirsiniz. Tek faydası var olumlu düşünme bikaç tatil ve yeni insanlar tanımayı sağlıyor gerisi zarar…

  1. Kedinin uzanamadığı çiğere pis demesi gibi. 🙂 ben beceriksizim ben bu işi yapamadım demiyor da kimse madur olanlar diyor 🙂

   cahilsiniz hepinizde

   1. Ben kafama koyduğum her şeyi yaparım insanları kandırmak istemedim. Evet ben cahilim @poyraz insanları kandırmak konusunda her şeyi öğrenmek istemedim. Türkiye de adam gibi bu işi yapan yok eğer başarı diyorsanız bana sisteme dahil olanları değil o sistem üzerinde yenileme yapan insanların sayısını verin birlikte bakalım cahil olmayan kişiler ne durumda network yapılır mı o firma da 😉

 103. Her sabah erkenden kalkıp ,kahvaltı bile etmeden,dinlenmiş bile olmadan ,koştur koştu,r servise veye otobüse yetişmeye çalışmak.Sen bu kadar özverili iken yöneticinin sana aşağılar biçimde iş buyurması . Yemek saati yaklaşırken, sana verilen 3 kuruşluk yemek parasıyla, fast food bile alamazken, ne yiyeceğine karar verme zorluğu.Ve maalesef bu döngü hep devem eder durur. Ne kadar karamsar değilmi? En nihayet maaş günü geldi. Ev kirası, bakkal,elektirik, su, doğalgaz, telefon, internet pazar, mutfak derken. Aldığınız maaş yetmedi bile ve bu böyle devam eder, eder, eder… İşte size bundan kurtulmanın en ideal yolu NETWORK MARKETİNG yapmak. Nasılmı?günde en fazla 1 saatimizi ayırarak. Yani sıkıcı işinizden ilk etapta ayrılmanızada gerek yok…
  dilaradamla517@hotmail.com

 104. (imla ve noktalamalar için kusura bakmayın ilkokul mezunu bi adamim)kardeşim yazdıkların son derece doğru herkese sistemin carpikligindan bahsediyorum bu işe gripte köşeyi dönen görmedim yakın akraba ve arkadaşı kaziklamaktan ve ustekilere para kazandırmaktadır başka hiç bir işe yaramayan gereksiz bir sistem aklı başında insan bunlara kanmaz belki 10 kişiyle görüştüm zoraki 🙂 nefes alamıyorum sandım anlatıyorda anlatıyor bişi diyecek olsam yok profesörler var doktorlar var diyor adam diyorum yani tahsilliler yapıyorsa ben gerizakaliyim yapmıyorum mi diyorum hala yok şu yok bu yok avon yok titan yaw arkadaşlar aklınızı başınıza alın 3 5 kuruşunuza sahip cikin 1 tane wordda hazırlanmış tablo aylık gelir gösteriyor banka dekontu yok sebeb o şekilde çalışmıyor kardeşim ben yoğunum ürün falan satamam sen satmasanda olur satacak adam bul yeter lan ben satmasanda nasıl kazanacağım sen adam bul biz prim verelim . yok zenginlik buğulu camdaki iz gibidir göremezsin sen biz senin yerine görüyoruz senin daha fazla kazanmanın istiyoruz her neyse siz siz olun uzak durun oraya vereceğiniz parayla iki fakir doyurup sevaba girin ,eşinizin dostunuzu ahını alıp etrafinizdakileri kaybetmeyin

 105. Merhaba;
  Isimiz tamamen herkesin hayatında olan bir hizmet üzerine elektrik üzerine. Gsm operatörleri gibi insanlar da artık elektrik faturalarına geçiş yapabilecekler. Yani kim daha hesaplı elektrik sunuyorsa o firmaya geçiş yapabilecekler. Bizler de bulunduğumuz bölgede esnaflarin kullanmış olduğu elektrikleri bızım firmaya geçişlerini yapacağız. Geçiş yaptığımız fatura başı 80 tl ile 160 tl arası prim alırız. Ayrıca müşteri faturayı her ödediği süre boyunca fatura tutarından %2.5 sürekli gelir alırız. Isin en güzel kısmı burada başlıyor, yani satış pazarlama yapmiyoruz. Fatura gecisini yapiyoruz hem gecisten para alıyoruz hemde ömür boyu sabit %2.5 gelirimiz oluyor. Bir kişi günde 1 fatura geçişi yapsa bir ayda 2400 tl yapar isimiz bu kadar basit.
  Sizde bayimiz olmak isterseniz Turkiye genelinde bu işi yapabilmeniz için yetki belgesi almaniz gerekmekte yani bayimiz olmaniz gerekiyor.
  Ilgilenirseniz daha ayrıntılı görüşme saglanabilir..
  Teşekkürler
  ebrusubulut@gmail.com – 05378571800

 106. Merhaba ;
  Benim size bi sorumm olacak bizde piramit sistem kullanan bi fırma ıle tanıştık.Bu firma diğerlerinden farklı olrak bu benım görüşüm ne kadar doğru bılmıyorum.250 tl ile üye oluyorsun ürün veriyolar bu ürün leri ister kullan ister satt diyorlar ssonra para kazanmak içinde 6 kişiyi üye yap ilk 6 da 500 tl vericez gbi bi vaat bulundular.bu arkadaki alt üyeler artıkça paranda artıcak diyorlar eğer artmezsada paran sabit kalıcak diyorlar bu sistemdeki olayı açıklarmısınız.Acil lütfen cevabınızı bekliyorum

  1. Aynı soruyu mail adresime göndermişsiniz. Burada defalarca cevap vermiştim fakat mailinize de cevap verdim. (Burada defalarca cevap verdim çünkü sistemin veya firmanın farklı olduğunu düşünen sizsiniz. Ben anlattıklarınızdan bir fark göremedim. Klasik vaatler, klasik laflar, klasik kazanç tablosu)

 107. çok bildiğini sananlardansın . bu makaleyi baştan aşağı detaylıca okuyunca diğer okuduklarımın ne derece doğru olduğunu sorguladım ,

 108. Öncelikle yorum atan herkese teşekkür ederim. Bütün yazıları okudum. Genel olarak kendince doğru bildiklerini, inandıklarını yazmış. NM sistemi günümüzde birçok alanda karşımıza çıkmakta. Bankalardan tutun gsm şirketleriden araba firmalarına kadar. Son zamanlarda daha da popüler hal aldı sektör. Gelen bi iş teklifini kabul ettim. Bu sektöre yeni katıldım araştırma yapıyorum. Sistemin içine girince anladım ki. İnsanları ne kadar çok kandırabilirseniz o kadar çok kazanıyorsunuz. Kandırmayı dolandırıcılık olarak algılamayın. Elinizdeki ürün açısından söylüyorum. İyi pazarlamaktan bahsediyorum. ? 20 gün falan oldu. Devam edip etmemekte kararsızım. Ürünler kaliteli. Network düşmanı bi arkadaşıma denettim üründen. Kahve yi beğendi. Seçiciyim her kahveyi içmem beğenmem felan. Güzel dedi beğendi. Ama kahveyi içerkenden bi yandanda NM kötülüyor ? ürün iyi ama boşver yapma dedi. Çok şeyler söyledi kafamı karıştırdı. Sayın bünyamin bey siz ne diyosunuz bu işe

 109. ARKADAŞLAR BİR İŞ İLE İLGİLİ FİKİR SAHİBİ OLMAK İSTİYORSANIZ OLUMLU VEYA OLUMSUZ ÖNCE İÇİNE GİRMENİZ GEREKİYOR ÖNCE SİSTEM VEYA İŞ NEYSE BU İŞİN İÇİNE GİRERSİNİZ GÖRDÜKLERİNİZİ DENEYİMLERİNİZİ OLUMLU VEYA OLUMSUZ KALEME ALIRSINIZ FALANCA BÖYLE KAYBETTİ FİLANCA ÇOK KAZANIYOR DİYE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE KARŞIDAKİ İNSANI ÇOK DOĞRU BİLGİLENDİREMEYİZ. ÖRNEK VERECEK OLURSAK
  BEN BİR ALÜMİNYUM DOĞRAMA FİRMASINDA İŞE BAŞLADIM BUNDAN 3 YIL ÖNCE HERKEZ OLUMSUZ REFERANS VERDİ BENİM AKRABAM ÇALIŞTI PARA VERMİYORLAR DÜZENLERİ YOK FALAN FİLAN BEN BAŞLADIM 2013 OCAK AYINDA BU İŞYERİNDE EVET DEDİKLERİ GİBİ HİÇ DÜZEN YOKTU VE ÇALIŞAN KAYITLARINA BORDROLARINA BAKINCA MUHASEBECİ OLARAK İLK DEFA YILINI DOLDURMUŞ İNSAN BENDİM DÜZENİ EN BAŞTAN KURDUM VE MAAŞIM İKİNCİ YILDA İKİ KATI ARTTIRDI PATRONUM. ARTI İŞİ ÇOK İYİ ÖĞRENDİM ŞUANDA YAŞADIĞIM ŞEHİRDE ARANAN MUHASEBECİLERDEN BİRİYİM BAŞARISIZ DA OLABİLİRDİM SONUÇ OLARAK İŞİN İÇİNE GİRDİM DENEYİMİME GÖRE DE YORUM YAPAR KARŞIMDAKİ KİŞİYİ DOĞRU BİLGİLENDİREBİLİRİM İYİ ANLAMALI ANLAŞMALI GÜNLER DİLERİM…MAŞALLAH ÜLKEME NE KADAR ÇOK EDEBİYAT ÇI İNSAN VARMIŞ TÜM YORUMLARINIZI SABIRLA OKUDUM BEN BAHSETTİĞİNİZ MARKETİNG SİSTEMİNİDE BİLMEM AMA ORTADA TARTIŞILAN BİR KONU VARSA İŞİN İÇİNE GİRMEDEN NE OLDUĞUNU OLACAĞINI BİLEMEZSİNİZ…

