Sayfalar

Youtube’da Para Kazanma Yolları

Bugün sizlere internet üzerinden para kazanma yollarından bahsetmek istiyorum. Son zamanlarda bazı kişiler tarafından ek iş olarak yorumlanan bazı kişiler tarafından ise oldukça yüksek gelirli üstelik kendi işi olarak yorumlanan bir iş fırsatı var. Peki, bu iş fırsatı nedir? Bu iş fırsatı en kısa ve yalın hali ile YouTube üzerinden para kazanma yöntemidir.

Geçtiğimiz günlerde giderek büyüyen ve yapılan araştırmalar önümüzdeki yıllarda katlanarak devam edeceğini kanıtladığı bir video kazanç sistemi mevcut. Doğru şekilde yapıldığında ve uygun seo işlemleri ile tamamlandığında büyük kazançlar sağlayan bir sistem bu. Bende size bu yazımda bu alanda yazılmış ve daha 5. ayını doldurmadan 2. baskısına geçmiş olan bir kitabın tanıtımını yapacağım.

youtube-rehberiTanıtımını yapmak istediğim kitabın ismi “YouTube’da Zirveye Çıkma Rehberi“. Kitabın tanıtımından önce kısaca yazarını tanıtayım isterseniz. Yazarının ismi “Abdullah Talha Karaalioğlu”. Kendisi 1986 yılında İstanbul’da Dünya’ya gelmiş. Yurtdışında yüksek lisansını tamamlayıp gerçekleştirmek istediği projeler için ülkesine geri dönüp birçok marka ile çalışmış, proje yönetimini ve dijital medya strateji danışmanlığını üstlenmiş. Üstelik kendisi Avrupa’dan Türkiye’ye uyarlanan bir çok sayıda projede önemli görevlerde yer almış.

Yazarından kısaca bahsettiğimize göre şimdi kitabın tanıtımına geçebiliriz. Kitap pusula yayıncılıktan çıkarılmış bir kitap. Hem internet üzerinden hem de d&r, idefix gibi birçok kitapevinde en çok satanlar arasında yer alıyor.Yazar, kitabının içeriğini başlangıç seviyesinden orta seviyeye ardından da uzman seviyeye doğru sıralıyor. Yani siz bu kitabı okumadan önce başka bir kitabı okumaya ihtiyaç duymazsınız. Çünkü kitap sizi yetiştirir ve işi başından öğreterek sizi bu alanda oldukça iyi bir seviyeye çıkartır.

Kitabın içinde toplamda 13 bölüm var. Bu 13 bölümün içinde ise 212’den fazla alt başlık mevcut. Ayrıca yazarın şöyle de bir iddiası var ki bu da kitabın değerini daha da yükseltiyor. Kendisi kitabının her yeni baskısına o süre zarfında olan hareketliliğe göre ekstra güncel konular ekleyeceğini bildiriyor. Yani kitap sürekli güncel kalacak ve hiçbir zaman zamanın gerisinde kalmayacak. Bir nevi kitap her baskıda kendini yenileyip adeta bambaşka bir kitapmışcasına karşımıza çıkacak.

Kitabı elinize alıp okumaya başladığınızda YouTube’dan para kazanma yöntemlerini, dijital pazarlama stratejilerini, farklı reklam ağları ile çalışma tekniklerini, sosyal medya pazarlama yöntemlerini, sosyal medyayı amaca uygun kullanma taktikleri ve sır gibi saklanan çok özel dijital manipülasyon tekniklerini, SEO çalışmalarının YouTube gibi büyük sitelerde ne derece önemli olduğunu, internetten para kazanmanın aslında basit bir iş olduğunu ve oyun dahi oynarken nasıl para kazanabileceğinizi öğreneceksiniz. Dünyada ve Türkiye’de son yıllardır popüler olan viral videoların stratejileri de yer alıyor. Kitapta sadece Youtube platformuna bağlı kalınmamış, dolayısıyla okuyucunun aynı yöntemleri farklı dijital yayın platformlarında da uygulayabilmesi mümkün.

