skip to Main Content

Bulut Sunucu Tercihi Nasıl Yapılır? Firma Seçimi

Web siteleri yoğun ziyaretçi aldıklarında veya yazılımların yaptıkları işlemler sonucunda sunucu hizmetlerine ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu tür durumlarda hosting paketinde barındırılan web sitesinin sunucu hizmetine geçmesi zorunlu bir durum haline gelir. Satın alınacak olan sunucu hizmetinin bütçe tarafında uygun ve performans tarafında ise %100 verimli olması önemlidir. Hosting paketleri paylaşımlı olmasından dolayı sitenin yoğun ziyaretçilerde sunucu durumuna göre zorlanabilir, yavaşlayabilir ve hatta siteniz hiç açılmayabilir.

Bu tür durumlarda web sitenizi tamamen paylaşımlı hosting paketlerinden çıkarmalı ve uygun VDS,VPS veya dedicated hizmetlerine geçiş yapmanız önerilir. Peki web siteniz için en uygun bulut sunucu tercihini yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

1- Kurumsal firmaları tercih edin

Bulut sunucu tercihinizi sağlarken kurumsal firmaları tercih etmeniz devamlılık açısından önemlidir. Uzun yıllardır hizmet veren kurumsal firmalar bu konu hakkında müşterilerine son derece önem vermekle birlikte, performans konusunda ise her konuda yardımcı olmaktalar. Firma seçimi, sunucu seçiminden daha önemli bir kriterdir. Kaliteli hizmet standartına sahip firmaların sunacağı hizmetlere güvenebilir ve sorunsuz bir şekilde alım yapabilirsiniz.

2- Donanım kalitesine özen gösterin

Sunucu hizmetinin kurulumunda kullanılan ana makinanın özelliklerini öğrenmeniz önemli bir konudur. Kaliteli bir donanıma sahip dedicated server üzerinde sunulan sunucu hizmetlerinin performansı diğer sistemlere göre daha iyi bir deneyim sunacaktır.

3- Sunucu lokasyonuna dikkat edin

Satın alacağınız bulut sunucu hizmetinin Türkiye’de olması sizin için daha iyi bir deneyime ortam hazırlayacaktır. Lokasyonun öneminden kısaca bahsetmek gerekirse, sunucu hizmetlerinin Türkiye’de barındığını düşünürsek, web sitenizi Türkiye lokasyonundan ziyaret edecek tüm kullanıcılar bağlantıyı en hızlı bir şekilde gerçekleştirecek, bir yavaşlık olmadan bağlantı kuracaktır. Bundan dolayı lokasyon bu durumda en önemli kriterlerden biridir.

4- Donanım özelliklerini doğru belirleyin

bulut sunucu tercihi

Sistem’de kullanılan bileşenlerin yeni nesil ve son teknoloji olması önemli bir unsurdur. Gelişen yazılımlar ile entegreli bir biçimde sistemin revize edilmesi ve e güncel gereksinimler ile karşılayabilecek niteliklere sahip olması gereklidir. Özellikle hızlı veri aktarımı yapabilmek adına, fiziksel diskler yerine SSD disk alt yapısının kullanmasının çok büyük etkisi bulunmaktadır.

Tercih ettiğiniz firmadan satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri Canlı destek hattı üzerinden veya telefon üzerinden ulaşılabiliyor ise soruları yöneltmeli ve bunlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Satın alacağınız hizmetin işleyişini ve sahip olduğu donanımı bilmeniz en doğal hakkınızdır. Bulut sunucu konusunda önerebileceğimiz kurumsal firmalar arasında olan Turhost firması en kaliteli hizmeti sunabiliyorlar. SSD disk alt yapısı ile son teknolojiye sahip sunucuları en iyi deneyimi yaşatıyor diyebiliriz. 2004 yılından beri kurumsal olarak hizmet veren Turhost, sunucu konusunda müşterilerinin en iyi performansı alabilmesi için son teknoloji donanımları kullanarak her zaman kalitesini korumakta.

Bulut sunucular hakkında Turhost firmasının canlı destek hattına ulaşarak bilgi alabilir veya telefon üzerinden ulaşarak sorularınızı yanıtlamalarını isteyebilirsiniz. Profesyonel ekibi ile sizlere en doğru şekilde yönlendirmeler yapacaklarından emin olabilirsiniz.

Turhost’un sayfasını ziyaret etmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.turhost.com/

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:
  1. Bulut sunucu hakkında okuduğum kullanıcıyı en iyi yönlendiren makalelerden biriydi gerçekten.Firmamız için bulut sunucu tercihinde önerdiğiniz önerileri not alarak hareket edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top