skip to Main Content

SEO Eğitimi Veren Firmalar

SEO Eğitimi veren firmaların listesine linkten ulaşabilirsiniz.

Türkiye genelinde SEO eğitimi veren onlarca firma veya özel eğitim veren kişi bulabilirsiniz. Peki SEO eğitimi verenlerin kaçı gerçekten konusunda deneyimli ve bilgili? Bugünkü yazımızda kaliteli SEO eğitimi nasıl seçilir, onu anlatmak istiyorum.

Kaliteli SEO Eğitimi Nasıl Seçilir?

Karşınıza onlarca SEO eğitimi çıktı ve siz hangi eğitimi almanız gerektiğini bilmiyor musunuz? O zaman birazdan anlatacaklarımı çok dikkatli dinlemenizi öneririm.

SEO Eğitmeni

SEO Eğitmeni, SEO eğitim tercihinizi direkt etkileyecek en önemli etkendir. SEO eğitmeninin daha önce hangi SEO projelerinde çalıştığı, hangi başarıları elde ettiği ve eğitim konusunda ne kadar yeterli olduğu oldukça önemlidir. Çok iyi bir eğitmen SEO konusuna yeteri kadar hâkim değilken, çok iyi bir SEO uzmanı da çok kötü bir eğitmen olabilir. SEO Eğitimini seçmeden önce mutlaka SEO dersini verecek kişiyi iyi araştırın derim.

SEO EğitimiEğitim İçeriği

Peki eğitimin içeriği nasıl olacak? Eğitim program sizin ile örtüşüyor mu? SEO eğitiminde white hat seo teknikleri mi anlatılıyor yoksa black hat seo teknikleri mi? Bu soruların cevapları sizin için çok kritiktir.

SEO eğitim programları genelde temel düzey SEO eğitimleri ve ileri düzey SEO eğitimleri olarak iki seçenekte karşınıza çıkar. Temel düzey SEO eğitimleri size SEO konusunda genel bilgiler sunarken, İleri düzey SEO eğitimlerinde konular iyice derinlemesine incelenir. Eğer SEO konusunda daha önce herhangi bir deneyiminiz olmadıysa kesinlikle eğitime temel düzeyden başlamalısınız. Aksi taktirde ileri seviye eğitimden pek fazla verim elde edemezsiniz.

Eğitim Süresi

SEO eğitiminin süresi de oldukça önemlidir. 2-3 saatlik bir eğitimden sadece SEO hakkında insanların neleri konuştuğunu öğrenebilirsiniz. 1-2 günlük eğitimler ise hangi konuların size başarıya götüreceğini anlatacaktır. Ancak bu iki eğitimden sonra da: “Ben SEO biliyorum” diyemezsiniz. SEO bilmeniz için yıllarca SEO üzerinde çalışmanız ve birçok SEO projesinde çalışmış olmanız gerekecektir.

Proje İhtiyacı

Projenizin SEO ihtiyacı da SEO eğitim seçiminizi etkiler. Örneğin bir eticaret siteniz varsa eticaret SEO çalışmaları sizin için çok daha önemli olacaktır. Eğer alacağınız eğitim eticaret SEO dinamiklerinden bahsetmiyorsa belki de doğru bir seçim yapmamışsınızdır.

SEO Nedir?

SEO (arama motoru optimizasyonu), web sayfalarınızın arama motorlarının anlayacağı bir dilde olmasını sağlamak için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Yani arama motoru web sitenize geldiği zaman aynı bir kullanıcı gibi sitede gezinebiliyor mu? Onu engelleyen herhangi bir kod var mı? Bu soruların cevapları SEO çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. İkinci önemli konu ise istenilen anahtar kelimelerde Google’da üst sıralara çıkılıp çıkılmadığıdır. Yani örneğin kayak malzemeleri satan bir web siteniz varsa kayak malzemeleri sorgusunda Google birinci sırada çıkmak en önemli hedefiniz olacaktır. Bu tarz çalışmalar da SEO konusunun temelinde vardır.

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top