skip to Main Content

✔️ Tektaş Pırlanta Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her yaştan kadının stiline büyük bir uyum sağlayabilen bu özel mücevherler bir ömür boyu kullanılabilecek en özel mücevherler arasında bulunuyor. Farklı kombinlere sağlayabildiği eşsiz uyum ile dikkat çeken ve dış görünümüne özen gösteren her kadının ilk tercih ettiği tektaş pırlantalar göz kamaştırıcı yapıları ile dikkat çekiyor.

Gelin adayları da geleneksel hale gelmiş olan takılardan daha çok, tektaş pırlanta yüzükleri tercih ediyor. Ancak pırlanta tektaş yüzükleri seçerken ise bazı özel detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. Gösterişli yapısıyla dikkat çeken tektaş pırlanta modellerini seçerken sizler de bu detaylara dikkat ederek daha doğru seçimler yapabilirsiniz.

tek taş pırlanta yüzük

4C Kuralı Nedir? Neyi Simgeler?

Pırlanta tektaşlarınızı seçerken öncelikle pırlantaların standart olan 4C kuralına dikkat etmelisiniz. Renk, berraklık, karat ve kesim olarak açılan bu 4C kuralı ilk etapta göz önünde bulundurmanız gereken en önemli ayrıntılar arasında yer alıyor.

Renk Özellikleri Nasıl Belli Olur?

Pırlantalara dışarıdan baktığınız zaman onların renksiz bir yapıya sahip olduklarını düşünebilirsiniz. Ancak aralarında kesinlikle ton farklılıkları vardır. Genel olarak pırlantalar ne kadar renksiz ise o kadar değerli olduğu ortaya çıkmaktadır. Renk, “diamond” kelimesinin baş harfi olan D’den başlayarak Z harfine uzayacak kadar sınıflandırılmıştır. J rengindeki ve üzerindeki pırlantalar yeterli beyazlıktadır.

Doğal bir taş olan pırlantaların her birinin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Doğanın parmak izi niteliğinde olan bu taşın içerisindeki maddelerin sayısı, rengi, yapısı, konum ve boyutları onun doğallığını ve değerini yansıtmaktadır. Doğal izler taşımayan pırlantaları bulabilmek son derece zordur. Bu sebeple, içerisinde en az iz barındıranlar kusursuza yakın olarak adlandırılmaktadır. SI ve üzeri berraklıktaki pırlantaların tercih edilmesinin sebebi de bu durumdur.

Karat Nedir? Ne Anlama Gelir?

Pırlantaların ağırlıkları karat ile ölçülmektedir. Renk, kesim ve berraklık da göz önünde bulundurulduğu zaman taşın ağırlığı arttıkça fiyatının da arttığı gözükmektedir. Fiyat artışı orantılı bir yükselme olacağı anlamına da gelmez. Özellikle evlilik teklifi yapılacağı zaman satın alınan tektaş pırlanta yüzüklerde 0.20 ct ve üzeri olan modeller tavsiye edilmektedir.

İnsan eliyle yaratılan bu özel mücevherlerde kesim konusu da son derece önemlidir. Kesim, elmasın pırlantaya dönüş sürecindeki ışığı ve verdiği etkiyi etkileyen en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Kesimler ne kadar profesyonel ve iyi yapıldıysa pırlantanın parlaklığı ve ışıltısı da artmaya başlar. Taşı sağa veya sola doğru hareket ettirerek etkileri görebilirsiniz.

Firma Tercihinde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Güven ve garanti en önemli seçim detayları arasında yer almaktadır. Pırlanta takıların satışını yapan firmaların güven veren ve işinde uzman olması önemlidir. Sertifika sahibi olan firmaları da tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Firmaların güvenilir olup olmadığını araştırmak isterseniz müşterilerinden aldıkları geri dönüşlere göz atmayı deneyebilirsiniz.

Doğum günü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü ve evlilik teklifi edeceğiniz özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bu özel mücevherlere sizler de bu detaylara dikkat ederek sahip olabilirsiniz. Bu ayrıntıları seçim esnasında göz önünde bulundurursanız daha doğru seçimler yapabilir ve satın aldığınız tektaş pırlanta modelini bir ömür boyu kullanabilirsiniz.

Özel anlarınızın her zamankinden daha özel olabilmesini sağlayabilecek olan tektaş pırlanta modelleri arıyorsanız sizler de güvenilir hizmet sunan Model Pırlanta markasının resmi sitesi olan https://www.modelpirlanta.com/pirlanta-tektas-yuzukler/ adresine göz atabilirsiniz. Hayatınızdaki önemli anlar için değerli bir tektaş pırlanta modeli arıyorsanız ilgili adresi ziyaret edebilir ve özel tasarımlara göz atarak seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top