skip to Main Content

✔️ Sanal Numara Alma Sitesi OnayTR Güvenilir mi?

Ucuza cep telefonu numarası alınabilir mi? Bu soru bazılarımız için hayat memat meselesi, özellikle sık sık sosyal medya hesabı açanların, gmail gibi servislerden birden fazla e-mail’e sahip olmak isteyenlerin, e-ticaret sitelerinde farklı profillerle alışveriş yapmak isteyenlerin veya çeşitli kampanyalar ve promosyonlardan yararlanmak için çeşitli web siteleri ve uygulamalarına üye olmak isteyenlerin.

sanal numara onaytr

Sitem Nasıl İşliyor, Vakit Harcamaya Değer mi?

Sizlere oturduğunuz yerden 2 dakikada sanal numara alabileceğiniz bir sistemden bahsedeceğim. 2 dakika derken gerçekten de 2 dakika arkadaşlar. Kesinlikle laf olsun diye söylemiyorum bunu, nasıl ki internetten bir fatura ödemesi yapıyoruz 2 dakika sürüyor, tek kullanımlık numara almak da 2 dakikalık bir işlem. Yazımızın devamında sistemin hem olumlu yanlarından hem de olumsuz yanlarında bahsedeceğim. Doğruya doğru sistem tıkır tıkır işliyor, olumsuz yanları ufak tefek şeyler ama ben tarafsız bir şekilde incelemede bulunacağım için her yönüyle ele almak istiyorum.

Evet bahsedeceğim sitenin ismi onaytr.com bu site kullanıcılarına sanal numara satışı yapıyor. Sanal numara nedir? Kısaca bunu özetleyelim. Sanal numaralar, operatörlerden alınan fiziksel numaralar gibi çeşitli rakamlardan oluşan, ülkelerin alan kodunu içeren, her türlü sitede, sosyal medyada, e-ticaret sitelerinde, forum sitelerinde, cep telefonu uygulamalarında, vb. aklınıza gelebilecek her türlü mecrada kullanılabilen numaralar. Fakat operatörlerin sunduğu numaralardan farkı fiziksel olmaması ve yalnızca bir defa kullanılabilmeleri.

Bir defa kullanılabilir dedik fakat 1 kez kullanacağımız iş için neden ücret ödeyelim diye bir düşünce belirebilir aklınızda… Bunu şöyle açıklayalım. Örneğin Whatsapp’ta kullanmak üzere bir sanal numara aldınız, Whatsapp’ı kurarken numarayı girdiniz ardından Whatsapp SMS kodu gönderdi ve siz kodu doğrulayarak Whatsapp kullanmaya başladınız. OnayTR’den aldığınız sanal numaraya yalnızca 1 kez kod gelmesine rağmen sınırsız şekilde Whatsapp kullanabiliyorsunuz. Yani buradaki 1 kez olayı kafanızı karıştırmasın, zaten SMS onay kodu sayesinde biz amacımıza ulaşmış oluyoruz. İsterse 10 kez gelsin, isterse 1 kez gelsin fark etmiyor.

Onay TR Güvenilir mi? Olumlu ve Olumsuz Yanları Neler?

Sistemin nasıl işlediğinden, sanal numara ile neler yapabileceğimizden bahsettik. OnayTR’den nasıl numara alacağız, olumlu yanları neler, olumsuz yanları neler, Onay TR güvenilir mi, bunlardan bahsedelim ki konu tam olarak anlaşılsın.

Öncelikle OnayTR.com sitesini ziyaret ediyoruz ve üyeliğimizi yapıyoruz. En az 5 TL’lik bakiye yüklemesi ile işin yarısını tamamlıyoruz. Bundan sonra sanal numarayı ne amaçla kullanacağınız bunu belirlememiz gerekiyor. Çünkü sitede fake numara alma kısmına girdiğimizde orada görünen servislerden birisini seçmemiz gerekecek. Sitede çok fazla servis var, benim en beğendiğim kısım burası.

Adamlar Uber’den dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden birisi olan Alibaba’ya, Ebay’e, Amazon’a; Facebook, Instagram, Twitter gibi ülkemizde herkesin kullandığı sosyal medya mecralarından Tinder’a, Telegram’a, Linkedin’e kadar tüm online platformları düşünmüş sitelerine eklemiş. Hatta getir, hepsiburada, yemeksepeti gibi cep telefonu numarasına ihtiyaç duyulabilecek diğer uygulamalara da düşünülmüş. Bu yönüyle gerçekten başarılar.

OnayTR.com’a bakiye yükledik ve istediğimiz servisi seçtik. Bundan sonra sanal numara almak için tek yapmamız gereken hangi ülkeden numara alacağımız. Burası da ilginç, adını sanını duymadığımız ülkelerin telefon numaralarını bile seçebiliyoruz. Mısır, Güney Afrika, Kırgızistan gibi hiç aklımıza gelmeyen ülkeler bile var. Bu seçimi yaparken, fiyatlandırmaları göz önünde bulundurun, bazı servislere üye olurken hangi ülkeden numaraya sahip olduğumuz önemsenmiyor, bu yüzden düşük fiyatlı olanlardan seçim yapmak daha mantıklı. Fakat onay tr’de neden her ülkenin numarası farklı orasını çözemedim, zaten çok da önemli değil, önemli olan bizim için ucuz olması.

Ülke seçimini yaptıktan sonra sanal numara almış oluyoruz. Dilediğimiz bir platformda bu numarayı kullanabiliriz. Ben Signal uygulaması için sanal numara aldım, uygulamayı cep telefonuna indirdim ve aldığım numarayı Signal’e belirttim hemen mobil onay SMS’i ona geldi ve onu da Onay TR sitesinden uygulamaya yapıştırdım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

signal-sanal-numara

Evet sitenin işleyişini, nasıl sanal numara alacağımızı anlattık fakat olumsuz yönlerinden pek bahsedemedik. Ben incelememde gördüğüm en büyük olumsuzluktan bahsedeyim. Adamlar o kadar sektörün bir numarasıyız diye belirtiyorlar ama yabancı dil seçeneği yok. Onlarca ülke seçeneği var, onlarca servis var ama İngilizce dilinde destek yok. Elbette adında anlaşıldığı üzere Onay TR, yani biraz daha Türkiye’ye hizmet etmek için açılmış, ama en azından evrensel dillerden İngilizce dil desteğini beklerdim siteden.

OnayTR sitesinde sonradan farkettiğim bir diğer özelliği anlatmak istiyorum. Numara kiralama diye bi hizmet sunuyorlar. Bu hizmet normal sundukları tek kullanımlık numaranın biraz gelişmiş versiyonu diyebiliriz. Bu yazıya başlarken anlattığım gibi sistem tek bir sms verme üzerineydi ancak kiralama hizmetinde farklı olarak belirtilen süre boyunca istediğiniz kadar sms alabiliyorsunuz. Ne demek bu derseniz örnekle açıklayayım, ben denemek için bir Telegram numarası aldım. Bildiğiniz gibi telegram her girişte numaraya bir mobil onay kodu göndermektedir, bu kiralama servisi sayesinde istediğiniz kadar hesaba gir çık yapabiliyorsunuz. Ben hesaba girdim, daha sonra ikinci telefonumdan yine girdim ve yine sms geldi. Bu kiralama işinin şu anlık eksi yanı 4 saat veriyorlar. Yani ben en azından 12 saat beklerdim, 4 saat oldukça kısa bir zaman. Yine de belki ikinci, üçüncü sms’e ihtiyaç duyanlar için güzel hizmet diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top