 110. Bir sistem düşünün ki çok düşük maliyetli ve kimsenin ihtiyacı olmayan bir ürünü geniş bir ağ kurarak binlerce kişiye fazlasıyla faiş fiyatlara satın ve aracılara komisyon verin. İnsanlar bu ürünü ihtiyaçları olduğu için değil, tamamen para kazanmak amacıyla alsınlar ve gördükleri herkese bu ürünü kakalayıp komisyonlarla geçinmeye çalışsınlar. İşte size kapitalizmin mimik bir tablosu. Bu sistem tıkandığı gün binlerce insan paralarını kaptırmış ve alt eleman bulamayacak durumda kalacak. Hızlı adamın yanıldığı nokta bu sistemden para kazanılamayacak olması (!) Gerçeği söylemek gerekirse binlerce kişiden belki 30-40 kişi bu işten çok büyük paralar kaldırmış olacaklar. Yüzlercesi verdikleri parayı zar zor çıkaracaklar ve binlercesi bu sisteme küfürler yağdırarak giden paralarına yananacaklar. Evet siz düşük bir ihtimalle o 20-30 kişiden biri olabilirsiniz ama önemli olan o kazandığınız para içinize sinip sinmeyeceğidir . Mega holding binlerce kişilik bir halka kurabilir onlara saçma sapan web siteleri satmış olabilir üzerlerinden milyonlarca dolar kazanmış binlerce dolar kazandırmış olabilir. Ancak ortada doğru düzgün mal veya hizmet olmadığı için işlem sadece sisteme giren paraların belli kriterlere göre dağıtımı söz konusu. 100 kişilik bir altın günü düşünün ki herkes birer altın getirsin, organizatör 10 altın alsın onun yardımcıları 6 şar altın alsın yardımcıların yardımcıları 3 er altın alsın. Diğerleri hiç bir sey alamasın. Bu tabloda para kazan tarafta olsanız bile bunun düzgün bir sistem oldugunu soyleyemezsiniz. Buradaki tek amaç en tepedekinin daha çok sömürerek daha çok kazanmasıdır.

 111. İŞİMİZ TAMAMEN HERKESİN HAYATINDA OLAN BİR HİZMET ÜZERİNE;

  Elektrik üzerine

  GSM operatörleri gibi insanlar artık elektrik faturalarında da geçiş yapabiliyorlar.Yani kim daha hesaplı elektrik sunuyorsa o firmaya geçiş yapabiliyorlar.Bizler de bulunduğumuz bölgede esnafların imalathanelerin, işyerlerini ,hanelerin, otel, alışveriş mer. Vs. kullanmış olduğu elektrikleri bizim firmaya geçişlerini yapıyoruz bunu hangi firmayla yapıyoruz. Türkiyenin en büyük holding lerinden biriyle yapıyoruz…

  geçiş yaptığımız fatura başı 80 TL ile 160 TL arası prim alıyoruz.

  ayrıca müşteri faturayı her ödediği süre boyunca fatura tutarından %2.5 sürekli gelir alırız.

  işin en güzel kısmı burada başlıyor.yani satış pazarlama yapmıyoruz.fatura geçişini yapıyoruz.hem geçişten para alıyoruz hem de ömür boyu sabit %2.5 gelirimiz oluyor. 100 lerce abonelerin ödediği faturaların ℅2.5 u varın siz hesaplayın.

  bir kişi günde 2 fatura geçişi yapsa ve 26 gün çalışsa 1 ayda 4160 TL prim alır. + toplam cironun ℅2.5 u

  Ayrıca sistem in network organizasyon ayağı da var. Türkiyenin her yerinde Ekibinizi kurarak da onların çalışmasından da ciddi paralar kazanabilirsiniz…

  işimiz bu kadar basit…

  ayrıntılı bilgi ve bu oluşumda bir an önce yerinizi almak için arayın… 0505 721 8943

  ÖNCE EK İŞ OLARAK YAP, EMİN OL SONRA ASIL İŞİN BU OLACAKTIR…

 112. Sayın blog sahibi,

  Network marketing de aslında diğer birçok iş kolu gibi, emek verilir ve dürüst bir şekilde yapılırsa buna zaman ve emek harcayan kişiye mutlaka kazandırır. Emek olmadan para kazandırma hayali ile insanların kandırıldığı sistemleri bunun dışında bırakıyorum. Ben, gerçekten kaliteli ve gönül rahatlığı ile kullanılabilecek ve uygun maliyetli ürünlerin pazarlandığı network marketing sistemlerinden bahsediyorum.

  Ben de yaklaşık 1 senedir böyle bir işle uğraşıyorum, ve bunu çevremdekiler ile değil tamamen bunu iş olarak gören ve buna emek harcayabilecek, hedefleri olan kişiler ile çalışıyorum. Son 1 senede ekibimi kurdum ve her ay kendimin ve ekibimin performansı ile birlikte artan bir gelire sahip oldum. Burada kazanılan paranın miktarından veya teslim aldığım şirket aracımın modelinden bahsetmek istemiyorum, bunlar birçok önyargılı kişiye inandırıcı gelmiyor…

  Sizin gibi mantıklı ve emek harcayınca karşılığının alınabileceğini net olarak bilen kişileri de açıkçası ekibimde görmek isterim. Daha detaylı bilgi için http://www.aloeveraisfirsati.com websitemi ziyaret etmenizi öneriyorum.

  İyi günler

  1. Beni de ekibinizde görmek istersiniz öyle mi? Yani düşüncelerinize saygı duyabilmek için elimden geleni yapıyorum ama bu pervasız teklife de tepkisiz kalmak çok zor! Neyse

 113. Network Marketing İşine Giren İlk 10 Kişi Kazanır. Gerisi Hikaye. Ahmet Amca 5 bin Maaş Alıyor. Ayşe Teyze BMW Araba Almış. Bütün Seminerlerde Aynı Hikayeler. git simit sat daha iyi.

 114. Ben 2 Yıl Önce başladım GRİ adam olarak, Şimdi kırmızı Adam oldum. Bunu nasıl Başardın Diye soracak olursan söyliym; Bu işe Eşim ve dayı oğlumu dahil edip onları destekleyip Çok çalışarak. Yazmış olduğun tek bir kelimeyi ciddiye aldım. O da bedava peynir fare kapanında olur ki ; O kelimede Sana ait değil ? .. Bırak insanlara negatif verme günahlarına girme, Denemeye ve bütün zorluklara değecek bir iştir Network. Hoş Senin gibi Kişiler Olmazsa çokta zorluğu da yok Bu işin.. Milyonlarca insan var Aylık 1.500 tlye fabrikalarda Ömrünü Çürüten Esas Ben o insanlara Seslenmek İstitorum 24 saatte çalışsanız zengin olacak kişi patrondur ! Sizi Network a çağıran kişiler olursa ve eğer onlara güveniyorsanız 1 saat bile beklemeyin başlayın ve Networka 1 yılınızı verin network size ömrünüzü Verir… HIZLI ADAM BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYI BIRAK ?

  1. “insanlara negatif verme” cümlesi size mi ait? Doğrusunu ben söyleyeyim: “İnsanlara negatif enerji verme” ya da “insanları demotive etme” ya da benzeri şekilde düzgün cümleler… Yani siz başkasına ait olanı bile düzgün kopyalayamazken bu işi nasıl düzgün yapıyorsunuz diye merak ediyorum. Söylediklerimi ciddiye alıp almamak sizin tercihiniz. Ben yazım şeklinizden ve kendinizi İFADE EDEMEME yönteminizden dolayı sizi ciddiye almamak gerektiğine gerçekten inanıyorum.

 115. Selamun alykm bünyamin bey ben 18 yaşındayım ve yaşadığım 18 yıl oldukça ağır şartlar altında ilerlemeye devam ediyor. Size göre network marketing bir çıkış kapısı olablrmi . Eğer degilsede tavsiyelerinizi payaşirmisiniz?