Youtube’da Zirveye Çıkma Rehberi’nden bazı konu başlıkları:

•Başarılı Bir Kanal Oluşturmak ve Büyütmek
•Abone ve Hayran Kazanmak
•Yüksek Görüntülenme Sayısı için Püf Noktalar
•YouTube ve Adsense
•YouTube Ortaklık Ağları
•YouTube Manipulasyon Teknikleri
•Oyun Kanalı Açmak
•Let’s Playciler için Altın Rehber
•Oyun Kanalınızı Büyütmek
•Video Hazırlama Teknikleri
•Videolarınız için Ücretsiz Stok Video ve Müzikler
•Özgün Videolar için İpuçları
•Youtube ve SEO
•Trend Video Olma Teknikleri
•Zirveye Çıkmak İçin Gizli Silahlar
•Yeni Nesil Backlink Yöntemleri ve Kaynakları
•YouTube Reklam Modelleri
•Kazanç Elde Etme Yöntemleri
•Niş Çalışmaları
•Yüksek Kazançlı Nişler
•Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama
•Twitter, Tumblr, Foursquare, Pinterest,Snapchat,Facebook, Linkedin, Instagram ile Pazarlama
•Dönüşüm Oranını Arttırma
•Video ile Pazarlama Stratejileri
•Hızlı Abone Kazanma
•YouTube’dan Dünyaya Canlı Yayın
•Vlogger
•Ücretsiz VPS

Sizlere biraz daha ayrıntıya girmek adına kitaptan edindiğim birkaç fikir doğrultusunda YouTube’dan nasıl para kazanabileceğiniz konusunda birkaç örnek vermek istiyorum:

– Farklılıkları yakalayın. Eğer şans eseri herkesin ilgisini çekecek farklı bir olaya denk geldiyseniz hemen telefonunuzu ya da kameranızı açın ve olayı kaydedin. Kazanmaya hemen başlayın.

– Bildiğiniz ve iyi olduğunuz bir konu varsa bu konuda eğitici videolar hazırlayın ve çekin. Gerekli çalışmalarınızı yapın ve kazanmaya başlayın. İlla eğitim videosu çekmek zorunda değilsiniz. Kitapda sizin için bir çok konu fikri mevcut. Dilediğiniz ve benimsediğiniz fikri gerçekleştirebilirsiniz. Herkesin severek oynadığı bir oyunda iyiyseniz siz de bu oyunun nasıl oynanacağını gösteren videolar çekebilirsiniz.

Bu iki örneği şimdilik yeterli bulmakla birlikte ekstra örneklere giderek vaktinizi fazla almak istemiyorum. Ama ek işe ya da direk işe ihtiyacım var diyorsanız o zaman size dünyanın en çok kazanan şirketlerinden biri olan YouTube’dan sizde payınıza düşeni alın derim. Payınıza düşeni alma konusunda ise kesinlikle desteğe ihtiyacınız var. Çünkü bu işler yalnız başına yürütülecek işler değildir. Bu konuda seo çalışanlarına paranızı dökecek kadar elinizde bir sermaye yoksa hemen internet üzerinden ya da kitapevlerinden Abdullah Talha Karaalioğlu’nun YouTube’da Zirveye Çıkma Rehberi isimli kitabını alın ve bu kadar küçük bir bütçe ile kendi işinizin patronu olun. Kitabın ikinci baskısı çıktı bile sakın geç kalmayın ve tükenmeden hemen alın.

Kitabı satın almak için aşşağıdaki bağlantıya tıklayın: http://goo.gl/ZPQrHC

Yazarın web sitesini ziyaret etmek için aşşağıdaki bağlantıya tıklayın: http://abdullahtalha.com

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , ,

31 Yorum = Youtube’da Para Kazanma Yolları

 1. ataşehir evden eve nakliyat 3 Ekim 2016 at 14:06 #

  bir türlü biz kazanamaadıkkk :D:d:D

  • Hızlı Adam 5 Ekim 2016 at 19:07 #

   Bu kitabı okumamış olabilir misiniz? 🙂 Bence neden kazanamadığınız da kitapta gizlidir 😉

