skip to Main Content

Video İçerikler Markalara Güç Katıyor

Günümüzde neredeyse herkesin aktif internet kullanıcısı olmasıyla birlikte dijital içerikler markalar için önemli birer iletişim stratejisi haline geldiler. Öyle ki dijital mecralarda zayıf kalan markalar piyasadaki gücünü de kaybetmeye başladılar ve bu durum markaların dijitale verdiği önemi artırmaya başladı. Dijital içerikler arasında en etkili olan ise video çünkü artık herkes video izliyor. İnsanlar izlemeyi okumaktan daha çok seviyor. Dolayısıyla video içerikler, markalar için büyük önem arz ediyor. Örneğin nitelikli bir kurumsal tanıtım filmi olan markalar, sektörlerinde daha güçlü pozisyona geliyor; prestijini, güvenilirliğini ve müşteri sayısını artırıyor.

videosanat10

Kurumsal Tanıtım Filmi Neden Önemli?

Kurumsal tanıtım filmi, globalleşen ve dijitalleşen dünyanın olmazsa olmaz iletişim araçlarından biridir. Bir kurumun dijital medyadaki gücünü artırmasının yanı sıra kurumsal tanıtım filmi, toplantılarda da markaların elini güçlendiren bir araçtır. Marka ruhunu en doğru şekilde yansıtan, efektif bir kurumsal tanıtım filmi ile, toplantılar daha verimli geçmektedir. Zira uzun bir toplantı süresince anlatılması gereken her şey ve hatta fazlası birkaç dakikalık bir kurumsal tanıtım filmiyle kolayca ve daha etkili bir şekilde anlatılabilmektedir. Dijital mecralarda yer alan kurumsal tanıtım filmleri de marka bilinirliği ve güvenilirliği üzerinde yüksek pozitif etki oluşturmaktadır. İnsanlar, yazıların ve linklerin karmaşasında kaybolmak yerine birkaç dakikalık bir videoyla markaları tanıyabilmekte ve buna göre karar vermektedirler.

videosanat6

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi ve VideoSanat

Kurumsal tanıtım filmi çekimi konusunda markalara değer katan çözümler sunan VideoSanat; son teknolojik ekipmanlarla donatılmış üst düzey stüdyoları, küresel iletişim dinamiklerine hakim ekibi ve estetik algıları yüksek perspektifiyle hızlı, kaliteli ve işlevsel kurumsal tanıtım filmleri tasarlamaktadır. VideoSanat; çözüm ortağı olduğu markanın kurumsal tanıtım filmi çekimini büyük bir titizlikle gerçekleştirir ve marka için katma değer oluşturacak bir video projesi ortaya çıkarır.

 

 

Müşteriler Kurumsal Tanıtım Filmlerini İzler mi?

We Are Social’ın yayımladığı rapora göre ülkemizde 2016 yılındaki internet kullanıcısı sayısı yaklaşık olarak 46,28 milyondur. Kocaeli Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre ise internet kullanıcılarının %97,5’i her gün video içerik tüketmektedir. Bu iki istatistiki veriden yola çıkarak ülkemizde neredeyse 46 milyon kişinin her gün video izlediği sonucuna ulaşabiliriz. Türkiye nüfusundan yaş, sağlık problemi vb. sebeplerden internet kullanamayan kişileri çıkardığımızda, geriye kalan nüfusun tamamına yakınının video izlediği görülmektedir. Bu durumda kurumsal tanıtım filmi çekimi, markaların ihtiyaç duyduğu bir hizmet olmaktadır.

Video içerikler hakkında her şey için tıklayınız: http://www.videosanat.com/

videosanat27

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top