skip to Main Content

Solmayan Güller

Güller her yaştan pek çok insan için oldukça anlamlıdır. Özel bir günde, hasta ziyaretlerinde veya sadece sevdiğimiz insanları sevindirmek istediğimizde gül almak güzel ve etkili bir seçenektir. Nedense gül, sevginin ve zarafetin bir sembolüymüş gibi gelir bize. Aynı zamanda güzel renkleri ve harika kokusuyla çok güzel bir sürprizdir sevdiklerimiz için. Bir gülün soluşunu izlemek ise güzel bir filmin bitişinde hissettiğimiz hüznü anımsatır bize.

Hayatımızda hiç bitmeyen güzel anlar istediğimiz gibi, sevdiklerimizden gelen solmayan güller de isteriz elbette. Solmayan bir gül, solmayacak bir sevgi bağına işaret eder kimileri için, kimileri için ise eskimeyecek bir hatıra anlamına gelir. Birine solmayan gül hediye etmek sanki söz vermek gibidir sevgi, bağlılık ve dostluk adına. Solmayan gül aynı zamanda güzel bir hatırlatıcıdır, hediye ettiğimiz kişiye kendimizi her gün hatırlatmanın çok hoş ve zarif bir yoludur.

Tüm bunların yanı sıra, solmayan gülleri evinizin her köşesinde veya iş yerlerinizde şık ve kalıcı bir dekorasyon malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Bu harika dekorasyon ürünün çeşitlerini https://www.cicekgaraj.com/ adresinden kolaylıkla inceleyip, sipariş verebilirsiniz. Ayrıca solmayan güller, doğal çiçeklerin aksine fotosentez yapmadığı için geceleri karbondioksit üretmezler. Bu nedenle evlerimiz için canlı çiçeklerden çok daha iyi bir seçenektir. Yine bu özelliğinden ötürü hastane ziyaretleri içinde çok daha uygundur.

Solmayan Güllerin Ortaya Çıkışı

            Peki bu solmayan gül üretme fikri nasıl ortaya çıkmış? Bunu hiç merak ettiniz mi? Bu güller çok büyük bir emek ve sabırlı bir çalışmanın ürünüdür. Belçikalı bir aile daha uzun ömürlü ve güzel bir gül üretmek için çalışmalar yapmaya başlıyorlar. Bunun için dünyadaki birçok ülkeyi gezip yaklaşık 30.000 deney yapıyorlar. Nihayetinde en güzel ve iri güllerin Ekvator çevresinde yetiştiğini görüyorlar. Ayrıca insan mumyalamada kullanılan gliserin maddesini kullanarak yetiştirdikleri gülleri çok daha uzun ömürlü hala getirebilmeyi öğreniyorlar. Bu Belçikalı aile sayesinde, solmayan güller şu anda dünyanın birçok yerinde insanları mutlu ediyor.

Solmayan Güllerin Bakımı

            Solmayan güllerin bakımıyla alakalı en önemli husus, onları direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmamak, çünkü doğrudan güneş ışığı alması solmayan güllerimize zarar verebilir. Doğal veya yapay bir ışık kaynağına maruz kalmayan gül çok daha güzel bir şekilde saklanabilir. Ayrıca solmayan güllere fiziksel temastan ve su ile temastan kaçınmalıyız. Böyle bir temas gülün yapısına zarar verir. Eğer bu şekilde özen gösterirsek, solmayan güllerimiz en az 3 yıl tazeliklerini koruyabilir. Tabii her şeyde olduğu gibi onlara sevginizi ve ilginizi hissettirmeniz de çok önemlidir. Sevgi ve ilgi hayatımızdaki birçok şeyi güzelleştirdiği gibi solmayan güllerimizi de daha uzun ömürlü yapar.

Solmayan Güllerin Çeşitleri (Renkleri)

            Solmayan güller pek çok farklı renk alternatifine sahip. Doğal güllerde bulunan kırmızı, beyaz, sarı, pembe gibi renklerin yanı sıra oldukça ilginç renk seçenekleri de mevcuttur. Turkuaz, siyah, mavi, mor, yeşil, gümüş gibi birçok sıra dışı renkte solmayan gül bulmak mümkün. Ayrıca pembe-beyaz, siyah-beyaz gibi iki renkli güllere ve ikiden fazla renkten oluşan gökkuşağı güller gibi özel tasarım güllere de https://www.cicekgaraj.com/   adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu harika rengarenk güller sayesinde duygularınızı sevdiğiniz insanlara hiçbir renk kısıtlaması olmadan gösterebilirsiniz.

Solmayan Güller Nasıl Üretilir

Solmayan güller genelde Ekvator çevresindeki ülkelerde yetiştirilir ve Belçika’da gerekli işlemlerden geçirilmesinin ardından son halini alır. Tohumundan başlayan ve son halini alana kadar süren, çaba ve sabır gerektiren işlemlerden geçer. Yapılan bu işlemler sonucunda bu güller fotosentez yapamaz. Ayrıca güllere yapılan bu işlemlerin doğaya ve insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Solmayan Güllere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Zengin renk skalası, harika aranjmanları ve çeşitli sunumlarıyla https://www.cicekgaraj.com/ sizin için hizmet vermektedir. Özel günlerinizde, sevdiklerinizi mutlu etmek istediğinizde onlara kalıcı ve zarif bir hediye vermek isterseniz solmayan güller oldukça ideal bir seçim olacaktır. Bu güller kalıcı olma özellikleri ile sevdiklerinize kalıcı sevgi temennileri sunmanızı sağlayacaktır. https://www.cicekgaraj.com/ sunduğu harika solmayan güllerle sevdikleriniz ve sizin aranızda bir nevi köprü vazifesi yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top