skip to Main Content

Ağrılar için ne yapılmalı?

Bel, boyun, diz gibi bölgelerde meydana gelen ağrılar, kişilerin günlük hayatta rahatsız olmasına ve hareketlerinin kısıtlanmasına neden olmaktadır. Eklem ve kas ağrılarının hafiflemesi ve azalması için bitkisel bir yöntem olan burlumbuş otu önerilmektedir.

Ağrıların nedenleri nelerdir? Nasıl oluşur?

Ağrının birçok çeşidi bulunmaktadır. Eklem ve kas ağrılarının oluşum nedenleri değişkenlik göstermektedir. Genelde kireçlenme, romatizma, soğuk algınlığı, hareketsizlik, ağır sporlar, yanlış hareketler ve duruş bozuklukları gibi durumlar kasılmalara ve eklem bölgelerinde ağrılara neden olabilmektedir. Ağrılar nedenlerine göre kronikleşebilir ya da belli bir zaman sonrasında geçebilir. Kronik hale gelen ağrılar için bitkisel ve doğal yöntemler uygulanabilir. Bu süreç içerisinde doktora gitmek ve doktor desteği almak da önem arz etmektedir.

Sırt ve boyun ağrısına ne iyi gelir?

Sırt ve boyun ağrısı omurganın sürekli olarak hareket etmesi nedeniyle kişilere en fazla rahatsızlık veren ağrılar olarak bilinmektedir. Omurilikte 50’den fazla sinir bulunmaktadır. Bu bölgelerde meydana gelen ağrılar beyne ağrı iletir ve bu da kişinin rahatsızlık duymasına yol açar. Omuriliğe uygulanan basınç ve bu basınç sonrasında zarar gören diskler iltihaplanma gibi durumlara neden olur ve bu da ağrının şiddetlenmesine neden olur. Bu tarz ağrıların engellenmesi için b12 vitamini alımı gerekmektedir. B12 vitamini sinirler etrafındaki tabakların daha da güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu vitaminin yeterli miktarda alınması ağrıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Bir başka yöntem ise kapsaisindir. Ağrıyan bölgeye masaj yaparak kapsaisin sürmeniz ağrıların iyileşmesine destek olur. Bu madde acı biberin içerisinde bulunan ve yanma etkisi meydana getiren bir maddedir. Spreyini ağrıyan bölgelerde kullanabilirsiniz.

Eklem ağrılarına ne iyi gelir?

Eklem ağrısı günümüzde pek çok insanda görülmektedir. Bu ağrıların oluşum nedenleri arasında genel olarak en fazla rastlanan kıkırdak yapısındaki bozulmadır. Yılların geçmesine bağlı olarak kıkırdaktaki yağlanma ve sıvıda azalma meydana gelir. Bu azalma sonucunda sürtünme meydana gelir ve kıkırdak yapısı pürüzlü bir hale gelir. Bu durum sonucunda ağrılar meydana gelmektedir. Ağrıların iyileşmesi ve geçmesi için uygulanabilecek birtakım doğal yöntemler ve bitkisel çözümler bulunmaktadır. Hint buhuru kıkırdak yapısındaki hasarın en aza indirilmesi için uygulanan doğal yöntemlerden birisidir. Toz zencefilde eklem ağrılarının giderilmesi için kullanılan bir bitkisel yöntemdir. Toz zencefil içerisinde bulunan yağlar eklem bölgesinde meydana gelen ağrıların ve iltihapların azalmasına yardımcı olur. 7 gün boyunca yarım çay kaşığı tüketmek ağrılarınızın dinmesine yardımcı olacaktır. Sıcak suyun içerisine ya da içtiğiniz meyve sularına da koyabilirsiniz. Bu tarz doğal yöntemlerle ağrılarınızı hafifletebilir ve vücudunuzu rahatlatabilirsiniz.

Ağrılar için doğal ve bitkisel çözümler

Eklem ve kas ağrılarının en büyük nedenlerinden birisi yetersiz beslenme ve egzersizdir. Ağrıların hafiflemesi için her gün egzersiz yapılmalı ve vitamin alımına dikkat edilmelidir. Egzersiz yapmak vücut elastikiyetinin artmasına yardımcı olur. Ağır egzersizler ağrılara neden olur. Eğer ki ağır hareketler yapacaksınız öncesinde ısınma egzersizleri yapmalısınız. Eklem ve kas ağrıları yaşlılığa bağlı olarak meydana geliyorsa bitkisel çözümlerden destek alabilirsiniz. Çeşitli bitkiler kıkırdaktaki sıvı yetersizliğinin ve yağ azalmasının önüne geçebilmektedir. Özellikle burlumbuş otu bu konuda oldukça etkilidir. Doğal içerikli burlumbuş jelini kullananlar https://orjinalburlumbusotu.com/burlumbus-otu-agri-jeli-kullanici-yorumlari/ sayfası üzerinden ürünün etkileri hakkında yorumlarda bulunmaktadırlar. Yorumlar incelendiğinde ürünü deneyenlerin ağrılarındaki azalma ve hafifleme net bir şekilde fark edilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top