skip to Main Content

Yıllardır Seni Zenginleştirmeye Çalışıyorum. Borçtan Kurtulma Vakti!

borçtan kurtulmaSelam, HızlıAdam takipçisi. Sen konulara hakimsin ama blog sayfamla yeni tanışanlar için çok kısa bir açıklama yapayım. Sonrasında ise zenginliğe giden yolda borçlardan kurtulmanın ve zenginleşmenin yöntemlerini tartışalım.

Bu blog sayfası, kurulduğu günden itibaren okurlarının yaşam kalitesini artırmaya yönelik teknikler  paylaşır. Makalelerin %90’ı tarafımdan hazırlanır ve bir çoğu DENEYİM EDİNDİĞİM konularla ilgilidir. Her ne kadar konular satış-pazarlama ağırlıklı görünse de doğrusu bu değil.

Doğrusu: Paylaştığım konular, kişinin kendini pazarlayabilmesi, kariyer edinmesi, iletişim yeteneğini geliştirmesi, iş fırsatlarını iyi değerlendirebilmesi, ek gelir fırsatlarını keşfetmesi, birikim yapabilmesi, maddi ve manevi yaşam kalitesini artırması üzerinedir. Şimdi de bu yöntemlerden bir yenisi olan “mucizevi şekilde borçtan kurtulma” tekniklerini inceleyeceğiz. Bana güven ve sonuna kadar oku!

Örnek olarak yine kendimi kullanacağım çünkü az önce de söylediğim gibi yazdıklarımın çoğu DENEYİM EDİNDİĞİM konularla ilgilidir. Her insan gibi ben de gelir potansiyelimi yükseltmek ve yaşam kalitemi artırmak istiyordum. Yine istiyorum. Şuan “zengin” kelimesinin karşılığını verebilecek kadar varlığa sahip olmasam da son 2 yılda aylık gelirimi 3’e katlamış biri olarak “eskiye nazaran zenginim” diyebilirim. Eskiye nazaran zengin olmak da bir tür zenginleşme değil midir? Bunu, borçlarımdan kurtulmak için edindiğim prensiplere borçluyum. Hem dağ gibi borçlarımdan kurtulmuş oldum, hem de gelir potansiyelimi artırdım.

Zenginleşme: Mevcut varlıkta ölçümlenebilir bir şekilde artış sağlamaktır.

Yukarıdaki tanıma göre 500 TL kazancı olan birisi de zenginleşebilir değil mi? Şimdi tek amacım senin varlıklarını artırmak. İster 500 TL ister 50.000 TL gelirin olsun, hiç fark etmez! Şimdi bunu senin nasıl başaracağını açıklıyorum:

Yıllardır yaptığın borçları buradaki tek bir sayfa yazı ile yok edemem ama borçlarından nasıl kurtulabileceğini anlatan 2 madde paylaşıyorum. LÜTFEN, en azından birinci maddeyi uygulamadan YORUM YAPMA!

 1. Küçük Bütçelerle Büyük Birikimler Yapmak başlıklı yazımı okumanı tavsiye ederim.

 2. “Borçtan Kurtul Allah Aşkına” isimli kitabı temin edip okumanı tavsiye ederim. (Bu kitapta benim uyguladığım birikim yöntemleriyle birlikte çok daha fazla birikim yöntemi ve ek gelir yöntemleri paylaşılmış)

 

Peki, nasıl oluyor da kendimden bu kadar emin konuşuyorum? Buyur:

Yaşam Kaliteni Artırma ve Borçlardan Kurtulma Vaktin Geldi!

24 Temmuz 2015 tarihinde paylaştığım “Küçük Bütçelerle Büyük Birikimler Yapmak” başlıklı makalede dar gelirli insanların nasıl birikim yapabileceğini ve yaşam standartlarını nasıl yükselteceğini anlatırken bir yandan da anlattıklarımın uygulayıcısı olmuştum. Anlattığım yöntemleri uygularken %100 faydasını gördüm. Merak etmeyin, bu tek kişilik bir deney değil!

Şöyle ki:

1 Aralık 2016 Tarihinde (Şuan okuduğunuz makaleyi yazmadan 3 gün önce) bana bir kitap hediye edildi.

Kitabın Adı: Borçtan Kurtul Allah Aşkına!
Kitabın Yazarı: Ayhan Özden

Bu kitap bana hediye edilmeden önce kitabın yazarı Ayhan Özden’in facebook paylaşımları dikkatimi çekmişti. Zaten kendi kendime uyguladığım ve sonuçlarından son derece memnun kaldığım borçtan kurtulma yöntemlerim vardı ama bu kitaptan yeni teknikler öğrenebilir miyim diye düşündüm. Okuduklarım karşısında ilk kez şapkadan tavşan çıktığını gören çocuk gibi ağzım açık kaldı.

