skip to Main Content

Saymakla Bitmeyen Faydaları İle Karşınızda YOGA!

Yoga herkes içindir ve herkese hitap eder. Bazen stresli bir günün ardından rahatlamak için bazense hayatın zor şartlarından kaçmak için yoga yaparak ruhani huzura ulaşmaya çalışırız ancak yoganın tek faydası bu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Yoganın saymakla bitmeyen faydalarına gelin hep birlikte bakalım!

1-) Kilo Verme

Zayıflamak için yoga yapmayı denediniz mi? Zayıflamak için gayet başarılı bir yöntem olan yoga, düzenli olarak yapıldığında yağ yakımını hızlandırır. Sindirim sisteminin de düzenlenmesine yardımcı olan yoga kilo vermek için idealdir. Kilo vermek için yoga yapmayı düşünüyorsanız kullanacağınız yoga kıyafetleri önemli olmaktadır çünkü yoga yaparken gayet rahat olursanız yoga performansınız artacaktır.

2-) Daha Güçlü Kaslar

Yogayı hafif görenler için aslında göründüğü kadar kolay değildir. Yoga yaparken zorlayıcı pozlar, kasların güçlenmesine yardımcıdır. Bu zorlayıcı hareketler aynı zamanda bağ ve kas dokusuna esneklik kazandırmaya da yardımcıdır. Size tavsiyemiz, bu zorlayıcı pozları denemeden önce doğru yoga malzemeleri tercih etmenizdir.

3-) Doğru Nefes Kontrolü

Hiç şüphesiz yaşayan her insan nefes alıyor, ancak nefes kontrolünüz ne kadar doğru hiç düşündünüz mü? İşte yoganın bir diğer faydası ise nefes kontrolüdür. Yoga yaparken uygulanan pranamaya (nefes alma teknikleri) ile nefes kontrolünüzü maksimum düzeye çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda doğru nefes kontrolü ile kalbinize dinlendirmeye yardımcı olabilirsiniz.

4-) Bel Ve Sırt Ağrıları

Bazılarımız masa başında gün boyu oturarak çalışıyoruz, bazılarımız ise fiziksel kuvvet gerektiren işlerde çalışıyor. Bu durumlarda ister istemez yoğun bel ve sırt ağrılarıyla karşılaşabiliyoruz. Nefes egzersizleri ve fiziksel egzersizler ile yoga, bel ve sırt ağrılarında olumlu etki göstermektedir. Size tavsiyemiz, daha kaliteli bir yoga için uygun bir bolster kullanmanız olacaktır. Bu sayede ağrılarınızı hafifletmeye yardımcı olabilirsiniz.

5-) Huzur

Son olarak hepimizin bildiği huzur! Her insan mutlaka dört dörtlük yaşamıyor ve bazen ruhsal, bazen fiziksel çöküntü yaşayabiliyor. Yoga yapmak insanı dinginleştirir, stresi azaltır ve hatta depresyonla mücadele için çok yararlı olabilmektedir. Yoga ile sizlerde kaygılarınızı ve kötü enerjiyi yenebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere yoganın faydalarından, elimizden geldiğince bahsetmeye çalıştık. Yoga yapmak için en uygun ürünleri incelemek ve hayatı yogalamak isterseniz, Nui Yoga Shop’u ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top