skip to Main Content

✔️ SEO Analizi: Ziyaretçi Trafiğini Artırmanın En Etkili Yolu

seo analizi

SEO analizi, bir sitenin ilgili anahtar kelimelerle arandığında arama motorlarında kolayca erişilebilir olması amacı ile yapılan ve rakip sitelere karşı hangi konumda olduğunun incelenmesidir. Bilindiği gibi web sitelerinin Google arama sayfası sonuçlarının en üstünde yer alması onlara çok fazla ziyaretçi trafiği sağlamaktadır. Bu sayede ürünlerini, hizmetlerini ve duyurularını geniş kitlelere gösterme şansı bulmaktadır. Bu arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için yapılan çalışmalara SEO, arama motoru optimizasyonu denir.

Arama motoru optimizasyonu, site analizi ile başlayan, rakip analizi ile devam eden ve bir çalışma planlamasına göre işlemler yapılan süreçtir. Bu sürecin ilk aşaması da analiz yapmaktır. Trafik artırmanın 3 temel yöntemi vardır. Bu yöntemler sırasıyla kendi sitenizin incelenmesi, rakiplerinizin incelenmesi ve doğru kitleye doğru içerikler üretmektir.

Site analizi, arama motoru botlarının sitenizi aramalarda belirli bir konumda göstermesi için gerekli kriterlerin site içerisinde var olup olmadığının incelenmesidir. Yapılan incelemeler siteyi oluşturan kodlardan başlayarak ziyaretçilere sunulan sayfalara kadar birçok durumu kapsamaktadır. Hatalar ve eksikler tespit edilip planlamaya dahil edilir.

Rakip incelemeleri ise sitenizin rakiplere karşı hangi durumda olduğunu, onlardan ne eksikleriniz olduğu ve onların önüne geçebilmek adına neler yapmanız gerektiğinin analiz edilmesidir. Tüm bu işlemlerden sonra nasıl bir yol izlenilmesi gerektiği netleşir ve SEO çalışmaları yapılmaya başlanır.

Ziyaretçi Trafiği Artırmak için SEO Analiz Desteği

Ziyaretçi trafiğinizi artırmanız için gereken bu analizleri internette bulmak çok zor. Bunun için bir SEO Ajansı ile çalışmalı ya da bu işleri temelden öğrenmeye başlamalısınız. İnternette site analizi yapan web siteleri bulabilirsiniz. Bunlar sitenize dair bazı önemli bilgileri vermektedir. Fakat bunlar trafik artırmak için geçerli analizler değildir. Sadece sitenizin bilgilerini sunarlar size. Yapmanız gerekenler hakkında herhangi bir bilgi bulamazsınız. Çünkü her site farklıdır ve trafiğini artırmak için yapması gerekenler farklıdır.

Bu noktada ücretsiz SEO analizi hizmeti veren bir servis bulunuyor. Wobseo SEO hizmeti veren profesyonel bir ajanstır. SEO yapmaya yeni başlayan ve kendi trafiğini artırmak için optimizasyon işlemlerini kendi yapmak isteyenler için bu desteği sağlıyor. Yapmanız gereken SEO analiz sayfasına gidip sitenizi ve rakiplerinizi formda iletmek. Sonrasında size e-posta yolu ile detaylı bir raporlama gönderilmekte.

SEO Analiz Raporunda Yer Alanlar

Analiz raporunda birçok değerli bilgi bulunmakta. Bunlar sitenizdeki hatalar, eksikler ve bunları nasıl düzeltebileceğiniz. Rakipleriniz hakkında genel bilgiler, onların eksiklikleri ve bu eksiklikleri nasıl kullanabileceğiniz. Aynı zamanda bu işlemler bittikten sonra trafiğinizin artması için gerekli olan ekstra tavsiyeler.

SEO’ ya yeni başlayanlar ya da SEO ile ilgilenmese bile trafiğini artırmak isteyenler bu hizmetten ücretsiz şekilde yararlanabilirler. Ayrıca Wobseo bu işe yeterli zamanı olmayanlar ve kurumsal firmalar için sonuç garantili SEO hizmeti sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top