skip to Main Content

Online Eğitim (Uzaktan Eğitim) Avantajları ve Dezavantajları

Eğitimin öneminin giderek arttığı günümüzde artık lisans mezunu olmak bile istihdam süreçlerinde yeterli bir kriter değildir. Dolayısıyla birçok kişi kendini daha fazla geliştirmeye odaklanarak sürekli rakiplerinden bir adım önde olmayı amaçlamaktadır. Bu eksende ortaya çıkan online uzaktan eğitim modelleri sayesinde fiziki olarak herhangi bir kuruma gidip derslere girme zorunluluğu olmadan evinizin konforunda ve dilediğiniz saatte bu eğitimlere katılabilmeniz mümkün. Üstelik alınan eğitim programlarının ardından sahip olunan sertifikalar sayesinde daha nitelikli ve daha kaliteli CV’ler oluşturma şansı da elinizde. İster yeni mezun olan ve iş arayan adayların ister herhangi bir işte herhangi pozisyonda çalışan kişilerin katılım sağlayabileceği bu eğitim programları ile siz de kişisel gelişiminize katkıda bulunabilir ve çalışma alanlarınızda çok daha fazla ayrıcalıklar elde edebilirsiniz. Eğitim alan bireyler için yer ve zaman kısıtlamasını ortadan kaldıran online uzaktan eğitim avantajları için İstanbul Boğaziçi Enstitüsü olanaklarına istanbulbogazicienstitu.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Online Eğitim (Uzaktan Eğitim) Nedir?

Günümüzün çağdaş, akılcı ve yenilikçi bir sistemi olan uzaktan eğitim modeli, zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın öğrencinin ve öğretim üyesinin eğitim alanına gelme zorunluluğu olmadan bilgisayar ve internet teknolojisi vasıtası ile derslere katılım sağladıkları bir eğitim modelidir. Öğrenciler internet hattına bağlı bir bilgisayar kanalı ile daha önceden kaydedilmiş dersleri izlemektedir.

Yaşadığımız dönemde 6 milyondan fazla online eğitim kurslarına kayıtlı öğrenci bulunmaktadır. Her geçen gün daha da fazla sayıda öğrencinin kayıt yaptırmakta olduğu bu programlar ile öğrenciler diledikleri yerden ve diledikleri zamanda derslere katılım sağlayabilmekte ve programın sonunda da sertifikalarını almaya hak kazanabilmektedirler.

Online Eğitim Nasıl Alınır? 

Online uzaktan eğitim programlarına katılım sağlanabilmesi için gerekli olan tek şey internet altyapısı olan bir bilgisayardır. Kayıt aşamasından ders katılım aşamasına ve sınav süreçlerine kadar her aşamanın online olarak yürütüldüğü bu sürece evinizden, iş yerinizden ve hatta seyahatinizden bile katılım sağlayabilirsiniz. En kaliteli online uzaktan eğitim programlarına erişim sağlayabileceğiniz İstanbul Boğaziçi Enstitüsü programlarına internet sitemiz üzerinden seçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Ardından eğitiminizi de internet bağlantısı olan bilgisayarınız üzerinden alabilir ve sınavlara internet üzerinden online katılım sağarsınız. Söz konusu sınavlarda başarılı olduğunuz takdirde de sertifikanızı almaya hak kazanırsınız. Kısaca sistemde kayıttan ders katılımına ve sınavlara kadar her şey online sistem üzerinden gerekleştirilmektedir.

Online Eğitim Süreci Nasıl İşliyor?

Online eğitim sürecinin işleyişi oldukça basittir. Öncelikle enline eğitim programı veren kurslar arasında bir araştırma yapabilirsiniz. Bu alanda günümüzde oldukça çok sayıda sertifika programı bulunmaktadır. Bu programlardan birisi olan ve öğrencilerine birçok alanda avantajlar sağlayan İstanbul Boğaziçi Enstitüsü zengin program içeriklerini inceleyebilirisiniz. Tercih etmiş olduğunuz sertifika programına karar verdikten sonra yine ana sayfamızda bulunan yönlendirmeler ile online bir şekilde kayıt işlemlerinizi tamamlarsınız. Ardından ders katılım süreçleri başlar. Ders katılımları tamamen öğrencinin istediği zamanda ve istediği yerde gerçekleşmektedir. Ders program sürecinin tamamlanmasının ardından yine bilgisayar üzerinde online bir sınava tabi tutulursunuz. Sınavlarda başarılı olan kişiler eğitim gördükleri alana dair sertifikalarını almaya hak kazanırlar.     

