skip to Main Content

“Ucuz Bilet Nasıl Alınır?” Diyenlere Mini Bir Rehber

Ucuz bilet bulabilmek bizlere daima şanslı hissettirmiştir ve uygun fiyatlı bilet ile yapılan yolculuklar daha fazla keyif verir. Bir yere seyahat ederken ister tatil veya gezi amaçlı olsun, ister mecburiyetten- gidilen yerde yapılacak harcamalar ve öngörülen diğer masraflar düşünüldüğünde, yolculuğun kendisi için ayrılan bütçe hep daha kısıtlı olmuştur. Peki her istenildiğinde ucuz bilet bulunabilir mi? Ucuz bilet satın almak için nasıl bir yol izlenmeli? Gelin hep birlikte hızlıca göz atalım.

1. Seyahatinizi Olabildiğince Erken Planlayın

Bu elbette her zaman mümkün olmayabilir, fakat olabildiğince erken planlanan seyahatler sizlere fiyat avantajı sağlayacaktır. En azından, seyahat etmeyi öngördüğünüz tarihlerde yapacağınız bilet rezervasyonları (sonradan rezervasyonu rahatlıkla iptal edebileceğiniz düşünülürse), daha uygun fiyatlı bilet seçeneklerinden faydalanabilmenizi sağlarken, seyahat yaklaşınca bilet bulamama ihtimalinizi de minimuma indirecektir.

Yapılan araştırmalar en uygun fiyatlı biletin ortalama 50 gün öncesinden alınabildiğini göstermiştir. Daha önce belirttiğimiz gibi, o kadar gün öncesinden plan yapmak her zaman mümkün olmayabilir, fakat esnek bilet fırsatlarını kullanarak yine erkenden planınızı yapabilirsiniz.

Zamanlama ile ilgili son bir ipucu: Tatil dönemi yoğunluklarına dikkat edin ve hem fiyat hem de doluluk unsurlarını göz önünde bulundurarak bilet almayı bu tarihlere bırakmayın.

ucuz bilet

2. Online Bilet ile Hala Tanışmadıysanız Mutlaka Tanışın

Tek tıkla birçok opsiyonu aynı anda görüp karşılaştırma yapabildiğiniz bir web sitesi ya da Android, IOS, Windows ile uyumlu bir mobil uygulama keşfedin ve kısıtlı, tekdüze aramalar yapmaktan kurtulun.

Çağrı merkezleri ya da acenteler ile uğraşmadan, yüzlerce bileti aynı anda inceleyip hem firmalar arasında hem de “Ortak Arama” seçeneği ile uçak, otobüs, tren gibi farklı opsiyonlar arasında karşılaştırma yapabilmek, size uygun fiyatlı bilet bulma konusunda büyük katkı sağlar. Biletall gibi güvenilir siteler size bu konuda yol gösterici olacak ve ucuz bilet ihtiyacınıza karşılık verecektir.

online bilet

3. Fiyat Alarmı Kurun

Teknoloji çağında ucuz biletin peşinden neden koşasınız ki? Bırakın o sizi kovalasın.  Biletall.com’ un en çok rağbet gören seçeneklerinden olan Fiyat Alarmı, takip etmek istediğiniz uçak biletlerinde (linke buradan ulaşabilirsiniz)  fiyatlar yükselip düştüğünde size bildirim gelmesini sağlar.

bilet fiyatları karşılaştırma

Ucuz bilet almak için gereken en temel üç noktayı sizler için derledik. Tüm okurlarımıza keyifli yolculuklar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top