skip to Main Content

Hasta Yatağı – Kiralık Hasta Yatağı

Hasta yatağı temel olarak hasta bakıcıların işlerini kolaylaştıran ürünlerdir. Hareketli mekanizmaları sayesinde bakım kolaylığı sağlayan bu ürünler hastanelerde, huzur evlerinde, diyaliz merkezlerinde demirbaş listesinde yer almaktadır. Özellikle sağlık kurumlarında çok farklı modelleri mevcuttur. Tabi ki hastane sonrasında evlerde de bu ürünlere fazlası ile ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Ameliyat sonrası iyileşme döneminde olan hastalar yani, tedavinin kalan kısmı evde devam edilecek olan hastalar bu yataklara uzun süre ihtiyaç duyacaklardır.  Ayrıca son günlerde yaşlılarımız da bu yataklarının Ev tipi Hasta yatakları modellerini de evlerinde tercih etmeye başlamışlardır.
alçalabilen hasta yatağı
Ev Tipi Hasta yatakları
ahşap tasarımları ve birçok fonksiyonu ile yaşlılara daha konforlu bir yatak olmasını sağlamaktadır. Bundan da anlaşılacağı üzere hasta yatakları sadece ameliyat ve sonrası için değil konfor amaçlı da kullanılmaktadır. Her geçen gün gelişen evde bakım hizmetleri sayesinde bu ürünler hızla yayılmakta olup gelişen teknoloji ile modelleri de sürekli artmaktadır.

Daha önceleri manuel ve motorlu olarak ikiye ayrılan hasta karyolaları günümüzde tamamen motorlu, kumandalı olarak üretilmektedir. Karyolanın baş ve ayak kaldırıp indirme hareketini tek tuş ile yatma olanağı sağlayan bu ürünlere zamanla yükselip alçalma hareketi de eklenmiştir ki; Son zamanlarda ayağa kaldıran hatta yan yatıran hasta yataklarını da görmekteyiz.

Burada dikkat edilecek husus kullanım yeridir. Yani kurumlar da tam profesyonel yataklar kullanılırken evlerde tam kapsamlı ürünlere ihtiyaç olmayabilir. Ama temel özellik olan baş ve ayak hareketinin tüm çeşitlerde olduğunu belirmek isteriz. Başlık ve en önemlisi yan korkuluk seçimi de çok önemlidir. Hareket kabiliyetini kaybetmemiş bir hasta için korkuluklarında birbirinden bağımsız hareket etmesi gerekir. Aksi halde hastanın yataktan inme ve binme zamanında ciddi bir zorluk karşımıza çıkar ve böylece aldığımız ürünü tam anlamı ile kullanamayız.

hasta yatağı çeşitleri

Hasta Yatağı Kiralama ya da Hasta Yatağı satın almak isterseniz Tahmini kullanım süresi de ürün seçiminde önemli rol oynar. Hasta yatağına, kalp ameliyatı olmuş bir hasta ortalama 2-3 ay ihtiyaç duyarken felçli bir hasta çok daha uzun süre ihtiyaç duyacaktır. Burada karşımıza çıkan farklı bir uygulama da hasta yatağı kiralama hizmetidir.
İstanbul da sıkça duyduğumuz bu uygulama kısa süreli, yani altı ay ve daha kısa süre ihtiyaçlarda son derece yararlıdır. Hem evde kaplayacağı yer hem de iyileşme sonrası ne yapılacağı gibi durumlar da bu servis kullanılabilir. Tabi ki hasta yatağı fiyatları da göz önünde bulundurularak kiralama ile satın alma arasında tercih yapılabilir. Hasta Yatağı ile ilgili aklınıza takılan konularda alanında uzman ekibimiz tarafından sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Şifa Yatak Medikal olarak Kiralık Hasta Yatakları ve Ev Tipi Hasta Yatakları ve Havalı Yataklar ile ilgili: Kiralık Hasta yatakları fiyatları ve Hasta yatağı fiyatları konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm Hasta Yatağı modellerine Mağazamızda bakıp ihtiyacınıza en uygun modeli seçmenizde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Mağaza:  0212 210 30 34    7/24 Destek: 0533 433 24 50  ve sifayatakmedikal@gmail.com

den bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top