skip to Main Content

Network Marketing Hakkında Okur Yorumu

Birazdan okuyacağınız içerik, Network Marketing İle Para Kazanmak Mümkün mü? başlıklı yazıma gönderilen bir yorumdur. Seviyeli yazılmış tüm yorumları (karşıt görüşler dahil) onaylayıp yayına alıyorum. Bu yorum, uzun uzuna, emek verilerek yazıldığı için yeni bir içerik gibi; özgün başlık altında yayınlanmıştır. Yorum sahibine teşekkür ederim.

YORUM:

YorumBen okudum ve gayet mantıklı buldum, dediklerinizi.
Bir insanı hayalleriyle kandırmak kolaydır. Buna örnek olarak, sevgililiği gösterebilirim:

Sevgili olan iki insandan biri diğerinden daha hayalcidir ve karşısındaki insanın onun hayallerini gerçekleştireceğine inanır ama bir zaman sonra, sevdiği insanın ondan alacaklarını aldığını, yani zevkini doyurduğunu ve kendisini ortada bıraktığını görür. Kısacası, kendi zevki için karşısındakinin hayallerini kullanır. Hayalleri kullanılan kişi bunu ilişki bitince anlar.

Benim bu örneğimde kullanılan kişinin, kullanacağı alt insanlar yok. Ben sadece gerçek hayatta olan bir şeyden yola çıkarak bu şirketin de aynı bu yolu izlediğini düşündüğümden bu örneği verdim. Bu örnekten yola çıkarsak, en kolay şey insanların hayallerini kullanmaktır; insanlara vaatler sunmaktır ve insanların sefil, fakir hayatlarından bıkkınlığını bilerek onları bu döngünün içine çekici ikna yöntemleri üretmektir.

İnsanları ikna etmek günümüzde çok kolaydır:

Para ve Hayal!

Bu iki unsurda ilk öne gelen hayaldir. Hayaller paraya dönüşür ama ilk hayaller gerçekleşmelidir. Tam da bu sırada network marketing işin içine girer. Kendileri zamanında böyle bir şirket döngüsü oluşturmuşlardır ve insanların üzerinden geçinme yolunu çok iyi öğrenmişlerdir.

Bence düşünceleri suna yakındır:

-İnsanlar hayalleri için yaşarlar ve onlara hayallerini gerçekleştirmesi için en kısa yolun ne olduğunu göstermeliyiz.
-İnsanlara şirketimizden bahsetmeden önce,günlük yaşantılarını sormalıyız. Bu sayede ikna edip-etmeyeceğimizi anlamalıyız.
-İnsanların çoğu hayallerının gerçekleşmediğini ve fakir bir hayat sürdüklerini söyleyecekler.
-Bu sırada biz hemen şirketimizden bahsedeceğiz ve karşımızdaki insana, “hayallerini gerçekleştirmeyi ister misin?” deyip yüzlerce akla mantığa uygun vaatte bulunacağız.
-Öyle bir sunum hazırlamalıyız kı,şirketimizin işleyişi hakkında en ufak bir soru sorsa bile karşımızdaki insan cevap verebilelim.
-Şirketimizden bahsettikten sonra sorulara da en mantıklı ve kusursuz cevap verdikten de sonra, bu insanı ve insanları ağımıza takalım.
-İnsanları ağımıza taktıktan sonra, onların bizim şirketimize her kazandırdığı alt üyeden para kazanalım.
-İnsanlar eğitimcileri gibi olması için, onlar gibi zengin hayatlar sürmesi için çok insanı bu şirkete kazandırmaları gerektiğini söyleyelim
-İnsanların her kazandırdığı üyeden biz milyonlar kazanalım.
-İnsanlar az para kazansın ama az para kazandığını bilmeden hayallerini gerçekleştirebileceğimizi sansınlar.
-Bize zaten güveniyorlar.İkna yöntemi kuvvetlı olan insan çok yok, bize kazandırdıkları üyeler az bile olsa biz onların her web sıtelerimize tıklamasında para kazanacağız.
-İnsanlar hayallerinin gerçekleşeceğini sanacaklar ama sadece bizim bir piyonumuz olarak kalacaklarını bilemeyecekler,onlara karşı en ufak yanlış bir harekette bulunmayalım vs. vs.

ağ pazarlama yorumuSistemleri çok güzel ve insanlara çok kolay empoze edilecek şekilde yapılmış.
Vaatler çok ikna edici. İnsanların duygularını ve düşüncelerini çok güzel yakalıyor ve negatif düşüncelerle dolu olan insanların beyinlerini, “hayallerinizi gerçekleştireceğim” yalanıyla pozitife ceviriyorlar.
Aslında kendi hayallerini gerçekleştirmek için bu insanlar tam bir araç. Yoksa hangi insan başka bir insanın hayalini, o insan kendisine bir iyilik yapmadan gerçekleştirsin.
Ha savunurlar kendilerini.“2000 lira verdim ben bu işe, bu verdiğim para benim ön sermayem. Bu sermaye katlanacak.” diyorlar.  Afedersiniz de bu neyin sermayesi? Üstteki sizi kandıranlara ve onun da en üstündeki yöneticilere kaptırdığınız paradan başka bir şey değil bu; sermaye dediğiniz.

