skip to Main Content

✔️ İşletmelere Özel Hızlı ve Avantajlı Kurumsal Hosting

Hosting, web sitelerinin içeriklerinin depolandığı dijital alanlardır. Fiziksel anlamda ofis, büro, mağazanın dijital dünyadaki karşılığı hosting hizmeti ile alınan alandır. İnternet sitelerinin yayına başlayabilmesi için site içindeki görseller, veriler ve diğer tüm dosyalar bir hosting üzerinde tutulmalıdır. Böylece ziyaretçiler internet erişimi olan her yerden internet sitesine ulaşabilir.

İnternet sitelerinin ihtiyaçları kullanım amaçlarına göre değişir. Bir kişisel blog ile kurumsal bir firmanın gereksinim duyduğu özellikler farklıdır. Kurumsal hosting, işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen hosting hizmetidir. Paylaşımlı hosting hizmetleri ile karşılaştırıldığında, güvenlik süreçleri, depolama alanı, hızı, kullanımı ve yöntemi açısından daha gelişmiş özelliklerle donatılır. Bunlara ek olarak, kuruma özgü tasarım, e-mail adresleri gibi avantajlar da ücretsiz olarak sunulur. Natro kurumsal hosting hizmetlerini inceleyerek, işletmenize özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.

En İyi Kurumsal Hosting Paketlerinde Neler Bulunmalı?

İşletmeler için kurumsal hosting kullanmanın önemli avantajları vardır. Bunlar:

 • İşletme tarafından kullanılan tüm uygulamaların entegre şekilde kullanılabilmesi,
 • İnternet sitesine kesintisiz ulaşım sağlanabilmesi,
 • İstenmeyen ve virüs içeren içeriklere karşı yüksek korumalı e-posta servisi,
 • Depolama alanının yetmediği durumda bulut hizmetleri ile entegre hizmetler,
 • İşletmelerin ihtiyaç duyduğu hıza ulaşabilen donanım özellikleri,
 • Kişisel hosting paketlerinde ücretli birçok hizmetin ücretsiz sunumu, bu avantajlardan bazılarıdır.

Yüzlerce hosting seçeneği arasından ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek kaliteli ve düşük maliyetli bir tercihte bulunmak kolay bir süreç değildir. Bu konuda Natro uzmanları size tüm desteği sağlayacaktır. Öte yandan, aşağıdaki hususlar da size destek olacaktır.

İşletmeniz için web hosting hizmeti arayışı içindeyseniz, öncelikle güvenilir bir servis sağlayıcı tercih etmelisiniz. Firma seçiminde hizmet sağlayıcının referanslarını inceleyebilirsiniz. Referansların gerçekliğini tespit edebilmek için firmalarla doğrudan iletişime geçilebilir. Seçiminizi etkileyecek başka bir özellik ise, firma ile 7 gün 24 saat iletişim kurabilme olanağı olmalıdır. İnternet sitenizin kullanımında yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunda uzman müdahalesi gerekir. Firmaya ulaşamadığınızda yaşayacağınız sorun size yüksek maliyetler olarak geri dönebilir.

Kurumsal hosting paketlerini incelerken, işletmenizin ileriye dönük hedeflerini göz önünde bulundurmalısınız. Yeni açılan bir internet sitesinin trafik hızı, depolama ihtiyacı az olabilir. Bu veriden yola çıkılırsa ilerleyen süreçlerde zorluk çekilecektir. Ziyaretçilerinize ve potansiyel müşterilerinize kesintisiz ve kaliteli bir hizmet sunmak adına, ilerleyen aşamalardaki ihtiyaçlarınıza dönük bir hizmet almalısınız.