 116. Hızlı adam seni tebrik ediyorum dostum.
  Pramit sistemindeki kişiler pirana gibidir.
  iki dk aklını başından alırlar sana paket çektirirler
  Ayşe teyzeyi kocası terk etmiş bu işe girince milyarlar kazanmış
  ahmet amca sakalı ve elbisesi yüzünden işe alınmamış o da networkta milyarlar kazanmış
  bmw ve mercedes arabadan bahseder.
  Allahın bize gönderdiği yüce Kuran-ı Kerimden Sureler Okurlar.
  avon , gano excel, dxn, organo gold. gibi firmalardaki sunum yapan şahışlar Pazar payının %70 Disbüratörün
  %30 ise üretici firmanınmış Pekale soruyorum . bu firmalardan birine üye olun. altınıza bir kişi ekleyin. size %70 lik dilimi verecek mi. ben bütün networkları biliyorum. 8 senedir network firmalarını inceliyorum. herzaman ilk 10 kişi kazanıyor. Seminerlerinde elinde çek olan 5 yada 6 kişinin resmini gösterirler.
  üstelik seminer veren kişiler. En yüksek paketten çektirin diyorlar saten en yüksek paket 1000 TL asgari ücret maaşı . neredeyse. adam param yok dediğinde o adama arkasını dönüyorlar. bu sistem böyle acımasız. madem o kadar kazanıyorsun. parası olmayana yardım et. onuda sisteme dahil et.

  Seminer Verenlerin ve insanların beynini yıkayanların toprağın altında yatacak yeri yok.

  buradaki yorumları okudum. birçok kişi iki kuruş kazanayım diye şirketleri savunuyorlar.

  hızlı adam makalen gerçekleri anlatmakta.

 117. Sürekli bahane üretenlere ilaç olmuşssunuz
  İlacın yan etkileri çok unutmayalım
  Evet bazı yanıltıcı noktalar yok değil
  Ancak sistem dünyadaki ençok para kazandıran sistem aynı zamanda minumum risk ile
  İyi bir kazançda varsa ilk önce yakın çevrenizle başlamak doğal ben 1000-5000 arası kazanç durumuna göre yatırımınız olduğu doğru hem ürünlerden hem sistemden para kazanıyorsunuz
  Peki bana söylermisiniz kaçınızın en az 500.000 doları var doğru dürüst gelir kazanacak bir iş yeri açmak için Ve kaçınızın bu iş yerini ayakta tutabilecek 1-2 yıllık sermayesi var bir iş yerini ayakta tutabilmek için sadece aylık riskiniz büyüklüğüne göre 3-5 binden başlayıp 100 bin türk lirasını geçiyor
  Bir örnek verelim
  Hadi diyelim 2 bin liralık dükkan ofis vs bi yer tuttunuz
  Elektrik su doğalgaz stopaj personel muhasebe burda da web sitesine ihtıyacınız var dıyelım ( öyle 8 bın tl degıl sıte kurmak sanırım sız web sıtesı kuruyorsunuz 500 dolara bu işi profesyonel yapan arkadaslarım var)
  Bir personel gideri yaklaşık 2500 lira
  2 kişi çalıştırsanız 5 bin
  Bi araca ihtıyacnıs olabılır 35 bine bır araç alsanız yakıt olacak şoför olacak
  Aylık minumum 10-15 bin arası gideriniz olacak
  Market açtığınızı düşünseniz millete ne satcaksınız amerıkan dedıgınız bır suru ürün kolasından sigarasına kadar zararlı bir sürü madde satacaksınız değilmi
  Ben organo golda girdim reishi mantarlı kahve satıyorum
  Migren kabızlık sedef egzama miğde bağırsak problemlerine kilo sorunlarına ve daha fazlasına yardımcı olabiliyor bu ürün hemde piyasadaki kahveler gibi kalp çarpıntısı yapmıyor hiçbir yan etkisi yok ve ilk aldığınız kahveler dışında hiçbir sermaye de istemiyor 4500 lük paket aldım sermayemi çıkarmş durumdayım
  Çalışananım yok ofisim yok sigorta giderim stopajım yok
  Giderlerim broşür telefon faturası ki paketim yetiyor intertim yetiyor
  Kaybettiğim bu işte asosyalliğim depresyonum
  Kzandıklarım ise para yeni arkadaslar
  Lütfen her işte çalışmanın çok önemli olduğunu unutmayın
  Karalamadan önce iyi araştırın milyonlarca insan vazgeçerken milyonlarca insanda bu işten binlerce hatta milyonlarca kazanıyorlar
  Bilgi edinmek isteyen olursa
  Ergunhoros@gmail.com dan ulaşabilirler
  Umudunuzu hiç birşey için yitirmeyin

  1. Hep aynı klişeler. Yok hanginizin 500.000 doları var, vay efendim vergisi stopajı derken öyleydi de böyleydi. Gören de sizi çalıştığınız firmanın sahibi zanneder. Siz ne iş yapıyorsunuz? Organo gold dediğiniz firmanın sigortasız çalışanısınız ya. Bedava satış danışmanısınız. Bırakın millete ahkam kesmeyi. Siz şuna özetle şöyle desenize: “Benim vasıflarım ve kayda değer bir mesleğim yok. Güzel mesleğim olsa da ben güzel icra edemiyorum. Tembelim de, ayranım yok içmeye ama patronluğu hep hayal ettim, patron olamayınca kendi kendimin patronu oldum. Serbest zamanlı çalışıyorum, o kadar serbestim ki 3 ay ürün satmasam organo gold aramaz beni. Hiçbir şekilde hayatımı kazanamadım belki böyle saçma işlerle biçare uğraşıyorum” Böyle söylemeniz lazım sizin. Bizi kandıramazsınız da kendinizi de kandırmayın diye söylüyorum

 118. Hızlı adam o kadar yazmışsın bakıyorum da herkese bişiler demişsin, ilkokul seviyesinden hızlı yazarken birinin klavyeye hatalı basmasıyla dalga geçecek kadar… Bence dikkate alınacak biri değilsin hayatta başarılar 😉

  1. Klavyede tuşa yanlış basmak mı? 😀 Bir iki harf hatası olur, ufak tefek imla hatası olur anlarız da sizin gibi o -herkese bir şeyler demişsin” yazmak isterken yanlış tuşa basıp “bişiler” yazanların burada gelip büyük iş adamı gibi ahkam kesmeleri sizce de komik değil mi?

 119. Network marketink sırketinin kurucusu olan kişinin dolandiriciliktan kirmizi bültenle arandigini biliyormusunuz kardeslerim sakin bu ve bu gibi zirvalara inanip rızkınızı yedirmeyin bi b** kazandirmiyorrr sahsen bizzat gördūm beyin yikamasini iyi biliyolar ama beni yikayamadilar

 120. Oku oku bitmedi yorumlar meğer herkes ne kadar yaralıymış bu network isinden ve tabi herkes te bir profösör havası maşallah.. yazınızda ki gerçekler yatsınamaz asla bir çok konu da çok haklısınız networt işi yapmak her seyden önce yetenek ve satış pazarlama ruhu gerekli elbette yanı sıra sirket ve ürünlerle alakalı donanım ve tecrübe şarttır. Asla kolay para kazanılan bir sistem degildir belki normal bir iste 8 saat civarı mesai yaparsınız ama network isinde saatler asla sınırlı degildir insanlar size her an her saatte ulasmak ister ve cok faha fazla çalışıp isinizi gelistirmek icin zaman ayırırsınız. Seçtiginiz firma cok ama cok önemlidir . Pazarlama plani prim sistemi ürün gami ürününün dünyaca hangi firmalar tarafindan onaylandigi saģlık ile alakalı ise mutlaka sağlık bakanligi onayı olmasina kar marjina verdigi prim onayına alt ekibinizden para kazanma derdiniz olmadan adil bir sisteme oturmus ekip bilinci ile alt üst bakmadan en cok çalışan kim ise en çok ona kazandiran firmalara bakabilir incelerken bu ayrintilara dikkat edebilirsiniz. Şimdi son olarak yazida katılmadığım nokta sudur ki evet bazı alttaki insanlari sömürme ve hayalleri ile oynama konusun da tavan yapmis ve bunun icin network sistemini arac olarak kullanan insanlar ve firmalar var ama tüm network sistemiyle calsisan firmaları dahil etmek ve dolandırıcı yaftasi vurmak ne kadar dogru olacaktır tahmin ettiğiniz gibi ben de boyle bir sistemin icindeyim cok arastirarak ve sorgulayarak girdim henuz cok eski sayilmam yani sizin tabirinizle o tepedekilerden degilim ama bildigim sey ilk aydan cok çalısarak egitimlere katilarak ürünleri deneyimleyerek en azindan yatirdigim paranin daha ust bir rakamuna sahip oldum hemde nakit olarak yatti hesabima ustelik her ay kendime zam yaparak ilerliyorum oyle 100-200 tl gibi zamlarda degil nerdeyse her ay iki katina cikiyor aldigim para e sirketim tabletimi telefonumu ve arabami da veriyor simdi bu gercek yatsina bilirmi ustelik ne cevreme zorla biseyler satmak nede herkesi isime dahil etmek gibi bir derdim var benim gibi sirkete urunlere ve adil pazarlama planina inanip otesini gorebilen vizyon sahibi insanlar ekibime dahil oluyor kendi istekleri dahil ile dolayisiyla cevrem daralmiyor tam tersi buyuyor ustelik yurt disinda da bir cok dost ve insan biriktirdim daha simdiden. Demem o ki akli yetenegi azmi sabri vizyonu ve güçlü güvenilir karekter deki inançlı insanların network sisteminden para kazanmasi icten bile degil ama calismadan emek vermeden asla tam tersi cok daha fazla çalısmak altin kuraldır..

