skip to Main Content

Yıllardır Seni Zenginleştirmeye Çalışıyorum. Borçtan Kurtulma Vakti!

borçtan kurtulmaSelam, HızlıAdam takipçisi. Sen konulara hakimsin ama blog sayfamla yeni tanışanlar için çok kısa bir açıklama yapayım. Sonrasında ise zenginliğe giden yolda borçlardan kurtulmanın ve zenginleşmenin yöntemlerini tartışalım.

Bu blog sayfası, kurulduğu günden itibaren okurlarının yaşam kalitesini artırmaya yönelik teknikler  paylaşır. Makalelerin %90’ı tarafımdan hazırlanır ve bir çoğu DENEYİM EDİNDİĞİM konularla ilgilidir. Her ne kadar konular satış-pazarlama ağırlıklı görünse de doğrusu bu değil.

Doğrusu: Paylaştığım konular, kişinin kendini pazarlayabilmesi, kariyer edinmesi, iletişim yeteneğini geliştirmesi, iş fırsatlarını iyi değerlendirebilmesi, ek gelir fırsatlarını keşfetmesi, birikim yapabilmesi, maddi ve manevi yaşam kalitesini artırması üzerinedir. Şimdi de bu yöntemlerden bir yenisi olan “mucizevi şekilde borçtan kurtulma” tekniklerini inceleyeceğiz. Bana güven ve sonuna kadar oku!

Örnek olarak yine kendimi kullanacağım çünkü az önce de söylediğim gibi yazdıklarımın çoğu DENEYİM EDİNDİĞİM konularla ilgilidir. Her insan gibi ben de gelir potansiyelimi yükseltmek ve yaşam kalitemi artırmak istiyordum. Yine istiyorum. Şuan “zengin” kelimesinin karşılığını verebilecek kadar varlığa sahip olmasam da son 2 yılda aylık gelirimi 3’e katlamış biri olarak “eskiye nazaran zenginim” diyebilirim. Eskiye nazaran zengin olmak da bir tür zenginleşme değil midir? Bunu, borçlarımdan kurtulmak için edindiğim prensiplere borçluyum. Hem dağ gibi borçlarımdan kurtulmuş oldum, hem de gelir potansiyelimi artırdım.

Zenginleşme: Mevcut varlıkta ölçümlenebilir bir şekilde artış sağlamaktır.

Yukarıdaki tanıma göre 500 TL kazancı olan birisi de zenginleşebilir değil mi? Şimdi tek amacım senin varlıklarını artırmak. İster 500 TL ister 50.000 TL gelirin olsun, hiç fark etmez! Şimdi bunu senin nasıl başaracağını açıklıyorum:

Yıllardır yaptığın borçları buradaki tek bir sayfa yazı ile yok edemem ama borçlarından nasıl kurtulabileceğini anlatan 2 madde paylaşıyorum. LÜTFEN, en azından birinci maddeyi uygulamadan YORUM YAPMA!

 1. Küçük Bütçelerle Büyük Birikimler Yapmak başlıklı yazımı okumanı tavsiye ederim.

 2. “Borçtan Kurtul Allah Aşkına” isimli kitabı temin edip okumanı tavsiye ederim. (Bu kitapta benim uyguladığım birikim yöntemleriyle birlikte çok daha fazla birikim yöntemi ve ek gelir yöntemleri paylaşılmış)

 

Peki, nasıl oluyor da kendimden bu kadar emin konuşuyorum? Buyur:

Yaşam Kaliteni Artırma ve Borçlardan Kurtulma Vaktin Geldi!

24 Temmuz 2015 tarihinde paylaştığım “Küçük Bütçelerle Büyük Birikimler Yapmak” başlıklı makalede dar gelirli insanların nasıl birikim yapabileceğini ve yaşam standartlarını nasıl yükselteceğini anlatırken bir yandan da anlattıklarımın uygulayıcısı olmuştum. Anlattığım yöntemleri uygularken %100 faydasını gördüm. Merak etmeyin, bu tek kişilik bir deney değil!

