skip to Main Content

Su Arıtma Cihazı ve Fiyatları

Su kaynaklarının hem azalıp hem de yüksek oranda kirlendiği bir dünyada yaşıyoruz.Haliyle evimize gelen suyun miktarı ve kalitesi her geçen gün daha da azalmaktadır.Yaşanan sağlıklı su sıkıntısı özellikle ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana gibi illerde baş göstermekte olup insanlar için artık hayatı olumsuz etkileyen bir faktör haline gelmiştir.Bu şehirlerde yaşayan insanlarımız damacana su ve ya su arıtma cihazları ile arıtılan suları kullanmaktadır.Damacana su kullanımının da giderek daha pahalı ve sağlığa zararlı yönlerinin ortaya çıkmasıyla da artık insanlar su arıtma sistemlerine yönelmektedir.Tüm dünyada trend haline gelen bu cihazlar gelişen teknolojiyle beraber neredeyse en kirli suyu bile %100 arıtır hale gelmiştir.Kirli sular içinde ki zararlı mineral, mikroorganizma ve tortular arındırılarak hiç bir ek çaba göstermeden evimizde musluktan akmaktadır.

reverse osmosis

Su Arıtma Cihazı Almanız İçin Önemli Sebepler

 • Su şebekesinden gelen kirli  suyu filtreden geçirerek  içinde ki zararlı madde ve mikroorganizmaları uzaklaştırıp kötü kokusunu güzelleştirir.Böylece hoş kokulu , sağlıklı ve kaliteli suyu zevkle içerken kirli su içinde ki kanserojen maddelerden de uzak durmuş olursunuz.Arıtılmış su sayesinde bağışıklık  sisteminiz daha da güçlenip enfeksiyöz hastalıklara daha az yakalanıp vücut metabolizmanızı daha üst seviyede tutabilirsiniz.
 • Damacana suya ömrünüz boyunca para vermektense tek seferlik uygun fiyata alacağınız bir su arıtma cihazı sayesinde ömrünüz boyunca tasarruf yapmış olursunuz.
 • Su arıtma sistemi içerisinde bulunan su tankı sayesinde habersizce yapılan su kesintilerinden minimum düzeyde etkilenip su ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri

Şu anda tüm dünyada en popüler ve güvenilir su arıtma sistemi Reverse Osmosis ( Ters Ozmos ) dir. Çok aşamalı filtreleme sistemi sayesinde kirli su içerisinde ki sağlığa zararlı madde ve mikroorganizmalar 100% oranında arıtılarak musluğa gönderilmektedir.Ev tipi  ve endüstriyel su arıtma cihazları olarak 2 ayrı kategoride üretilerek satışa sunulan bu sistemler insanların ihtiyaçlarına göre farklı membran, filtre , tasarım ve su tankına sahiptir.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Türkiye’deki ortalama 5 kişilik bir aileye yetecek performans ve arıtma kapasitesinde ki bir ev tipi  su arıtma cihazı 5 aşamalı Reverse Osmosis filtreleme sistemiyle donatılmış olup yaklaşık 8 litrelik su tankına sahiptir.Su arıtma filtresi olarak ;

 • 10” 5 Mikron Spun (Sediment) Filtre
 • 10” GAC Karbon Kartuş Filtre (UDF)
 • 10” Blok Karbon Kartuş Filtre (CTO)
 • 10” Inline Coconut Post Karbon Filtre
 • 75 GPD Membran

monte edilmiştir.Bu özellikteki filtreler ile günlük 100 litreye yakın arıtılmış su elde edilebilmektedir.İhtiyaca göre daha fazla üretim yapan filtrelere sahip su arıtma cihazları satın alınabilir.

ev tipi su arıtma cihazları

5 aşamadan sonra takviye edilen filtreler suya alkali özelliği kazandırarak insan sağlığına en yararlı su olan alkali suyu üretmektedir.Bir su arıtma cihazındaki filtre sayısı ihtiyaçlara göre 10 aşamaya kadar yükseltilebilmektedir.

Eğer yaşadığınız yerleşim yeri şebekeden gelen suyun basıncının sabit olmadığı bir yerse ekstra olarak pompalı su arıtma cihazlarını da tercih edebilirsiniz.Pompa sayesinde evinize gelen düşük su basıncı arttıralarak filtreye gönderilmektedir.Bu sayede musluktan akan suyun şiddeti hep aynı kalmış olacak ve su arıtma filtrelerinin ömrü de bir o kadar uzayacaktır.Genellikle taşra ve köy gibi yerleşim yerlerinde yaşanan bu basınç sıkıntısı şehir merkezlerinde yaşanmamaktadır.

Montaj olarak ise mutfağınızda tezgah altına yerleştirilerek herhangi bir yer kaplamamaktadır.Bu sayede evinizin dekorasyonunu bozmadan estetik ve rahat bir kullanım sunmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazları

Daha çok sayıca fazla kişinin su tükettiği fabrika, çay ocakları, kantin gibi işletmelere hitap eden su arıtıcılardır.Bu cihazlarda membran kapasitesi ev tipi su arıtma cihazlarına göre daha büyük olup 300 GPD membranların kullanıldığı günlük su üretiminin 500 litreyi bulduğu cihazlardır.Yine isteğe göre su arıtma filtresi sayısının arttırıldığı sistemler olup 5 aşamadan 10 aşamaya kadar filtreden oluşabilmektedir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Çok farklı tipte ,güçte ve  modele sahip olan su arıtma piyasasında fiyatlar da bir o kadar değişken olmaktadır.İstediğiniz cihazın kasa tipi, filtre sayısı, üretim kapasitesi ve su tankına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.Standart bir ev tipi su arıtma cihazını kapalı kasa,  5 aşamalı ve 8 litrelik bir su tankına sahip olduğunu düşünürsek yaklaşık 700 TL gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz.Saydığımız özellikler 5 kişilik bir aileye günlük su ihtiyacını karşılayacak verimde olup daha üst düzey özelliklere sahip bir ürün istiyorsanız bu fiyat 2000 TL ‘ye kadar çıkmaktadır.

akıllı su arıtma cihazları

En İyi Su Arıtma Cihazı Seçin 

Bir su arıtma cihazı alırken kesinlikle dikkat etmeniz gereken etkenler vardır.Konu sizin sağlığınız olunca bu sayılan etkenler bir hayli önem kazanıyor.

 • Kendini gerek Türkiye’de gerekse dünyada kanıtlamış bir firmadan ürün almaya dikkat edin.Zira su arıtma firması adı altında kendini tanıtıp uzak doğudan getirilen kalitesiz ithal ürünleri halka yerli üretim adı altında satan firmalar bir hayli fazladır.200-300 TL gibi bir fiyata satılan su arıtma cihazlarından yarardan çok zarar göreceğiniz kesindir.Su Arıtma Marketi olarak sattığımız her cihazın kalitesine, sağılığına ve performansına güvenerek daima arkasındayız.
 • Bir su arıtma sistemi kesinlikle ürün garantisine  ve tüm Türkiye’de etkinlik gösteren servis ağına sahip olmalıdır.Aksi taktirde cihazda çıkabilecek bir sorun karşısında yalnız kalırsınız.
 • Aldığınız ürünün uluslar arası kalite kontrol kuruluşu olan N.S.F. Belgesine sahip olmasına özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top