Kitabı okuduğumda, benim kendi kendime bulduğum tekniklerin aslında dünyadaki insanların %3’ü tarafından bilinçli uygulanan teknikler olduğunu öğrendim. Bu tekniklerin gizlendiğini ve en az paylaşılan bilgiler arasında yer aldığını da öğrenmiş oldum. Tabi ki bu kitapta benim yazmış olduğum 1 sayfalık yazıdan çok daha fazlası var. Dolayısıyla çok önemli yeni bilgiler de edindim.

Daha da önemlisi: Ayhan Özden, yazdığı her yöntemi bilimsel araştırmalar ile desteklemiş, ispat etmiş ve bizzat uygulayıcısı olmuş.

Borçtan Kurtul Allah AşkınaBorçtan Kurtul Allah Aşkına! İsimli kitapta, pasif gelir yöntemlerinden, çeşitli birikim yöntemlerine kadar seni zenginleştirebilecek onlarca yöntem var. Borçlu olduğun halde nasıl birikim yapabileceğini ve bunun hiç de zor olmadığını anlatıyor. Ben de onaylıyorum! Sen de okuyup uygularsan hiç şüphesiz sen de onaylayacaksın.

Bu kitap, sadece maddi zenginliği değil; manevi zenginliği de anlatıyor. Üstelik hangi dine mensup olursan ol kitaptaki yöntemler manevi yönden seni refaha kavuşturabilecek şekilde yazıldı. Kısacası yazar mutlu olmanı istiyor 🙂

UNUTMAYIN: İşe yaradığı kanıtlanmış birçok bilimsel telkin yöntemi zaten din kitaplarında yer alır. Daha fazla anlatıp konuyu reklam filmine çevirmek istemiyorum.

Zengin olmak… Hmm…

Zengin olmak için önce BORÇLARINDAN KURTUL! Zenginsen eğer “MUTLU ZENGİN” olmak için BORÇLARINDAN KURTUL…

Bu bir reklam veya sponsorlu tanıtım yazısı değil. Her zaman ki gibi okurlarıma fayda sağlamayı amaç edinerek tamamen kendi isteğimle yaptığım bir çalışmadır. Ben bu kitabı okudum, beğendim ve seni de faydalandırabilmek için yazarıyla irtibata geçtim. Yazar Ayhan bey de elinden gelen desteği sağladı. Bana, takipçilerimle paylaşmam için fazladan 3 adet kitap gönderdi.

Kitabı hangi mağazadan, ne şekilde temin edeceğinizi dahi paylaşmıyorum. Google’da aradığınızda bir sürü mağaza ile karşılaşmanız olası.

Gel gelelim elimdeki 3 adet kitabı kimlere hediye edeceğim konusuna.

Ayhan Özden, Borçtan Kurtul Allah Aşkına

Bu makaleyi sosyal medya hesaplarından herhangi birinde paylaştıktan sonra paylaşım URL’sini aşağıdaki yorum alanında bildiren kişilerden 3 nasipli arkadaşa göndereceğim. Paylaşım URL’si ile birlikte makalem hakkında yorumlarını veya sorularını da yazabilirsin.

Yorumları bekliyorum.

Son tarih 09.12.2016

Süre dolduktan sonra yorum panelini aşağı yukarı scroll ederken 3 yaşındaki oğlumun ekrana dokunmasını isteyeceğim. 3 kez dokunacak ve dokunduğu alanda kimlerin yorumu varsa kitapları o kişilere göndereceğim. Lütfen hediyeden faydalanamayan arkadaşlar bana kızmasın. Kitabın ücreti de gayet makul zaten. Hediyelerden faydalanamayan arkadaşların kitabı satın almalarını öneririm.

NOT 1: Bu kitapta onaylamadığım bir yöntem var. O da 99 pasif gelir yöntemi arasında network marketing yöntemine de yer verilmiş olması. Geri kalan 98 yöntemin altına imzamı atarım. Okuyun ve borçlarınızdan kurtulun; zenginleşmeye başlayın!

