skip to Main Content

✔️ Özel Sağlık İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Farkları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası her ne kadar birbiriyle aynıymış gibi görünse de içerik olarak önemli farklar bulunmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında bulunan bir ek sigorta seçeneği olarak özel hastanelerde tedavi olanağı sağlarken özel sağlık sigortasında SGK’ya bağlı olma şartı aranmamaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, ortaya çıkabilecek ani bir hastalık veya kaza gibi durumlara karşı sağlık masraflarınızın karşılanmasını sağlar. Özel sağlık sigortası fiyatları, sağlık masrafları poliçe içerisinde yer alan limit kapsamına göre karşılanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olan özel hastanelerde tedavi olma şansını elde edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Eğer sağlık sigortası yaptırmaya karar verdiyseniz tamamlayıcı sağlık sigortasının mı yoksa özel sağlık sigortasının mı size daha uygun olduğunu öğrenmek için öncelikle arasındaki farklara göz atmak isteyebilirsiniz. Özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasında bulunan farklar şu şekildedir:

  • Özel sağlık sigortasında teminatlarınız dahilinde sağlık giderlerinizin belli bir oranı karşılanırken bazı durumlarda ek ücret ödemeniz gerekebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise poliçe limitine bağlı olarak anlaşmalı hastanelerde ek ücret ödemeniz gerekmez.
  • Özel sağlık sigortasında SGK’ya bağlı olmadan faydalanabilirken tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmak için Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olmanız gerekir.
  • Özel sağlık sigortasının teminatlarını genişletip yurt dışında tedavi olma imkânına sahip olurken tamamlayıcı sağlık sigortasında böyle bir imkandan faydalanamazsınız.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası sadece anlaşmalı olan özel hastanelerde geçerli olurken özel sağlık sigortası bu konuda daha geniş bir yelpazeye sahiptir.

Özel sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top