Şöyle ki:

1 Aralık 2016 Tarihinde (Şuan okuduğunuz makaleyi yazmadan 3 gün önce) bana bir kitap hediye edildi.

Kitabın Adı: Borçtan Kurtul Allah Aşkına!
Kitabın Yazarı: Ayhan Özden

Bu kitap bana hediye edilmeden önce kitabın yazarı Ayhan Özden’in facebook paylaşımları dikkatimi çekmişti. Zaten kendi kendime uyguladığım ve sonuçlarından son derece memnun kaldığım borçtan kurtulma yöntemlerim vardı ama bu kitaptan yeni teknikler öğrenebilir miyim diye düşündüm. Okuduklarım karşısında ilk kez şapkadan tavşan çıktığını gören çocuk gibi ağzım açık kaldı.

Kitabı okuduğumda, benim kendi kendime bulduğum tekniklerin aslında dünyadaki insanların %3’ü tarafından bilinçli uygulanan teknikler olduğunu öğrendim. Bu tekniklerin gizlendiğini ve en az paylaşılan bilgiler arasında yer aldığını da öğrenmiş oldum. Tabi ki bu kitapta benim yazmış olduğum 1 sayfalık yazıdan çok daha fazlası var. Dolayısıyla çok önemli yeni bilgiler de edindim.

Daha da önemlisi: Ayhan Özden, yazdığı her yöntemi bilimsel araştırmalar ile desteklemiş, ispat etmiş ve bizzat uygulayıcısı olmuş.

Borçtan Kurtul Allah AşkınaBorçtan Kurtul Allah Aşkına! İsimli kitapta, pasif gelir yöntemlerinden, çeşitli birikim yöntemlerine kadar seni zenginleştirebilecek onlarca yöntem var. Borçlu olduğun halde nasıl birikim yapabileceğini ve bunun hiç de zor olmadığını anlatıyor. Ben de onaylıyorum! Sen de okuyup uygularsan hiç şüphesiz sen de onaylayacaksın.

Bu kitap, sadece maddi zenginliği değil; manevi zenginliği de anlatıyor. Üstelik hangi dine mensup olursan ol kitaptaki yöntemler manevi yönden seni refaha kavuşturabilecek şekilde yazıldı. Kısacası yazar mutlu olmanı istiyor 🙂

UNUTMAYIN: İşe yaradığı kanıtlanmış birçok bilimsel telkin yöntemi zaten din kitaplarında yer alır. Daha fazla anlatıp konuyu reklam filmine çevirmek istemiyorum.

Zengin olmak… Hmm…

Zengin olmak için önce BORÇLARINDAN KURTUL! Zenginsen eğer “MUTLU ZENGİN” olmak için BORÇLARINDAN KURTUL…

Bu bir reklam veya sponsorlu tanıtım yazısı değil. Her zaman ki gibi okurlarıma fayda sağlamayı amaç edinerek tamamen kendi isteğimle yaptığım bir çalışmadır. Ben bu kitabı okudum, beğendim ve seni de faydalandırabilmek için yazarıyla irtibata geçtim. Yazar Ayhan bey de elinden gelen desteği sağladı. Bana, takipçilerimle paylaşmam için fazladan 3 adet kitap gönderdi.

Kitabı hangi mağazadan, ne şekilde temin edeceğinizi dahi paylaşmıyorum. Google’da aradığınızda bir sürü mağaza ile karşılaşmanız olası.

Gel gelelim elimdeki 3 adet kitabı kimlere hediye edeceğim konusuna.

Ayhan Özden, Borçtan Kurtul Allah Aşkına

Bu makaleyi sosyal medya hesaplarından herhangi birinde paylaştıktan sonra paylaşım URL’sini aşağıdaki yorum alanında bildiren kişilerden 3 nasipli arkadaşa göndereceğim. Paylaşım URL’si ile birlikte makalem hakkında yorumlarını veya sorularını da yazabilirsin.