Bünyamin Kapıcıoğlu

63 Yorum
 1. Şuan dikkatimi çekti ve gerçekten ben de kendi adıma güzel tasarruflar yapabilen bir aileye sahinim yine de okumakta fayda var😊Emek olmadan yemek olmuyor maalesef okumadan da birşey anlamak mümkün olmuyor mutlaka kitabı edinmeye çalışacağım teşekkürler 😊
  Sadece takıldığım nokta Network işini neden uygun bulmuyorsunuz eğer dürüst bir şirket ve doğru ürünlerle küçük bir yatırımla büyük gelirler elde edilebilir ben şuan böyle bir iş yapıyorum ve çocuğumun okul masrafını çıkarıyorum .
  Benim gibi bu yoldan harçlığını çıkaran ve b planı halinde yapan çok kişi var evlerine ekmek götürüyorlar … Tabiki dediğim gibi dürüst ve sağlam bir şirket olmalı ve insanları zorlayıp yüksek miktarlarda stok yapmaya zorlanmamalı.
  Kimyager olarak kazanamadığım hakkım olan parayı 100 TL lik kişisel ihtiyacımı alarak tesadüfen başladığım LR şirketinden kazanıyorum üstelik hiç satış yapmayarak temel ihtiyaçlarımı kullanarak
  Kolay gelsin

 2. Emeğinize sağlık teşekkürler. Yorumları dahi okuyan birisi olarak size şunu söyleyeyim, kimseyi memnun edemezsiniz. Hayatta %100 hiçbirşey yok çünkü, katılan veya katılmayan %1 lik kısım mutlaka olacaktır. Bende yazınızı kısa buldum 🙂 , okutuyorsunuz yani maşallah. Bu konu ile ilgili bir yazı daha bekliyorum sizden .

  1. Haklısınız Mustafa bey, yıllardır hizmet sektöründe çalışmış biri olarak bunu en iyi ben bilmeliydim aslında. Hatırlatmanız yerinde oldu. Teşekkür ederim

 3. Çok güzel ve ilham verici bir yazı. Hayat değiştirme ve tüketimi azaltmakla ilgilenen biri olarak kitap da çok ilgimi çekti.

  Para biriktirmek sadece borçtan kurtulmak ya da zengin olmak için değil, para ile ilgili endişelerin azalması ve hayatınla ilgili aldığın kararlarda daha özgür olabilmen için de çok önemli.

  Bu nedenle biz sitemizde bu tip paylaşımları çok önemsiyoruz ve bu kitabı edinip en kısa sürede kendi penceremizden yorumlamaya çalışacağız.

 4. Sitenin adından da anlaşıldığı gibi hızlı adam her konuda tecrübesini konuşturup hızlıca bilgilendiren ve rehber yazıları ile yol haritası çizdiren ilham aldığım tek sitedir. Hızlı adam, bu yazınızda bir çok şeyi öğrendim teşekkürler bu arada kitapları arkadaşlarıma da önereceğim.

 5. Merhabalar Hocam.
  Bende sizin sayenizde blog açanlardanım.
  Tabir-i caizse gaza geldim.
  Okuyucu kitlem günden güne artsa da aklıma tema konusu sürekli takılmakta acaba temanın hızı iyi mi hocam yani indexlenmesi vs.
  Hocam rica ediyorum.Bir göz atın da hatalı isem düzelteyim.Biliyorum çok yoğunsunuz ama minnet duyacağımı özellikle belirtiyorum ve beklemeye geçiyorum..

 6. borctan kurtulma vakti hiç bir zaman gelmeyecek bir zaman dilimi bence o bitiyor bu başlıyor yani hiç bir zaman sıfıra sıfır bir hayatım olacagına inanmıyorum

 7. 1. Maddede paylaştığınız linkteki içeriğinizi okudum. Aslında o ve bu makale birleşmiş olsa hem güzel tavsiyeler hem de derde deva bir kitap tavsiyesi aynı anda bekliyor olabilirdi okuyucuyu ve içerik daha zengin hale gelirdi diye düşünmeden edemedim. Borç olmasa da birikim konusunda sıkıntı çekiyorum, linkteki makale tabii ki bu konuya da hitap ediyor. Başlığı o kadar etkileyici seçmişsiniz ki ister istemez daha fazlasını bekledim makalede de. Sevgiler.

 8. Yıllar önce yazılan bir yazı. Ama merakla okudum illa kitabı almamız gerekiyor sanırım bu da gayet doğal. İlgimi çeken kitabın adı. Umarım borçlarımdan kurtulmama yardımcı olur. Okunacak kitaplar sırasına aldım. İyi bloglar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top