skip to Main Content

✔️ Bebek Anı Defteri Ne İşe Yarar?

Bebek anı defterleri işlevsel özellikleri ve bebekler ile annelerin dünyalarına hitap edebilecek şekilde tasarlanmaktadır. Bebeğiniz doğmadan önce de kullanmaya başlayabileceğiniz bebek anı defterlerine gebelik testinizden ultrason fotoğraflarınıza kadar istediğiniz anılarınızın fotoğraflarını da koyabilirsiniz. Bebeğinizi karnınızda taşırken doğum öncesi ve sonrasında neler hissettiğinizi, bebeğinizin kilosunu, boyunu ve diğer detaylarını da bebek anı defterine not edebilirsiniz.

bebek anı defteri

Bebeğiniz ile geçireceğiniz ilk yıl, bebeğinizin hayatında yaşayabileceği her şeyin ilkine şahit olmanız açısından önemli bir süreçtir. 12 ay sürecek olan kısa döneme sığdırabileceğiniz yüzlerce farklı hatıra sizleri bekleyecektir. Bebek anı defteri, bebeğiniz sadece karnınızdayken değil, aynı zamanda doğumundan sonraki yıllarda da büyük bir öneme sahiptir.

Doğum sonrasındaki her an yararlanabileceğiniz bebek anı defteri içerisine 1 yaşına kadar olan süreçteki boy ve kilo değişimini aylara bölerek not alabilirsiniz. Bebeğinizin el ya da ayak izlerinin fotoğraflarını da içerisine koyabileceğiniz bebek anı defterine isterseniz ilk anne dediği anı da not düşebilirsiniz. Bebek anı defterine bebeğinizin sevdiği yiyecekleri de not edebilirsiniz.

Bebek anı defterleri 9 ay süren uzun hamilelik sürecinde de annelere motivasyon kaynağı olabilmektedir. Bu süreçte yaşanabilecek karışık duygular, hatıra defterlerinin sayfalarında yer aldıkça annelerin gergin bekleyiş süreci biraz daha rahatlayabiliyor. Aynı zamanda bebeğiniz büyüdüğü zaman da bu defter onun için ölümsüz bir hatıraya dönüşebiliyor.

Bebek Anı Defterine Neler Yazılabilir?

Bebek anı defterinizi hatıralar ile doldurmak isterseniz bazı önerilere bakabilirsiniz. Bu defter için nereden başlayabileceğinizi tam olarak bilmiyorsanız bu öneriler sizler için yararlı olabilir.

İlk önce defteri doldururken tamamen içinizden geldiği gibi hareket etmekten asla çekinmemelisiniz. Hamilelik sürecinde hormonlar, annelik derken anlarınız biraz karışık gelmeye başlayabilir. Bir anınız diğer anınız ile çelişmeye başladığı zaman bu normal durumu doğal kabul ederek not almaya başlayabilirsiniz. Duygu yoğunluğunuzu bebek anı defterine dökmeye başladığınız zaman kendinizi arınmış ve rahat hissetmeye başlayabilirsiniz.

Son yıllarda popüler hale gelen baby shower partilerinde de bebek anı defterlerine yer açılmaktadır. Baby shower partilerinde dünyaya gelecek olan bebeğin kutlaması yapılır. Düzenlenen bu partilerde annelere ve bebeklere farklı hediyeler sunulur ve dilekler tutulur. Bebeğiniz doğmadan önce yakınlarınız ile birlikte yapabileceğiniz baby shower partisinde sizler de bebek anı defterini kullanarak notlar alabilir ve sevdiklerinize de notlar yazdırabilirsiniz.

Bebek Anı Defteri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklerin bir ömür boyu hatırlayabilecekleri hoş anıları not alabileceğiniz özel bebek anı defteri modelleri arasında birbirinden farklı modeller yer almaktadır. Bebeğiniz büyüdüğü zaman ona güzel bir anı bırakabilmenizi sağlayan bebek anı defterleri hayattaki en önemli varlığınız olan bebeğiniz ile bağlarınızı da daha sıkı bir hale getirebilmektedir.

Bebek anı defteri seçerken bebeğinizin cinsiyetine göre hareket etmeniz yeterli olacaktır. Erkek ve kız bebekler için özel olarak tasarlanan bebek anı defteri modelleri arasından sizler de kendiniz ve bebeğiniz için uygun olabilecek modeli seçebilirsiniz. Bebek anı defteri fiyatları seçeceğiniz ürünün tasarım özellikleriyle boyutuna göre değişebilmektedir. Fakat bu modeller arasında her kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek çeşitler yer almaktadır.

Bebeğiniz için özel bir anı defteri satın almak istiyorsanız birbirinden özgün tasarımlı bebek anı defterlerine https://chapters.com.tr/collections/bebek-koleksiyonu/baby adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Tasarım detayları büyük bir özenle işlenen bebek anı defteri modellerine göz atarak sizler de seçiminizi yapabilir, sade, motifli ya da alternatif modellere göz atarak değerli anılarınızı biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:
  1. Benim bebeğim doğduğunda (12 Yıl önce :)) yoktu böyle güzel fikirler. Şimdi aklıma geldikçe duygulandığım bebeğimle anılarımı ben de bu şekilde yazılı hale getirmek isterdim açıkçası. Çok özendim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top