  1. Ben esma kardeşime katılıyorum ve çok doğu cuk die kapak olmuştur.
   biz moron deriz bu tip adamlara herkeze layık değildir netwok marketing işini yapmak vizyon sahibi olması gerekir yeni nesil ticarete kafası basmaz bunların ne anlatsan boştur sorsan haramdır der dolandırıcılktır der sivri zeka prösör ya bunlar akşam işten çıktığında kazandığı 3 kuruşluk parayla idda ve sayısal loto oynar böyle komik insanlar bunlar 🙂 hayır birde yazdığı yazıya kendisi süper inanıyor ne yazmışım be diye kendinden gurur duyuyor yahu network marketing dünyanın en temiz ve en saf işitir hayatınızda bu kadar adil bir sistem göremezsiniz patronunuz size askeri ücret verdiğinde havaya uçuyorsunuz sırtınızdan milyonları kazanıyor titan demiyorsunuzda burdan bir ürün sayesinde kazandığınız paraya titan diyorsun tekrar diyorum hızlı adam sıvadın diyorum başka bir şey demiyorum sen bence hızlı değil tospağasın atı alan üsküdarı geçti sen hala televizyona iblis kutusu diyorsun 🙂

   1. Sabah sabah iyi güldüm. Şu yorumunuzu okuyan birisi eğitim seviyenizi ve statünüzü çok rahat analiz edebileceği için ben cevap vermeyeceğim size 🙂 İşte arkadaşlar bu tipte adamlar network marketinge çok inanıyor. Siz de onlardan biri misiniz yoksa?

 121. Hocam yalnız bir önceki okuduğum makalede pazarlamanın yetenek olmadığını sonradan kazanılan bir beceri olduğu yazılıydı. Bu yazıda ise pazarlama yetenek işidir herkes olamaz yazmışsınız bir açıklık getirirseniz sevinirim

  1. Pazarlama doğuştan kazanılan bir yetenek değildir. Sonradan edinilebilir ancak yine söylüyorum herkes pazarlamacı olamaz. Yani herkes sonradan bu yeteneği kazabilir de demiyorum. 25 yaşına gelmiş bir insanın karakterini değiştirmek ne kadar zorsa pazarlamaya çok uzak kalmış birini tutup pazarlama uzmanı yapmak da o derece zor olabilir. Bu durumun doğum günüyle, doğum şekliyle vs bir alakası olabilir mi? Network Marketing yapanlar, süslü hayaller kurdurttuğu insanların pazarlama yeteneğini hiç sorgulamaz. Neticede 10 yaşında çocuğu sisteme dahil etmediklerine göre bu güne kadar pazarlama adına hangi vasılara sahip ve bu saatten sonra ne kadar ilerleyebilir sorusuna cevap aramazlar. Onlar için tek önemli olan alt üye edinmektir. Bir insanın işe olan uygunluğunu test etmek o insanın doğuştan gerizekalı mı yoksa doğuştan zeki mi olduğunu test etmek değildir. Tam aksine o insanın bu güne dek zekasını hangi alanda kullandığını analiz etmek gerekir. Şuan 20 yaşındaysanız ve acaba benden pazarlamacı olur mu diye düşünüyorsanız “olsa doğuştan olurdu” düşüncesine kapılıp vazgeçmeyin. Deneyin bakalım oluyor mu? Bunu yaparken de ne kendinizi kandırın ne de networkçülerin sizi kandırmasına müsaade edin. Doktorluk doğuştan gelen bir meslek midir? değildir. Peki her insan doktor olabilir mi? hayır. Pazarlama için de aynısı geçerli

 122. [Link kaldırıldı]

  Amway’in kaliteli ve patentli ürünlerini kullanmak ve/veya kendi işinizi kurmak için linkteki formu doldurunuz. (üyelik ücretsiz ve sipariş kota zorunluğu yoktur.)

  [link kaldırıldı]
  Amway size Takviye Edici Gıda, Güzellik ve Bakım ile Ev Bakım ihtiyaçları için yüksek kalitede ürünlerin yanısıra, kendi işinizi kurma fırsatı da sunmaktadır.
  Burada geniş bir ürün yelpazesi olan Amway ürünlerini bulacak ve Amway İşi’nin yürütülmesi konusunda birçok şey keşfedeceksiniz.
  Herhangi bir sorunuz varsa lütfen benimle irtibata geçiniz..

  1. Bakın işte tipik bir network marketingci. Bu makalenin altına yapılacak yorum bu mudur? Yazıdan haberi bile yok öyle sazanı bol yere olta atmaya çalışıyor aklınca

  2. şikayet var sitesine girdiğinizde lr ile ilgili şikayet ya müşteri hizmetlerine ulaşamamakla alakalıdır yada aldıkları makinalara sahip çıkamayıp başına iş geldiğinde firmayı suçlayanlarla alakalı. ulaşamadığınız her ciğer mundar değildir evet lr araba veriyor daha 10 gün önce 120 clio marka arabayı sahiplerine teslim etti bu insanlar gerçekti bunların içinde ev hanımları vardı mesela araba kullanmayı bilmediği için eşiyle gelip arabasını teslim alanlar arasında verdiği araba sayısı ile rekorlar kitabına geçmeyi başarmış üstelik bugüne kadar hiçbir markanın reklam yüzü olmayı kabul etmeyen bruce willis i kendisiyle çalışmayı kabul ettirmiş bir firmanın güvenilirliğini bu şekilde bilgisizce tartışmak çok boş bir iş yapamıyorsanız yapanlara saygınız olsun araştırın biraz aşağıya yazdığım yazıyı okuyun. iyi günler

 123. Network Marketing’i ve nasıl başarılı olunacağını benden iyi bilen çok az kişi vardır. Network Marketing endüstrisi arkadaşlar 178 Milyar dolarlık, Warren Buffet, Robert Kiyosaki, Richard Branson, Donald Trump gibi iş adamları tarafından desteklenen çok önemli ve devasa bir endüstridir fakat insanların ve iş bilmeyen kişilerin düşüncesi “önüne gelene satış yapma”, “önüne geleni kaydetmeye çalışma”, “ikna etme”, “bedava para” vs. dir ve bu da endüstriyi lekelemektedir ayrıca bu şekilde başarılı olmayı umuyorsanız avucunuzu yalarsınız. Öncelikle NM’in en önemli konusu müşterilerdir ve müşterileri insanlara satış yapmaya çalışarak değil insanlara ürün hediye ederek, deneyimlerinizi paylaşarak elde edersiniz. Bir düşünün gerçekten size değer katan, yarar sağlayan ve inandığınız bir ürünü sevdiklerinize bahsetmez misiniz? Onların da fayda görmesini istersiniz. Ayrıca Network Marketing’de devasa bir organizasyon inşa etmeniz için yüzlerce kişiyle anlaşmanıza gerek yok gerçekten istekli, çalışmaya arzulu 5 kişiyle onbinlerce kişilik hem müşterilerin olduğu hem distribütörlerin olduğu sağlam ve ciddi gelirler üreten bir organizasyon kurabilirsiniz çünkü sır organizasyonda liderlik inşa edebilmekte ve doğru insanlara doğru yardımcı olabilmekte. Tabi bunu nasıl yapıldığı biraz üst seviye ve ayrıntılı bir bilgi buradan paylaşamam. Bu nedenle negatif, isteksiz insanların bu endüstride işi yok ve ayrıca bu nedenle de insanları ikna etmeye, zorlamaya gerek yok çünkü gerçek bir ticari organizasyon bu şekilde inşa edilemez. Eğer emin olun benim bildiklerimi gerçekten bilip bu endüstriyi gerçekten anlasanız herkes NM yapar:)