Yorumları bekliyorum.

Son tarih 09.12.2016

Süre dolduktan sonra yorum panelini aşağı yukarı scroll ederken 3 yaşındaki oğlumun ekrana dokunmasını isteyeceğim. 3 kez dokunacak ve dokunduğu alanda kimlerin yorumu varsa kitapları o kişilere göndereceğim. Lütfen hediyeden faydalanamayan arkadaşlar bana kızmasın. Kitabın ücreti de gayet makul zaten. Hediyelerden faydalanamayan arkadaşların kitabı satın almalarını öneririm.

NOT 1: Bu kitapta onaylamadığım bir yöntem var. O da 99 pasif gelir yöntemi arasında network marketing yöntemine de yer verilmiş olması. Geri kalan 98 yöntemin altına imzamı atarım. Okuyun ve borçlarınızdan kurtulun; zenginleşmeye başlayın!

Bünyamin Kapıcıoğlu

63 Yorum
  1. Konuya çok doğru bir yorum getirmişsiniz. İktisat yapmadan kaynağın(gelirin) büyüklüğü de anlamsız kalıyor. Sadece borçtan kurtulmak için değil; borçsuz yaşama sanatını öğrenmek, maddi manevi refaha refaha kavuşmak için artık gözlerimizi açmalıyız.

   Yorum için teşekkür ederim

  2. Bi haber sitesinde okumuştum aynen paylaşıyorum Türkiye’de ise dolandırıcılar akla hayale gelmeyen yöntemler geliştiriyor işte 10 en şeytani yönetem 1) Senetteki imza benim değil diyip itiraz etmek garanti davası 5 sene sürer 2)İmza sizin çıkarsa Kapıma kargo vs geldi ben borçlanmak için imza atmadım diye menfi tespit davası açın en az 4 yılda o sürer 3) Alacaklıyı tanımıyorum diye ifade verin 4) Üzerinizdeki taşınmaz mallarınızı başkalarına satın 5) Senete imza atarken kendi imzanızı değil başka bir imza atın 6) Her tebligata itiraz edin 7)Her itiraz süresini son gününe kadar bekletip gelen tebligatları almayın 8) Devamlı adres değiştirin 9)Alacaklıyı devamlı savcılıga şikayet edin beni tehdit ve ediyo diye 10) Bütün bunlardan sonra alacaklı artık alacağından vaz geçecektir.
   İşte Avrupa ile Türkiye farkı

 1. Reklam yazısı olmadığını vurgulamanza rağmen,yazınız bir reklam yazısının ötesine geçememiş…beklentilerimi boşa çıkardı diyebilirim.Belki bu yazınızı telkin ve baskıcı bir şekilde okuttunuz ama,diğer yazılarınızın ipini çekmiş oldunuz..

  1. Merhaba Uğur bey,

   Böyle bir makale yayınlamam için yazar veya yayıncı tarafından kesinlikle teklif almadım. Kitabı kendim keşfettim ve okurlarımın da en az benim kadar ilgileneceğini düşündüm. Yazar ile görüştüm kitabını okudum ve bu kitabı tavsiye etme gereği duyuyorum. Kitaptan bahsettiğim için istesem de; istemesem de teknik olarak bu bir reklam oluyor. Yani hiç kitaptan bahsetmeden kitabı okumanızı nasıl önerebilirdim?

   Ayrıca, kitapta yazan tekniklerden bir kısmını önceden uyguladığımı ve bunların ne olduğunu da belirttim (Küçük Bütçelerle Büyük Birikimler Yapmak başlıklı yazıda mevcut)

   Sizin beklentiniz neydi?

