skip to Main Content

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

En şık ve dikkat çekici el işlerinden bir tanesi olan iğne oyaları, hemen her bayanın dikkatini çekmeyi başarıyor. El işi yapmaya yeni başlayan bayanlar bile iğne oyası yapmayı istemektedir. Ancak iğne oyası yapmak hemen istemekle olacak bir şey değil. Bunun için ilk olarak el işi yapmayı öğrenmeniz daha sonrasında ise kolay iğne oyası modellerini bularak bunları yapmaya başlamanız gerekiyor. Kolay iğne oyası modelleri ise sitemizde bulunmaktadır. Eğer iğne oyası yapmayı düşünüyorsanız kolay modellerden başlamak için hemen sitemizi ziyaret etmelisiniz. Sitemizdeki anlatımlardan da yararlanarak iğne oyalarını kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

İğne oyası yaparken model seçimlerinizi yaptıktan sonra doğru malzemeleri satın almalısınız. Özellikle iğne seçimleri son derece önemlidir. Eğer yanlış iğneleri seçerseniz seçmiş olduğunuz iğne oyaları istediğiniz gibi olmayacaktır. oya modelleri seçtikten sonra doğru iğneleri seçmeniz gerekiyor. Buna ek olarak iplik seçimlerinizi de yapmalısınız. İplik seçimlerinde ise renk seçimleri tamamen size kalmış durumda. Ancak olabildiğince farklı renklere yönelmemelisiniz. Aksi durumda modeller şıklığını kaybedebilir. Tüm bu seçimleri yaptıktan sonra artık siz de iğne oyası yapmaya başlayabilirsiniz. İğne oyası yaparken iğneyi doğru bir şekilde tutmalı ve ipliği kaçırmamak için de başparmağınız ile ipliği tutmalısınız. Bu sayede iğne oyasını rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Bu şekilde en kolay iğne oyalarını yaptıktan sonra siz de en zor iğne oyalarını yapmaya başlayabilirsiniz.

İğne oyası gibi lif yapmak da oldukça eğlencelidir. Özellikle kendiniz ve sevdikleriniz için lif yapacaksanız bu durumda en güzel modelleri seçmelisiniz. En güzel lif örnekleri ise sitemizde sizleri beklemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğinizde sizler için hazırlanmış olan lif modellerini görebilirsiniz. Lif modellerinin nasıl yapıldığı anlatıldığı için lifleri yardıma ihtiyaç duymadan yapabileceksiniz. Ayrıca lif modelleri için resimler de eklenmektedir. Belirli bir yerde tıkandığınızda resimleri adım adım takip ederek en zor lif modellerini bile yapabilirsiniz. Siz de lif ve iğne oyası yapmaya karar verdiğinizde hemen sitemizi ziyaret etmelisiniz. Sitemizde aradığınızdan çok daha fazla modeli bulabilir ve istediklerinizi seçerek yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top