 124. merhaba site yöneticisinin fikirlerine katılmasam da yazarken harcadığı emekten dolayı kendini kutluyorum network marketing nedir önce onu araştırmak lazım. network marketing doğrudan satıştır saadet ziciri değildir doğrudan satışta ürün vardır. Dolandırıcılığın önüne geçmek için Türkiye de doğrudan satış derneği kurulmuştur. http://www.dsd.org.tr/ linki burada. seçeceğiniz firmanın öncelikle bu derneğe üye olduğundan emin olun. ikincisi ürünlerin ne kadar güvenli olduğu konu ile ilgili çok bilgili arkadaşlar vke yani dünya kozmetik derneğini duymuştur sanırım channel vior mac gibi devlerin de üye olduğu dernek. meraklısı ona da buradan ulaşabilir http://www.vke.de/index.php?id=187. seçeceğiniz firma bunlara üye ise hem dolandırıcılıkla karşı karşıya kalmazsınız hemde ürünler konusunda bir sıkıntınız olmaz. gelelim network marketing sistemine. işini doğru yapan hiç bir network firması sizden aylık bir ödeme yada satış ortağı olmak için çok büyük ücretler beklemez. basit bir hesap yapalım. markete gittiniz şampuan diş macunu duş jeli saç kremi ve roll on alacaksınız ortalama hepsine ödeyeceğiniz fiyat 50 liradır biraz iyisi olsun içinde zararlı kimyasal olmasın diye düşünürseniz bu fiyat artacaktır en basiti ile bunu 50 lira olarak baz alalım birde parfüm ekleyelim buna kalite yükseldikçe parfüm de fiyat çok yüksek rakamlara ulaşabiliyo ortalama bunun için de 50 lira fiyat belirleyelim toplam da 100 lira yaptı hanımlar için kozmetiği beylerin de traş bakımı için gerekli olan ürünleri işin içine hiç koymuyorum bile. En basit şekli ile markete her evin ortak ihtiyaçları için bu parayı ödüyorsunuz markete sen dolandırıcısın gibi bir saçma bir tartışmaya girdiğinizi sanmıyorum aynı şeyi network firmasından alınca neden dolandırıcılık oluyo bunu anlayamıyorum. görmediğimiz ürün konusuna da değinelim yapmayın arkadaşlar internetten alışveriş yaparken ürünleri görüyormusunuz. beğenip alıyorsunuz büyük oldu küçük oldu iyi çıktı kötü çıktı şansınıza alışveriş sitesini dolandırıcılıkla suçladığınızı da zennetmiyorum geri gönderiyorsunuz gerçekçi olun biraz doğru dürüst hiç bir doğrudan satış firması size aylık şu kadar harcayacaksın diye sınırlama koymaz koyuyorsa arkanıza bile bakmadan kaçın dolandırıcıdır çünkü. Hiçbirşey yapamıyorsanız katalog fiyatından satıp kar edin der. bunu dediği için dolandırıcılıkla network piranası olmakla suçlanan ve bu işten para kazanan insanların emeklerine saygısızlık etmeyin.

 125. Merhaba size 3 sorum olacak

  Nm de ürün GÜNEŞ olursa ve bayilikler belli bir sayıda sınırlandırılırsa ne olur?

  Bu sektörde kolay para yok sistemler insanın çalışması için kurallar koyar ne kadar ekmek okadar köfte bir nm ci isen eğer bunuda dile getirmelisin bilgin vardır herhalde??

  Yoksa;
  Nm profesyonellik ister peki Siz N M de negatif olan ve kazanamadığı için bu güzelim sektöre çamur atanlardan mısınız?

  Son söz : Güneş balçıkla sıvanmaz!..

 126. Arkadaşlar maalesef Hızlı Adam’ın yazdıkları tamamıyla doğru.. Network Marketing Endüstrisi çok can yaktı. Ve yakmaya da devam ediyor. Sebebi ise evet bu sektör gerçekten para kazandırıyor. Fakat kime? En fazla %30, %33 gibi kar payları veren firmalar pastanın en büyük dilimlerini daima kendilerine ayırıyorlar. %1 belki eşiği aşıp zenginlik ve refah mertbesine ulaşıyor ama bu çok azınlık. Network Marketing ile kurulan ekipler malesef ekip olarak zenginleşmedikçe sürekli olarak başarısız ve mutsuz distribütörler yumağı ortaya çıkarıyor. Bu insanlar da ilk başta heyecanlanıp sonradan sektöre söven ve olumsuz tavsiye eden insanlara dönüşüyorlar. Peki sektörün kaderi bu mu? Hayır değil. Bunu değiştiren bir firma var… Kendine ait bir patentli sistemi var ve distribütörlerine %60 kar payı dağıtıyor. Bu firma sektöre girmeden evvel 40 adet en üst seviye kazanan network marketing firması liderleri ile görüşüyor ve onlardan danışmanlık alıyor. Diyor ki; arkadaşlar firmalarınızda ne olsa daha iyi olurdu? Ve bu önerileri dikkate alarak network marketingin tavsiye kısmını alıyor. Geri kalan kısmı ise bayilik sistemi ile tamamlıyor. Dileyeni bu firma ile tanıştırabilirim. Aynı şeyin farklı isimle gelmiş hali olarak düşünmenizi istemem ama ben ilk başta öyle sanmıştım 🙂 ama tamamen farklı bir sistemi kullanıyor. Bu firma sadece isim değişikliği yapmamış tamamen farklı bi sistem kullanıyor. Mağdur değil mutlu distribitör hedefliyor ve amacı sektörü domine etmek. Doğrudan satış derneği kurucusu michael breshears’ı ceo olarak işe almış güvenilir bir firma. Detaylı bilgi almak isterseniz bana umut1@hotmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz. Saygılarımla… Sizin başarınıza…

  1. Avcı: Umut Turan
   Av Malzemesi: Olta
   Kullandığı Yem: Siz haklısınız ama biz farklıyız yemi
   Hedeflediği kitle: Halen daha inanmak isteyen az ve öz sazanlar
   Başarı olasılığı: %10

   Yine de onaylıyorum yorumu. Eğer burada sazan varsa avlanmak en büyük hakkın 😉

 127. 2 dakika durduk diye begeni isteyen tek sayfa .profesyonel bulmadım yazdıklarınızı.zira yorumlara verdiğiniz tepkilerden de belli oluyor.

  1. Beğenmediğiniz yöntem ile binlerce sosyal medya takipçisine ulaşılmış ve dijital medya uzmanları tarafından yeterince takdir alınmıştır. Peki, sizin dikkate alınası otoriteniz nedir? Bu sayfadaki yorumlar bu tür cevapları gerektiriyor. Üretmeden eleştiren, bilgisi olmadan fikri olan kişilere çok da ince bir profil çizemeyeceğim. Görüşmemek üzere

 128. çok garip insanlar birisini lider seciyor ve o lider hırsızlık ve talan yapıyor hertürlü pislik mevcut bayağı bir seçmeni ve ideolisti olur yor zaman geçiyor sosyal paylaşımlarda o kişinin resmini kendi resim avatarına koyuyor ve bu hırsızın idolistlerinin begenisini kazanıyor peki ya sonuç ? sonuç tabiki hırsızlık dolandırıcılık ondan sonra yandım anam diyo gene başa hatta bazen başa bile alamıyorsunuz çok fazla geriye bakın hızlı adam fikrini yazmış tabikide eleştiri olacak ama neden sorgulayarak eleştiri yapılıyorda anlayarak eleştiri yapılmıyor bunuda şuna baglıyoru sürü pisikolojisi bir kaç kişi olur verdimi tüm kitle araştırmadan soruşturmadan olur veriyor konu ile zerre bilgisi olmayan bile olur veriyo tek eksiğimiz bilgizizlik bu işler olur yani network işi olur ama kişinin hali hazırda bir işletmeci vs olması daha uygun olur yani hazır bir tüccarsınız oturmış bir müşteriniz var çok da büyük paralara imza atarsınız ama öle elinde çanta onun kapısı bunun maili bu iş zor sahibinden nokta com da bile insanlar reklam veriyo bu işler için saçma buluyorum ama ginede herkeze başarılar diliyorum

 129. Network marketing sektörü 21.yüzylın ticaretidir yukarda yazan at gözlü arkadaşımızın bakış açısı arkada çalışıyor sanırım sorsanız 800 tl maaş alıyordur ama milyonlarca insanın hayatı network marketing sayesinde değiştiğini göstersen de anlamaz bu yüzden bırakın siyah gözlüklerle takılsın aylık 800 + full akpil versinler.
  halbuki bilmiyor ki patronu onu kazıkladığını.Kardeş git önce netwok nedemektir onu öğren olumsuz konuşacaksın diye çok iyi lehine çevirip olumsuz yazılar yazdın ama konuşmayı sonlandıracam tek kelime ile sıvadın.

 130. Network marketing sektörü 21. yüzyilin ticaredidir
  bu sektörde nice insanlar evlerine ekmek götürmekdedir
  normal geneleksel ticarette hiç bir zaman ulaşamayacagin sevyeye burada çalışarak kısa zaman içerisinde ulaşmak mumkundür.
  Network merketing sektörü devletimiz acısından büyük bir nimettir hem işsizligi azatmak adına hemde binlerce Network marketing firmaları devlete vergi verme konusunda hemde temsilcilerin kazanmış oldukları komisyon spotaj vergi odemeleri konusanda devlet sektörü ciddi bir şekilde desteklemektedir.
  siz eger bir firmada faliyet gostermek istiyorsanız hiş düşünmeden saglam bir firma bulupo ucundan başlayınız bol kazanclar dilerim

 131. Merhaba, bu yoğun tartışma ortamından bir an olsun uzaklaşıp konunun aslında oldukça basit olduğunu vurgulamak istiyorum.