Kurumsal hosting hizmetinden en verimli şekilde yararlanabilmek için paket içinde aşağıdaki içeriklerin olması beklenir:

 • Ücretsiz alan adı,
 • Sınırsız SSD alanı ile veri erişimi ve depolama sürecinin daha hızlı bir şekilde yapılması,
 • Sınırsız veri trafiği ile ziyaretçilere hızlı ve kaliteli hizmet verilmesi,
 • Sınırsız web sitesi ve subdomain ile daha kurumsal bir internet sitesine sahip olma,
 • Sınırsız e-posta seçeneği ile hem birimler için hem farklı hizmetler için yönetim kolaylığı,
 • İşletmeye özel SSL sertifikaları,
 • İhtiyaç duyabileceğiniz uygulamaların ücretsiz ve kolay kurulumu,
 • Farklı işletim sistemleri ile uyumlu kullanım,
 • 7 gün 24 saat izleme ve DDos koruması,
 • Sunucu aktif çalışma süresini gösteren yüksek uptime oranı,
 • Ücretsiz anti-virüs, anti-spam uygulamaları ile daha güvenilir ileti giriş çıkışı,
 • Sınırsız veri tabanı alanları,

Natro tüm bu özelliklere ek olarak daha yüksek performans sağlayabilecek araçları müşterilerinin hizmetine sunar. Bu araçlara iyi bir örnek olan Litespeed, yüksek kaynak kullanımı ve trafik ihtiyacı olan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilen bir sunucu teknolojisidir. Natro, paketlerinin tümünde Litespeed teknolojisi kullanır.

Kimler Kurumsal Hosting Tercih Etmeli?

İşletmeler, internet sitelerine ilk kurulum sürecinde genellikle paylaşımlı hosting seçeneklerine yönelir. Paylaşımlı hosting, depolama alanı ve hız anlamında kısıtlı hizmet kapasitesine sahiptir. İşletmenin trafik akışı artıp depolama alanı dolmaya başladıkça hizmet kalitesinde de düşüş yaşanır. Kurumsal hosting paketleri bu noktada devreye girebilir. Bu aşamaya geçmeniz ne kadar hızlı olursa, kurumsal hosting o kadar kısa süre içinde gereksinim haline gelir. Eğer, sağlam bir altyapı ile daha kısa sürede büyüyen bir işletme hedefiniz varsa doğrudan kurumsal hosting kullanarak işe başlayabilirsiniz.

Kurumsal hosting tercih etmesi önerilen şirket ve kurumları şu şekilde özetleyebiliriz:

 • İnternette yer alan bazı ücretsiz araçlar ile site trafiğinizi öğrenebilirsiniz. Sitenizin trafik akışı var ise hizmet kalitesinde sorun yaşamamak adına kurumsal hosting tercih etmelisiniz. Aksi halde web siteniz yavaşlar. Ziyaretçiler sitede yer alan içeriklere ulaşamaz. Bu da kısa süre içinde ziyaretçi kaybına neden olur.
 • E-ticaret siteleri için sayfaların hızlı yüklenmesi, binlerce kullanıcı verisini ve görsellerini barındırabilen depolama kapasitesi ve kesintisiz erişim önemlidir. Bu sitelerin ve platformların mobil uygulamaları da olduğu için, farklı uygulamaların ücretsiz ve kolay kurulumu kullanım avantajı sağlar. Kullanıcı verileri depolandığı için güvenli hizmet, bir diğer gereksinimdir. Tüm bunlar doğrultusunda e-ticaret siteleri ve platformları kurumsal hosting servisinden yararlanmalıdır.
 • Video, fotoğraf gibi yüksek depolama alanına ihtiyaç duyan siteler de kurumsal hosting paketlerinden faydalanmalıdır. Bu sitelere, stok fotoğraflar, müzik ve video içerikleri sunan platformlar örnek verilebilir.
 • Kullanıcı kimlik, kredi kartı gibi verileri tutan siteler yüksek güvenlikli hosting hizmetlerinden faydalanmalıdır. Aksi halde güvenlik duvarları aşılarak verilerin çalınması, kötü amaçla kullanım gibi sorunlar yaşanabilir. Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında güvenlik hem bir zorunluluk hem firma itibarını korumak adına bir ihtiyaçtır.

Jet Hızında Web Siteleri Şimdi Natro’da!