Türkiye’de o kadar fakir, aç ve VASIFSIZ insan var. Bu tür insanların bunlardan haberi yok.Çoğunun evinde bilgisayarı, cebinde cep telefonu yok.
Hanı bu şirket bu tür insanların hayallerini gerçekleştiriyordu? Sokaktaki 50 yaşında hala hayallerini gerçekleştirememiş ya da hayatı perişan olan bir yaşlı denebilecek insanı görüp, ona bu işten bahsettiniz mi?Yok. Neden? Çünkü 2000 lirayı illa alacaksınız ki kendinize bağlayacaksınız. O 2000 lira kandırdığınız insanı kendi altında tutmak için bir araç, bir miktar para.

Bunun dinde yeri var mıdır? (Herhangi bir dinde) – Dinimizde var mıdır? bir insanı vaatlerle kandırarak parasını sömürmek ve o insanı aldatmak?
Kesinlikle yoktur!
Bunların amacı belli. Neden ülkemizde çoğaldıkları da belli. Bizim gibi duyguları taşmış, doruğa çıkmış ve en duygusal toplum olan ülkemizin beyinleriyle oynayarak, insanlar üzerinden para kazanmak.

Amerika’dan çıkmış olması da buna en büyük örnek. Benim müslüman kardeşimi bu oyuna alet eden ve müslüman kardeşimi ikna yöntemleriyle ikna edip hipnoz ederek üzerinden rant sağlayan, para kazanan insanlara hakkımı helal etmiyorum.

ziyaretçiden gelen yorum

Bu İçerik, Network Marketin İle Para Kazanmak Mümkün mü? Başlıklı Yazıya Gönderilen Bir Yorumdur.

Yazan: Hasan Hayta [Ziyaretçi]

4 Yorum
 1. Merhaba;
  Öncelikle görüşlerinizin doğru olduğunu fakat bütün firmaların bu şekilde çalışmadığını söylemekte fayda var.

  Biliyorum çoğu firmalar üç kuruşa insanları kullanmayı çok seviyorlar ama belki biraz araştırırsak bütün sistemlerin böyle olmadığını görebiliriz.

  Önemli olan sana verdikleri ürünü sürekli millete satmaya çalışmak değil, asıl önemli olan; hem senin işine yarayan ve ömrün boyunca ihtiyacın olan ürünlere sahip olması. Hemde gerçekten network yaptığınızda size gerçekten vaat ettiğini vermesi.

  Önemli olan sağlam firma ve sağlam ve sürekli ihtiyaç duyulan ürünler.

  Aslında mantıklı olan bu fakat, bizim milletimiz damdan düşer gibi her gördüğüne ümit bağlarsa sahtekarlar böyle yol alır diye düşünüyorum.

  Belki doğru firmayı veya ürünü bulmadık ama mutlaka gerçekten yeni olan, ihtiyaç duyulan ve sürekli kazandıran bir sistemi mutlaka bulacağımızdan veya belki de var olan fakat farkında olmadığımız firma mevcuttur.

 2. Hayir bu iwin iyisi yok.Bundan kazanilan para da heramdir,bakin:
  QUEST NET vesaire gibi piramit ağlarına katılmak ve buraya para yatırmak, kazanç almak olur mu? Piramide girenler mecburen oraya belli bir malzeme yatırmalıdırlar. Herkes kendinden sonra gerekli kadar kişiyi şebekeye getirebilirse, yani kendisinden sonraki “kanatları” kurarsa, ona belli bir para verirler. Böylece, herkes kendinden düşük mertebede duranların yatırımını benimsiyor. Piramidin üst katta olanlar iyi kazanç ederler. Ama ne zamansa piramit dağılır. Bu zaman piramidin alt katlarında olanlar hiç nesiz kalırlar, paraları batıyor. Böylece, binlerce insanın parası hesabına az sayıda kişi büyük miktarda gelir götürür. Bu, dolandırıcılık ve sıradan kanunlarla da birçok ülkede yasaklandı. Bu tür ağlara erişmek, onları teşvik etmek ve başkalarını bu ağlara çağırmak suçtur. Bu ağlardan kazanılan para da haramdır. İslam.az

 3. hahaha gülecegim yoktu ya hem network kötülüyor hemde sitesinde reklamını veriyor bu nasıl bir alakadır 😀

  1. Siz yine gülebiliyorsunuz; ben ise bu bilgisizliğiniz karşısında gülemiyorum bile. Sitemde network marketing ile ilgili reklam yayınlanmamaktadır. Google Adsense reklamlarından bahsediyorsanız eğer, onlar hedefli reklamlardır ve siz network marketing ile ilgilendiğiniz için google bunu çeşitli algoritmalarıyla farkederek sizin karşınıza network marketing reklamları çıkarır. Otomobillerle ilgilenen birisi aynı sayfayı ziyaret ettiğinde araba reklamı görebilmesi mümkündür. Gördüğünüz reklam, google reklamıdır. HızlıAdam’ın özel sponsorları değildir. Bunu anlamak için reklam penceresinin sağ üst köşesine bakmanız yeterli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top