skip to Main Content

İş Dünyasında Profesyonellerden Reachpod Tavsiyesi

reachpodSosyal medya mecralarının hayatımızdaki yerini göz önünde bulundurursak: Günümüz şartlarında sosyal medyası zayıf bir işletme artık kabul edilemez diyebiliriz. Bir çok işletme, kurum veya kişi ister bireysel çalışmalarında olsun; isterse kurum adına yaptığı bir takım pazarlama çalışmalarında; sosyal medyanın gücünü kullanmak zorunda.

Sosyal medya, yüksek etkiye sahip iletişim aracı olması yönüyle profesyonel iş hayatımıza öylesine nüfus etmiş ki artık “Sosyal Medya Uzmanlığı” adında bir meslek ve uzmanlık alanı var. Daha kapsamlı bir tanım ise: Dijital Medya Uzmanlığı.

Bir firmanın geleneksel pazarlama stratejilerine dijital pazarlama stratejisini entegre edebilen uzmanlara dijital medya uzmanı diyoruz. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde ve özel eğitim kurumlarında sosyal medya uzmanlığı eğitimleri verilmesi konunun ciddiyetini simgeler nitelikte.

Sürekli değişen ve gelişen teknolojinin hızına yetişmek de ayrı bir çalışma gerektiriyor. Örneğin bir firma sosyal medyada etkileşim yaratabilmek, sosyal medyada varolabilmek ve sosyal medya vasıtasıyla marka bilinirliğini arttırmak için etkin bir içerik yönetimine ihtiyaç duyar. Bu konuyu firmalarla sınırlandırmak da doğru değil tabi. Şahsı “marka” olmuş kişiler de sosyal medyada içerik yönetimine hakim olmak zorunda. Fenomenler, Yazarlar, Freelance iş alanlanlar vs.

Peki

Sosyal Medyada İçerik Yönetimi Nasıl Yapılır:

 • Paylaşımların doğru zamanda yapılması,
 • Paylaşım için uygun sosyal medya platformunun belirlenmesi,
 • Geri bildirimlerin takibi ve yönetimi,
 • Mentions takibi
 • Gündem takibi

ana maddelerden bazıları. Maddeler çoğaldıkça iş yükü ve önem derecesi artmakta. Şimdi size bütün bu işlemleri ve çok daha fazlasını tek başına yapabilen bir araçtan bahsetmek isterim. Sosyal medya yönetim platformu.

içerik yönetimiReachpod:

Reachpod ile sosyal medya hesaplarınızı ( Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram gb) tek bir panel üzerinden yönetebiliyorsunuz. Tamamen yerli yazılımcıların geliştirdiği bu sistem diğer sosyal medya araçlarının arasından kolayca sıyrılmış ve kullanışlı yapısı ile dijital medya uzmanlarının vazgeçilmez asistanı olmuştur.

Daha öncesinde röportaj yaptığımız dijital medya uzmanı: Ali İhsan Yazarlı‘nın önerisi üzerine kullanmaya başladığım Reachpod; hizliadam.com sosyal medya hesaplarını etkin bir biçimde yönetmemi sağlıyor. Tıpkı pazarlama sırlarımı paylaştığım gibi sosyal medya içerik yönetimi konusundaki en önemli sırrımı da bu yazıyla paylaşmak istedim. Reachpod kullanarak sosyal medyada, profesyonel ve kusursuz içerik planlaması yapabilirsiniz.

Reachpod Özelliklerinden ve Kullanımından Bahsetmek Gerekirse:

 • Onlarca hesabı bağlayıp tek ekranda yönetebiliyorsunuz
 • Ağlar sekmesinden yönetmek istediğiniz sosyal medya hesaplarını belirlemenizi sağlıyor
 • Akışlar bölümünden yönetmek istediğimiz hesapları görüntülüyoruz.
 • Ara seçeneği ile ilgilendiğimiz anahtar kelime ve hashtagleri belirliyoruz
 • Canlı sekmesinde ise anlık olarak ilgili konuları takip edebiliyoruz
 • Seçtiğimiz paylaşım veya mesajlara anlık geri dönüşler sağlayıp etkileşim yaratabiliyoruz
 • Takım Çalışması yapabiliyoruz. Bu özellik sayesinde birden fazla kullanıcı ve birbirinden farklı yetkilendirmeler yaparak tam kontrol sağlayabiliyoruz. Ayrıca paylaşım öncesi onayımıza sunulmasını sağlayabiliyoruz. Bu da bir takım içeriklerin hatalı veya görülmeyen risklerine karşı ön izleme yapmamıza olanak sağlıyor
 • Paylaşımların görsel, metin ve url adreslerini önceden girip, tam zamanlama kurgulayabiliyoruz. Ayrıca içeriği paylaşmadan ön izleme yapmamız da mümkün.
 • Takvim bölümünü kullanarak tüm paylaşımları aynı anda durdurabilir veya düzenleyebiliriz.
 • Gündem ve rakip takiplerini kolaylıkla yapabiliyoruz

Özetle: Reachpod ile profesyonelliğe büyük bir adım atarken aynı büyüklükte bir zaman tasarrufu da yapabiliyoruz.

Bünyamin Kapıcıoğlu | HızlıAdam | İş Dünyasında Rekabet Hız İster

4 Yorum
 1. Reachpod ‘u birkaç kişiden daha duymuştum. Fakat Hızlıadamın tavsiye etmesi ap ayrı. Deneyeceğim. Teşekkür ederim

  1. Ahmet bey merhaba,

   Blogumda yorumlarınız daima motive edici türden. Teşekkür ederim. Reachpod’u deneyin. Gerçekten güzel bir sosyal medya asistanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top