skip to Main Content

✔️ Oğuzhan Koç

Oğuzhan Koç 13 Mayıs 1985 senesinde Erzincan’a bağlı olan Refahiye ilçesinde doğmuştur. İlk zamanlar oyunculukla ismini duyuran Oğuzhan Koç daha sonraları pek çok albüm çıkarmış ve çeşitli filmlerde de oynamıştır. Oğuzhan Koç, müziğe olan ilgisinden dolayı Bursa Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nde okumuş ve daha sonra İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümüne kayıt yaptırmıştır.

Oğuzhan Koç

Söz ve müzik kendisine ait olan ” Gül ki Sevgilim ” isimli şarkısını Ferhat Göçer’e vermiş ve Gülben Ergen’in ” Uzun Yol Şarkıları ” albümünün içinde yer alan ve yine söz ve bestesi Oğuzhan Koç’ a ait olan “Giden Günlerim Oldu” şarkısının ayrıca albüm ve klibinde de Gülben Ergen’e eşlik etmiştir. 31 Aralık 2009 tarihinde Kanal D’de yayınlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli tiyatral komedi için hazırladığı ” Domuz Gribi Ol İnşallah” adlı şarkısıyla beğenileri üzerinde toplamayı başarmıştır.

2013 yılında ise Ben Hala Rüyada isimli bir albüm çıkararak ismini daha çok duyurmayı başarmıştır. 17. Kral Müzik Ödülleri’nde ” En İyi Film Müziği” ödülüne layık görülerek başarılarını taçlandırmıştır. Hızını hiç kesmeden devam eden sanatçı 2015 yılı Nisan ayında Gülben Ergen ile birlikte seslendirdikleri Aşkla Aynı Değil isimli bir single çıkarmıştır. 2 Aralık 2013 yılında Ben Hala Rüyada isimli albümü Esen Müzik etiketi ile satılmaya başlandı.
2014 yılında Murat Dalkılıç’a ait olan “Daha Derine” isimli albüme ” Bu nasıl aşk ” isimli şarkısını vermiştir. Ayrıca arkadaşı olan İbrahim Büyükak’ın Küçük Esnaf filmindeki ” Berhudar Olmak Zor” adlı şarkısıda Oğuzhan Koç’a aittir. Tv 8’de yer alan O Ses Çocukların 2. sezonunda jürilik yapan genç sanatçı yarışmada 1. olmuştur. 2020 Albümler

2016 yılında Murat Boz’un “Janti” albümünün içinde yer alan ” Yüzüm Yok” isimli şarkının söz ve bestesini de yapmıştır. 7 Ekim 2016 yılında Bulutlara Esir olduk isimli single ve bu single’nın peşinden 17 Ekim 2016 tarihinde de şarkının klibi yayınlanmıştır. Bahsedilen tüm şarkılara Müzik indir ile güvenli şekilde ulaşabilirsiniz.
Fırıldak Ailesinin seslendirmesinde 3 kişi ile birlikte sadece tek bir karekteri seslendirerek animasyon film dünyasında bir ilke imza atmayı başarmıştır. En son çıkardığı single olan” Küsme Aşka”nın yine söz ve müziği de Oğuzhan Koç’a aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top