 2. Merhaba Bünyamin,

  Başlığı görünce, böyle bir an yazında birkaç yöntemden de bahsettiğini düşündüm fakat, pek te öyle olmadı. Kendi deneyimlerini, bizzat uyguladığın yöntemleri de ayrı bir yazıda aktarırsan bence tüm takipçilerine daha da faydalı olacağını düşünüyorum.

  Çekilişe katılmayacağım ancak aktardığın bilgiler doğrultusunda alınabilir diye düşünüyorum. O yüzden satın alıp ve okuyup kitap ile ilgili yorumlarımı buradan tekrar belirteceğim.

  1. Merhaba Timur,

   Kendi uyguladığım yöntemlerin bir kısmını paylaştım aslında. 24 Temmuz 2015 yılında paylaştığım yazıdaki yöntemlerin bu kitapta yer aldığını görmek beni çok şaşırttı diye belirtmiştim ama ziyaretçilerin gözünden kaçıyor. Benim hatam, o kısmı doğru ifade edemedim. Kitapta yazan yöntemlerin bir kısmını şu makalemle %99 aynı > Küçük Bütçelerle Büyük Birikimler Yapmak

 3. Yazını okumadan facebook ta ki paylaşımını görünce sana olan güveni den dolayı kitabı dün akşam internetten sipariş verdim sanırım yarın elimde olacak okuduktan sonra yeniden görüşlerimi yazarım şimdiden teşekkür ederim.

  1. Güveninizin boşa çıkmayacağını düşünüyorum. Zaten, kitap önereyim derken kimsenin güvenini kaybetmek istemem. Okuduktan sonra yorumlarınızı paylaşırsanız diğer okuyucular için de yol gösterici olur.

   İlgi alakanız için çok teşekkür ederim

 4. İyi hoş da bomboş bir yazı bu. Okuduk, elimize ne geçti şimdi? Bir kitap var, çok beğenmişsin. Eeee?? Bize faydası ne oldu? Diğer yazıyı okumak da hiç mi hiç içimden gelmedi doğrusu. Reklam al alma önemli değil ama bir beklenti yaratıp da boş çıkması hoş değil.

  1. Merhaba Elif hanım,

   Yazıdaki vaatler kitabın işe yaradığının bizzat test edicisi olmamdan kaynaklı ve kitapta yer alan yöntemlerden hangilerini uygulayarak başardığımı anlatan diğer yazıma da link verdim. Bazılarının gözünden kaçmış ama siz diğer yazıma giden bağlantıyı görmüşsünüz. Keşke diğer yazımı da okuyup tablonun tamamını değerlendirseydiniz :/

   Yorum için teşekkür ederim

 5. İçeriğin başlığını okuyunca borçlarımdannasıl kurtulacağımıza dair bir kaç yöntem paylaştığını sandım ama içeriği okuyunca bir kitap tanıtımı olduğunu gördüm.
  Defalarca bunun bir tanıtım yazısı olmadığını vurulaman daha çok tanıtım yazısı gibi okunmasını sağladı.

  Direkt çekiliş başlıklı bir yazı ile kitap hakkındaki görüşlerini aktarsan daha etkili olabilirdi diye düşünüyorum.

  Nacizane kaanatim böyledir. Kesinlikle sana yazı konusunda ahkam kesme niyetinde değilim ama her ne kadar bende bir blog yazarı olsam da sonuçta senin ve blogunun müdavim okuyucularındanım 🙂

  Emeğine sağlık.

 6. Armut piş ağzıma düş.Var mı öyle ya.Sihirli değnek mi arıyoruz bir şeylerin düzelmesi için. İlaçları içmeden iyileşebiliyor muyuz? Çaba sarfetmek şart.herkese saygılar.başarılar.

  1. Merhaba @ahmet72,

   Peki çaba sarfetmemizi engelleyen ne? Motivasyon eksikliği olabilir mi? Ya da düşünmeyi reddetmek? veya problemin çözümünü ertelemek olabilir mi? Ayrıca, problem demek: Birden fazla çözüm yolu olan güçlük demektir. Kısa yol, uzun yol, basit yol, zor yol seçeneklerini değerlendirmek gerekir. Tabiki kimse pişmiş armutu ağzınıza koymaz. En azından zahmet edip okumak lazım.

