skip to Main Content

En İyi Satış Teknikleri | Top 9 İçerik

2013 yılından bu yana satış danışmanlarının stresini azaltacak, daha kolay satış yapmalarını sağlayacak, sır niteliğinde bilgiler paylaşıyorum. Bu makaleyi yazarken yıl 2017 ve epey bir makale birikmiş. Bu kadar makale arasından en iyi başlıkları seçmekte zorlanıyor olabilirsiniz. En çok beğenilenler ve en faydalılar arasından sadece satış konulu makaleler okumak isteyen takipçilerim için bir top list hazırladım. Satış ile ilgileniyorsanız muhakkak okumanızı istediğim yazılarım bunlar:

satış konulu makaleler

HIZLIADAM | EN ETKİLİ SATIŞ KONULU MAKALELER

en iyi satış yazıları1- Problemli Müşterilerden Gelen Çağrılara Ne Yapmalı?

Telefon numaralarını müşterileriyle paylaşmak zorunda kalan, randevu ile çalışan, teknik destek sağlamak zorunda olmadığı halde sırf satışı kendisi yaptığı için her problemde kendisine başvurulan satıcıları çok iyi anlıyorum. Bir de bu tür müşteriler olur olmaz her yerde aramıyor mu… İnsanı işinden soğutuyorlar… Soğumayın! Bu tür telefon çağrılarına da fırsat gözüyle bakın. Neden mi? Bu makalede açıkladım.

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları2- Satış Ne Değildir?

Satıcılar hakkında yanlış yorum yapanlara okutmanız gereken bir makale. Mesleğiyle ve işiyle gurur duyan satıcıların da okuması gereken bir makale… Bu yazı sayesinde doğru bildiğiniz yanlışları da düzeltme imkanı bulabilirsiniz. Satışın ne olmadığını anlatırken, aslında ne olduğunu da anlatıyorum.

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları3- Kendini Beğenmiş Değilseniz Kazanamazsınız

Kendini beğenmiş olmanın sandığınız kadar korkunç bir kavram olmadığını izah ediyorum. Aslında, ukalalık ile kendini sevme arasındaki ince farklardan bahsediyorum. Bunun satışla ne alakası var diyor olabilirsiniz. Gerçekten tam da satış başarısı ile alakalı bir durum bu. Kafanız karışmasın, makaleyi okuyun.

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları4- Müşteriyi Döverek Ürün Satabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Bir türlü karar veremeyen, ihtiyacı olduğu halde erteleyen ve satış danışmanlarını zor durumda bırakan insanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Ürün ve hizmet hakkında tüm beklentilerini karşılamanıza rağmen “biraz daha düşüneyim” diyen müşterileriniz olmuştur. Bu tür müşterileri kazanmak için ne yapıyorsunuz? Ben dövüyorum 🙂 Bayağı sağlı sollu tokatlıyorum. Sonunda ürünü alıp teşekkür ediyorlar. Çok da mutlu oluyorlar. Bunu nasıl mı yapıyorum? Yazıda anlattım 😉

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları5- “Hayır” Kelimesini Kullanırken Müşteriyi Küstürmemek

Satmadığınız bir ürün sorulduğunda “hayır yok” demeniz kadar doğal başka bir şey olabilir mi? Haklısınız ama insanlar aradıkları ürünü bulamadıklarında öfkeleniyorlar. Bu öfke, nedenini bilmedikleri şekilde küskünlüğe dönüşebiliyor. Hiç suçunuz olmadığı halde müşterilerin, işletmenize küsmesini istemezsiniz değil mi? Öyleyse hassas bir reddetme kelimesi olan “hayır”ı kusursuz bir şekilde kullanmanız gerekebilir. Çok önemli bir ayrıntı. Muhakkak inceleyin.

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları6- Kazanma Duygusu Vermek Çok Satar. Kaybetme Korkusu Vermek de Çok Satar!

Satış görüşmelerinizi olumlu sonuçlandırmak ve müşteri kararının ertelenmesini engellemek için bir yeni teknik daha paylaşıyorum. Kazanma duygusu insanları alışveriş yapmaya teşvik eder. Kaybetme korkusu ise bir an önce alışverişi tamamlamaya teşvik eder. Tabi ki bunun da incelikleri var. Detaylar bu yazıda.

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları7- Bir Müşteriye İkinci Ürünü Satmak! 

