skip to Main Content

✔️ Markanız için Alan Adını Hosting.com.tr’den Satın Alın

Öncelikle alan adı(domain) hizmetinin ne olduğu ve neden bu kadar önemli olduğu hakkında bilgiler vermek isteriz. 

Alan Adı(Domain) Nedir? 

Alan adı (domain); internet dünyasında sizin ve markanızın ismini temsil etmesi nedeniyle oldukça önemli bir üründür. İnternet kullanıcıları, sitenizi veya internet mağazanızı ziyaret etmek için bu kimliği kullanarak erişim sağlamaktadır. Dünya üzerinde birçok alan adı uzantısı vardır ancak gerek kullanıcılar tarafından bilinirliği gerekse eski ve köklü olmaları nedeniyle .com, .net ve .org gibi uzantılar öne çıkmaktadır.

İnternet sitenizin veya markanızın sitesini yayınlamak için bu 3 farklı alan adı uzantısından birine sahip olmanız yeterli olacaktır ancak başkaları tarafından markanızın kullanılmasını önlemek adına biz 3 alan adı uzantısına da sahip olmanızı tavsiye ediyoruz. 

domain-almak

İyi Bir Alan Adı Nasıl Olmalı?

İster markanız, ister internet mağazanız için bir alan adı almak istediğinizde aklınızda bulunması gereken birkaç ipucu bulunmaktadır. Aşağıdaki ipuçlarına uyarak internet dünyasında markanıza en doğru alan adına sahip olabilirsiniz.

 • Ziyaretçileriniz açısından yazımı kolay, mümkün olduğunca kısa, net ve akılda kalıcı olmalı,
 • Web sitenizdeki içerikler, ürün, servis ve hizmetler hakkında fikir vermeli,
 • Google sıralama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için web sitenizdeki içerikleri ve hizmetleri tanımlayan ilgili anahtar kelimeleri içermeli,
 • Telaffuzu kolay, anlamlı ve dil kurallarına uygun olmalı,
 • Yasaklı kelimeleri içermemeli,
 • Telif hakkına giren marka isimleri kullanılmamalı,
 • Tire (-) gibi özel karakterler içermeyen yalın URL yapısına sahip olmalı,
 • Kültürel değerlere aykırı olmayan kelimeler seçilmeli,
 • Gereksiz tekrarlayan harf kullanılmamalı,
 • Marka kimliğini korumak için aynı alan adı ile diğer uzantılar da satın alınmalıdır.
 • Com, net ve org başta olmak üzere mümkün olan tüm domain uzantılarına sahip olmalısınız.

Alan Adı Hizmetinde Hosting.com.tr’ın Avantajları Nelerdir?

Dünya üzerinde birçok alan adı ilk gelen alır mantığıyla kayıt edilmektedir. Bu yüzden domain satın alma hizmetinde hız oldukça önemli bir etkendir. Hosting.com.tr sağladığı hızlı kayıt sistemi ile satın almak istediğiniz alan adı anında kayıt edilir ve alan adınıza en hızlı şekilde sahip olursunuz. Ayrıca 365 gün sağladığı uygun fiyatlı alan adı kayıt fiyatlarıyla tüm kullanıcılar için en uygun fiyatları sağlamaktadır. Ayrıca yenileme ücretleri de sektör ortalamasının altında olduğu için hiçbir zaman fahiş fiyatlar ile karşılaşmazsınız.

Hosting.com.tr’de kayıtlı bir alan adınız var ise bu alan adı için kullanılabilecek tüm servisleri ücretsiz olarak kullanırsınız. Bu konuyu biraz açmak gerekirse, sahip olduğunuz alan adının whois gizleme, DNS yönetimi, özel isim sunucu oluşturma, domain parking, alan adı yönlendirme, e-posta yönlendirme ve açılış sayfası hizmetlerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top