skip to Main Content

Pasif Gelir Vizesi Nedir? Pasif Gelir Vizesi Veren Ülkeler

Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin, kendilerini destekleyecek yeni vatandaşlara ihtiyacı olduğunu biliyor muydun? Finansal bağımsızlığını kanıtlarsan senin için kapılar sonuna kadar açık!

Sabit bir gelire sahip olman, oturma izni alabilmen için büyük bir fırsat!

Şartlar ise ülkeden ülkeye değişiyor. Hadi, hangi pasif gelir vizesi senin için uygun öğrenelim!

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir,ödeme yapılan sırada aktif olarak çalışmadan kazandığın paradır diyebiliriz. Birçok şekilde pasif gelir sağlıyor olabilirsin. Örneğin; aktif olarak içinde bulunmadığın bir şirketten elde edilen geliri bir miktar kiralayabilirsin(temettüler gibi).

 

Kısaca, kişinin kazanmak için çok az çaba harcadığı paradır.

Pasif Gelir Vizesi Hangi Ülkelerde Vardır?

1.   Kazançsız İspanya Vizesi

HOLA! Zamandan ve konumdan bağımsız bir işletme/serbest çalışansan bu vize senin için mükemmel seçim olacak. Hatta pasif gelir sahibiysen, emekliysen de bu oturma iznine sahip olabilirsin.

2.   Almanya Serbest Çalışan Vizesi

Kendini pek de yabancı hissetmek istemiyorsan, Almanya tercih etmen gereken ülkelerden biri. Yeterli aylık gelirin varsa Alman Oturma Vizesine  başvurabilirsin. Berlin ekonomisine katkı sağlaman Almanya için oldukça önemli.

3.   Avusturya Bağımsız Kişiler Vizesi

Tarihi havayı içine çektiğin bir yerde uyanmak ister miydin? Öyleyse Avusturya tam senlik! Pasif gelir sahibi olmanın yanı sıra dil yeterliliği, sağlık sigortası ve yaşayacak yerin olduğunu göstermen gerekiyor.

4.   İrlanda Bağımsız Kişiler Vizesi

Bu ülkede en çok konuşulan dil İngilizce! Ayrıca bu programda bir yaş sınırı yok. Kulağa hoş geliyor değil mi? Bir miktar gelir elde etmeli ve sağlık sigortası sahibi olmalısın.

5.   Portekiz D7 Pasif Gelir Vizesi

Portekiz D7 Pasif Gelir Vizesi alabilmek için çalışmasan bile, düzenli gelire sahip olduğunu göstermelisin.Hükümetin belirlediği bir miktar yok. Yaşam giderlerini karşılaman önemli. Ayrıca yılın en az sekiz ayını Portekiz’de geçirmelisin.

En cazip yönü sağladığı vergi avantajı diyebiliriz.

Eğer pasif gelir sahibiysen bunu fırsata çevirmenin tam zamanı! hangivize.com uzmanlığında pasif gelir vizelerini incele. Ücretsiz ön görüşme sonrasında, yaşamak ve çalışmak için daha fazla fırsat yakala!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top