skip to Main Content

Samsung A6 Alınır mı?

Samsung’un “orta sınıf” olarak değerlendirilebilecek olan akıllı telefon modeli Samsung A6 bugünlerde daha fazla sayıda kişinin ilgini çekmeye başladı. Elbette akıllardaki ortak soru “alınır mı” şeklinde olunca birkaç özelliğinden söz etmek istedik. Aslında bu sorunun yanıtı beklentilerinize ya da telefonu kullanım şeklinize göre değişiyor. Ancak yine de karar vermenize yardımcı olacak bilgileri aktaralım.

Büyük ebatlı bir telefon isteyenler için ideal bir seçenek olduğu aşikar çünkü 5.6 inç ekran boyutu sunuyor. Exynos 7870 işletim sistemine sahip bir telefon olduğunu belirtmeye artık gerek var mı, bilemiyoruz. 4 GB Ram ve 64 GB dahili hafıza hemen herkes için yeterli bir miktar. Fakat telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanıyorsanız sizin için yetersiz kalabilir. Yine de MicroSD kart desteği ile destekleme imkanına da sahipsiniz.

Super AMOLED ekranı 720 x 1480 HD şansını sizlere sunuyor. Ekran gövde oranı yaklaşık olarak % 75 diyebiliriz ancak Samsung’un A serisinde zaten daha yüksek bir oran bulma olasılığınız düşük. Bu nedenle ekran gövde oranına çok fazla takılmamakta fayda var gibi görünüyor. Ön ve arka kameranın 16 MP olması ise dikkat çeken bir özellik olarak karşınıza çıkıyor. Telefonun diğer özellikleri kamera özelliğinin gerisinde kalıyor. Gayet net fotoğraf ve videolar çekebileceğinizden emin olabilirsiniz. Şayet bu özellik sizin için önemliyse mutlaka alın!

Bataryası 3000 mAH ve bu açıdan da beklentileri karşılamayı başaran bir akıllı telefon modeli olduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak genel şekilde özelliklerine baktığınızda “alınır” kategorisinde yer alan bir telefon modeli olduğu çok ortada! Yine de diğer detaylı özelliklerine ve fiyatına göz atmanızı öneririz. Bu arada Samsung A6 fiyatı için MediaMarkt internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sitede uygun fiyat ayrıcalığından faydalanmak mümkün oluyor.

Telefon modelini diğer akıllı telefon çeşitleri ile kıyaslamak için de MediaMarkt ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Kıyaslama yapmak her daim iyidir çünkü kendi kullanım şeklinize en uygun tasarımı kolayca bulabilirsiniz. Uygun fiyat ayrıcalığından da faydalandığınızda kazançlı ve doğru bir alışveriş yapmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top