Standart olan çapraz satışı hepimiz biliyoruz zaten. Bu yazıda çapraz satışın derinlerine iniyorum ve oldukça uç bir örnekten bahsediyorum. İşinize hakaret ettiğimi düşünmeyin ama ikinci ürünü satmanın en iyi yolu profesyonel dilencilerden feyz almaktır. Hayır Hayır! Eski bir satış uzmanı olarak asla satıcılara dilenci benzetmesi yapmam. Demek istediğim şu: İzledim ve gördüm; dilencilerden öğrenebileceğimiz çok önemli bir ikna yöntemi varmış. Merak ettiniz değil mi? Yazıyı okuyun.

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları8- Kampanyaların Gerçek Olduğuna İkna Edebilmek İçin Sihirli Bir İtiraf

Müşteri olarak bazı indirimlerin sembolik olduğuna inanıyor olabilirsiniz. Bir satıcı olarak sizin firmanızda yapılan kampanyalar da bazı müşterilere sembolik gelebilir. İnsanlar o kadar çok kampanya ile karşılaşıyor ki artık bu durum sıradanlaştı. Yapılan indirimler, kampanyalar sanki ürünün asıl olması gereken fiyatıymış gibi algılanır oldu. Halbu ki siz de biliyorsunuz ki indirimler ve kampanyalar gerçekten var. Normalde 100 birim fiyata satılan ürünlerin kampanya dönemlerinde 80 birim fiyata satıldığını bizler biliyoruz ama tüketiciler bu kampanyaları ne derece samimi buluyorlar? İşte onların aklında en ufak soru işareti bırakmadan, kampanyadan faydalanmalarını sağlayacak ince itiraflar. Okuyun ve kampanya dönemlerinde yüksek ciro yapın.

[Makaleyi Oku…]

en iyi satış yazıları9- Telefonda Satış Teknikleri

Bu konu birçok sitede, kitapta veya seminerde karşınıza çıkmış olmalı. Telefonda satış teknikleri başlıklı bir makaleye zaman ayırmak, bildiklerinizi tekrar edecekmişsiniz endişesi uyandırıyor da olabilir. Endişelerinizi anlamak mümkün ama okuduğunuzda hiç de sıradan olmayan tekniklerle karşılaşacağınızı garanti ediyorum!

[Makaleyi Oku…]

En iyi satış konulu makaleler şimdilik bunlar. Benzer yazılar paylaşmaya devam edeceğim. HızlıAdam’ı takip edin.

BU LİSTE DE İLGİNİ ÇEKEBİLİR: EN İYİ PAZARLAMA KONULU MAKALELERİM

Bünyamin Kapıcıoğlu | İçerik Pazarlama Yazarı

16 Yorum
 1. Enteresan ve ilginç bir e-ticaret sitesi ile de ciddi satışlar yapılabilir özellikle boruburada , n11 ve sahibinden gibi sitelerde yapacağınız kişisel sayfalar da sizlere en büyük destek olacak. sitelerden elde edeceğiniz kazançta yine en iyi sonuçları almanıza sebep olacaktır.

 2. Satış yapan insalar gerçekten bazen iş için bazen de sevdiği için yapıyor ama gerçekten insanları boğmadan yapılırsa gerçekten hem satıcı hem de alıcı rahatlar yazınız için teşekkürler .

  1. Evet. Hangi iş olursa olsun başta etik değerler, insani duygular ve fayda sağlama prensibi olmalıdır. Bu değerlere sarılmış işler, işe konu olan herkesi mutlu edecektir.

 3. Makaleleri bir arada toplamanız güzel olmuş, ben hepsini zaten okumuştum ancak yeni okuyacak olanlar için nereden başlayabileceklerini gösteren güzel bir yol haritası olur umarım. Teşekkürler.

  1. İlginize teşekkür ederim. Kesinlikle amacım da buydu. Birçok yazı arasında kaybolup asıl aradığı başlıkları okumadan giden ziyaretçilerim için ufak bir derleme yapmak istemiştim.

   Yeni yazılarda (biri de bugün yayına girdi) görüşmek dileğiyle,

   İyi bloglar

 4. S.A Yazılarınızı sürükleyici bir roman havasında okuyorum. Çok faydalı oluyorsunuz, aynı zamanda eğlenceli üslübunuz ayrıca zenginlik katmış. Çok teşekkür ediyorum. Selamlar

 5. yazılarınızı dikkatle takip ediyorum çok fazla yorum yapmasamda değerli bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top