skip to Main Content

Okuldan Gökyüzüne

Son yılların yükselen adrenalin dolu sporu yamaç paraşütü eğitimi alarak sizde kendinize yatırım yapabilirsiniz.  Türkiye’de neredeyse her yerde yamaç paraşütü sporu yapmak için oldukça elverişlidir. Yamaç paraşütü biraz ip, kumaş ve oturmak için kuşamdan oluşan oldukça basit ve hava sporları içerisinde en uygunudur. Kuşların neler hissettiğini merak ediyorsanız sizde paraşüt eğitimi alarak gökyüzünde kuşlarla birlikte özgürce uçabilirsiniz. Ayrıca yamaç paraşütünü kendinize meslek olarak seçerek hem spor yapmış hem de para kazanma imkânınız var ofis manzaranız çok güzel olacaktır.

Kayseri paraşüt eğitimi için ve uçuşlar için oldukça güzel bir yer. Ali dağına ulaşım imkânları bir çok yamaç paraşütü kalkış alanına göre çok kolay. İniş alanından Ali dağına ulaşım ortalama 15 dakikadır. Yamaç paraşütü eğitimleri kendi başınıza uçmak için ortalama 6 ay alıyor. İlk safha başlangıç eğitimi ortalama 2 hafta sürüyor. Bu eğitimde size teorik bilgi, yer çalışması ve alçak tepelerden 7 uçuş yaptırılıyor. Eğer kendi başınıza uçmak isterseniz kendinize ait malzeme almanız ve orta seviye pilot eğitimi almanız gereklidir. Orta seviye pilot eğitimi ortalama 3 ay sürer. Bu eğitim süresince teorik bilgi, yamaç paraşütü kalkış teknikleri, yelken uçuşu, termik uçuşu ve acil durum çalışmaları yaptırılır eğitim sonuna da artık orta türbülanslı havalarda kendi başınıza uçuş yapabilecek düzeye gelmiş oluyorsunuz. Daha ileri eğitim almak isterseniz pilot ve deneyimli pilot eğitimleri almanız gereklidir. Bu eğitimlerden sonra tandem yani 2 kişilik eğitimlere alarak ticari olarakta uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.  Eğer ticari olarak düşünüyor iseniz Türkiye’de bu işin merkezi olan Muğla’nın Fethiye ilçesi ölüdeniz de iş imkânı oldukça güzeldir. Oradaki pilotların birçoğu üniversite okurken yamaç paraşütü sporu ile ilgilenmiş ve hayatlarını oradan kazanmaktadırlar. Kazanç olarak birçok meslek grubundan daha fazla kazanma imkânınız var.

Kayseri yamaç paraşütü fiyatları 1500 – 2000 tl arasında değişmektedir. Bu fiyatlar turizm bölgelerin de daha fazladır. Paraşüt ile uçmanın en güzel yanlarından biri birçok insanın göremeyeceği birçok güzelliği sizlerin görüyor olmasıdır. Ayrıca uçmanın verdiği özgürlük ve adrenalin de artısı. Kayseri paraşüt eğitim ücretleri 15.000 tl den başlıyor. Alacağınız eğitim seviyesine göre bu ücretler değişmektedir. Yeni başlayanların en çok merak ettiği sorulardan biri de paraşüt riskli midir? İşin aslı yeterli eğitim alır ve sınırları zorlamaz iseniz trafikten dahi daha güvenli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top