  Klasik ticaretin ve geleneksel iş modellerinin iki önemli gelir biçimini taklit etme olanağı verir Network Marketing. Bunlardan ilki “3’e al 5’e sat” şeklindeki aktif satış gelir biçimi, diğeri de 3’e alacak distribütör/toptancı/dağıtıcı ağı kurma biçimindeki pasif sistem geliridir. Bu sisteme katılım için bilgi birikimi ve yetenek düzeyinde herhangi bir şart aranmamasından dolayı, hiç şüphesiz bu teorinin uygulanması noktasında bir çok yanlış, eksik ve sorunlu modeller söz konusudur. Tüm bu uygulama sahasındaki haklı sıkıntıları bir köşeye bırakırsak, bir firmanın dağıtım hattına, klasik ticarete nazaran oldukça düşük sermayeler ile katılmak, kendi dağıtım hattını kurmak ve burada üretilen cirodan şirketleşme kazancı elde etmek sizce de nefes kesici değil mi?

  Peki. Yeni müşterilere ya da dağıtıcılara nasıl ulaşılır? Sıcak pazar ve soğuk pazar nasıl değerlendirilir? Nasıl reklam yapılır? Ürün salt müşteriye nasıl satılır? Salt müşteri aktifliği nasıl sağlanır? Yüzyüze ya da e-ticarette hangi yöntemler tercih edilir? Nasıl iş ortağı kazanılır? Networking listesi nasıl genişletilir ve mevcut olan listeyi değerlendirme noktasında hangi noktalara dikkat edilmelidir? En hızlı, verimli ve cömert dağıtım modeli nasıldır? Sorular uzar, gider. Cevaplar?…

  Siz değerli düşünceleriniz ile sektörün nasıl olmamasına gerektiğine ve dolayısıyla nasıl olması gerektiğine dikkat çekmişsiniz. Meslektaşlarımın bu pencereden yazınızı değerlendirmesini ve faydaya odaklanmasını dilerim. Zira dokunduğunuz bazı hususlar, adeta Network Marketing eğitimi tadı vermiştir. Teşekkürler.

  Konuyu samimi, akılcıl ve faydalı bir paydada değerlendirmek isteyen, sektör hakkında olumlu ya da olumsuz fikir alışverişinde bulunmak isteyen beyinler için mail adresimi paylaşma zarureti hissediyorum. Network Marketing etiketi ile siz reklam değeri kazanırken, sizin marka değeriniz ile de bizler reklam değeri kazanalım ve döngü devam etsin değil mi 🙂

  info@isvicreisortakligi.com

 132. Admin yazıyı ve hemen hemen bütün yorumları okudum bir kaç sinirlerimi okşayan yorumada cevap yazdım
  Öncelikle teşekkürlerimi belirteyim bu işle alakalı birçok yazı okudum eleştirel yaklaşımlar arasında en objektif açıklayıcı olan bu makaledir dozunda eleştiri dozunda tanıtım
  sadece ürün pazarlamasına karşı durmayışınız gayet objektif olduğunuzun kanıtıdır
  Bu makaleden sonra sizi takip etmeye karar verdim

 133. Merhaba,

  Network marketing ile ilgili bir şirketle çalıştım, başarılı olup ciddi paralar kazananı da gördüm, orta bir gelir elde edeni de, sizin dediğiniz gibi hiç kazanamayanı da. İyi de bunu normal ticaret hayatında da görmüyor muyuz? Ben Adapazarında oturuyorum, Çark caddesi tarihinde belki 1000 lerce girişimci dükkan açtı ve battı. Şimdi siz Çark caddesine çıkıp avazınız çıktığı kadar bağırın. “Ey ahali burada ticaret yapmak size bir şey kazandırmaz, bakın 500 dükkan var ama 20000 dükkan battı burada!!!” Orada ciddi para kazanan ticaretçiler size çıkıp gülerler sadece. Network marketing de her geçen gün pazardaki payını arttırıyor. Bu konuda köklü olan şirketlerin yakaladığı trendleri inceleyebilirsiniz. Yazarımızın en başta bahsettiği Bay Kırmızı’nın önce üçkağıtçı olduğunu söylemiş, ardından da bu sistemde para kazanmak imkansız demiştir. O halde Bay Kırmızı senin gibi birçok eleştirel insan rağmen alnının teriyle parasını kazanmıştır. Baştan sona tezat. Saygılar.

 134. Yazıyı ve hemen hemen bütün yorumları okudum. Bu işle alakalı bir çok yazı okudum, bu yazılar arasında en objektif yazı bu olmuş.. tebrikler..

 135. herkese saygılar dunyalı kardeslerim okudugum yorumlardan ve bu konuyla ilgili arastırmalarımdan kendimce anladıgım sudur paylaşmak istedim NM. sistem kazandırıyor ancak haksız kazanç vb. gibi şaibeli lokma yutmak ve yutturmak riski var yalnız ne oranda onuda arstırıp tespit etmek lazım kazandırıyor ancak bence biraz lotoyada benziyor. ayrıca hızlı adam kardesim ne biçim yazıyosun öyle benide şevklendirdin klavyeyi avuçladım be kardesim cok tesekkur ediyorum çok iyi niyetlisin .bişecik daha söyleyip kacıyom arkadaslar 2000 ytl alınteri nakti olan dunyalı kardeslerim corap simit incik boncuk satın derim daha surur verici olur cünkü son peygamber s.a.v diyorki ticaret yapınız ve cesur olunuz rızkın onda dokuzu ticarettedir hepimiz sevilmeye sayılmaya layıgız iyi aksamlar

 136. Merhaba; yakın zamanda bir arkadaşımın tavsiyesiyle LR a üye oldum. Zaten LR ürünlerini kullaniyordum. 349 TL ye komple set alarak üye oldum. Bu seti tek tek alsam 650 TL ye geliyordu. O yüzden verdiğim 349 TL yi kayıp olarak görmüyorum. Çevrem oldukça geniş; 8 günün içinde 12 kişiyi üye yaptım. Tahminimce memlekete gidince bu sayıyı en az 30 kişiye çıkarırım. Benim hesabıma göre bu işten gayet güzel karlar elde edeceğim. Çevresi olan veya iyi üye toplayanlar için gerçekten kayda değer bir kazanç kapısı. Tamam herkes satış yapamaz ve üye toplayamaz. Bunlar için uyarılarınızı anlıyorum. Ama bu işi ciddiye alıp gayret edenlerin de güzel paralar kazanabileceğini de yazılarınıza ekleyin bence.

 137. Bir önceki mesajda belirttiğim hususlara yanıt verirseniz sevinirim. Bu insanlar benden para istemediler. Sattığım ürünlerden para kazan dediler, satıyorum. Üye yap onların alisverisinden para kazan dediler, kazanmaya başladım. Herşeyden önce ortaya koyduğum bir sermaye yok, risk yok. Buna rağmen bu sistemi bu kadar yerin dibine sokmaya ne gerek var. Sizin yazıları okuyunca gerçekten kandırılıyor muyum diyorum, sonra 10 gün içinde yavaş yavaş kazanmaya basladin diyorum. Bu kazancın üye sayım ve satış tecrubem yükseldikçe artacağını biliyorum. Lütfen yanitlayin.

  1. Konuyu bireyselleştirmeyelim. Ben x marka veya x kişiden bahsetmiyorum. Kazanıyorsanız Allah daha çok versin. Kazandığınız parayı gerçekten etik kurallar çerçevesinde kazanabiliyorsanız ne mutlu size. Birilerinin bu işi yapıp yapmaması bana kar veya zarar sağlamıyor. Düşüncemi makalemde ifade ettim. Siz de yorumlarda ifade ediyorsunuz. Okuyanlar kararını versin. Saygılar

 138. Yazinizda network marketing ile para kazanilmaz diyorsunuz. Kazanmaya basladim deyince de bu kazanç etik değil diyorsunuz. Kendi yazinizla celisiyorsunuz.

  1. Mesela hırsızlık yaparak da para kazanılabilir mi? Teknik olarak “evet” kazınılır. Akıllı insana lafın tamamını söylemeye gerek yok değil mi @Nurhan Yozgatlı…

 139. Oncelikle yazdıklarınızdan çok etkilendiğimi belirtmek isterim, ancak kafama takılan bazı soru işaretleri bulunmaktadır! İnternet üzerinden yaptığım yüzlerce araştırmadan sonra (ki tarafsız ve güvenilir araştırmalardan bahsediyorum), dünyadaki en çok varlıklı insanın yaratıldığı sektör network marketing sistemi olduğu pek çok kanıtla karşımda. Acaba siz network marketing sisteminin toptan işe yaramaz bir sistem olduğunu mu iddia ediyorsunuz yoksa sadece network marketing firmalarının doğru prensiple çalışmadığını mı?