İşletmeniz hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin, günümüzde tüm pazarlama süreçleri dijital araçlarla yapılıyor. Bu alanda başarılı olmak, çalışma hayatında başarılı olmak anlamına geliyor. Dijital alanlarda varlık gösteremeyen şirketler ise kısa süre içinde sektörden kayboluyor. Dijital dünyada başarılı olmanın temeli ise kolay erişebilir, anlaşılır ve kullanıcı dostu alanlarda potansiyel müşterilerle buluşabilmektir.

Bu alanların çatısını kurumsal internet sitesi oluşturur. İnternet sitesinin kalitesi ise ancak ihtiyaçları karşılayabilen, kaliteli bir hosting hizmeti ile mümkündür. Türkiye’de 200 binden fazla internet sitesine hizmet sunan Natro, hem hızı hem güvenilirliği ile aradığınız tüm çözümlere yanıt verir. Ayrıca en uygun hosting fiyatları ile ihtiyacınıza uygun çözüme ulaşabilirsiniz.

Standard özellikler dışında, işletmelere özel kurumsal çözümler sunan Natro kurumsal hosting, müşterilerini en avantajlı seçenekler ve en gelişmiş teknolojiler ile buluşturur.

 • Litespeed Teknolojisi: Hosting verilerin bir sunucuda depolanmasını sağlar. Natro, kullandığı sunucuları en gelişmiş teknolojiler ile donatır. Litespeed teknolojisi, site trafiğinizi sürekli kontrol altında tutan, ihtiyaca göre hızı yavaşlatan engelleri ortadan kaldırıp hızı artırıcı önlemler alabilen bir sunucu teknolojisidir. Hostinglerin veri aktardığı Natro sunucuları Litespeed ile veri akışında en yüksek performansı almanızı sağlar. Litespeed ile ilgili ayrıntılı bilgiye Natro blog üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Multi Cloud Hosting: Natro hosting paketleri, hem Windows hem Linux işletim sistemleri ile uyumlu çalışır. Böylece, kullandığınız işletim sistemi arayışınızda bir kısıt olarak karşınıza çıkmaz. Ayrıca, tüm paketler bu farklı işletim sistemleriyle daha yüksek performans gösterebilen cPanel ve Plesk kontrol panelleri ile de entegre şekilde çalışabilir.
 • Sınırsız Barındırma: Natro’nun kurumsal çözümlerinden biri de disk alanı, trafik, web sitesi gibi temel araçlar için sınırsız seçenekler sunmasıdır. Bu alanlarda farklı bir sınırlama size paylaşımlı hosting kullandığınızda yaşayabileceğiniz sorunları yaşatır.
 • Uygulama Kurulumları: İnternet sitelerinin kullanım kolaylığı ve tercih edilebilirliği için farklı uygulamaların siteye entegre edilmesi önemlidir. Sosyal medya uygulamaları, sözlükler, haritalar gibi araçlar bu eklentilere örnek olabilir. Natro paketlerinde yüzlerce uygulama ücretsiz ve tek tık ile kullanılabilir.
 • Aktif Kullanabilme Süresi: Hosting tarafından veri iletilen sunucuların kesintisiz kullanımı, internet sitesinin erişimi için şarttır. Başka bir deyişle, iyi bir hosting servisi ancak iyi bir sunucu ile tamamlanabilir. Natro’nun kullandığı sunucuların aktif kullanım oranları, %99,9’dur. Planlı kesintileri ve istisnaları içeren %0.1’lik oran ile internet sitenize kesintisiz erişim için Natro’yu tercih edebilirsiniz.
 • Uzman Desteği: Bir bilişim uzmanı değilseniz, internet sitenizin işleyişi için belli aralıklarla uzman desteğine ihtiyacınız olacaktır. Hayatın çok hızlı aktığı dijital dünyada hızlı çözümler gereklidir. Alanında yetkin uzmanlara günün her anı ulaşmak, sorunun büyümeden çözümünü sağlar. Natro uzmanları 7 gün 24 saat müşteri desteği ile sorunlara karşı en büyük destekçinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top