skip to Main Content

2017 Yılına Kadar Yazdığım En İyi Pazarlama Konulu Makaleler

2013 Yılından bu yana hizliadam.com’da deneyim dolu yazılar paylaşmaya çalışıyorum. Bugün (2017 Mart) baktığımda toplam 353 adet yayınlanmış makalem var. Başlıklar arasında kaybolmak istemeyen, sadece pazarlama konulu makaleler okumak isteyen takipçilerim için ufak bir derleme yaptım.

  • Kaçırdığınız,
  • Hiç fark etmediğiniz
  • Sonra okurum deyip ertelediğiniz
  • Başlığı ilginizi çekmediği için okumadığınız

-Ve bence çok şey kaçırdığınız önemli konular olabilir. Bu yazılar arasından “pazarlamayla ilgileniyorsanız bunları muhakkak okumalısınız” dediklerimi yeniden hatırlatıyorum. İşte o yazılar arasından en fazla yorum alan, şaşırtan, başka sitelerde paylaşılan, kısacası: En çok beğenilen pazarlama konulu makalelerim.

pazarlama konulu makaleler

HIZLIADAM | PAZARLAMA KONULU MAKALELER

en iyi makaleler1- Kukla Değişken Nedir?

Belki de birçok kez uyguladığınız fakat adını bilmediğiniz bir teknik olabilir. Kukla değişken tekniği, satmak istediğiniz ürünü veya ürün kombinasyonunu ön plana çıkarmanızı sağlayacak mükemmel bir tekniktir. Türkiye’de benim diyen birçok pazarlama uzmanının henüz adını bilmediği bu tekniği öğrenerek mesleğinizde bir fark oluşturabilirsiniz. Açıkçası ben de kitaplardan öğrendim ama çok kez uyguladım. Kesinlikle işe yarıyor!

[Makaleyi Oku…]

en iyi makaleler2- Ara Fiyat Tekniği İle Satılmak İstenen Ürünü Parlatmak

Tıpkı kukla değişken tekniğinde olduğu gibi ara fiyat tekniğinde de satılmak istenen ürünün fiyat konumlandırması söz konusudur. E-ticaret sitenizde veya fiziksel mağazanızda satışını hızlandırmak istediğiniz ürünü ara fiyatlandırma ile ön plana çıkarabilirsiniz. İşiniz pazarlama ise eğer, muhakkak bu tekniği de biliyor olmalısınız.

[Makaleyi Oku…]

en iyi makaleler3- Acı ve Zevk Yöntemi İle Pazarlama Sloganları Hazırlamak

Reklam metinleri, kampanya başlıkları veya sloganlar hazırlamak istiyorsanız insanların acı ve zevk duygularına yönelmek akıllıca olabilir. Reklam firmalarının vazgeçilmez tekniği olan “acı ve zevk” mesajları, özellikle display reklamlarda, billboardlarda kesinlikle iş yapar. Üstelik canlı sunum veya video reklamlarda bile kullanabileceğiniz bir tekniktir. İlk başta acımasız gibi görünebilir ama profesyonel bir pazarlamacı bu tekniği oldukça etik bir biçimde uygulayabilir. Merak ettiniz değil mi?

[Makaleyi Oku…]

en iyi makaleler4- Küçük Hediyeler Sayesinde Milyonlarca Ciro Yapmak

Arkadaşlar bildiğiniz gibi pazarlama sektöründe çekirdekten gelme bir yazarım. Cep telefonu aksesuar mağazasında satış personeli olarak başladığım kariyerime bugün içerik pazarlama yazarı (Daha yaygın bilinen ingilizce adıyla: content marketing writer) olarak devam ediyorum. Bir kaç mağazada yönetici olarak da çalıştım. Kariyerimdeki sıçrayışların en büyük sebebi iyi bir gözlemci olmamdı. En azından ben öyle olduğunu düşünüyorum. Yine çok sıkı gözlemler sonucunda hazırladığım bir makaleden bahsetmek istiyorum: Küçük hediyelerle (promosyonlarla) ilgisiz insanları birer potansiyel müşteriye nasıl çevireceğinizi anlatıyorum. Bu makaleyi muhakkak okuyun!

[Makaleyi Oku]

en iyi makaleler5- Markanızı, Logonuzu ve Ürünlerinizi İnsanların Beynine Kazımak mı İstiyorsunuz?

Kurumsal bir kimliğe sahip olmak için gereken tüm çalışmaları yapmış olabilirsiniz. Sloganlar, reklam çalışmaları, dijital pazarlama hamleleri her şey eksiksiz… Buna rağmen unuttuğunuz bir şeyler olabilir mi? Bence olabilir! Markanızı hangi sıfat ile eşleştirdiğinizi sorduğumda cevap veremiyorsanız bir maddeyi atladınız demektir. İşte marka ile sıfat eşleştirmesinin tanımı ve yöntemleri.

[Makaleyi Oku]

Pazarlama teknikleri kategorisinde en çok fayda sağlayan, herkesin bilmediği ve öğrenilmesi durumunda yüksek kazanç sağlayabilecek 5 adet yazımı listeledim. Bundan sonra da benzer pazarlama konulu makaleler paylaşmaya devam edeceğim. HızlıAdam’ı takip edin.

Bünyamin Kapıcıoğlu | Pazarlama Yazarı

Kompozisyon Görseli İçin Kullanılan Kaynak: depositphotos

9 Yorum
    1. Fark ettim Mehmet bey. Yayınla butonuna bastım ve dakikalar sonra yorum yazdınız 🙂 İlginize teşekkür ederim. Diğer kategorilerde de çok fazla makale birikmiş. Her kategori için öne çıkan makaleleri derleyeyim, kaldığımız yerden devam edeceğiz. Nisan ayında yep yeni makaleler geliyor…

  1. Değer ve ikna üzerine bir makale kaleme alırsanız çok memnun olurum.Teklif var,ısrar yok 🙂

    1. İkna ve İletişim kategorisindeki yazılardan farklı olarak nasıl bir konu istediğinizi biraz daha detaylandırabilir misiniz? Mesela bu istek makaleye neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Neye çözüm olacak? Bu soruları, konuyu daha iyi anlayabilmek için soruyorum. Teşekkürler

  2. Sizin de yazdığınız gibi herkes bir şeyler satarak yaşar.Herkes herkes için değer üretir.Dünyanın alışveriş mantığı bu sistem üzerine kurulmuştur.Sizden talebim; insanlara faydalı bir değer sunmak ve onları sunduğumuz bu değerle, sattığımız hizmeti bizden almalarını sağlamak.Gerisi sizin bilgi,tecrübe ve yorumunuza kalmış. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top