skip to Main Content

En İyi Netflix Dizileri

Dijital dizi izleme platformları arasında dünya tekelini elinde bulunduran Netflix, her geçen gün farklı bir ülkeden aldığı dizi, film, çizgi film ve belgeseli yayına sokmaktadır. Artık dünyanın her bölgesinden izlenen Netflix dizileri büyük bir izleyici kitlesine sahiptir. Bu zamana kadar yayınlanmış olan en iyi 6 Netflix dizisini ise şöyle sıralayabilmek mümkün;

Dark

Netflix’in ilk Alman yapımı dizisi olma özelliğini bünyesinde barındıran Dark, 33 yılda bir gerçekleşen bir döngüyü konu edinir. Kayıp bir çocuğu ararken geçmişe yönelik pek çok sırrın ortaya çıktığı Dark dizisi 1 sezon yayınlanmış ve dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştır. Almanya’nın Winden isimli kasabasında geçen bu hikaye geçmişi ve geleceği bir arada işler.

La Casa de Papel

Son dönemin yükselen yıldızlarını bir arada barındıran ve Netflix’in İspanyol dizisi olarak seyircinin karşısına çıkan La Casa de Papel, İspanya’da bir darphane soygununu konu edinir. Alvaro Morte’nin çıkış yakaladığı bu dizide El Profesor olarak can verdiği karakter, dünya çapında ve Türkiye’de büyük bir ilgi görmüş ve üçüncü sezonu merakla beklenmektedir.

Mind Hunter

Suç dünyasına psikolojik açıdan göz atmak isteyenler için farklı bir yapım olarak seyircinin karşısına çıkan Mind Hunter, 1970’lerin son yıllarında geçmektedir. Suçluların psikolojilerini işleyen ve bu duruma neden geldiklerini konu alan dizi, FBI Ajanı ve öğretmen olan Holden Ford’un gerçek izlenimlerini seyirciye usta bir şekilde aktarmaktadır.

The End of The F***ing World

Depresif ve karanlık bir dünyanın seyirci ile buluştuğu bu dizi, acımasızlıkların komedi ile harmanlandığı alternatif bir dünyanın kapısını açar. Netflix’in “garip” denilebilecek yapımlarından bir tanesi olarak dijital platformda oldukça beğenilen dizi, bölüm başı 20 dakika olması ile de dikkat çekiyor. İlk sezonu 8 bölüm yayınlanan dizi ikinci sezon onayını da aldı.

Altered Carbon

Başarılı bir kitabın uyarlaması olarak Netflix dünyasına adım atan Altered Carbon dizisi, teknolojinin zirveye çıktığı yapımlardan bir tanesi. Bedenin öldüğü ancak ruhun ölmediği mottosunu konu edinen ve zihnin başka bir bedende yeniden canlanmasını işleyen dizi, seyircisine bambaşka bir dünyanın kapısını açıyor. İlk sezonu ile adından söz ettiren dizi, ikinci sezon onayı da almış bulunuyor.

Sacred Games

Hint filmleri ve dizileri atmosferinden uzak olan ve Temmuz 2017’de başlayan bu yapım seyirci tarafından oldukça beğenildi. Dizi sert ve gerilim dolu. Yeraltı dünyası ve yozlaşmış bir dünyayı konu alan dizinin başrol oyuncusu Saif Ali Khan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top