 2. blue cruise 3 Ekim 2016 at 17:03 #

  hocam anlatım için teşekkür ederim saygılar

  • Hızlı Adam 5 Ekim 2016 at 19:06 #

   Kitabı okumak daha sağlıklı olacaktır. Bolca emek verilmiş bir eser

 3. Burcu 1Anne 3 Ekim 2016 at 17:27 #

  Anne baba olarak açmış olduğumuz youtube kanalımızda kendimizce bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama abone sayımız çok az olduğu içinde izlenme oranları da ona göre değişiyor tabi ki. Elbet bir gün bizde iyi bir youtuber olacağız 🙂

  Harika bir yazı olmuş, teşekkürler

  • Hızlı Adam 5 Ekim 2016 at 19:05 #

   Birgün videolarınızdan biri hiç beklemediğiniz bir şekilde hit olursa diğer videolarınızı da besleyecektir. İstikrarla devam 😉

 4. Bilişim Cafe 10 Ekim 2016 at 11:09 #

  Bu konuda bir girişimde bulunmak istiyordum. Tam da bu sırada Bünyamin beyin yazısını okuyunca kararımı verdim ve satın aldım. Hızlı Adam olarak bu yazıyı kaleme aldığınıza göre mutlaka faydasını göreceğimiz bir kitaptır. Tabi iş sadece kitabı almakla bitmiyor. Anlatılanları uyguladıktan sonra bence kazanmayacak kimse yoktur diye düşünüyorum. Yönlendirdiğiniz için teşekkür ederim.

  • Hızlı Adam 10 Ekim 2016 at 23:50 #

   İnşallah faydasını görürsünüz. Kitap hakkındaki deneyimlerinizi de paylaşırsanız müteşekkir oluruz. Daha sık görüşmek dileğiyle bol kazançlar…

 5. kitapcumhuriyetim 10 Ekim 2016 at 18:14 #

  Oyun videoları ile müthiş ziyaretçi çeken kanallar var.Enes Batur,Burak Oyunda gibi.Hem oyna hem kazan.Ama bunlarında çakmaları çığ gibi artmakta.Youtube dan para kazanmak isteyen her kişi kanal kurdu neredeyse.Ortalık troll çöplüğüne döndü.Kitap tavsiyesi için teşekkürler.Bloğunuz gerçekten çok başarılı,şöyle bir gezindim de:)

  • Hızlı Adam 10 Ekim 2016 at 23:45 #

   Ek bilgiler ve bloğum hakkındaki yorumlarınız için teşekkür ederim. Daha sık görüşmek dileğiyle…

 6. aysu soylu 12 Ekim 2016 at 12:38 #

  bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum gerçekten bu kadar geniş yelpazede içeriğe sahip youtube ve dijital pazarlama üzerine yerli bir kaynak bulunmuyor hatta şunu gönül rahatlığıyla dile getirebilirimki yabancı kaynaklarda da bu şekilde geniş içeriğe sahip bir eser yok!

  • Hızlı Adam 13 Ekim 2016 at 17:18 #

   Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim

 7. UzunTopuklar 12 Ekim 2016 at 23:13 #

  Facebook, youtube, instagram gibi sosyal medyalar büyüdükçe gelir kaynağı oldu insanlara. İçerik her geçen gün değerleniyor, yaşasın içerik üreticileri, yaşasın bloggerlar 🙂

 8. Serhat ÖZTÜRK 13 Ekim 2016 at 13:05 #

  Merhabalar Çok Güzel Emek Verilerek Harika Yararlı Bilgiler İçinde Anlatım Olmuş.Emeğinize Sağlık Diliyorum.Bizde Radyo Sitesi Olarak Bizlerde Reklamlar İçin Çalışmalarımızı Devam Ettiriyoruz.Ben Her Zaman Şunu Söylerim Kendime,Herkes Çalışıyor Başarıyor Sen Neden Başaramayasın.İnşallah Bir Gün Bizde Popüler Sıralamalar Arasında Yer Alacağız.