   Yani yorumunuzu destekliyorum. Size katılıyorum.

  1. Merhaba Fatma hanım, Bugüm 24:00’a kadar yapılan tüm yorumlar dahildir. Katılım için teşekkür ederim ancak bağlantı adresini paylaşmamıssınız. Profil adresinizi paylaşmıssınız ve paylaşımlarınız gizli. Göremiyoruz. İçeriği herkese açık paylaşıp, URL’sini yorum olarak gönderebilir misiniz?

  1. Merhaba Fatma hanım. Çekiliş yapıldı. Kazananları 3 yaşındaki oğlum belirledi. Siz de onlardan birisiniz 🙂

   Mail adreslerinizden irtibata geçeceğim.

   Teşekkürler

 7. Herkese merhaba,

  Katılan katılmayan, eleştiren, eleştirmeyen, okuyan okumayan; bir şekilde iletişime geçen herkese teşekkür ederim. Kitapların sahipleri belli oldu.

  @Ahmet
  @Seyfettin
  @Fatma

 8. Merhaba hızlı adam.Seni uzun zmandır takip ediyorum ve takip ettikçe de blogdan para kazanma aşkım artıyor.İsmime tıklayarak bloguma bakabilirsin.Bakıp eleştirmeni ,senin gözünden sitemin hatalarını çok merak ediyorum.

  sevgilerle

 9. Merabalarrrr 😃Bende sizin sayenizde blog açanlardanım.Tabir-i caizse gaza geldim 😃 Ama nerde yanlış yaptığımı anlamadan okunma sayfam sıfırlara indi.Kimsenin okumaması kadar moral bozan birşey yokmuş.Ergenlerin ağzıyla dipteyim sondayım resmen 😃Lütfen sizden rica ediyorum.Bir göz atın da nerde hata yaptığımı söyleyin.Biliyorum çok yoğunsunuz ama minnet duyacağımı özellikle belirtiyorum ve bekleme moduna geçiyorum 😃
  http://esilammm.blogspot.com/

  1. Merhaba, ayarlarınızda yetişkinlere yönelik içerik yayınladığınızı belirtmişsiniz. Bunun anlamı +18 (şiddet, korku, cinsellik vs). Yani yanlış bir ayar yapmış olmalısınız. Blog sayfanızı ziyaret etmek istediğimde şöyle bir uyarı aldım:

   İçerik Uyarısı

   Görüntülemek üzere olduğunuz blog yalnızca yetişkinler için uygun olan içerik içeriyor olabilir. Genel olarak, Google herhangi bir blogu incelemez ve onaylamaz. İçerik politikalarımızla ilgili daha fazla bilgi edinmek için, Blogger Hizmet Şartları’nı ziyaret edin.

 10. Tekniklerden Bi tanesi hemen bi blog oluştur ve sayfanda kitabı tanıt her sarılan veya tıklanan sayfadan Google’dan para kazan zavallı kitap belkide hiç olunmayacak

  1. “Zavallı kitap belki de hiç okunmayacak” yorumunu bu kitap için yaptıysanız araştırmanızı öneririm.

   Borçtan Kurtul isimli kitap Amazon’da EN ÇOK SATANLAR listesinde

  1. Evet, şuan problem gözükmüyor. Bu arada bloğunuz çok yeni. Yaklaşık 5-6 ay boyunca sağlam ziyaretçi beklemeden, neredeyse kendi yazdıklarınızı kendiniz okuyarak, sabırla yazmaya devam etmenizi öneririm. Bu biraz zaman alıyor çünkü

 11. Tamam çok teşekkür ederim.Bu arada bloğunuz da gerçekten kendini okutabilen bir potansiyel mevcut.Devamını diliyorum.iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top