 140. network marketing konusunda size katılıyorum; anlaşımayan tek şey var uretmeden kalkınılmaz şöyle zengin olacaksın böyle zengin olacaksın böyle bir şey de yok hiç bir zaman kollar uzamıyor bıkkınlık geliyor ve bırakıyorsun tabii ürün satarkende ayrı bir zorluk yaşıyorsun üye ederkende binbir laf üretiyorsun sanki firmanın sahibisin ve hangi şirketleri zengin ediyorsun bir bakın bakalım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

  hızlı adam; bu gönderiyi yayınlarken eklemem gereken bir husus daha var. Günde 5 saat çalışma ile hem uretin hemde kazanın eger üreterek kazanmak istiyorsanız hızlı adam ile ulaşın bana? hızlı adam mail yolu ile

  sizinlede konuşmak isterim! bizim ülke olarak üretmeye çalışmaya ve ülkemizi kalkındırmaya ihtiyacımız var

  Dün bir yazı okudum hollanda, 85 milyar dolarlık tarım ürünleri ihraç etmiş hemide konyanın yüz ölcümü kadar yerden? Türkiye ise 17 milyar dolarlık tarım ürünleri ihraç etmiş hadi bakalım hangi ülke daha çok çalışmış? Hızlı adam yazmış ( bedava peynir fare kapanındadır.) diye çokta dogru aldanmayın böyle şeylere Eger istiyorsanız ayda 5000 tl ve günde 5 saat çalışarak sizi bekleriz hiç olmazsa türkiyede işsizlik diye bir şey kalmaz. Ama hızlı adam bana ulaşmalı tamda bu nedenle!!!!!!!

  1. Günde 5 saat = ayda 5000 TL söylemi pek güven verici değil ama işin detaylarını anlatmak isterseniz iletişim sayfasında mail adresim var. Teşekkürler

   1. Kardesim makalenin tamamını okudum ve yazdığın herseyin aksini ispatlayabilirim.Sana en cok vergi verilen is bu diyince dalga geciyosunya götümden uydurmuyorum bunu hani cok arastirmaci bi kisiliksinya sözüm ona git arastir bakalim amerikanin kasasına legal yollardan nekadar para giriyo bu sektötden forbes dergisine bak.Ha diyosun benim dediklerim dogru bu sektör soyle kotu bunlar vaat verir dolandırır diyosun bi kağıda yaz bunları altınada imzanı at gidiyim calistiğim network marketing sirketinin avukatlarına veriyim firmayı lekelemek ve iftiradan senin donuna kadar alsınlar TÜRKIYE CUMHUTIYETI TICARET BAKANLIĞININ 2015 yilinda network marketing ile ilgili cikarttigi yasaya bak okadar arastiriyosunya hani yazdigin seyleri okudum yalan yalnis seyler eğer dediklerim dogru diyosan ulas bana kanitliyim sana hepsini bidahada boktan pusurukten bilgiler verme insanlara

    1. Bu yazı eleştirel bir yazıdır. Rekabet kanununa veya ticaret kanununa muhalefet etmez. Sokak ağızlarını iyi öğrenmişsiniz ama hukuksal konularda bir yazara işini öğretmeye kalkmayın. Sidik yarıştırmak için de başka bir platform seçin kendinize. Ne zannediyorsunuz, egomu tatmin etmek için size imzalı ifade içeren kağıt mı vereceğim? Sonra ben bu gibi cevaplarla dalga geçtiğimde “kaçak güreşiyorsun” diyorlar. Allah aşkına ciddiye alınacak türden mi yazıyorsunuz? Derdim sizi ikna etmek değil. Eminim bu yazıyı okuyan aklı selim insanlar vardır. Onlar bu yorumları okuduklarında kendilerine gerekli dersleri çıkaracaktır. Bir sonraki seviyesi düşük yorumunuzu onaylamayacağımı bilin. İyi günler

 141. Hızlı adam merabalar.Hani derler ya ağızdan çıkan söz kulağa, gönülden çıkan kalpe hitap eder.
  Bir zamanlar saadet zincirleri titan zincirleri vardı.Ben yaşım itibariyle o dönemlerde bulunamadığım için sektöre başladığım zamanlarda saadet zincirinin ne demek olduğunu öğrendim.
  Dedikleriniz ya da edindiğiniz bilgiler ışığında sizi aydınlatmak istedim.
  Elazigda ikamet ediyorum.Üniversite hastanesinde Mikrobiyoloji laboratuvarında çalışıyorum.Sektöre başlama sebebim sağlık sorunuydu ve bilirsiniz çoğu insanda mide yanması diye tabir ettiğimiz Gastrit ve reflu vardır.Ben kendime şunu söyledim ürünleri alıp kullanıcam fayda görürsem diğer insanlara da faydalı olarak şirketin planladığı kazanç sisteminden de komisyonumu alırım zaten aksi takdirde kimseye tavsiye etmezdim hatta karalardim.Belki bu bakış açısıyla bakınca ürünü olan n.m sistemlerindeki kullanıcıların çoğu bu yüzden sistemi ve ürünleri kötülerler ve dolayli olarak diğer n.m şirketleri de.Kazanç planında herhangi bi adaletsizlik te olmayınca aldigim sonuclardan sonra sektörde 2. Ayımda aktif çalışmaya başladım.
  Bakin hayatımda neler değişti.
  Yanlış insanlarin bu işte barinamadigi gerçeğine gözlerimle Şahid oldum.
  Yabancı insanlarla birlikte çok güzel dostluklar kurdum
  0 hafızalardan silinmeyec3k anılar yasanilabileceğini.
  Emek vermeden yemek yenmeyeceğini.
  İnsanlar sağlıklarına kavuştuğunda yanıma gelip Allah razı olsun diyerek bana dualar etmesi gerekse telefondan beni bu işe daha çok bağladı
  PAra kazanmak bir yana hayatımda bu kadar çok duygulanacagim bir iş olmayacağını da dile getirmek istiorum.
  Ben hayatım boyunca nm nedir saadet zinciri nedir bilmeyen biriydim.sektore başlayıp 6 ay boyunca tüm rezillikleri de gördüm muhteşem anları da.
  Benim de size bir tavsiyem olacak.Hani derler ya bana dokunmayan yılan bin yaşasın işte sizin aslında toplumu bilinçlendireyim diye düşünürken iyi niyetliydiniz ama bir şeyi unuttunuz nm de ki para avcılarına bırakıyorsunuz işini gönülden yapan nedenleri hayalleri arayış içinde olanların da işini yapmasına engel olabiliyorsunuz.Fazla uzatmayayım belki de benim şansım doğru firma doğru güçlü bir ürünü olan firmayla başlamamdi.Bu sistemle çalışan doğru firmalar ve doğru çalışanlar elbet emeklerinin karşılığını hem maddi hem manevi olarak alacaklardır.
  Dini bütün insanlar da var sadece müslüman insanlar da.sizden ricam geniş çaplı düşünün bu sistem de. Kendinize iyi bakın.FB /Sacid Özkartal/

 142. Bu Network marketing işinin bana kalırsa Youtuber’lıktan para kazanmaya çalışılmasından farkı yok. Bi yere video atıyosun site para kazanıyo ve sana da sen ona kazandırdın diye çok ufak bi parçasını veriyor ama sende yine yüksek oranda çalışırsan ve halka oynamasını bilirsen kazanıyosun. Ama şunu göz önünde bulundurmak gerek Türkiyede 1000 tane Youtuber denebilir kişi varsa 15’i kazanıyodur para. Bu arada ekipman işlerinide sermayesi olarak kabul edebiliriz.
  Bence en objektif yorum budur ve bi tecrübemi paylaşmak istiyorum sınıfımdan arkadaşım sevdiğimde birisidir lise sonum dersleri iyi ama şu işe başlayınca hedeflediği her şeyi bırakıp ders çalışmayıda bıraktı bu gidişle hungarca falan kazanıcak.