  Herkese Hayırlı Günler ve Bu Güzel Hayatta Çalışma Hayatınızda Başarılar Dilerim…Hizliadam.Com Ekibine de Çok teşekkür Ederiz…

  • Hızlı Adam 13 Ekim 2016 at 17:03 #

   Ben ve abonelerimden oluşan ekibim de size teşekkür eder 🙂

 9. Erkan 13 Ekim 2016 at 14:11 #

  Aslına bakarsanız bu kitaba hiç gerek yok, Youtube Türkiye camiasında tabiri caizse “Maymunluk” yaparak çok geniş kitlelere ulaşılabiliyor.

  • Hızlı Adam 13 Ekim 2016 at 16:57 #

   Bir tarafı eleştirmeye çalışırken diğer tarafın işini önemsememek doğru değil. Evet, eleştirdiğiniz konuda kısmen haklısınız fakat bu bir sektör haline geldi. Flash TV’si de olacak Kanal D’si de 😉

 10. Nergiz 21 Ekim 2016 at 12:22 #

  Bu kitap tek kelime ile bir harika! Sadece konu başlıklarına bakarak çok büyük emekler verildiği ve tecrübelerle kaleme alındığı belli oluyor. Tanıtım yazınız bu kitap ile tanışmama vesile oldu sizlere çok teşekkür ederim hızlı adam! Müthiş tespitlerde bulunmuşsunuz ve inanın bu kitap için yazdıklarınız az bile kalmış:) Alacak kişilere mutlaka tavsiye ediyorum hiç düşünmeden direk bu kitabı alın!

  • Hızlı Adam 21 Ekim 2016 at 22:55 #

   Youtube’da para kazanma konusu herkesin merak ettiği bir konu. Sizin de belirttiğiniz gibi bu kitap tüm soru işaretlerine cevap veriyor olmalı. Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler

 11. nedir nedendir 25 Ekim 2016 at 21:45 #

  en kısa zamanda alıyorum kitabı. umarım iyi tecrübeler edinebilirim

 12. Ali 28 Ekim 2016 at 12:49 #

  Güzel Bilgiler Teşekkürler

 13. Mete Denetim 30 Ekim 2016 at 21:57 #

  Kitabı aldım, kendi kanallarımda uygulamaya başladım. Şu an meyvelerini almaya başladım diyebilirim, yine de hala erken. Ama youtube’de kendini geliştirmek isteyenlere mutlaka öneririm kitabı.

  • Hızlı Adam 1 Kasım 2016 at 18:54 #

   Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

 14. hazır site 14 Kasım 2016 at 20:07 #

  değerli yazılarınız için teşekkür ederim saygılar

 15. batıkent arçelik servis 23 Kasım 2016 at 22:01 #

  açıklayıcı bilginiz için teşekkürler youtube parakazanmaya yeni kaydoldum bakalım ne kadar gelir elde ederiz.
  iyi çalışmalar

 16. kaan kara 24 Kasım 2016 at 20:24 #

  Teşekkürler güzel bir şekilde anlatmışsınız.

 17. Türkiye siyasi haritası 12 Haziran 2017 at 23:08 #

  kazanılmıyor aga biz kazanamadık bıraktık o işleri

 18. Backlink Paketleri 3 Ağustos 2017 at 10:21 #

  Bir çok kişide yorum olarak yazmış herkes para kazanamıyoruz düşüncesinde. Bir çok kişi pes etmesinden kaynaklanan durum ve katagori iyi seçilmelidir. Bu yüzden bir çok kişi para kazanamıyor. Kitabı okumanızı tavsiye ederim faydalı olmuş teşekkürler.

 19. fikir banka 29 Ağustos 2017 at 21:54 #

  Sırf merakımdan bu kitabı satın almıştım. Açıkçası amacım, internet sitemin youtube kanalında da başarılı olmaktı ve amacına ulaşarak faydasını gördüğümü söyleyebilirim.

 20. mutlu 30 Aralık 2017 at 04:10 #

  Kitabı aldım gayette güzel öneriler var.Biraz sadece sabredip çektiğimiz herhangi bir videonun hit almasını beklemek sanırım 🙂
  Eğer bakmak isterseniz youtube kanalım:
  https://www.youtube.com/channel/UC1f8ATieICJt1U4LOqN7OOA?view_as=subscriber

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum.