skip to Main Content

Araç Takip Cihazı Kullanan Şirketler Bakın Nasıl Tasarruf Ediyor

Araç takip sistemleri farklı uydular üzerinden konum bilgisi alarak ve bu bilgelerin bir Web sunucu üzerinden kullanıcılara yayınlanması mantığı ile çalışan takip cihazlarıdır. Cihazların kurulumları basit olup kurulum sonrasında kullanıcılar araç takip sistemi yazılımı üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile araçlarını takip edebilmektedirler. Farklı raporlama seçenekleri ile sistem üzerinden raporlar alınabilmektedir.

Araç Takip Montajı

Cihazlar ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede montajı yapılmaktadır. Araç takip cihazı takılan araçlar anlık olarak izlenebilmektedir. Kurulum sonrasında kullanıcıya verilecek Kullanıcı adı ve şifre ile kullanıcılar internetin olduğu her yerden araç takip sistemine bağlanıp araçlarını takip edebilmektedirler. Ayrıca Mobil uygulamalar üzerinden de araçların takibini gerçekleştirebilirler.

Araç Takip Avantajları

Araç takip sistemleri takılı bulunan araçların yakıt giderleri başta olmak üzere personel verimliliği, araç güvenliği, saha yönetim ve organizasyonu, bakım giderlerindeki düşüş gibi birçok avantaj sağlamaktadır. Araç takip cihazı takılı olan araçlarda sürücülerin kullanım alışkanlıkları değişmektedir. Araçların takip edilmesi personelin mesai dışı kullanımı engelleyecek olup mesai dışı yapılacak olan fazla kilometre ve araç bakım giderlerinin kontrol altına alınması sağlanacaktır.

Hangi Araçlara Takılır?

Araç takip sistemleri tüm motorlu araçlara takılabilmektedir. Otomobil, Kamyonet, Motosiklet, İş makinları, Deniz araçları gibi tüm araç seğmentlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda şap makinları, forkliftler vb. Kiralık kullanılan cihazlara da araç takip sistemi ürünleri kullanılabilmektedir.

Hangi Raporlar Alınabilir?

arac-takip

Araçlardan gelen bilgiler standart olup araç konum bilgisi, araç hız bilgisi, anlık adres bilgisi, kontak bilgisi gibi veriler düzenli olarak araçlardan gelmektedir. Araç takip sistemi sunucuları üzerinde bu veriler depolanmaktadır. Kullanıcılar web arayüz üzerinden araç takip sistemi yazılımına bağlanır ve raporları izleyebilirler. Farklı rapor seçenekleri vardır. Genel olarak araçların hareketlerinin raporlandığı detay raporlar, araç takip sistemi üzerinden gelen araç kontak bilgileri kontak açma ve kapama noktaları, araçların ne kadar süre nerede bekleme yaptıkları, Seyahat raporları ile araçların kontak açma ve kapama arasındaki toplam kilometre süresi, bekleme süreleri gibi birçok bilgiye araç takip raporlama ekranlarından ulaşabilirsiniz.

Araç takip sistemi Fiyatları

Araç takip sistemi fiyatları satın alınacak ürüne göre değişlik göstermektedir. Standart ürün paketleri ile araçlarınızı takip edebilir veya aksesuar ürün seçenekleri ile araçlarınızın uzaktan motorlarını durdurabilirsiniz, Bataryalı ürün ile araç takip cihazı sökülse dahi sinyal alabilirsiniz. RFID Sürücü tanıma kiti ile araçların hangi sürücüler tarafından kullandığı takip edebilir. Trafik cezaları gibi daha sonra gelen ödemeler için kontrol sağlanabilir.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top