 143. Merhaba .. ..Yazınızı soluksuz okudum. Şaşırdım … Mesela hiç para kazanan filan yok demişsiniz .. Şimdi şöyle diyeyim . Haklı yonleriniz var , yok değil ama az … Ben bir senedir zararsız temizlik ürünleri satan firmanın çalışanıyim. Eşim asgari ücret alıyor. Eşine destek olmak için girdim esasen. Baktım, gerçekten güzel para var devam ettim ve ediyorum. Müdürümuz her ay 15-20 milyar arası para alıyor . Ben bir milyar. Müdür olur isem ben de o parayı alacağım. Ve ben bu işe sadece 150 TL ödeyerek üye oldum üstüne de para vermedim. Belki farkımız temizlik ürünü olduğu içindir . Bilemiyorum. Diyelimi kişilerin egzaması, sedefi var , iyileşmesine vesile oluyoruz. Bunda kötü olan nedir ? Baya kotulemissiniz network usulu çalışmayı 🙂 peki devletin asgari ücretle insanları çalıştırması ne kadar makulca? Eşim sabah çıkıyor akşam eve geliyor , pestili çıkmış.. aldığı maaş 1.400. Ben ise sadece temizlik ürünlerinin tavsiye ediyorum, üye yapıyorum.. gelin , vazgeçin zararli ürünlerden diyorum… 1.milyar alıyorum .. Altimda 49-50 uyem var . Kırmızı değilim şuan, maviyim … Altimdaki grilerlerde ben kırmızı olunca , mavi olacaklar. Yani herkes çok güzel para kazanıyor aslında. Ama siz zengin olanı görmedim demişsiniz. Belki diğer firmalardan farklıyizdir.. Sizi bilmem ama ben çok memnunum çalıştığım isten de aldığım paradan da. Bir de güzel iş yapıyoruz .. insanları kimyasallardan kurtarıyoruz .. 🙂 ne var bunda … Yani şaşırdım size açıkçası .. bence kimyasal deterjanlari, zararları yiyecekleri, asgari ücrete mecbur birakan devleti elestirin. Kimse mühendis değil. Kimse öğretmen, kimse memur değil.. Bence gayet güzel bir iş. Ben seviyorum. Ve elimden 150 TL dışında hiç para çıkmadı…

 144. Network marketing denildiğinde ilk önce insanların akıllarına gelen ABD ülkesinde var olan ve aktif olarak doğrudan satış yapan dev firmalar gelir. Bugün ülkemizde de yurt dışından getirilen pek çok network marketing firmaları mevcut. Bunların arasında en cazip geleni ise gerçekten LR Health & Beauty firmasıdır bana göre. En azından verdikleri sözleri yerine getiriyor ve adil bir prim sistemi mevcut.

 145. Kardesim lutfen sunu cevapla hizli adam bende bu ise alet oldum bulastim nasıl iptal edebilitim üyeligimk iptali var mı lutfen Allahina kurban acil lutfe lutfen cevap ver

  1. Herhangi bir ödeme yaptıysanız ve henüz 2 hafta geçmediyse mazeret bulmanıza bile gerek yok. Ben satın aldığım ürün/yada hizmetin iadesini istiyorum deyin. İade etmezlerse tüketici haklarına gidin ve bir dilekçe verin. Hepsi bu.

 146. Kardesim ben bugun gittip yanlarina urunu iptal iade etmek istedigimii soyledim adama o da bana dedi ki web sitesini satin aldin nasil iptal edecen dedi peki bu web sitesi iptal edilebilir mi cevap versen benim icin cok onemli iptal edebilinir mi bu siteyi simdiden tesekkurler kardesim

  1. Kardeşim, satılan her şeyin yasal süre içerisinde iadesi vardır. Bu A firmasının, B firmasının keyfine kalmış bir durum değildir. Tüketici haklarına git, daha fazla geç kalma.

 147. Kardesim sordum adama dediki iptal edebilirim ama aldıgin urunu sattık sana o parayla web sitesini satın aldik iptal ederim ama yaklasik bin lira kadar sana patlar bu olay dedi

  1. Anlaşma sizi tatmin etmiyorsa dediğimi yapın ve tüketici haklarına gidin. Zararın neresinden dönersek kardır diyorsanız kesintiler dışındaki parayı alın. Daha iyi bir öneri: önce kesintiler dışında kalan parayı iade alın, sonra da tüketici haklarına gidip eksik para iadesi yapıldı deyin. Ayrıca cevap isteme yönteminiz hoş değil. Bunu da bir eleştiri olarak kabul edin lütfen. İyi günler

 148. Bu yazdığınızı ”Network Marketing” olarak genellemeniz gerçekten saçma ve yersiz olmuş. Network marketing’i değil sadece kazandırmayan firmnaları ezmişsiniz burda. Network Marketing sistemiyle çalışıp farklı ürün yada hizmetler satan onlarca firma var. Sadece ”elinde katalogla gezip yakın çevresine rimel, ruj vs.’ satan kişiler kanaatimce asla network marketingi temsil edemez. Sayın editör size tavsiyem bu işi yapan diğer firmaları da araştırmanız. Gerçekten kazanan kişilerle iletişime geçmeniz. Bu yazı bence ”Kazandırmayan Network Marketing Şirketleri” olmalı ve firma isimleri de sıralanmalı.

  Saygılarımla.

 149. yazarin görüşlerine genel anlamda katiliyorum. bu işe zaman ayirip insanlari bilgilendirdigi icin tesekkur ederim. ayrica gelen bazi ard niyetli yorumlara gösterdigi sabri da gözden kacirmamak gerekir. belki herkes anlayamasa da yorumlarda bazi kisiler tarafindan yazara karsi topyekün bir algi operasyonu, hatta savaş acilmiş. tabi ki nm yoluyla istisna olarak veya bazi taktiklerle para kazanabilen insanlar vardir, ama yazarin konusu bu değil. kendisi genel cogunluga hitap etmek istiyor.

   1. sayin yazar, nm yoluyla para bir kenara da, sizin de bahsettiğiniz gibi benim de maalesef bu işler yoluyla kendisini, karakterini, kişiliğini kaybeden arkadaşlarim oldu yakin cevremde. bana bu işi yap sana her ay şu kadar para, altina da şu araba deseler, yine de yapamam, beni tatmin etmez, bunu basari saymam sayamam. ama herkesin kendi bilecegi bir şey, ne diyelim..

 150. Sayın yazar bu Lokal Fırsat hakkında da bi cevap yazar mısın orda ürün satılmıyor kobileri esnafı bağlayıp sende para kazanıyorsun tabi buda iş ortaklığı istiyor para alıcak yani bizden aylık sence nasıl bir sistem bu devlet tarafından destekliymiş öyle dediler gerekli evrakları isterseniz gösterebiliriz dediler cevabınızı bekliyorum çok acil cevaplarsanız sevinirim.

 151. Merhaba hızlı adam yazılarını eksizsiz okudum. yorumlarında yarısına yakınını okudum. Sizin gibi bende 3 yıl önce bu işlerin saçma sapan para kazanılmayan bir iş oldğunu düşünüyordum ve eşimin sadece oyalanması için teşvik ettiğim bir işte şuan benim aylık 3 katı fazla para kazandığını ve altında 8-9 bayanın 1000 tl ile 3000 tl para kazandığını ve üstlerimizdeki networkçuların defterini kendim tutuyorum. aylık faturalarını bizzat kendim kesiyorum. bunları görünce sizin söyledikleriniz tamamen saçma geliyor. aslında siz yanlış konuya değinmişsiniz. burda iki türlü network vardır. bir saadet titan zinciri tarzında olanlar yani ortada reel ürünü olmayıp network kuranlar ki bunlar kaybetmeye mahkumdur. diğeri ise reel ürün satışı yapan networkçular. buda kendi arasında 3 e ayrılır 5 para etmez kalitesiz ürünleri ucuz fiyata satmak, orta kalitedeki ürünleri çok yüksek fiyatlara satmak, orta kalitedeki ürünleri market fiyatından hesaplı satmak. biz 3. şıktaki bir firma ile çalışıyoruz. ben 17 yıldır yapmış olduğum mali müşavirlik işinden daha fazlasını kazanıyorum. ve çevremde kazanan 10 larca insan mevcutken sizin burda zırvalamanıza mı inanayım ?

  1. Zırvalamak derken? Doğruluğu meçhul olan ve hiçbir mantıksal ifade içermeyen bireysel deneyimlerinizi yazarak siz zırvalamış olmuyorsunuz da ben mi zırvalamış oluyorum?

   Mantık nedir bilir misiniz? Mantık, tümden gelim, tüme varım gibi eylemler içeren akıl yürütme disiplinidir.

   Örnek:
   >Balıklar suda yaşar
   >sazan bir balıktır
   >Öyleyse sazan da suda yaşar.

   Bakın burada bir mantık akışı var. Tıpkı bu makalede olduğu gibi. Network marketin nedir, ticaret nedir, neden network marketing doğru bir yöntem değildir vb açıklamalar tümden gelim ve tüme varım yöntemleriyle anlatılmıştır.

   Peki siz ne yazdınız yorumda?

   -Ben gördüm, eşim kazanıyor… yazdınız.

   Bu zırvalamak değil de nedir?

   Eğer ben şöyle bir makale yazsaydım (Network marketing kazandırmaz, ben gördüm, kazandırmıyor…) işte o zaman zırvalamış olurdum.

   Umarım anlayabilirsiniz!

 152. kendini mali müsavir olarak tanitip yazan yorumcuya artik diyecek bir sözüm yok. zaten yazi tarzi da iyi bir mali müşavire hic uygun degil. ayrica yazdigini dogru bile kabul edecek olsam sadece kendisi icin hususi bir durumdur ve buradan herkes icin bir genelleme yapmak da mantiga ters düser. bence esinin nasil bu kadar basarili oldugunu degil de, kendisinin mali musavirkik gibi prestijli, gecerli ve karli bir iste neden basarisiz oldugunu sorgulamasi gerekir. herkese saygilarimla..