Online Eğitim Neden Tercih Ediliyor?

Online eğitimin günümüzde bu kadar yoğun bir şekilde tercih edilmesinin nedenlerinin başında iş olanakları açısından oldukça önemli olan eğitim belgeleri ve eğitim nitelikleri gelmektedir. Artık lisans mezunu hatta yüksek lisans mezunu olmanın bile yeterli olmadığı bu süreçlerde firmalar her zaman daha donanımlı ve daha eğitimli kişilere odaklanmaktadır. Ancak hem çalışmak hem de ayrıca klasik bir eğitim sürecine girmek neredeyse imkansız bir durumdur. Online eğitim sayesinde ise zaman ve yer kısıtları ortadan kaldırılmıştır. Bu sayede kişiler diledikleri yerden ve diledikleri zamanda eğitim programlarına katılım sağlayarak ihtiyaçları olan sertifikaları elde edebilmektedirler.  Boğaziçi Enstitüsü uzaktan eğitim programları ile siz de kolayca sertifika edinebilirsiniz.

Online Eğitimin Geleceği Nasıl?

Online eğitim artık birçok üniversite ve eğitim kurumunun yöneldiği bir eğitim şeklidir. Ayrıca öğretim görevlilerinin de sürekli olarak fiziki bir alanda ders vermelerine gerek kalmayan bu sistemde hem öğrenciler hem de öğretim görevlileri daha esnek bir şekilde bu süreci yürütebilmektedirler. Üstelik bu olanaklar sayesinde karşılaşılan artan bir talep de söz konusudur. Dolayısıyla denilebilir ki, online eğitimin geleceği daha da yaygınlaşan ve oldukça sürdürülebilir bir model olarak karşımızda durmaktadır.

Online Eğitimin Avantajları

Birçok kişinin ihtiyaç duyduğu eğitimin ve sertifikanın elde edilmesini sağlayan online eğitim kişilere birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajların bazıları şöyledir:

  • Dilediğiniz eğitimi alabilirsiniz
  • Almak istediğiniz eğitim programına dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden katılım sağlayabilirsiniz
  • Konforlu bir eğitim süreci elde edebilirsiniz
  • Sahip olacağınız sertifika ile iş alanında yeni açılımlar yapabilir ya da mevcut işinizde kariyerinizi yükseltmeyi sağlayabilirsiniz
  • Dolu dolu ve kaliteli bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz
  • Tüm bu avantajlara oldukça düşük maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

Tüm detayları keşfetmek isterseniz İstanbul Boğaziçi Enstitüsü online sertifika programları

Online Eğitimin Dezavantajları

Online eğitim süreci birçok açıdan avantajlarla doludur. Özellikle çalışma hayatı içerisindeki bireylerin yoğun mesai saatleri arasında bir de bir kuruma giderek eğitim almaya çalışmaları neredeyse imkansız gibidir. Bunun gibi nedenlerden dolayı uzaktan eğitim oldukça avantajlı bir eğitim modelidir. Ancak kişilerin eğitim süreçlerinde gösterecekleri otokontrol ve kendi öz disiplinleri de bir o kadar önemlidir. Eğer derslere katılım konusunda hiçbir çaba harcanmazsa aynen klasik örgün eğitimde olduğu gibi online eğitim de herhangi bir başarı sağlamayacaktır.

Siz de en kısa zamanda online uzaktan eğitim konusunda profesyonel bakış açısıyla ilerlemeye devam eden İstanbul Boğaziçi Enstitüsü uzaktan eğitim programlarını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top