skip to Main Content

Google Reklam Faaliyetleri Markanıza Neler Sunar?

Google reklam çalışmaları şüphesiz ki markaların bilinirlik yaratmalarında ve satış faaliyetlerini geliştirmelerinde çok büyük bir rol oynuyor. Dijitalde yaşayan bir nesil olarak ihtiyaçlarımıza yönelik çalışan markaların reklamları ile karşılayıp kolayca alışveriş yapabiliyor ya da bilgi alabiliyoruz.

Bu dijital reklamcılık sektörü, yeni kurulan markaların dahi büyük dönüşüm oranları elde etmesine yardımcı oluyor. Çünkü Google reklamlarının özel hedeflemeleri mevcut. Her sektörün hitap ettiği kitleye özel reklam modelleri var. Böylelikle nokta atışı Google reklam çalışmaları yapılabiliyor.

Hangi Google Reklam Modeli Markama Uygun?

Evet birçok farklı reklam modeli mevcut. Bu reklam modelleri içerisinden hangisinin sektörünüze uygun olduğunu belirleme noktasında iş profesyonellere düşüyor. Bu anlamda faaliyet sürdüren Google reklam ajansları bulunuyor. Ajans desteği alarak reklam çalışmanızı profesyonel şekilde sürdürebilirsiniz.

Farazi seçimler ile profesyonellikten uzak kurgulanmaya çalışılan Google Reklam verme çalışmaları maalesef gereksiz bütçe kaybetmekten başka bir yarar sağlamıyor. Destek için özellikle Google’ın destek sağladığı premier partner ajansları ile iletişime geçmelisiniz. Böylelikle sizinle aynı sektörde faaliyet sürdüren rakiplerinizin reklam bütçelerine yönelik bir plan ortaya çıkartırsınız.

Tüm kitlenin ortak bilgi erişim ağı olan Google üzerinde güçlü bir dijital varlık sürdürmek istiyorsanız potansiyel kitlenize uygun çalışmalar yürütmelisiniz.

Yalnızca Uygun Reklam Modeli Yeterli Değil

Google’da reklam verme çalışmalarını yalnızca model seçilen basic bir alan olarak görmeyin. Sunacağınız çalışmalardaki metinler hedef kitlenize uyacak bir dil ile, görsel faaliyetlerin hepsi hedef kitlenize hitap edecek şekilde oluşturulmalıdır. Aksi durumda yeterli bütçeye sahip olsanız dahi reklamlarınızdan etkili dönüşü alamayabilirsiniz.

Hedefleme ise Google reklam çalışmalarında diğer bir kilit nokta. Reklamlarınızı kimler görmeli? Hangi yaş aralığına hitap ediyorsunuz, reklamlarınız rakiplerinizin de karşısına çıkmalı mı? Tüm bu sorular reklam getirileri konusunda büyük önem taşıyor.

Google reklam fiyatları noktasına gelecek olursak;

Google reklamları tıklama başına maliyet sistemi ile çalışıyor. Birden fazla reklam modeli kullanacaksanız bütçenin doğru şekilde bölünmesi oldukça mühim. Bu konuda Google reklam ajansınız ile mutlaka görüşün.

Rakiplerinizi geride bırakıp geleceğe yatırım yapmak için geç kalmayın. Google reklam çalışmaları ile bilinirliğiniz ile birlikte satış stratejinizi de arttırın.

Uzman Google Ads ekibiyle strateji geliştirip, markanızı daha iyi seviyelere yükseltebilmek için hemen destexdigital.com ile iletişime geçerek çözüm üretebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top